Hanebný pancharti

• USA Inglourious Basterds (více)
USA / Německo, 2009, 153 min (Alternativní 147 min)

Hans07

Přes všechny mé antipatie k Tarantinovi musím uznat, že tohle je ku*va dobrej a zábavnej film. Pitt a jeho banda mohli chodit po světě v časech, kdy byl Hitler skutečně u moci a mohla válka skončit po týdnu, protože kdyby jim tenkrát někdo takhle natrhnul pr*el, tak by se Němci nechali vymazat z mapy. PS: Asi začnu chodit ke klukům na hodiny italštiny. :D ()

lukin12

Tak člověk čeká nějaký válečný film a vyvine se s toho taková podívaná.Brad Pitt v roli neonacisty zahrál opravdu skvěle a nepřekvapilo mě že sem se u filmu také kolikrát zasmál ()

StrixCZ

Nemám rád válečné filmy, samoúčelnou brutalitu ani její ospravedlňování tím, že když se to děje "těm zlým", je všechno v pořádku. Je totiž mimo jiné třeba si uvědomit, že zdaleka ne všichni němečtí vojáci za druhé světové války byly krvelačné bestie schvalující genocidu a Hitlerovu ideologii - troufám si dokonce říct, že většina z nich byli (stejně jako ve spojeneckých armádách) normální kluci, kteří bojovali prostě proto, že jim nikdo nedal na výběr. Hlavní hrdinové a jejich surová bezcitnost mi tudíž zrovna moc k srdci nepřirostli. I tak ale musím uznat, že svoje kvality (solidní porce černého humoru, řemeslné zpracování, herecké výkony) tento snímek přece jen má... 65% ()

Callie

Miluju Tarantinův styl, Kill Bill a Pulp F. jsou moje kultovky neustále dokola přehrávané, ale tohle bylo nějak jiné. Chvílema jsem se i nudila, Tarantinovské žvanění mě nebavilo, hudba mě nijak neoslovila, jen mě bavil Chris Waltz a i Bradík Pittík. Nevím, možná to bude chtít několik opáček a třeba taky v původním znění, i když dabing nebyl vůbec špatnej. Uvidíme, třeba po čase přehodnotím. ()

Thomak

Když jsem na tom byl v kině poprvé, celou dobu jsem se musel smát. Tarantina mám moc rád a jako obvykle mne nezklamal-jeho rukopis je opravdu nezaměnitelný, dokonalé spojení násilí, humoru, stylové vytříbenosti, atmosféry, muziky, příběhu a v neposlední řadě řady perfektních hereckých výkonů (v čele s Christophem Waltzem, Brad Pitt už v Burn after reading dokázal, že má jistý komický talent). A pak zbožňuju, když si někdo takhle mocně vezme na paškál historii. ()

E.T.Martin

Hanebný pancharti možná nejsou divácky nejoblíbenějším Tarantinovým filmem, podle mého osobního názoru jsou ale zatím nejlepším. Zřejmě budou známkou režisérova zrání. V tomto případě mi na mysl přichází srovnání s literárním světem, a to s osobou Umberta Eca. Eco dokáže napsat román dobře čtivý, zároveň však potěší znalce hustou sítí různých odkazů, v jeho případě literárních, filozofických či estetických. Tarantinův přístup je podobně postmoderní. Hanebný pancharti dokáží zaujmout i běžného diváka, užije si při nich ale hlavně cinefil. Číst a rozebírat různé filmové odkazy v tomto snímku, na toto téma by se dalo napsat spoustu knížek. V tomto ohledu je film vypiplán do nejmenších podrobností. Důmyslná promyšlenost je cítit i z dialogů a z rozehrávaných situací, takovéto potěšení z brilantně zvládnutých konverzačních scén nám naposledy přinášeli režiséři jako Billy Wilder nebo Alfred Hitchcock. Nutno ocenit i výběr a vedení herců. Nezapomenutelný výkon předvádí Christoph Waltz, který je jedním z velkých tahounů filmu, ale radost dívat se je i na další herce: Brada Pitta, Melanii Laurent či pro mne zcela neznámého Sylvestera Grotha, který si roli Josepha Goebellse náramně užívá. Navíc nechybí napětí a z celého filmu čiší taková radost z vyprávění, že jiný verdikt než pětihvězdičkový nelze vynést. ()

John Dunbar odpad!

