Harry Potter 20 let filmové magie: Návrat do Bradavic

(TV film)
  • Velká Británie Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

Daniel Radcliffe, Rupert Grint a Emma Watson spolu s režisérem Chrisem Columbem a dalšími herci ze všech osmi filmů o Harrym Potterovi putují zpět do Bradavic a společně oslavují dvacáté výročí od uvedení prvního filmu Harry Potter a Kámen mudrců. Retrospektivní dokument Harry Potter 20 let filmové magie: Návrat do Bradavic vypráví okouzlující příběh o natáčení prostřednictvím zcela nových rozhovorů s herci, zvoucí fanoušky na magickou cestu z pohledu první osoby na jednu z nejoblíbenějších filmových franšíz všech dob. (Magic Box)

Orthank

Plná paľba z čistej nostalgie. Keď sa viete vcítiť do pocitov hlavných protagonistov, pretože ste s týmto príbehom vyrastali, inak sa jednoducho hodnotiť nedá. Dokument o vizuálnom spracovaní príbehu, ktorý zadefinoval aj moje detstvo a najmä dospievanie nemožno vnímať inak len ako silno subjektívny návrat do minulosti. ()

HonzysKISS

Moc pěkná nostalgická podívaná. Líbilo se mi to asi víc než u Přátel Reunion, protože tady nebyl žádný moderátor a ani trapní beznohý fanoušci. Prostě se jenom sešli producenti, režiséři a herci. Pokecali o starých časech, jak se měli na place, jak se poznala slavná trojka atd… Na druhou stranu je trochu škoda, že se všichni nesešli na jednom místě. V každé „scéně“ se před kamerou objeví tak dva nebo tři lidi, ale stejně je to moc fajn (i když Rupert tam působí spíše nastrčeně). Občas jsem se i reálně zasmál jejich vtípkům. Nostalgie z toho srší pěkně. Akorát podle mě 20 let není zase tolik, možná to spíš mohli vydat až za dalších deset let. Přece jen od posledního dílu neuběhla taková doba. Ale je zase škoda, že se tohoto nedožil Alan Rickman. Ten mi v tom hodně chyběl. Nejvíc tu ovšem měli absenci skladatelé hudby. To je velké zklamání. Ale zase chápu, že by asi neměli moc s kým pokecat. Ve „filmu“ nezazní ani nic nového, co bychom neslyšeli jinde. Každopádně na tomhle nebylo celkově nic co zkazit, takže 90/100 ()

mclenin

S Harrym Potterom som prakticky vyrastal, a to nielen filmovo ale aj knižne, je to moja srdcovka a snáď aj najobľúbenejší fiktívny svet. Projekt, ktorý prinieslo HBO na obrazovky je síce skromný a istým spôsobom skratkovitý, no za to úprimný a ľudský, srší z neho riadna dávka nostalgie a vzájomnosti. Iste, viem si predstaviť, že by to bolo oveľa, oveľa, .... oveľa dlhšie, rozoberajúc podrobnejšie jednotlivé aspekty filmov, vzťahov a podobne, chýbali mi tam tiež výpovede ďalších (žijúcich) aktérov, ale aj toto malé dielko ako fanservis pre potterheadov príjemne poteší. ()

Cuzan

Kdyby se to konstantně nedojímalo samo sebou, tak by mě to asi chytlo víc. Navíc pro někoho, kdo s tím vyrostl tam nejsou nějaké nové a zajímavé informace. Snad jen ten roztomilý příběh, že Richard Harris věřil, že mechanický fénix je živý pták. Přece jen, fénixové jsou naprosto fascinující tvorové... ()

Honzeek95

Perfektní dokument po všech stránkách. A pro člověka, který na této sérii vyrůstal společně s hlavními postavami, obzvláště. Skvělé sentimentální pocity během dobře strukturované retrospekce. ()

Blondsky

Neskutečná hra na emoce fanouška. Je až neuvěřitelný, co se povedlo týmu okolo Haymana dokázat během těch 10 let, co vznikala série a i těch 10 let potom, co skončila. Můj osobní vztah k sérii Pottera je nepopsatelný, ale můžu říct, že tento dokument mi jen vyčaroval úsměv na tváři, když jsem mohl strávit aspoň trochu víc času s milovanými postavami. Vidět a slyšet všechny ty herce, jak si povídaj o nejoblíbenější sérii dětství…neskutečná radost. Škoda, že to není ještě o něco delší a režiséři nedostali větší slovo. Na druhou stranu by to muselo mít asi desítky hodin, aby to pokrylo vše, na co jsou fanoušci zvědaví. Svět Pottera prostě nikdy neomrzí…a dodnes je strašná škoda, jak Yates naložil s Princem dvojí krve. Strašná škoda… ()

Rozjimatel

Dokument začína nádherne magickým úvodom, silne emotívnym pre všetkých, ktorí k sérii chovajú nostalgiu. Len škoda, že to v takom duchu nepokračuje dlhšie. Po úvode sa už postupne stretávajú jednotliví protagonisti, spomínajú na dobu nakrúcania, rozhovory striedajú archívne zábery, smiech striedajú slzy, prípadne sa obe miešajú. Bol to čarovný svet, v ktorom sa stretlo množstvo skvelých hercov, navyše so skvelou chémiou medzi sebou. Tento dokument je takým príjemným pohladením duše. ()

