Vybíjená

• Česko

Vybíjená: Běž do toho na plný koule

Dodgeball: A True Underdog Story

• Německo

Voll auf die Nüsse - DodgeBall

• Německo

Voll auf die Nüsse

Vybíjaná: Choď do toho na plné gule

Komedie / Sportovní

USA / Německo, 2004, 88 min

Kterak dobro a bisexualita zvítězily nad zlem, kultem těla, lesbismem a nenávistí.. Vybíjenou si dobře pamatuji z tělocviku, akorát že tehdy naše škola měla jen na jeden míč a občas jsme to prostřídali i se sportem suplujícím v tělocvičně práci uklízečky nesoucím jméno sedací fotbal (rychlostí se to asi blížilo naší Gambrinus lize). To v Americe, tam se sportuje na jiné úrovni. Purpurové kobry proti Normálním chlapům, svaly proti nenucené eleganci propadlých hrudníků, více míčů, větší prize money a při tréninku létající klíč číslo 32. Stiller si střihl narcistické hovado s obrovskou chutí, cameo L.Armstronga posunulo jinak klišovité "never give up" proslovy do zcela jiné roviny a ryšavý Ranger ve flanelce opět prokázal, že jeho demokratický hlas vždycky rozhoduje. Ne nadarmo se říká, že zatímco americký prezident má klíč od jaderného kufříku, tak Chuck Norris má klíč od amerického prezidenta. A málem bych zapomněl: „Heil Hasselhoff!“(7.3.2011)

Jakmile vidím, že producentem filmu je Ben Stiller a ještě navíc v něm hraje absolutní hovado, je mi jasné, že se budu bavit. :D Vážně parádně jsem si u Dodgeballu oddychl, a přestože Vince Vaughn to tady moc nerozjel, komedie to je našlápnutá a camea Davida Hasselhoffa, Lance Armstronga a Chucka Norrise rozhodně nejsou naškodu.(11.8.2008)

Komedie stojící na tom, že drtivou většinu času zíráte s otevřenou...otevřenými ústy na to, co za úchylný narcistní výstup ještě dokáže Ben Stiller vykouzlit. U toho zbytku si říkáte, že Farrelly brothers mají pořádně vykutáleného kandidáta na osvojení, protože šikanovat partu degenů tak jako oni neumí nikdo a Mr. Thurber se jim dost zdárně snaží vyrovnat. No a pak je tu samozřejmě ještě Lance Armstrong, který vás svým kamenným výrazem zatluče do země, abyste si vzápětí uvědomili, že takhle dementního komentátora (ne Lance Armstronga;)) už jste určitě taky zažili. Zopár kultových scén (jako je ta s Chuckem Norrisem nebo Davidem Hasselhoffem) included a zábava zaručena, ale rozhodně ne pro každého, včetně mě. 60%(2.4.2007)

Neskutecnej mega masakr, kterej mi krapet pripomnel Blackball, ale je o nekolik trid lepsi. Samozrejme pribeh jede podle klasickyho schema, looseri, ale sympataci a favorit, ale hajzl a i zaver tu je klasickej. Na dvd tvurci prihodili alternativni konec s opacnym vysledkem zaverecnyho utkani a to neni ono, takze tak jak to je, mi to vyhovuje. No, co se tyce foru, tak jsou sem tam i originalni, vetsinou hodne vtipny a sem tam nakej ten genialni. A k tomu vsemu si prictete paradni hudbu a slusnou kameru a diky stopazi 88 minut je i film dostatecne sviznej a nezadrhava. Ale tohle vse by nebylo nic bez dokonalejch hercu a tentokrat je to fakt vystavni sestava. Nema cenu komentovat vsechny cleny teamu a podobne, proste skvele vybrana sestava, takze se zminim jen o tech par, co zaujali nejvic. Nejvetsi mega krutak je Rip Torn, jako legendarni hrac a trener looseru, co slovo to naprosto kulervouci hlaska, navic je to fotrik Freddyho, co byl vyprsten. Pak tu mame Stillera v naprosto lahudkovy roli zaporaka, to je taky strasnej krutak. Z dalsich hercu jeste potesi "sef nemcouru" David Hasselhoff, kterej je, kdyz nekde hraje hlavni roli, naprosto k nicemu, ale tyhle kratky steky mu dou dokonale. A dokonce se tu na okamzik mihne i Chuck Norris a Lance Armstrong. Jen ten Vince Vaughn je mezi vsema tema krutakama krapet nevyraznej, holt takovej slusnackej dobrak v konkurenci s vymastenym zaporakem nema sanci. A vyplati se pockat do zaverecnejch titulku, kde Stiller vyjadri nespokojenost nad klasickejma americkejma koncema a predvede solidni akcicku. Jasnejch 5*, takle sem se dlouho nenasmal.(29.8.2007)

Podle mě je to díky úžasnýmu Benu Stillerovi, originalitě a mnoha a mnoha a mnoha vtipům a hláškám po Drž Hubu nejlepší komedie všech dob, kterou sice již znám nazpaměť, ale stejně mě vždy zaručeně rozesměje. "Vyhnete se klíči, vyhnete se míči" 100%(11.3.2012)

• - Všichni herci trénovali poctivě vybíjenou asi měsíc před začátkem natáčení. (don corleone)

• - Pro Bena Stillera to byl v roce 2004 už třetí snímek (po Riskni to s Polly a Starsky a Hutch), který debutoval na prvním místě. (imro)

• - Ve scéně, kdy odjíždí White Goodman (Ben Stiller) na skůtru a ukazuje na dvojici prostředníček, je v zrcátku skůtru vidět kameraman. (chleba24)