Vybíjená

• Česko Vybíjená: Běž do toho na plný koule (více)

Peter LaFleur (Vince Vaughn), je charismatický muž a zároveň majitel nevábné tělocvičny zvané Average Joe´s (Průměrný Joe). Klientelu tohoto zařízení ovšem tvoří návštěvníci, kteří nedosahují ani na průměr: samozvaný pirát, rachitický středoškolák, který touží ohromit nedostižnou roztleskávačku, náruživý nadšenec minoritních sportů, přitroublý mladík a nafoukaný všeuměl, který ve skutečnosti neumí vůbec nic. Peterova zanedbaná tělocvična upoutá White Goodmana (Ben Stiller), vyznavače silových sportů a do sebe zahleděného majitele fitness centra Globo Gym. White chce převzít Average Joe´s a Peterovo neexistující účetnictví mu to velmi usnadní. Banka, která provádí převod tělocvičny ve prospěch Globo Gym, jmenuje právní zástupkyni Kate Veatchovou (Christine Taylorová), aby tento proces dokončila. Ale Peterův chlapecký šarm vyhraje a Kate se přidá na jeho stranu a pokusí se Average Joe´s zachránit. Jak? Účastí na šampionátu ve vybíjené, kde se za vítězství vyplácí prémie 50 000 USD, což je přesně tolik, kolik Peter potřebuje na záchranu tělocvičny. Dají se v šibeničním termínu zvládnout základy vybíjené? "Nakonec vznikl skutečný film o vybíjené, který nic nepředstírá a pravdivě ukazuje bolest a ponížení, které cítíte, když vás míč udeří před tolika diváky do obličeje," říká producent a herec filmu Ben Stiller. "Možná, že jste vybíjenou už dávno zapomněli, ale pro mnoho lidí neoddělitelně souvisí se vzpomínkou na dětství. "Když řeknete slovo "vybíjená", lidi se buď zpotí anebo rozesmějí," říká režisér a scenárista Rawson Marshall Thurber. (oficiální text distributora)

Lima

Přísahám na svaté ostatky Davida Hasselhoffa, že kdyby se ještě více zapracovalo na scenáři, tedy kdyby spousta slibně načatých scén bylo vtipněji vypointovaných, že bych tu čtvrtou* přihodil. Daleko k ní nebylo, především díky několika kousavým pohledům na kult těla, vládnoucího ve Státech, pár vtipných cameo rolí (Lance Armstrong rulez!) a ukázkovému blbovi Benu Stillerovi. Jenom nechápu, co je pro jiné tak zajímavého na fádním hereckém projevu Vince Vaughna. ()

kOCOUR

Zápasy ve vybíjené jako hlavní náplň filmu. To přece nemůže fungovat... nebo ano? Moment, jede v tom Stiller! Eh... no zase je to kultovka ;). Určitě ne tak dobrá jako Zoolander nebo Starsky & Hutch, ale stále se spoustou VELICE silných momentů, které rozdmýchají divácké bránice do závratných poloh. Bez debat nejujetější film tohohle roku ;). ***1/2 ()

Enšpígl

Po tomto filmu nebude už nikdy vybíjená jako dřív. MOV začal dokonce vést diskuzi zda nezačlenit vybíjenou na OH. Pozorovat jak jeden druhého vybíjí je asi nejlepší sportovní zážitek. I já hrál kdysi na základní škole tenhle královský sport holky v modrých trenclích a bílém tričku, my v červených a bílém tričku a mohlo se začít s "vybikou".Já byl jednou tak vybitej,že jsem nedohrál!! Po tomhle fillmu se mě zmocnila nutkavost vzít míč a jít do ulic vybíjet!! ()

Malarkey

Komedie, která si neváží ničeho. Agresivní chvílemi lehce nasprostlý humor, který je z Frat Packu znát ani zde nechybí. Příjemně překvapí herecké osobnosti typu nepřemožitrelného Čaka Norrise nebo Dejvida Hasselhoffa, kteří si role užívají. Ještě aby ne. Taky je to role v jednom z nejlepším filmu, ve kterém hráli. No skoro ani nehráli. Hlavní je, že nápad je originální, ale jeho průběh se mi příliš nelíbil. Ben Stiller tu byl fakt šílenej. Šílenej je slabý slovo. Ono ho není moc vidět v těch romantických komediích. Takový nešikovný ale sympatický kluk a tady takovej šílenec, kterého nikdo nemůže mít rád. Tahle komedie je hrou paradoxů, ale povedla se vcelku slušně. Sice se neubránila prvního dojmu z toho, že kostra scénáře je vcelku omšelá, ale občasné vtípky se dokážou na stranu dobra připsat. --- Ty nejsi muj šéf! Já jsem svůj šéf! Já jsem se vymyslel! ()

Gemini

Komedie stojící na tom, že drtivou většinu času zíráte s otevřenou...otevřenými ústy na to, co za úchylný narcistní výstup ještě dokáže Ben Stiller vykouzlit. U toho zbytku si říkáte, že Farrelly brothers mají pořádně vykutáleného kandidáta na osvojení, protože šikanovat partu degenů tak jako oni neumí nikdo a Mr. Thurber se jim dost zdárně snaží vyrovnat. No a pak je tu samozřejmě ještě Lance Armstrong, který vás svým kamenným výrazem zatluče do země, abyste si vzápětí uvědomili, že takhle dementního komentátora (ne Lance Armstronga;)) už jste určitě taky zažili. Zopár kultových scén (jako je ta s Chuckem Norrisem nebo Davidem Hasselhoffem) included a zábava zaručena, ale rozhodně ne pro každého, včetně mě. 60% ()

• Když se míč ve staré tělocvičně kutálí k právničce, ta ho zastaví nohou obutou do bot s podpatky a poté předvádí, jak umí házet. Když si však tuto scénu postavy přehrávají v konkurenční tělocvičně, má na nohou sportovní tenisky. (chleba24)
  • Dodatečný tanec tlustého Stillera po závěrečných titulcích je reakcí na rozšířené internetové video, kde objemná černoška tančí stejným způsobem na píseň Milkshake od Kelis. (akisha)
  • Přibližně ve 42. minutě právnička srazí Whita (Ben Stiller) na zeď. Ten si o ni rozbije nos a na zdi zůstane krev. V dalším záběru je však zeď zcela čistá. (chleba24)