Vybíjená

• Česko

Vybíjená: Běž do toho na plný koule

Dodgeball: A True Underdog Story

• Německo

Voll auf die Nüsse – DodgeBall

• Německo

Voll auf die Nüsse

Vybíjaná: Choď do toho na plné gule

• Nový Zéland

Dodgeball: A True Underdog Story

Komedie / Sportovní

USA / Německo, 2004, 88 min

Skvělá komedie, která si vezme za vzor jeden z méně známých sportů a postaví na něm skvělý biják se vtipnými herci (Ben Stiller se zde opravdu předvedl) v hlavních a známými seriálovými drsňáky (Chuck Norris, William Shatner, David Hasselhoff) ve vedlejších rolích. Pochválím i výborného Ripa Torna, který zde má přecijen více prostoru než v MiB. Nejednou jsem se mohutně zasmál. Moc vtipná taškařina, která nikoho nešetří.(18.7.2011)

Poctivá Frat Packovská absurdita, síce nie dohnaná do absolútnej geniality ako v Zoolanderovi, ale aj tak dostačujúca na niekoľkominútové záchvaty smiechu. Scenár je plný tých naoko najdementntejších dialógov, ktoré vás buď pobavia, alebo si budete hovoriť, že takú hovadinu ste ešte nevideli. Pokiaľ vám nepríde vtipné meno Patches O'Houlihan, alebo slovné spojenie American Dodgeball Association of America, tak na Dodgeball ani nepozerajte. Nikto nevie preniesť tú najdebilnejšiu vetu tak ako Ben Stiller so svojim slizkým pohľadom. Herecký génius je ten Ben. Vince Vaughn toho veľa nepredvádza, ale nemôžem povedať, žeby bol zlý. Zato tie úžasné cameo role. Lance Armstrong, Hank Azaria, Chuck Norris, David Hasselhoff. Geniálne! Čo si cením je to, že Stiller a spol. sa vôbec nemaznajú s postavami a sú totálne nekorektný. Parodujú rôzne hollywoodske klišé, alebo ešte lepšie - prehnane ich citujú. Dejové zvraty a výviny niektorých charakterov sú tak absurdné, ako ste ešte nikdy nevideli. Tak dobre som sa už dlho nenasmial ...(2.11.2006)

Neskutecnej mega masakr, kterej mi krapet pripomnel Blackball, ale je o nekolik trid lepsi. Samozrejme pribeh jede podle klasickyho schema, looseri, ale sympataci a favorit, ale hajzl a i zaver tu je klasickej. Na dvd tvurci prihodili alternativni konec s opacnym vysledkem zaverecnyho utkani a to neni ono, takze tak jak to je, mi to vyhovuje. No, co se tyce foru, tak jsou sem tam i originalni, vetsinou hodne vtipny a sem tam nakej ten genialni. A k tomu vsemu si prictete paradni hudbu a slusnou kameru a diky stopazi 88 minut je i film dostatecne sviznej a nezadrhava. Ale tohle vse by nebylo nic bez dokonalejch hercu a tentokrat je to fakt vystavni sestava. Nema cenu komentovat vsechny cleny teamu a podobne, proste skvele vybrana sestava, takze se zminim jen o tech par, co zaujali nejvic. Nejvetsi mega krutak je Rip Torn, jako legendarni hrac a trener looseru, co slovo to naprosto kulervouci hlaska, navic je to fotrik Freddyho, co byl vyprsten. Pak tu mame Stillera v naprosto lahudkovy roli zaporaka, to je taky strasnej krutak. Z dalsich hercu jeste potesi "sef nemcouru" David Hasselhoff, kterej je, kdyz nekde hraje hlavni roli, naprosto k nicemu, ale tyhle kratky steky mu dou dokonale. A dokonce se tu na okamzik mihne i Chuck Norris a Lance Armstrong. Jen ten Vince Vaughn je mezi vsema tema krutakama krapet nevyraznej, holt takovej slusnackej dobrak v konkurenci s vymastenym zaporakem nema sanci. A vyplati se pockat do zaverecnejch titulku, kde Stiller vyjadri nespokojenost nad klasickejma americkejma koncema a predvede solidni akcicku. Jasnejch 5*, takle sem se dlouho nenasmal.(29.8.2007)

"Thank you Chuck Norris"... Nemyslím, že lze Vybíjenou brát jako sportovní film typu Friday Night Lights apod, jde jen o takovou pohodovou béčkovou záležitost, scénář je slabší, občas se najdou nudnější místa, ale na druhou stranu taky pár slušnějších vtípků (David Hasselhoff), parádní Ben Stiller a překvapivě překvapivý a (lehce) promyšlený závěr... "Fucking Chuck Norris" 6/10(2.3.2008)

Chlapi sténali a drželi si mezinoží, holky řvaly nadšením a tleskaly, že si to naše mužské pokolení zaslouží. Tak přesně takhle vypadala naše projekce v kruhu přátel. Z traileru si pamatuju, že ve filmu bylo dost chlapů vykastrováno mičudou, ovšem takové pecky jsem teda nečekal. Rány jak z kanónu mířené přesně do intimních partií, zkrátka není pro mužské oko dvakrát lahoda. Feministky opět skotačí a já si běžím pro misku s ledem... Jo a film se mi líbil :D(24.10.2007)

• Vince Vaughn

• - V čase príchodu filmu do kín začínala v USA celoštátna súťaž vo vybíjanej. (vander19)

• - Snímek produkovala Stillerova společnost Red Hour Film. (imro)

• - Dvě studia odmítnula film natočit, než se ho chopili u FOXu, pouze za podmínky, že Ben Stiller sníží svůj honorář pod 1 mil dolarů. Film za první rok vydělal 124 milionů při nákladech 23 milionů. (don corleone)