Vybíjená

• Česko

Vybíjená: Běž do toho na plný koule

Dodgeball: A True Underdog Story

• Německo

Voll auf die Nüsse - DodgeBall

• Německo

Voll auf die Nüsse

Vybíjaná: Choď do toho na plné gule

Komedie / Sportovní

USA / Německo, 2004, 88 min

|| Scenár: Rawson Marshall Thurber | Hudba: Theodore Shapiro | Produkcia: Stuart Cornfeld, Ben Stiller | Distribúcia: 20th Century Fox | Štúdio: Red Hour Productions | Rozpočet: 20 miliónov $ | Tržby: 167,722,310 $ || Tak ako je "zluty" najobdivovanejšiou firmou v strednej Európe, tak isto aj Stiller je najfenomenálnejšiou a zároveň najnevysvetliteľnejšiou záhadou na komerčnú úspešnosť každého jeho projektu, do ktorého sa namočí. Možno to je len veľký dopit na debiliny. Občas som sa pristihol, že som sa dostal do záchvatu smiechu. Vtedy som mal pocit, že je to za 5, ale samozrejme, tej stupidity je tam až nad hlavu.(4.9.2012)

Komedialni smrst by Ben Stiller. Vybijena by bez Stillerovy postavy byla pouze prumernou komedii, ale tenhle chlapik ji pozvedava ne o jednu, ale rovnou o dve hvezdicky vys. Jeho "zaporak" White Goodman je totiz tak kouzelne samoliby ignorant a pro me se spolu s Derekem Zoolanderem stavaji Stillerovymi nejlepsimi rolemi. Nicmene i ostatni herci v cele s Vincem Vaughnem rozhodne neurazi a nektere gagy v jejich podani jsou stejne smrtici jako vlasy Whitea Goodmana. Skvelou casti je rovnez samotny turnaj v Las Vegas, kde se sejdou dve komentatorska "esa" jejichz projev je skvelou parodii na jine "seriozni" sportovni hlasatele a jejich kolegy ("Toto jsme nevideli od finale v Helsinkach v roce 1914 a jiste si vsichni dobre pamatujete, jak to tenkrat dopadlo...). Secteno a podtrzeno se jedna o typicky a mimoradne vyvedeny Frat Pack. P.S.: Rozhodne se vyplati videt v originalnim zneni, protoze nektere "slovni finty" White Goodmana ci hlasky komentatoru se do cestiny s celou svou gracii prelozit proste nedaji...(31.8.2007)

HBO nám nabídlo během jednoho večera dva filmy s podobnou tématikou. Zatimco ten první film stál celkem za hovno, tak Vybíjená mě docela pobavila. V podstatě jsem tak nějak tušil, co od toho čekat a to se splnilo. Nic víc, nic míň. A pohled na Christine Taylor v těch sado-maso hadrech fakt stál za to.(26.1.2008)

"Normální chlapi mají na můj vkus poměrně složité dresy" - "Připadá mi to, jako bych se díval na video s Cher" --- Nevim jak vy, ale já si Vybíjenou budu pamatovat hlavně jako senzační parodii na řemeslo komentátora; opravdu jen houšť takových rolí pro Batemana! Mimoto taky víc podobně nahuštěných a výlučně GUMOVÝCH balonů (supr práce se zvuky po celej film), potažmo nezastavitelných Stillerů. Nebyl jsem příliš daleko od plnýho počtu. --- "Posranej Chuck Norris"(10.1.2013)

Soundtrack Theodore Shapiro: 1. Main Title (04:00) ,2. Last Year (00:13) ,3. Martha (00:14) ,4. Cradle Out (00:19) ,5. Waouw-Yeah (00:14) ,6. Steve The Pirate (01:20) ,7. Who Wants To Buy This Place? (00:38) ,8. Globo Gym (01:49) ,9. 30 Days (00:40) ,10. You Had Me / Doughnut Torture (00:40) ,11. Penis Pump (00:35) ,12. Back At Joe's (00:27) ,13. Don't Crap Where You Eat (00:31) ,14. Dodgeball (01:22) ,15. Über-Americans Movie (02:43) ,16. Video Spying (01:01) ,17. Not Quite Boy Scourts (00:19) ,18. The Globo Purple Cobras Team (01:41) ,19. Threat (00:39) ,20. Patches O'Houlihan (01:23) ,21. 8 Years Of Soft Ball (01:01) ,22. Unicorns House (00:32) ,23. We Want You On The Team (0=.51) ,24. Gangsta Team (00:40) ,25. German Team (00:32) ,26. 1st March (02:16) ,27. Hasselhoff's Anger (01:11) ,28. Day 2: Salacious 16 (00:47) ,29. 2nd Match (02:30) ,30. Gordon Wins (00:35) ,31. Luck Of The Irish (00:20) ,32. Room Visitor (00:43) ,33. The Deal (01:25) ,35. Strange Love (00:56) ,36. Sad Pirate (00:51) ,37. Peter Is Gone (01:57) ,38. Cheerleaders Championship (00:24) ,39. Lance's Speech (00:29) ,40. The Jury Decision (02:52) ,41. For Patches (00:23) ,42. The Match (04:14) ,43. Sudden Death (04:31) ,44. 5 Million Dollars (01:06) ,45. A Good Ending (02:18),(13.5.2011)

• - Když po Justinovi Long hodil trenér při tréninku první hasák, rozseknul mu obočí. Byly sice odlité z gumy, ale ten první byl o něco tvrdší. (don corleone)

• - Když O'Houlihan (Rip Torn) trefí klíčem vyhublého muže, během jeho svíjení se na zemi je možné poznat, že se směje. (chleba24)

• - Když se míč ve staré tělocvičně kutálí k právničce, ta ho zastaví nohou obutou do bot s podpatky a poté předvádí, jak umí házet. Když si však tuto scénu postavy přehrávají v konkurenční tělocvičně, má na nohou sportovní tenisky. (chleba24)