Reklama

Reklama

Série(2) / Epizody(20)

Obsahy(1)

Skupina mutantů využívá svých nadpřirozených darů k ochraně světa, který je nenávidí a bojí se jich; čelí výzvám jako nikdy předtím a jsou nuceni čelit nebezpečné a nečekané nové budoucnosti. (JasonCZ)

Recenze (15)

DJ_bart 

všechny recenze uživatele

Skvělý animovaný projekt, který – ať už svou old-schoolovou vizuální stylizací, retro kabátkem, nebo příběhem jako takovým – navazuje na původní kultovní seriál s X-MENY. Čímž mu nejenom vzdává pomyslný hold, ale zároveň je jejím víc než důstojným pokračováním se vším všudy. X-MEN 97 rovněž staví na prapůvodní myšlence komiksových X-Menů z šedesátých let: tedy na alegorii/metafoře o rasismu. Zcela otevřeně se tu tak akcentuje rasová politika a boj mezi liberalismem, konzervatismem a dalšími ideologiemi na pozadí superhrdinského spektáklu. Nejde tak o žádnou troškařinu pro děti, ale zábavnou animovanou podívanou pro všechny generace, která jako by svou konceptuální stylizací doslova vypadla ze stránek komiksových sešitů. Takže jestli takhle bude studio MARVEL ANIMATION pokračovat dál, máme zaděláno na garanta kvalitních animovaných projektů, který fakt stojí za to sledovat.... VERDIKT: 9 kolečkových křesel z 10 ()

Kothy 

všechny recenze uživatele

Marvel se vrací zpět v plné parádě. Ani jsem nečekal, že mě tenhle animák chytne. Navazuje lehce na filmy i na původní verzi z 90. let. Najdeme zde staré známé hrdiny, kteří se ocitají na životní křižovatce. Profesor X je mrtev a oni se snaží pokračovat v jeho odkazu. Pod vedením Magneta se vydávají na boj proti Traskovi a Sentinelům. Časem se objeví více hrdinů i záporáků. Je to opravdu dobře vymyšlené. Hodně se tu řeší i spor lidí a mutantů. V některých dílech je dost slušná akce. Finále je velkolepé a budu se těšit na další sérii. "Bude naše dítě mutant?" ()

M.i.k.e 

všechny recenze uživatele

původní animované X-Men sem nikdy neviděl, ale tahle retro animace, při které sem si nejednou vzpomněl na TMNT (které jsem v devadesátkách žral) a původní komiksy, mi docela sedí a i dnes mě baví. Samotná první série sice není bez chybičky, nicméně přináší dospělý a temně laděný příběh, který pracuje s motivy které jsou pro X-Men typické a stále to funguje.  Občas tomu sice trochu ubírá na působivosti fakt, že se stále pohybujeme v marvelovském univerzu a tak ne každá smrt nebo událost musí být nutně konečná toho či onoho, ale kdo trochu zná komiksy/seriály/filmy tak už ho to asi ani nemůže překvapit. Konec slušně připravil půdu a navnadil na další sérii...80% ()

Chen 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Téměř bezchybný návrat seriálu, který u mě probudil lásku ke komiksům. Samozřejmě, že se tu operuje s nostalgickým nádechem, ale jde o perfektní mix právě nostalgie i modernějších prvků. Tvůrci se nebojí odvážných kroků, ovšem ctí předchůdce. Nemám v podstatě žádných větších výhrad (a to ani ke čtvrté epizodě, která byla záměrně odlehčenější). A Jubilee konečně ukázala, že není pro smích, ale někdo, s kým se musí počítat. ()

BarryLyndon 

všechny recenze uživatele

Napadají mne jen superlativy. Nejlepší Marvel věc co jsem viděl minimálně od Endgame. V X-Men universu určitě lepší než původní už tak skvělý seriál a na úrovni X-Men 2. Některé díly jsem sledoval a otevřenou pusou. Magneto naprosto vladnul. Filozofické myšlenky a dialogy které bych nazval až osudově shakespearovské. K tomu nádherná výtvarná stránka, kde bych si některé screenshoty nejradši pověsil na zeď. Příběh epický, napínavý, překvapivý. Nenudil jsem se ani chvilku. Totální šleha. A vůbec se nebojte že jste viděli původní seriál dávno, není potřeba a nevadí to. Plná palba. Wow 10/10 ()

Lukyn007 

všechny recenze uživatele

Noví, hraní X-Meni budou mít co dělat, aby se tomuhle animovanému, přesto dospělému skvostu minimálně vyrovnali. ()

