Lví král 2: Simbův příběh

The Lion King II: Simba's Pride

Leví kráľ: Simbova pýcha

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný / Muzikál

USA / Austrálie, 1998, 81 min

Podobne ako Levieho kráľa 1, tak pred zhliadnutím hraného remaku som sa rozhodol znovu si po dlhšej dobe pozrieť aj sequel. Zatiaľčo pôvodný Leví kráľ na mňa s odstupom času veľmi zapôsobil a hodnotenie som zmenil zo 4 na 5*, pri tomto filme je situácia presne opačná, zmenil som zo 4 na 3*. Dôvod je jednoduchý, sequel sa na svojho už dnes legendárneho predchodcu veľmi nechytá. Svojim spôsobom bolo pokračovanie zbytočné, predpokladám ale, že v Disney sa nechceli stať zlatej bane, ktorou Leví kráľ 1 nepochybne bol. Dej je tentokrát inšpirovaný dielom Rómeo a Júlia. Scenár tu nebol ani z ďaleka tak dobre vyšperkovaný ako v prípade prvého filmu, je tu kopec dejových nelogickostí. Stretávame staré známe postavy, samozrejme aj plno nových. No zatiaľčo v 1 bol hlavnou postavou výsostne Simba, tu sú v podstate hlavné postavy 4, pričom všetky dostávajú viac-menej rovnaký priestor (Simba, Kiara, Kovu, Zira). Hudba a piesne na slušnej úrovni. Animácia sa mi zdala byť o niečo horšia, než u prvej časti. Film hodnotím ako taký lepší priemer. 65%.(9.11.2019)

Pokracovani jedne z nejlepsich disneyovek,ktere dopadlo jeste celkem dobre.Proste se pokracovani delat musi,aby se nejaka koruna vydelala,ze?Vetsinou je to velmi smutne sledovat,co z puvodniho filmu vzniklo.Tady se jeste celkem podarilo uchovat atmosferu a pribeh,ktery doplnuji pomerne slusne pisnicky.Ovsem ze kvalita poklesla,a to pomerne podstratne je videt,jak v mnohem slabsim pribehu,tak i v nenapaditosti a nevtipnosti deje.Nastesti par dobrych pisnicek a scen film trochu zachranuje,stejne jako tradicne kvalitni disneyovska animace.Takze davam lvich 60%.(9.1.2011)

Nemohu si pomoci, ale Lví král 2 je podle mě stejně skvělý jako první díl, i když má trochu jiný nádech a atmosféru - to je ale podle mě jen a jen dobře! Představa, že by byl jen kopie původního filmu, je hrozivá- takhle film přináší další nový příběh a přesto si zachovává krásnou hudbu a písničky, milý děj a své kouzlo, kterému mohou podlehnout děti i dospělí... Kdyby takové byly všechny rodinné filmy, asi bych se od televize nehnula...(29.12.2011)

Skvělé pokračování legendárního prvního dílu. Samozřejmě druhý díl není tak kvalitní jako předchozí díl, ale u dvojky se nebudete nudit a druhý díl Lvího krále vám dokáže vykouzlit úsměv na rtech. O humor celých 80 minut se především stará Timon a Pumba. Jejich hlášky nemají prostě chybu a celý film docela slušně táhnou.(21.3.2009)

Z odstupom času sa znovu vďačne ponáram do prvých dvoch dielov levieho kráľa, a musím uznať, že je to rovnako efektívny film. Nie je to síce Simbov príbeh, ako poukazuje český názov, ale Simbova pýcha určite. Plnohodnotné pokračovanie, na ktorého začiatku som si myslela, že sa mal levíča naozaj časom zamiluje do svojho bratranca. Až tak príliš sa ten klučík podobal na krásneho, pojazveného leva z jednotky. A teraz možno budem znieť rasisticky, a možno každý farby vidí naozaj inak, ale všimli ste si niekto, že všetky tie nevychované levy, ktoré žili na okraji mesta, v nejakej stoke bez jedla, závislé na krádežiach a násilí, tak všetky boli podozrivo tmavšie? A to nehovorím o hlavnom hrdinovi. Ja neviem, ale mne sa zdá, že naberali inšpiráciu niekde v gete. A zrazu, keď je všetko krásne, tak sa na počerné levy vrhne svetlo a všetky zblednú. Omnoho vďačnejšie bude asi vyzdvihnúť hudbu, ktorá ešte v tomto období nemusela, a nepotrebovala vykrádať rádio. Potom vám nemusela každá jazda a aute s mamkou pripomínať tento film. Hudba stvorená pre efekt, ako by to malo byť. Skladba No One of Us je určite moja top. Ale aj tak som si nemohla pomôcť, hudba v pozadí jednoducho znie ako polovičatí Piráti z Karibiku :)(10.2.2019)

• - První díl byl založen na Hamletovi, toto pokračování v sobě zase nese znaky jiné Shakespearovy hry Romeo a Julie. (HappySmile)

• - Lví řev použitý ve filmu je ve skutečnosti řev tygří. Lví řev není tak silný. (Matros)

• - V souvislosti s dabingem Zity tvůrci původně zvažovali obsazení Bette Midler nebo Helen Mirren. (Matros)