Lví král 2: Simbův příběh

The Lion King II: Simba's Pride

Leví kráľ: Simbova pýcha

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný / Muzikál

USA / Austrálie, 1998, 81 min

Jedna z nejoblíbenějších pohádek mých dětských let. Dvojka je o hodně vtipnější a svižnější (a taky Disneyovštější) než jednička, která je o trochu víc vážnější, což vysvětluje proč se mi druhý díl líbil v dětství víc a ten první naopak teď. Ale druhý díl není vůbec špatný, naopak se na to moc hezky kouká, hudba se poslouchá dobře a hlavně to má moc pěkný konec.(3.6.2013)

Krásny príbeh, fantastická atmosféra a aj začiatok nového príbehu. Leví kráľ bol pre mňa trocha nezaujímavý (ja viem že toto zrejme fanúšikovia nepočujú radi) ale ten príbeh ma až tak neoslovil. Naproti tomu "Symbova pýcha" alebo (čo sa k filmu s takouto tematikou viac hodí) "Symbova svorka" ukazuje príbeh ktorý sa odohráva dlho po prvom diely. Tento film ma priviedol k pátraniu: aké udalosti nasledovali po tom čo sa Simba stal kráľom atd. atd. Doviedlo ma to až k Simbovmu synovi Kopovi ktorý umrel (aspoň to tak vyzerá) dlho pred Kiarou. Leví kráľ 2 zakončuje fantastický, emotívny epos podľa príbehov z knihy TLK: Six new adventures. Konečne to má strhujúci príbeh a všetko animácia, hudba (určite krajšia ako v jednotke). Jediné čo mi vadí je stereotypné sledovanie Kiari Timonom a Pumbom. Ale inak bravo.(1.10.2012)

Doteď nechápu, co tenkrát Disneyho popadlo, že z miliardového hitu udělal video-film. Nezdálo se mi to vyloženě horší než první díl, jen příliš podobné. Kdybych to viděl jako malej, tak bych z toho byl určitě stejně hotovej jako z prvního dílu, ale takhle musím udělit pouze 60%(11.8.2013)

SCAR NEDOKÁZAL UNIKNOUT SVÉMU OSUDU... klíčem ke skutečný dospělosti je zůstat věčnym děckem! Dokavaď neuhyne pseudointelekt a nedovedete ocenit hloubku i tohodle filmu, kterej odkazuje na milosrdnost reinskarnace. Nicméně o tři roky později pokryl myšlenky "nového věku" z dvojiček prach a já se k těmhle osvíceneckej'm animáčům dokopal ještě daleko dýl. Byť ve správnej čas, protože myslet si, že snad něco mohlo dopadnout jináč než dopadlo je nebezpečně hloupý. Mustafa mi z noční oblohy prej davá zapravdu;)(27.3.2015)

Samozřejmě, že to je horší nežli první díl. Má to slabší postavy, slabší děj a horší hudbu. ALE, pořád se jedná o nejlepší pokračování od Disneyho (alespoň v animovaných filmech). Je to dojemné, vtipně a krásně barevné, a rozhodně to nevypadá odfláknutě. Je to skvělé doplňení první ,,legendy", ale tu si musíte rozhodně pustit první, a jestli jste ji neviděli, tak se opravdu styďte. Nemůže to rozhodně ublížit a pokud hledáte dobrý animák pro děti, ale i pro sebe, tak je to jasná volba.(14.1.2015)

• - Úvodní píseň "He Lives In You" zazněla také v broadwayské verzi prvního Lvího krále. (HappySmile)

• - Syn Ziry a kamarád Scara z Lvího krále se jmenuje Kovu, což ve svahilštině znamená "jizva", stejně jako Scar (Kovu a Scar přesto nejsou v žádném příbuzenském vztahu). "Zira" znamená "nenávist" a jméno jejího nešťastného staršího syna "Nuka" znamená "zápach". (HappySmile)

• - Simbova dcera se původně jmenovala Aisha, nicméně Disney její jméno změnil poté, co zjistil, že stejně se jmenuje žlutá strážkyně ze seriálu Strážci vesmíru. (HappySmile)