Série(2) / Epizody(14)

Tim (Simon Pegg), komixový nadšenec, a Daisy (Jessica Stevenson), žurnalistka na volné noze, se oba ocitli na dlažbě ve stejnou chvíli. Náhoda je svede dohromady a pomocí drobné lži - předstírají před postarší domovnicí se sklony k alkoholismu, Marshou (Julia Deakin), že jsou pár - získají levný byt. Ten se záhy stává centrem všemožných bláznivých příhod, do kterých se tak či onak zapojuje také podivýnský malíř Brian (Mark Heep), Timův nejlepší kámoš a nadšenec do zbraní a armády Mike (Nick Frost) či Daisina post-hipiesácká kamarádka Twist (Katy Carmichael). (Eddard)

Leoric

Skvělá hudba, desítky odkazů na horory (Evil Dead, Shining..), ale i další kinematografii, originální střih a spousta dobrých nápadů. A co je nedůležitější, obrovská zábava. Simon Pegg ve své nejlepší roli, Jessica Hynes a Mark Frost zdatně sekundují, ve stínu nezůstává ani Mark Heap (Anger.. Fear.. Pain.. Aggression..:). ()

Miany

Nevšední seriál, který se u nás bohužel nevysílá. Skvělé herecké obsazení (podobné seriálu Big Train) napovídá o tom, že za shlédnutí opravdu stojí. Kdo má rád britský humor, určitě si na něm doslova "smlsne". Námět a nápaditost tu určitě nechybí. ()

Calwen_

Kam se hrabou američtí Přátelé, aneb seriálový sen všech scifi-fantasy nerdů, neúspěšných spisovatelů, podivínských umělců, opotřebovaných sportovců a milovníků army. Komu se líbil Shaun of the Dead či Hot Fuzz, pak vězte, že tohle je daleko daleko lepší;) ()

redwik

Starší seriál Spaced mali pod palcom Jessica Hynes a Simon Pegg, ktorý už vtedy ukázal potenciál neskôr rozvinutý v Cornettovej trilógii. Teraz sa však v seriáli nachádzalo dosť hluchých miest. Taktiež ukážky z minulosti alebo z predstáv mi prídu viac na škodu, vyzerajú hrozne umelo, akoby divákovi chceli ten vtip priam vnútiť. No všetci chlapi z tohto seriálu excelujú, ako už vyššie spomenutý Pegg, tak aj vojensky naladený Nick Frost alebo čudácky maliar Mark Heep. Anglický humor je skvelý, avšak v novších komédiách sa mi páči viac. Simon Pegg - Tim Bisley /:/ Jessica Hynes - Daisy Steiner /:/ Nick Frost - Mike Watt /:/ Mark Heep - Brian Topp /:/ Julia Deakin - Marsha Klein /:/ Katy Carmichael - Twist Morgan ()

Zacharias

Neskutečný serial, zbožnuju tyhle záležitosti protkané odkazy na filmy. Tenhle styl humoru je přesně moje gusto. Umět to, natočím něco takového u nás. ()

Dartdevil

Další výborný britcom se spoustou velmi svérázných postav. Mimochodem, nemůžu si pomoci, ale podobnost se svérázným humorem Simona Pegga vidím v česku v projektech Petra Čtvrtníčka. Podobnost čistě náhodná? ()

Gremlin1

Parádní kousek. V hlavní roli dvě téměř nezajímavé postavy s všedními problémy a kolem nich partička několika velmi výrazných přátel. K tomu se přimíchal vtipný a přesto vyvážený scénář a dokonalé obrazové i zvukové zpracování pod dozorem Edgara Wrighta (Hot fuzz). Tolik obrazových nápadů jsem ještě v žádném seriálu neviděl a scény s "malířem" Brianem jsou jedny z nejkomičtějších a nejbizarnějších zároveň. Pro milovníky britcomů a obdivovatele Hot fuzzu je tento seriál naprostou nutností. ()

AdiegoA

Tolik režijních a scénáristických nápadů, povětšinou opravdu hodně šílených, se jen tak nevidí. Pegg s Jessicou Hynes jsou super a army boy Frost se jimi nenechává příliš zahanbit, byť na prostoru daleko, daleko menším. ()

nick_sekac

Chvíli mi trvalo, než jsem si zvyknul na styl tohoto seriálu, ale 7. díl první serie si mě definitivně získal a opět potvrdil, že pokud se sejdou Wright-Pegg-Frost, stojí to za to. Druhá serie je bombová. ()

Broda84

Tak spaced není pro každýho. Pro mě je to skvělej seriál plný anglickýho humoru a odkazů na filmy (moje největší úchylka). Bohužel tento seriál odkazuje i na filmy, který vůbec neznám (takže mi asi dost věcí uniklo). Všechny postavy mají svůj styl humoru, ať se jedná o podivínskího malíře, nedospělého kreslíře komiksů (Simon Pegg), jeho spolubydlící, která není schopná si najít práci a hledá výmluvu, aby nemusela nic dělat natož uspořádat si život. Kromě těchot bizardních postaviček, avšak mnohým lidem blízkých, se zde vyskytují zábavné a bizardní situace. Přesto tento britcom získal mnoho příznivců a stal se kultem, protože každý najde něco ze sebe z těch postav nebo sám zatím hledá své mnísto ve společnosti (a vo tom to je). Asi nejvtipnější byla scéna kdy se pěkně zkouřily (stejně pěkná scéna s hulením je v breakfast clubu). ()

Kalkulon

Trochu úlet-seriál s božím Peggem :). Je zde mnoho nápadů a takový skvělý rychlý humor :) Nejlepší byl šilenec, kterej musel pořád pařit- když nic nehrálo, tak slyšel hudbu ze zvuků telefonu atd. ()

Aywes

Pokud máte rádi Simon Pegga, tak není co řešit. Osobně mi ale přijde tento styl humoru až příliš jemný. Neurazí, nenadchne. Sympatická postavy mě drželi až do konce. Slabé vtípky nezachrání ani rafinované popkulturní odkazy. Není to můj šálek čaje...s mlékem. ()

lisma

Poměrně neznámý britský seriál s maximálními výkony zúčastněných (duo Pegg a Frost), ujetými charaktery a občas i příběhem. Nekoná se zde žádná nucená zábava v každém okamžiku, ovšem jako celek velice nadstandartní záležitost a to dokonce taková, že ji musim dát maximální počet, takže 5 hvězd. ()

sew810

Jen obrovská náhoda napomohla tomu abych mohl sledovat tento geniální seriál. Pro mě se tento seriál pohybuje na stejné úrovni jako Black books, The Office, Big bang theory. Prostě legenda ()

Wintery

Když jsem si zvykl na zcela cizí, téměř mimozemské, ladění celého seriálu, začal jsem si v něm libovat. Pegga nemůže nikdo zpochybnit, ale je třeba zmínit, že to nestojí jen na něm, nemůžu se ubránit pocitu, že tam všichni prostě sedí a dělají to tak nesprávně správným, nebo možná správně nesprávným. ()