Walter Mitty (Ben Stiller), nesmělý a věčně snící fotoeditor časopisu Life, se ve svém jednotvárném životě jen těžko potkává s realitou, a proto raději žije ve svém vysněném světě. V něm se mění na dokonalého romantického hrdinu bojujícího za lepší, spravedlivější svět. Trestá padouchy, zachraňuje pejsky z hořících domů a ochraňuje bezbranné ženy. A také se ve svých snech stává cílem obdivných pohledů kolegyně Cheryl (Kristen Wiig), kterou bez jejího vědomí do svých snových toulek často angažuje. Ale i ve svém reálném životě se jednoho dne Walter musí rozhodnout k zásadnímu kroku do neznáma a opustit bezpečný přístav archivu plného negativů a fotografií, kde jsou jeho největším nepřítelem jen pomalu padající prach a ústrky šéfa (Adam Scott). Aby zabránil svému vyhazovu, musí najít ztracený negativ fotografie, která má být na titulní stránce časopisu. Kvůli tomu musí najít slavného fotografa Seana O'Connella (Sean Penn). To ale neznamená zavolat si taxíka a zajet o pár bloků vedle. Představuje to dobrodružnou cestu okolo světa, putování divočinou a nejzapadlejšími kouty naší planety, protože nepolapitelný fotograf-dobrodruh je hvězdou fotožurnalistiky proslulou neúnavným odhodláním hnát se za příběhem bez ohledu na to, kam až jej zavede. A tak se Walter musí vydat po jeho stopách. (Cinemart)

Indiana

Stillerovi tahle role sedla jak prdel na hrnec, má takovej ten správně dobráckej ksicht, kdy mu věříte to jeho snění a malou sebedůvěru, ale pak stačí aby si nechal narůst vousy a vypadá, že by vám dal bez problémů na kasu. Ve výsledku je to takovej milej film s pár opravdu pěknými scénami, ale občas je to opravdu až takový moc dobrácký. 70% ()

Beckett51

To see the world, things dangerous to come to, to see behind walls, draw closer, to find each other, and to feel. That is the purpose of life. ()

Disk

Boží soundtrack a precizní režie, toť několik málo důvodů, proč byste Waltera Mittyho měli vidět. Ale jinak mě nový Stillerův režijní počin, ve kterém se Stiller-herec vzdal svého stylizovaného herectví, bohužel minul. Až příliš z toho volá snaha získat nějaké to ocenění. ()

Pilda17

Moc příjemný film a Ben Stiller po delší době v nějaké roli zářil. Pohodový dobrodružný snímek, který svým zpracováním oslní a mile překvapí. Párkrát jsem se pousmál, ale o žádnou velkou komedii nejde. Když se Ben zasnil a představoval si události v hlavě, tak to diváka pobaví. První polovina je tedy o jeho představách, které by nejradši uskutečnil, ale nemůže najít odvahu. V druhé polovině ho inspiruje krásná dívka a on odvahu dostane, Walter Mittymu se tedy změní život od základů. Příběh byl povedený a scénář také. Jen si myslím, že děj byl chvílemi kolísavý a nudil. Na plný počet to sice nevidím, ale Ben Stiller se i v režii předvedl a určitě od něj můžeme čekat další kvalitní snímky .. 8/10 = 86% ()

Rosaviva

"To see the world, things dangerous to come to, to see behind walls, draw closer, to find each other, and to feel. That is the purpose of life." Příjemné překvapení, ze začátku tam byly dost vtipné představy, které hlavní hrdina měl, takže jste se nenudili a pak už se to rozjelo a vy jste se nestačili divit, že je to konec. Kromě příjemného příběhu, tam byla naporosto nádherná příroda. Možná to bylo celé trošku naivní, ale mě se to líbilo. 4* ()

Aky

Velmi oddechový film s několika vskutku vydařenými sekvencemi, nešetřivým rozpočtem a milou, byť průhlednou zápletkou. ()

Cappuccino

Pfuu, no zhrnul by som to bez veľkého naťahovania asi tak, že na komédiu málo vtipné a na drama málo dramatické. Niektoré scény fakt príšerne nudia, naopak ma dokázali prebudiť krásne zábery z Islandu a Grónska (ak bol na daných miestach snímok skutočne natočený). Očákaval som zjavne čosi iné.. alebo čosi viac. ()

