Válka gangů v londýnském podsvětí nebo krutá osobní msta? Bob Hoskins v roli muže, lapeného do pasti vlastního sebevědomí. Thriller o válce gangů v londýnském podsvětí. Vypukla – z hlediska šéfa jednoho z nich – ve zcela nevhodný okamžik, neboť do Londýna přijeli Američané, které chce získat za spojence pro své velkorysé plány. A ti se těchto primitivních tvrdých metod obávají a od lidí, kteří je používají, se hodlají distancovat. (Česká televize)

plechulka

Staromódní londýnská gangsterka se známými tvářemi a hlavně s perfektním výkonem Boba Hoskinse - závěrečný dlouhý záběr na jeho tvář, v které to "všechno" můžete číst.... ()

noriaki

Dlouhý Velký pátek je jeden z těch filmů začínajích uprostřed příběhu. První scény jsou prakticky bez dialogů, bez vysvětlení a zdánlivě bez smyslu. Tápal jsem úplně stejně jako hlavní postava. Na Harolda se valí jedna pohroma za druhou a on chce znát důvody, chce slyšet odpovědi a chce viníky. A chce je hned. A nezastaví se před ničím. Bob Hoskins předvedl herecký koncert par excellence a na temné atmosféře má minimálně poloviční zásluhu. Tu druhou si připsal scénář, který se nebojí krutých scén, ani odporných postav. Nevím jestli to v nejvyšších patrech londkýnského podsvětí takhle opravdu vypadalo, ale je to sakra působivý pohled. ()

JohnSmith

Slušný thriller o hledání neznámých zabijáků a důvodu proč likvidují gang nejmocnějšího gangstera v Londýně. Je fajn, že se důvod všeho dozvídáme až ke konci a nejsme tak o nic ochuzeni. K tomu moc fajn atmosféra a herecké obsazení. ()

VanTom

Syrová gangsterka o (bombových) problémech jednoho londýnského podnikatele / mafiána v předvečer dojednání životního obchodu. Svou sepjatost (až poplatnost) s dobou a britskou společenskou situací kompenzuje fantastickým výkonem a charismatem neústupného Boba Hoskinse v hlavní roli. ()

Autogram

Bolo dosť ťažké sa na začiatku zorientovať, kto s kým, proti komu a prečo. Pomaly sa to vyjasnilo a tak drsná anglická gangsterka dostala nejaký zmysel. Ku koncu sa to už len zlepšovalo až po výbornú záverečnú spanilú jazdu úplne bez slov. A to si hlavný hrdina po celý film vedel pekne slovne uľaviť. Sú z toho nakoniec lepšie tri hviezdy. –––– To musel být maniak. Já toho hajzla krvavýho dostanu do půlnoci! ()

Pecival

Poctivá gangsterka s neodolatelným Bobem Hoskinsem, kterému se impérium hroutí pod rukama. Líbí se mi, že nehraje klasického rapla (jako například Pesci), ale stejně se s ničím moc nemaže. Jako taková třešnička je zde mladý Brosnan v mini roličce. Velmi dobrý soundtrack ()

Jello Biafra

Napínavá gangsterská výprava do útrob londýnského podsvetia. Vzhľadom k tomu že Bob Hoskins včera zomrel, som si uvedomil aký skvelý herec to bol, pretože v tomto filme v úlohe mafiánského bossa Harolda Shanda úplne exceluje. Jednu zo svojich prvých rolí tu vytvoril aj mladý Pierce Brosnan ako člen IRA. ()

vincent

Tento film sa v ziadnom pripade neda porovnat s vynikajucim krstnym otcom. Bob Hoskins je naozaj vznikajuci a vlastne len kvoli nemu dam tomuto filmu dve hviezdicky. Filmu chyba riadna akcia, napatie a brutalita (ak to teda ma byt gangstersky film). Namiesto toho, sa tu objavuju len naznaky (neskutocne premrhana sanca skladisku mrazeneho masa, kde som mal pocit, ze sa ponuknutej sance zlakol sam reziser), za otravnej klavesovej hudby, typickej pre 80te roky. Zapletka je dost uboha, a zaver absolutne nezvladnuty. I napriek vybornemu vykonu Hoskinsa, je to podpriemer a pre mna sklamanie. Zas a opat sa musim vratit k 70. rokom, ktore v zanri filmov, ktorych postavy sa pohybuju na hranici zakona, nam dali to najlepsie. ()