Lituji ztráty času, který jsem ztratil sledováním tohoto neskutečného paskvilu. Z lůna podivudně choré režisérovy mysli vzešel stejně postižený potomek. Ne, opravdu jsem neměl 3 promile, abych strávil tolik nesmyslných zvráceností, kterými je tento film doslova napěchován. Ani jednu hvězdu neudělím rovněž proto, že zde došlo doslova ke znásilnění a znevážení hudby Ennia Morriconneho, kterou zde exhibující Q.T. použil ke svým perverzním hrátkám. ()

Humphrey

Vlastně ani nevím proč, ale tenhle film mě nijak neoslovil. Válečné filmy mám moc rád, ale tenhle válečný není. Komedie mám taky rád, ale tohle komedie není. A není to ani drama a thriller už vůbec ne. Po shlédnutí filmu jsem nabyl dojmu, že vlastně ani nevím, co je to za žánr a po pravdě řečeno, týden po shlédnutí už jsem měl problém vybavit si, o čem to vlastně bylo. Zůstal mi akorát dojem, že ten film byl nějaký ztřeštěný. Brutalita ani vulgarismus mi nijak nevadí, ale tady mi i to přišlo tak nějak samoúčelné. Tak takhle by to, pane Tarantino, dál nešlo, to bychom si nerozuměli. ()

Vendys958

Úžasné dialogy, hudba, jak je u Quentina zvykem dlouhé nesestříhané geniální scény, herecké představení v čele s Ch.Waltzem a Michaelem Fassbenderem a vlastně všech herců na place. Jeden z mých nejoblíbenějších filmů, které nikdy nepřestanu obdivovat, stejně jako většinu ostatních děl Quentina Tarantina. Scéna v hospodě patří k mým nejoblíbenějších vůbec. Pro mě je Tarantino jeden z nejlepších režiséru současnosti, ale zároveň nejlepší scénárista dnešní doby. ()

Indris odpad!

Co se mě týče, Tarantino dostál svému jménu režiséra. Jeden z nejblbějších filmů jaký jsem měl možnost vidět, zvláště pak konec předčil i má nejhorší očekávání. Uvažoval jsem nad jednou hvězdou pro "evropské" herecké obsazení, ale ty nejlepší nechal v polovině filmu zabít a jen Waltz má zásluhu na tom, že jsem film (mimochodem bohužel) dokoukal. Naopak stupidního Pitta, měl Quentin obsadit na začátku filmu do role pod podlahou. ()

Kozlowski8

Tarantinovy filmy mám rozdělené do dvou skupin - ty, co miluji a ty ostatní nesnáším. Nic mezi. Pancharti se řadí do té první. Výborný scénář. Z několika střepů je postupně skládána krásná broušená váza. Jednotlivé části příběhu, jako úvodní scéna na statku nebo scéna z hospody jsou úžasně napsané, atmosféra houstne a napětí se stupňuje až na maximální míru. Na tom měli velký podíl skvělí herci, někteří z nich mi byli doposud neznámí, jako např. skvělý August Diehl. ()

retrix

Film se mi vůbec nelíbil, není to moje krevní skupina.Vydržel jsem půl hodiny a pak už jsem tu zvrhlou parodii na nasilí nemusel. ()

kishi_SO

zaujimava alternativa na vitazstvo spojencov. Quentin ma zvlastny pohlad na to ako ma film vyzerat. A istym sposobom je to uzasny pohlad. Volba hercov excelentna a Waltz "wunderbar", Rothove hostelove kusky udivujuce (najma s basebalkou) a co ma najviac nadchlo boli pasaze kde sa nehovorilo anglicky. I napriek mne chybajucim titulkom mi vyrazy tvary hercov napovedali dost. Aj tak, pre mna prilis natahovane a nezaujimave. ()

gpx

Nevím, kde se ta asociace vlastně vzala, ale když jsem Basterdy sledoval, vzpomněl jsem si na Trošku a jeho Princeznu ze mlejna. Nejdřiv jsem se sám divil, proč mě takové věci napadají, ale došlo mi to poměrně záhy. Oba filmy jsou podobně barevné a postavy vesměs stejně jednoduché. Děj je u obou pohádkový, hlavní záporáci jsou jednoznační. (Troška se tasil s knížepánem, Quentin nám neoriginálně mává před ksichtem Hitlerem.) Hlavní potíž té pohádky (tím myslím Inglourious Basterds) je nekonzistence v chování postav. A jako nejednou předtím, znovu musím poukázat na podobnost s Melrose Place, který je v ohledu znásilňování postav kvůli scenáristické impotenci přímo kultovní. ()

