Vzrušující a působivý film Okrsek 49 vypráví příběh baltimorského požárníka Jacka Morrisona (JOAQUIN PHOENIX), který se stává z nezkušeného nováčka ostříleným bojovníkem s ohněm. Při namáhavé a riskantní práci, kvůli níž i přes veškerou snahu nezřídka zanedbává manželku a děti, často spoléhá na podporu svého rádce a šéfa Mikea Kennedyho (JOHN TRAVOLTA) a svou druhou rodinu - ostatní požárníky, které drží pohromadě téměř bratrské pouto. Když se ale ocitne uvězněn uprostřed nejhrozivějšího požáru své kariéry, jeho život a věci, které v něm považuje za podstatné - rodina, důstojnost, odvaha - se náhle stávají ještě důležitějšími než kdykoliv předtím. Zatímco se jeho kamarádi z hasičské jednotky snaží udělat vše pro jeho záchranu, Jackův život visí na vlásku. (oficiální text distributora)

JohnSmith

Kde jsou časy Skleněných pekel a Backdraftů? Tohle je jeden velkej kýč. Sice to nebylo zas tak hrozný, ale ve srovnání s klasikama to je slabý průměr. ()

davidek

Je vidět, že si v Americe hasičů váží. Vyvážený film s dotaženými detaily a perfektními efekty, který vtáhne a nenudí. Konec je typický, ale trochu jiný než bývá u američanů zvykem. museli ho nechat zemřít, aby mu mohli vzdát hold. Proto jen čtyři i přes to, že se mi "okrsek 49" velmi líbil. ()

NoFiction

Opak snímku Backdraft, tady se režie snaží zabývat spíše hl. hrdinou a jeho životem. Každopádně překvapivý konec, kde J. Phoenix říká velitelovi do vysílačky, ať stáhne všechny zachranáře, že už není možnost záchrany. Místy jsem byl napochybách jestli se jedná vůbec o americký film. ()

Pedross800

Ty flashbacky mě zabíjely!!! Ta balící scéna v supermarketu, následná pitka v baru a ranní vzájemné miluji Tě, to jako vážně???......no ale nějak debilní režisér svůj příběh musí začít a má tu jít hlavně o hasiče a oheň..... ovšem, když ti páni hasiči pak jak debilové pochodujou po střeše hořícího baráku aby poklepáváním zjistili co je zřejmé už jen z toho co vidí kousek od sebe na propadnuté části střechy a plamenech., tak je to na pováženou a je jasné, že tuhle sračku nemá smysl dál sledovat...... a 71%? Are you kidding me??? ()

Nepi

Ale jo mě se tenhle nenáročný film líbil...Příběh skupiny hasičů bojujících v nejhorším pekle pro záchranu lidských životů si zaslouží jistě uznání,stejně jako tenhle film...Travolta se vrátil k jedné z jeho posledních lepších rolí a Joaquin Phoenix předvádí taky dobrý výkon...Konec filmu vás určitě dojme a nechá přemýšlet,čím vším musí tito zachránci projít... ()

Sir-Filip

Akční? - dobře! Drama? - dobře!, Ale thriler??? to ani náhodou, spíše přívlastek "romantický" by se k "Ladder 49" hodil. Jinak opravdu více než zajímavý film doprovázený naprosto skvělou, úžasnou a uchu lahodící hudbou. To prostě vybíral GÉNIUS. Díky této úžasné hudební kulise jsem byl ochoten prominout i věčné pochlebování typu "seš dobrej" , " jo ty taky", které se opakovalo opravdu velmi často... Navíc mám velkou slabost pro hasiče, vojáky a lékaře! Snímků o hasičích je navíc jako šafránu, narozdíl od výše jmenovaných! "Poslední tragická událost" mohla být sice scénáristicky a dějově zvládnuta lépe, ale vše napravuje závěrečný smuteční ceremoniál, který američané prostě umí!!!! "ENJOY IT !!!" ()

giovanni3

Kvalitní hasičský film o tvrdé nelítostné práci hasičů a jejich okolí. Není co víc dodat klobouk dole pře nimi... Travolta se tu tak často neobjevil, ale když tak vždy film pozvedl. Jacinda Barrett ukázala přirozenou krásu a také filmu pomohla a Joaquin Phoenix (moc mi nesedí) zde prokázal, že to není špatný herec. 4z5 ()

solskjaer

Poměrně povedené a velmi dobře koukatelné drama z hasičského prostředí s vynikajícím Phoenixem a velmi svižným scénářem, leč s koncem, kterým sem se cítil být trochu podvedený. Závěr mi přišel hodně nedodělaný a nedomyšlený, jinak ale celý film se táhne v opravdu svižném tempu , ve formátu který mi moc vyhovoval. Kdyby byl lepší závěr hodnotil bych daleko víc, takhle jsou to slušné 3 a půl hvězdy. ()

sedm.1

Na film o takovém živlu,jakým oheň bezesporu je,šlo o dost velkou nudu.Většina děje se odehrává ve vzpomínkách hlavního hrdiny,ovšem ty jsou mdlé,neefektní a některé i zbytečné.Děj ze součastnosti je zas předvídatelný a patetický až hrůza.Zpracování hořících budov je vesměs na slušné úrovni,ale co naplat,když vata okolo je mizérie sama.J.Phoenix i J.Travolta se snaží,jen mi to přijde celé zbytečné.O poctu hrdiným hasičům jít může,neboť by jsme si všichni měli uvědomit,že oni hrdiny skutečně jsou,ale divák samotný si moc neužívá.2 a 1/2 *! ()

PALINO

Príbehy o hasičoch v sebe skrývajú ideálny podklad pre vynikajúci a napínavý film a o to viac ma mrzí, keď vidím, že ich potenciál nie je využitý. Bohužiaľ to je prípad Posádky 49. Núka sa porovnanie s Howardovým Ohňom, ktorý považujem za vynikajúci stopercentý film a v tomto ohľade Posádka 49 výrazne zaostáva. Na druhej strane rozhodne nie je zlým filmom, hasičský príbeh podáva citlivo a s náležitou poctou k tejto ťažkej práci, ale zároveň sa filmu nedarí výraznejšie vtiahnuť diváka do deja, akčné scény zase trpia nedostatkom dynamiky a aj ten jeden výraznejší hudobný motív od Williama Rossa mohol byť využitý častejšie alebo efektívnejšie. Takisto na jednotlivých postavách (s výnimkou Jacka Morrisona v podaní Joaquina Phoenixa) mohli scenáristi viac zapracovať, lebo aj napriek ich dobrým hereckým predstaviteľom sú pomerne málo výrazné. Každopádne Posádka 49 sa mi aj napriek trpkej chuti v ústach páčila. ()

NICOX

Přemýšlela jsem jestli dát 3 nebo 4*. Ale konec mě přesvědčil, že 4* si to zaslouží. Prostě někdy je lepší "SadEnd" než HappyEnd. 75 % ()