Marius_ss

Nebolo to zlé, dokonca tam bola aj nejaká ta slza, ale čakal som viac...tak ako som čakal viac aj od filmov samotných keď som ich prvýkrát videl v kine. Skrátka knihy sú niekde úplne inde. Čo sa ale filmom naozaj podarilo, bol casting a hudba (teda to, čo kniha dať nemôže), a vďaka tomu majú svoje mieste v mojom srdci fanúšika HP. A tak...nakoľko nie som najväčší fanúšik filmového Harryho, ani tento podarený dokument ma nemohol až tak dostať, ale bolo to, pekné. No mohlo to byť aj dlhšie a obšírnejšie. A HLAVNE, mali tam byť všetci, a tým myslím hlavne tú, ktorej môže každý za toto všetko ďakovať, a síce samotnú Jo Rowlingovú, ktorú sa tam neráčili pozvať...žijeme v úbohej dobe plnej aktivistov, ktorí začínajú požierať jeden druhého. Inak, Ron, alias Rupert - to je týpek, moja krvná skupina ! ()

Kacitr

Nedá se říct, že bychom se dozvěděli něco nového. Ale i tak...je to návrat domů a ta nostalgie se nedá popsat. Díky JK a všem, kteří mají s tímto co dočinění. Nemám tušení, jak by vypadalo moje dospívání nebýt Harryho Pottera. ()

MiaMahoney

Krásná podívaná, i když přeslazená. Kdo byl v Leavesdenských studiích, dá mi za pravdu, že kulisy, rekvizity, interaktivní blbůstky pro potěchu fanoušků a nejen jich... to vše okolo je naprosto geniální a nádherné, do nejposlednějšího detailu promakané a můžeme vidět skvělé využití již nepotřebného filmového materiálu. Jo, jasně, rejžují velké prachy, je to komerce a bla bla bla, to všecko beru, ale taky nad tím mávám rukou, protože se jedná fakt o skvost. No a sem zasadili tenhle milý, retrospektivní dokument, kdy protagonisté příběhu nostalgicky vzpomínají na dobu tam strávenou, na emoce, které natáčení přinášelo, na vtipné momenty... Rohlíkovou jako osobu nemusím, ale je pravda, že vytvořila fenomenální dílo s dechberoucí atmosférou, naprosto detailní, vycizelované a nádherné, plné skvostného britského humoru, napětí a originality. To, jak se podařil casting, hudba i prostředí a že zde vzniklo deset let práce největších britských hereckých hvězd staré školy a povedlo se bez nutnosti přeobsazování točit s dětskými hrdiny a nechat je dospět, knihy skvěle doplňuje. Filmy nejsou rovnocennými partnery knih, ale věřím tomu, že mít materiál, čas a prostředky k tomu, natočit vše, co se v knihách odehrává, bez nutnosti osekávání, byly by s knižními předlohami na stejných stupíncích. Bravo! 👏 ()

Sochorisko

Snímek "naskočí" s mohutným úvodem a vy se těšíte, co zajímavého z natáčení se dozvíte a jako zarputilý fanoušek se těšíte, co vám pověstné trio prozradí o které scéně, jak vám poodhalí zákulisí. Toto se bohužel tolik nekonalo. Jsem velkým fanouškem HP série a žeru všechny díly ať už knižně nebo filmově a to dokonce včetně nepřímo propojeného pokračování Fantastických zvířat. Bohužel musím říct, že jsem měl z některých rozhovorů dokonce až pocit, že světoznámé trio vůči sobě chová jakousi zášť nebo protivenství a že se už tolik nemusí, nevím proč ale některé pasáže mi přišly umělé, připravené a trochu vykonstruované. Na druhou stranu, když se nad tím člověk zamyslí, v podstatě všichni z hlavních představitelů včetně hlavního tria bylo "zverbováno" když jim skutečně bylo cca 11. Tedy naprosté děti. Před pubertou, v době, kdy my ostatní jsme v 99% běhali po pískovištích a dospělých jsme se "báli". U kteréhokoli mladého herce z této série (a to klidně z hlavního tria) se mohlo klidně stát, že si po druhém, třetím dílu řeknou -  a dost. Jistě, podepsali smlouvu na 7 dílů ale bylo jim 11 a oni se postupně dostali do puberty... K pánům hercům alias Hanks, Freeman atd mají ještě daleko ale to, co oni zvládli natočit, s jakou precizností a s jak konstantním výkonem navzdory jejich dospívání, Klobouk dolu. Srdcovka. ()

Ant_Antony

Bylo to skvělý, být kouzelnická rodina... Jen některé radši vynecháme a na pár zapomeneme... Jinak to bylo fajn dětství... ()

ArthasKarfa

Série, která kromě miliónů diváků přivedla ke knihám milióny čtenářů a dala vzniknout největšímu magickému příběhu všech doba. Daniel, Rupert a Emma možná zažili nejkouzelnější dětství ze všech dětí, mohli společně žít příběh, o kterém sní každý, kdo HP někdy viděli. Příběh který svým magickým půvabem dodnes přitahuje všechny, kteří chtějí na krátký čas vstoupit a žít do světa, kde vládnou kouzla, pije se máslový ležák a poštu vám nosí sova. Nikdy nezapomenu na čas, kdy jsem filmy viděl poprvé a jakou stopu ve mne vždy po shlédnutí zanechaly a zanechávají po shlédnutí do dnes. ()

Marys

Určite lepšie než Friends Reunion. Aj keď to malo prioritne vyžmýkať z látky Harryho Pottera nejaký ten dolár naviac, malo to aspoň hlavu a pätu. Malo to svoj scenár, ktorý kopíroval jednotlivé filmy, poskytol zaujímavosti z natáčania a stretnutia obľúbených hercov. Škoda, že ich tam nebolo viac. ()