Han22

Nikdy jsem o tomhle filmu neslyšel a k britským krimi mám trošku odstup, ale tohle bylo fajn. Bob Hoskins se svým nařvaným ksichtem je ideálním představitelem pro hlavního mafiána. Ten má sice krásný oblek, ženu, ovládá podsvětí, mezi jeho přáteli jsou radní i policistí a chystá se na obchod s americkou mafií, ale přitom je to v jádru přízemní pouliční gangster. Když někdo začne zabíjet jeho lidi, reaguje postaru - snaží se vymlátit ze všech co se stalo (výborná scéna na jatkách). Není to gangsterská klasika, ale je tu špinavá pouliční atmosféra, pár pěkně krvavých scén a především tajemství, že většinu filmu nevíte, kdo po nich vlastně jde. Nebudu prozrazovat, jen naznačím, že nápad vycházející z britských reálií je to zatraceně originální a výborný a s ním přijde i očekávaný konec. Každopádně solidní 4* ()

SpaceOdyseus

Zub casu se podepsal akorat na tempu vypraveni, ktere je holt jine nez u dnesnich gangsterek, ale to neznamena, ze je tato horsi. Atmosfera podzemniho Londyna funguje skvele, ustredni herecka dvojice je vice nez vyborna a pribeh, kde se vse a vsichni proti Bobu Hoskinsovi spikli je zajimavy, uveritelny a hlavne zabavny. ()

agass

Když se něco začne srát, tak pořádně. Tohle si asi řekl Bob Hoskins, když se vrátil z Ameriky, kde projednával svůj byznys a najednou mu někdo vyhodí dopovětří restauraci a matčin Rolls. Naštěstí není Bob zvyklej prohrávat a tak se pouští do odhalování skutečností, které napoví, že Londýn už nemusí patřit jen Bobovi. Výborná kriminálka se skvělým Bobem, půvabnou Helen a nadupaným Piercem. ()

Schuldiner

Gangster, který má pod palcem kdeco a kdekoho.. Gangster, který víceméně v poklidu připravuje jeden velký obchod... Gangster, který má deset let v rajónu takový klídek, že ho pak poněkud více překvapí zbrusu nový nepřítel... A že se nejedná o nepřítele jen tak nějakého...to vám asi nemusím vyprávět.. Malé nedorozumění a menší shoda okolností roztočí spirálu událostí... Má to dost pomalý rozjezd a na nějaká velká jatka tu nečekejte. I když o nějakou tu krev a trochu brutality samozřejmě nepřijdete. Přeci jen jde o londýnské ´´podsvětí´´. A nejen londýnské. Ale čekal jsem to každopádně drsnější. Nicméně Hoskins je naprosto skvělý. Myslím, že roli gangstera tohoto typu, tedy takového, jakého jsem ho popsal v prvních třech větách, zahrál úplně precizně. Trochu nesvůj a trochu vyveden z míry z té pozice, ve které se v posledních letech v klídku nacházel, nejedná úplně ideálně... A ta atmosféra při Hoskinsově rozkrývání nejasností je už naprosto parádní a úplně vynahrazuje to ´´rozjíždění´´ v první půli filmu...které tam ale býti muselo. Rozkrytí nejasností sebou nese i cestu...ze které není cesty zpět... Jediná větší kaňka na filmu je ta věc, že i když bouchají bomby v autech, velký šéf se v autě vozí dál, někde vystoupí, aniž by auto někdo hlídal, odejde pryč, vrátí se s komplici a nastoupí a jede se dál :-) Ale co...to se jen nimrám v maličkostech. Film je to moc dobrý! Trochu netradiční gangsterka.. I když...co je tradiční a netradiční gangsterka...? ()

