Vybíjená

• Česko

Vybíjená: Běž do toho na plný koule

Dodgeball: A True Underdog Story

• Německo

Voll auf die Nüsse – DodgeBall

• Německo

Voll auf die Nüsse

Vybíjaná: Choď do toho na plné gule

• Nový Zéland

Dodgeball: A True Underdog Story

Komedie / Sportovní

USA / Německo, 2004, 88 min

Frat Pack má na svedomí ďalšie oživenie a vynovenie, čo sa komediálneho žánru týka. Veľmi príjemný a vkusný nápad sa pod taktoukou Vaughn – Stiller rozvil naplno a doplnením o nejaké tie vedľajšie minirole sa stal skoro dokonalým. Škoda, že občas mierou a úrovňou vtipov spadá pod únosnú hranicu klišé. Ale čo mi zas nevadilo, bolo vmiešanie kvázi-romantickej línie. 80%.(9.7.2007)

Klasická Stillerova bláznivá komédia, pre každého, kto má jeho štýl rád. Na túto komédiu som pozrel s tým, že vypnem mozog a budem jednoducho sledovať, pričom som sa celkom dobre bavil. Oproti iným lacným rádoby komédiám ma Vybíjaná predsa len niečo do seba. Samozrejme príbeh má pár zádrheľov, ale to všetko prekryjú skvele zahrané role so skvelými komediálnymi hercami. Verím , že nenáročný divák sa bude určite dobre baviť.(6.1.2015)

Ben Stiller pro mě není zárukou rozpohybované bránice, Vince Vaughn mi ve své roli přišel zoufale mdlý, Justin Long byl pro jednou snesitelný (i tak mě potěšil každý míč, co ho trefil do zvonečku) a nebýt tréninkové pasáže s francouzáky, vlastmě bych se u "Vybíjené" stěží pousmála. Patetický proslov Lance Armstronga mě div nepřiměl k ugrcnutí a štěk Chucka Norrise byl jen o málo lepší. Jak to tak po sobě čtu, hodit po filmu tři hvězdičky je možná plýtvání... Dalo se, no po druhé to vidět nemusím. 55%(7.3.2011)

• CheGuevara

Pouze vtipná "camea" bohužel dosud neudělaly žádný vtipný film. To totiž chce mnohem víc než pár štěků kultovních osobností dnešní popkultury, které jsou sice úderné jak rána kladivem, ale jsou příliš malé, aby utáhly celý film. Vybíjená takovým filmem bohužel je. Příběh o outsiderech na nějakém mistrovství už dávno přestal bavit a celá ta správňácká parta není nijak zvlášť zábavná a Ben Stiller je sice dostatečně slizký, ale jeho postavě chybí nějaká ta komediální šťáva. Za zmínku snad stojí pouze výcvik hrdinů poněkud neortodoxní metodou a pár povedených hlášek titulních postav. Jinak samá voda...(17.10.2007)

Tak tomuhle říkám řachanda. Od začátku do konce. Obrovská kadence jednoduchých gagů, z nichž některé jsou celkem kruté - co chvíli někoho něco (míč / francouzák / auto) někam trefuje (do hlavy / do přirození), kombinovaná s výbornými situačními a konverzačními vtipy, hromada odkazů, úžasné cameo role (minimálně Chuck Norris, David Hasselhoff, Lance Armstrong, David Bowie....). Je to celé neskutečně svižné, nehraje si to na velké umění, ani to nesklouzává do fekálu (alespoň tedy ne často). Pro mne jedna z nejlepších komedií posledních let. Čistě pro ilustraci - v kolika filmech uvidíte člověka, jak bojuje s chutí na sladké tak, že před sebe položí koblihu a pouští si proud do bradavek?(13.8.2007)

• Vince Vaughn