666teen

Jézuzkote! Takové pokoukání se jen tak nevidí! Další proměna zahnisaného kravaťáka v super dodrodrucha. Tentokrát s fajnou pointou. Já mám ty sny trošku jinak, spíš kategorie R, místy XXX, no ale proč ne. Waltře, ty borče! ()

S.Quentin QUALE

Úplně pohodovej filmek z kategorie "pěkný film". Ze začátku jsem měl trochu strach, aby jsme nezabředli v romantických vodách, ale Ben Stiller alias Walter Mitty spolu s Ben Stillerem, režisérem, brzo rozprášili moje pochybnosti. Jedná se o přátelsky úsměvný příběh jednoho snílka, který je však prezentován v elegantním balení, ze kterého místy padá čelist. Stiller + Stiller + Wiig + Penn + dokonalý outdoor. Za sebe můžu Waltera Mittyho doporučit, ale dávám pouze silnější 4*, protože mě neodboural jako třeba loňský Pí a jeho život. 85% ()

HAL

Gondry s ostřejšími hranami, a jasný feel-good film roku. Motivační nakopávačka a odpočinková zábava v jednom. Plus pro mne jakožto wannabe fotoreportéra stejně osobní zásah jako Zvětšenina - až na to že tady není hlavní hrdina povrchní zmrd, ale naopak maximálně sympaťák. (edit - po sedmi letech, pár desítkách cest po evropě, africe a asii, a několika dalších shlédnutích musím jít na 10/10, a i to je snad málo, je to pohádkový zásah přímo na komoru, čirá radost ze života) ()

misterz

Ben Stiller si u mňa neskutočne šplhol. Vždy bol mierne nadpriemerný, ale týmto filmom preskočil jednu kategóriu a ocitol sa medzi velikánmi filmovej tvorby. Je to jeho vyspelosť, budúci trend, alebo to je iba jednorazovka? To neviem, ale tento film by mohol byť prísľubom. Ako po hereckej tak i po réžijnej stránke. Fungovalo tu všetko ako má, vyzdvihujem hlavne krásnu kameru, nádherné obrázky prírody (až som dostal chuť vycestovať na Island) a skvelú hudbu. Hlavná myšlienka je mi veľmi blízka a bola spracovaná presne podľa mojich predstáv. Prečo plný počet hviezd? Pretože tento film ma nabil toľkou pozitívnou energiou a vyvolal tak príjemné hrejivé pocity, že ich môžem rozdávať týždeň na námestí a stále mi ešte niečo ostane. Kto si chce zlepšiť deň a zahnať mrzutú náladu tak vrelo odporúčam. ()

sochoking

Neviem, ako najlepšie vystihnúť tento film, akými slovami, ale ked' sa objavili záverečné titulky, myslel som si, že ešte povalí druhá časť! Tak rýchlo to zletelo. ()

dr.horrible

Posledné roky (čo do kvality), nežičili Stillerovi ani frat packu ako takému a ako dlhoročný fanúšik som ohromne rád, že to zas konečne prišlo. Trefa do čierneho, jedna z najlepších stilleroviek a jeden z mála pozitívnych dopadov ekonomickej krízy. 85% a najpohodovejší film roku ()

Aknah

Ben Stiller... to sem si řekla, že to bude jen lepší komedie (dle hodnocení tady), jelikož jsem předpokládala, že když on takové hraje, natočí stejnou. Ale film mě vyvedl z omylu... nečekala jsem, že Stiller dokáže vytvořit film, který nemusí mít prvoplánově vtipné dialogy a přitom bude působit vtipně. Jeho představy a fantazie mě pobavily a zároveň film byl dramatem. Krásné záběry přírody, někdy pěkně zachycené detaily, hezká kamera, příjemná hudba a co bych už vůbec nečekala, že na konci budu brečet. PS: Stiller by měl nosit ty vousy! WTF? Slint. ()

