Vybíjená

• Česko

Vybíjená: Běž do toho na plný koule

Dodgeball: A True Underdog Story

• Německo

Voll auf die Nüsse - DodgeBall

• Německo

Voll auf die Nüsse

Vybíjaná: Choď do toho na plné gule

Komedie / Sportovní

USA / Německo, 2004, 88 min

Výborná komedie s dokonalým Benem Stillerem. Kdo se při sledování této komedie nezasměje ten snad ani nežije. Neviděl jsem tam Stillerovo "dvojce" Owena Wilsona, celkem se divím. Vypilování pravidel vybíjené do nejmenších detailů a z ní vytvořen masivně oblíbený sport. To může napadnout jen blázna, ale stojí to za to (ještě teďka se směju...).(25.10.2004)

Jakmile vidím, že producentem filmu je Ben Stiller a ještě navíc v něm hraje absolutní hovado, je mi jasné, že se budu bavit. :D Vážně parádně jsem si u Dodgeballu oddychl, a přestože Vince Vaughn to tady moc nerozjel, komedie to je našlápnutá a camea Davida Hasselhoffa, Lance Armstronga a Chucka Norrise rozhodně nejsou naškodu.(11.8.2008)

Komedie stojící na tom, že drtivou většinu času zíráte s otevřenou...otevřenými ústy na to, co za úchylný narcistní výstup ještě dokáže Ben Stiller vykouzlit. U toho zbytku si říkáte, že Farrelly brothers mají pořádně vykutáleného kandidáta na osvojení, protože šikanovat partu degenů tak jako oni neumí nikdo a Mr. Thurber se jim dost zdárně snaží vyrovnat. No a pak je tu samozřejmě ještě Lance Armstrong, který vás svým kamenným výrazem zatluče do země, abyste si vzápětí uvědomili, že takhle dementního komentátora (ne Lance Armstronga;)) už jste určitě taky zažili. Zopár kultových scén (jako je ta s Chuckem Norrisem nebo Davidem Hasselhoffem) included a zábava zaručena, ale rozhodně ne pro každého, včetně mě. 60%(2.4.2007)

Neskutecnej mega masakr, kterej mi krapet pripomnel Blackball, ale je o nekolik trid lepsi. Samozrejme pribeh jede podle klasickyho schema, looseri, ale sympataci a favorit, ale hajzl a i zaver tu je klasickej. Na dvd tvurci prihodili alternativni konec s opacnym vysledkem zaverecnyho utkani a to neni ono, takze tak jak to je, mi to vyhovuje. No, co se tyce foru, tak jsou sem tam i originalni, vetsinou hodne vtipny a sem tam nakej ten genialni. A k tomu vsemu si prictete paradni hudbu a slusnou kameru a diky stopazi 88 minut je i film dostatecne sviznej a nezadrhava. Ale tohle vse by nebylo nic bez dokonalejch hercu a tentokrat je to fakt vystavni sestava. Nema cenu komentovat vsechny cleny teamu a podobne, proste skvele vybrana sestava, takze se zminim jen o tech par, co zaujali nejvic. Nejvetsi mega krutak je Rip Torn, jako legendarni hrac a trener looseru, co slovo to naprosto kulervouci hlaska, navic je to fotrik Freddyho, co byl vyprsten. Pak tu mame Stillera v naprosto lahudkovy roli zaporaka, to je taky strasnej krutak. Z dalsich hercu jeste potesi "sef nemcouru" David Hasselhoff, kterej je, kdyz nekde hraje hlavni roli, naprosto k nicemu, ale tyhle kratky steky mu dou dokonale. A dokonce se tu na okamzik mihne i Chuck Norris a Lance Armstrong. Jen ten Vince Vaughn je mezi vsema tema krutakama krapet nevyraznej, holt takovej slusnackej dobrak v konkurenci s vymastenym zaporakem nema sanci. A vyplati se pockat do zaverecnejch titulku, kde Stiller vyjadri nespokojenost nad klasickejma americkejma koncema a predvede solidni akcicku. Jasnejch 5*, takle sem se dlouho nenasmal.(29.8.2007)

Komedialni smrst by Ben Stiller. Vybijena by bez Stillerovy postavy byla pouze prumernou komedii, ale tenhle chlapik ji pozvedava ne o jednu, ale rovnou o dve hvezdicky vys. Jeho "zaporak" White Goodman je totiz tak kouzelne samoliby ignorant a pro me se spolu s Derekem Zoolanderem stavaji Stillerovymi nejlepsimi rolemi. Nicmene i ostatni herci v cele s Vincem Vaughnem rozhodne neurazi a nektere gagy v jejich podani jsou stejne smrtici jako vlasy Whitea Goodmana. Skvelou casti je rovnez samotny turnaj v Las Vegas, kde se sejdou dve komentatorska "esa" jejichz projev je skvelou parodii na jine "seriozni" sportovni hlasatele a jejich kolegy ("Toto jsme nevideli od finale v Helsinkach v roce 1914 a jiste si vsichni dobre pamatujete, jak to tenkrat dopadlo...). Secteno a podtrzeno se jedna o typicky a mimoradne vyvedeny Frat Pack. P.S.: Rozhodne se vyplati videt v originalnim zneni, protoze nektere "slovni finty" White Goodmana ci hlasky komentatoru se do cestiny s celou svou gracii prelozit proste nedaji...(31.8.2007)

• - Do role Fran měla být obsazena Brigitte Nielsen. (don corleone)

• - Přibližně ve 42. minutě právnička srazí Whita (Ben Stiller) na zeď. Ten si o ni rozbije nos a na zdi zůstane krev. V dalším záběru je však zeď zcela čistá. (chleba24)

• - Pôvodne sa mal film volať iba jednoducho - Underdog. (vander19)