MnamBuchta 

všechny recenze uživatele

To me, my X-Men . Musím přiznat, že jsem tomuto seriálu zpočátku vůbec nevěřil a dost jsem ho ignoroval, možná to bylo i kvůli neznalosti původního seriálu z devadesátých let. No a když jsem začal se sledováním, nemohl jsem přestat, ať už skrz COOL animaci, zajímavé postavy, originální příběh, zajímavé a hravé akční scény, emoční scény, PECKOVNÍ dabing, prostě vše co od takového seriálu čekáte. Pokud je něco co může spasit MARVEL, tak jsou to animované projekty, které jim vážně jdou a já v tom vidím budoucnost. Samozřejmě se nejedná o bezchybný seriál, nějaké díly byly slabší, ale i přes to se jedná o PECKOVNÍ SEROŠ + úvodní znělka je totální BANGER, kterou jsem ani jednou nepřeskočil. 9/10 ()

NiaWolf 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Původní X-Meny nemám nakoukané celé, spíše pár dílů. U téhle verze jsem vydržela jen dva díly, prostě mě to nebavilo, což bude asi slabým scénářem. Raději jsem oprášila X-Men Evolution, které mají lepší dynamiku, hudbu i scénář. ()

Scanerior 

všechny recenze uživatele

X-Men '97 je skvělou poctou starším superhrdinským seriálům a je jedním z těch lepších projektů aktuální Marvel éry. O X-Menech jsem toho nikdy tolik nevěděl (pouze základy, znal pár postav – trochu více Wolverina, ale to je tak vše), jejich sága mě spíše minula a bohužel jsem se ani nedostal k tomu, abych zhlédl původní seriál, než jsem šel na tento, nicméně i tak jsem si X-Men '97 užil a věřím, že fanoušci X-Menů si seriál užili ještě více. Co chci ohromně pochválit je vizuál (animace) seriálu, který mi celou dobu evokoval „starou dobu“ a věřím, že to tak v tomto směru pěkně navázalo na původní seriál, zároveň se mi do paměti vrylo intro, které se drobně měnilo téměř každou epizodu a které bylo společně s ikonickou hudbou skvělé. Příběh byl fajn, částmi trochu lepší – částmi trochu horší, ale rozhodně jsem se nenudil a postavy tu fungovali – zvláště pak Magneto. ()

HNTR 

všechny recenze uživatele

Původní animované X-Men jsem nikdy neviděl a se začnou skepsí jsem se začínal koukat na první díl, protože všichni víme, jak to poslední dobou Marvel vede. Seriál není bez chybičky, pár krát šlápnul opravdu vedle a dokázal i nudit. Ale jakmile se opět vrátíme k širšímu celku, jedná se o temný příběh, který má koule, je poutavý a X-menům není cizí. Retro animace se mi líbí a vrátila mě částečně do dětství, kdy jsem každé sobotní a nedělní ráno vysedával u animáků. ()

UncleMorty 

všechny recenze uživatele

Absolutní esence dokonalosti, která se z dob devadesátkových obrazovek vrátila v plné síle. O to víc je super, že seriál prostě neřeší ten právní bordel kolem toho, která postava patří jakému studiu. Vidíme zde konečně ucelené Marvel Universum se vším co má mít. Do toho připočtěte skvěle napsaný příběh, který s dětským animákem už nemá nic společného. X-Men 97 je totiž mnohem dospělejší, tvrdší a temnější pokračování, které dělá čest úplně všemu. Skoro až by člověk řekl, že tenhle seriál je must-see. 10/10 ()

nedvva 

všechny recenze uživatele

První půlka byla slabší, ale od událostí na ostrově to začalo mít grády. Mile potěšilo spousta cameí s původních seriálů z 90tek. Už see těším na další sérii. ()

DarthAthiss 

všechny recenze uživatele

Je to velmi nadprůměrné a popravdě nevím, co víc k tomu říct. Pro mě jsou tam jisté chyby nebo spíš nedostatky, které pro mě nedosahují plného počtu. Očekávám s lehkou natešeností další sérii ()

Související novinky

Posuny v marvelovském kalendáři

Posuny v marvelovském kalendáři

04.09.2023

Stávka nebo ne, šéf studia Disney Bob Iger už delší dobu tvrdí, že společnost hodlá výrazně ubrat na míře obsahu, zejména toho seriálového, který proudí na streamovací službu Disney+. A platí to… (více)

Reklama

Reklama