Legas

Nemám rád Bena Stillera. Ale světe div se, nebýt prvních 30 minut, ve kterých je i ten Benův humor vlastně docela ok, tak by Walter Mitty ode mě slízl celou stovku. Pro snílky mám pochopení, sám jsem jedním z nich. Ale ačkoliv fantazíruju o sto šest, tak takhle ulítlé nápady rozhodně nemám. S úvodem bych neměl problém, kdyby byl ve chvílích představ Waltera Mittyho více přízemní, nebo méně stillerovsky parodický, nebo alespoň v duchu fantazírování filmů od Michela Gondryho. Takhle na plátně tečou peníze pro trikové exhibice, vysledkem kterých je pak průměrný humor. ALE s nástupem do letadla, respektive už s cestou na letiště, přestane Walte Mitty více méně fantazírovat a film je rázem neskutečná jízda plná nádherných záběrů, skvělých nápadů a slušné porce humoru a emocí. A Ben Stiller hraje Mittyho skvěle. Ještě jednou, on HRAJE, nedělá debila! A vůbec celý příběh o hledání negativu číslo 25 aneb hledání odvahy je prostě nádherný. To nevymyslíš! ()

HoneyBunny

Je hodně vidět, že Walter Mitty byl pro Stillera-herce i Stillera-režiséra srdcovkou. Tenhle film vypráví bez zbytečného patosu o radosti ze života a o velké fantazii jednoho zaprděného kancelářského lúzra, který tak dlouho o zajímavých věcech snil, až se jednou opravdu odhodlal zajímavý život žít. Walter Mitty je film intimní a citlivě a dopěle natočený (znovu opakuji, za kamerou seděl Ben Stiller!) a je velká šance, že vás opravdu chytí za srdce. Navíc kameraman a art director se opravdu vyřádili - tenhle film vypadá překrásně. Pár negativ by se ale našlo: ne vždy je úplně jasné, jestli Walter sní, nebo se mu ty ujeté situace opravdu dějí. A já osobně bych zvolila jiný, méně předvídatelně happy-endovský konec. /(!Spoiler!)/ Opravdu musí hlavní hrdina vždycky dostat tu dámu, po které touží? Nemohl by sám a spokojený odkráčet do zapadajícího slunce s nadějí, že to nejlepší ještě přijde? Za takový konec bych dala plné hodnocení. 80% ()

Jordan

vizuálne veľmi príjemne vypiplaná a dobrým soundtrackom korunovaná rozprávka pre mužov z nižšej strednej vrstvy s krízou stredného veku; kristen wiig je ubersexy; ()

Tsuki

Poselství má tenhle film skvělé. Bohužel mi k tomu ale příliš neseděl ten mainstream. A ztělesněním toho všeho je sám Ben Stiller v hlavní roli, kterého budu mít vždycky spojeného s komediálními trháky typu Fotr je lotr. Podobné komedie mám sice ráda, neříkám že ne, ale tady to spojení komedie s nadsázkou (viz např. boj se žralokem) a hlubší myšlenky podle mě úplně nefunguje. Na jednu stranu se nám film snaží předkládat zásadní otázku náhledu na život, jenže na druhou stranu je vlastně veskrze prvoplánový a tak nějak postrádá "duši". Aspoň takový jsem z toho měla pocit. Nebylo to špatné, ale podobný obsah by mě určitě oslovil mnohem silněji v jiném zpracování. ~(3,2)~ ()

Anderton

Hore uvedený plagát vystihuje presne to, čo chce Stiller dosiahnuť u svojho diváka. Nechať sa iba tak unášať jeho novým filmom. Vo filme som nejaký dramaturgicky prepracovaný dej nenašiel, takže mi ani nič iné neostávalo. A je to fajn, naraziť občas na film, ktorý je natočený spôsobom, akým sa dnes filmy netočia. Stiller už má svoj vek, je veľký sympaťák a keď si robí veci skutočne po svojom, tak tá zanietenosť a inteligencia je v tom cítiť. Dlho sa mi nestalo, aby som po nejakom filme mal chuť si ihneď po jeho zhliadnutí pustiť aj jeho pesničkový soundtrack. Vlastne ho teraz popri písaní komentáru aj počúvam a nemôžem tak Mittymu udeliť iba tri hviezdy, ale zaokrúhľujem hore. Iba za ten fajn pocit, ktorý vo mne film a pesničky zanechali. Walter Mitty pripomína niečo podobné, čo predvádzal kedysi veľmi dávno James Stewart so svojim imaginárnym králikom. ()

PF 2014

PF 2014