vander19

Veľký piatok mám veľmi rád. Z prostého dôvodu, nemusím do práce. Ale to som netušil, že aj tento film sa presne tohto dňa týka a všetko podstatné sa odohrá v tomto silne cirkevnom dni. Na úvod na diváka útočí krásna atmosféra Londýna. Staré autá, ktoré už patria medzi legendy ako Rolls Roys, Jaguar a pod, na letiskách Concordy. Proste paráda. Samozrejme kriminálny príbeh je to hlavné čo diváka zaujíma. Dôležité je tiež, že takmer všetci herci podali kvalitné výkony. Samozrejme najviac vytŕčajú hlavne Helen Mirren, Bob Hoskins a dokonca je možné zhliadnuť aj Pierca Brosnana. Ku koncu ako gradoval dej, mi film mierne pripadal ako odľahčená verzia Krstného otca. Hlava klanu Herold má problémy a nevie, z ktorej strany sa na neho rútia. Cíti medzi svojimi krysu, ale nemá tušenia kto to je. Nekalé praktiky môžu prekaziť jeho pripravovaný megaprojekt s Amíkmi a to si nemôže dovoliť. Filmu nechýba zápletka, drsnosť gangsterských pováh ako aj nečakané rozuzlenia. Výborné krimi, ktoré dokáže diváka strhnúť. ()

Santino7

Brilantná anglická gangsterka z prostredia Londýna, kde všetko funguje presne tak, ako by v danom žánri fungovať malo. Dialógy, dejová výstavba, zopár akčnejších a brutálnych sekvencií, skvelo napísané a uveriteľné postavy, hudba - skrátka všetkého je tu tak akurát, dávkované s chirurgickou presnosťou. Vyzdvihnúť by som chcel predovšetkým scénu z mraziarní, kde prebiehalo "vypočúvanie podozrivých" - tá je nakrútená vskutku dokonale, a to ani nemusím nijak zveličovať. Taktiež dokonalým by sa dal nazvať aj herecký koncert Boba Hoskinsa, ktorému som jeho postavu vládcu londýnskeho podsvetia zožral bez akýchkoľvek námietok či pripomienok - famózne presvedčivý výkon, a tá záverečná scéna, no skrátka niečo neskutočné! K tomu si pripočítajme ešte kvalitný výkon od v tom čase krásnej Helen Mirren, a taktiež účasť vtedy ešte mladého ucha Brosnana, ktorého postava síce nebola v rámci filmu nijak zásadná a extra dôležitá, avšak tak či tak ho zaručene nemôžete prehliadnuť, to vám garantujem. Celkovo môžem túto britskú gangsterskú klasiku len a len odporúčať, skutočne vynikajúci film. Nečudo, že doma v Británii snímku považujú za klenot a jednu z najväčších domácich klasík (minimálne čo sa daného žánru týka určite). S troškou zveličenia je to presne ten typ chladného, na nič sa nehrajúceho filmu, pri ktorom divákom začne tuhnúť krv v žilách, avšak pri stopercentnej sústredenosti to hádam ani len nepostrehnú (súdim podľa seba). 100% ()

ipapuchalk

I po těch letech to má pořád šťávu a patina sedmdesátek je kouzelná. Téměř jako Francouzská spojka pro New York má podobný význam tento film pro Londýn. Dnes je zločin mnohem sofistikovanější a jeho filmové podání méně atraktivní. ()

zahadum

Záverečná scéna s Bob Hoskinsom je proste oscarová ! A celkovo film je drsná poctivá stará škola bez sentimentov a rozprávok. ()

Spy Hunter opět na programu dne

Spy Hunter opět na programu dne