tyzmrde

Bomba, ani minutu se nenudí a skvěla zápletka, příběh, atmosféra, napětí hlavně při scéně kde zastřelí nacisté židy v 1. kapitole a finále, barová přestřelka taky luxus a Eli Roth s basballkou byl prostě nejvíc... PS: Kdybych napsal scénař na Hanebný parchanty tak bych to ukončil tak že Hitlerovi Eli Roth uřízne hlavu a ostatní Parchanti si s ním zahrají fotbálek jak na konci Hostel 2 :D ()

B3njamin

Pro mě jednoznačně nejlepší film za rok 2010. Měli šanci získat ještě aspoň dva Oscary. Tarantino ukázal, že ještě má co nabídnout. Jak režií tak skvělým hudebním výběrem převážně od E. Morricone. Z herců bych jednoznačně ukázal na výkon Ch. Waltze a T. Schweigera, dva němci co tomuto filmu dodali šťávu. Prostě kdo by chtěl vidět rozstřílení Vůdce třetí říše a dalších v kině, případně skalpování pro B. Pitta tak je to jasná volba. ()

D-bont odpad!

Scéna v pivárni bola dobrá. To isté platí aj pre Pitta, Waltza, Krugerovú a Schweigera. Všetko ostatné čo mi na tomto filme prekážalo už sformuloval desolator6 ()

annash

Tenhle film je celičký o filmu. Quentin Tarantino si našel svůj vlastní způsob, jak vzdát poctu kinematografii a já říkám, že se mu to setsakramentsky povedlo! Tak trochu jiný pohled na WWII, kde židé nejsou vyobrazeni typicky jako pasivní oběti, ale jako psi, do kterých když kopnete, tak koušou. Přidejte holku, která chce pomstít svou vyvražděnou rodinu, roztomile přehrávajícího Brada Pitta a dechberoucího Lovce židů, který suverénně přeskakuje z polohy do polohy a nutí vás myslet si, že až se svými oběťmi skončí, budou všichni do jednoho potřebovat cvokaře. Vše dobře protřepejte a užívejte si. Scénář byl bez jediného nedostatku, vymazlený do posledního písmenka a tradiční kapitolování opět bezvadné. Ne, tenhle zážitek se nedá dost dobře popsat slovy. Nebudu říkat, že to QT dokázal zase, protože něco takového podle mě dosud nedokázal. Naprostá bomba. ()

Trinculo

To bylo zase. Všemu vévodí duo hlavních antagonistů, Hans Landa, kterej je ten chytrej a Aldo Rein, kterej je snad archetyp hodně blbého američana. Nakonec vyhraje Aldo, ale jen víceméně díky náhodě. Jojo, osud si zahrává a v Tarantinových filmech je v rukou režiséra, který rád přispívá k jeho zlovůli. Navíc mu není nic svaté a v tomhle nazi exploitu si nebere servítky s historií, kterou si upraví podle sebe. Ideologická válka, kterou hitlerovské německo vedlo na poli kinematografie tady ožívá skrze historické postavy jež se stávají hračkami v rukou vypravěče. A taky si myslím, že Tarantino ač součást hollywoodské produkční mašinérie si o ní myslí svoje a naservíroval to na plno, když předvedl co se dá udělat rádoby s válečným velkofilmem ! ()

Jack_F.

Nejsem ženská, takže až tolik na kecy nejsem, ale tohle bylo prostě nadlidské a vytříbené. A ten kdo čekal od Tarantina dalšího vojína Rayena asi nemá páru kdo Tarantino je a co točí za filmy. Brad opět ukazuje, že není jen holywoodský ksichtík na vábení kundiček, ale že je to pan herec. O skvěle zahraném Landovi by asi byl hřích se nezmínit. Narozdíl od Pulp Fiction je tohle lépe stravitelné, i když tam nejsou tak kultovní hlášky. A Django tomuhle klenotu nesahá..no řekněme ani po pás. :) ()

Guy Ritchie chystá válečný thriller

04.11.2020

Star Trek 4 našel režiséra

Star Trek 4 našel režiséra

20.11.2019

Tarantinův Hollywood ještě delší?

Tarantinův Hollywood ještě delší?

25.05.2019