Veterinář Herman Varnick nařídí svým podřízeným, aby mu opatřili další psy na jeho pokusy. Ti vyloupí obchod se zvířaty, ale záhy musí uprchnout před policií. Malé štěňátko bernardýna jim uteče a nepozorovaně se dostane do domku Newtonových. Děti se domnívají, že jejich otec George konečně vyslyšel jejich přání a štěně jim koupil. Ten to uvede na pravou míru, ale je ochoten nechat psa v domě do doby, než se o něj přihlásí jeho majitel. Pes dostane jméno Beethoven a roste jako z vody. Všem působí radost, jen George s ním má problémy. Když se mu pes nastěhuje do manželské postele, zdá se, že pohár hořkosti je naplněn. Veterinář Varnick, který potřebuje další psy, přesvědčí George, že bernardýn může být nebezpečný, což pes "dokázal", když překazil svému pánovi podpis smlouvy s nespolehlivými partnery. Chce se proto psa zbavit. Proti vůli rodiny jej odveze do Varnickovy ordinace na utracení. Děti i manželka otce přesvědčí, aby se pro psa vrátili... (TV Nova)

Džejkop

Pro milovníky všech zvířat a psů. George k nim rozhodně nepatří, ale jak to tak bývá, psovi podlehneš ať chceš nebo ne. ()

Orlau32

S tímto námětem se dal udělat daleko lepší a legračnější film pro děti. Vím o čem mluvím, sama jsem milovníci psů a zvláště velkých ras. Vtipné to bylo tak prvních 30 min., pak to bylo klišé jako by réžie nevěděla co dál. ()

type_B odpad!

Nenávidím tento film. Idiotský humor pro celou rodinu a zároveň pro nikoho je naprosto trapný a zbytečný. Kromě toho děcka nejsou idioti, takže se jim nemusí servírovat jenom kraviny. ()

Colonist

Jedna z klasik mého dětství. Ačkoliv se mi některé takové filmy líbí i dnes (Maska, Sám doma,...), u Beethovena to už bohužel neplatí. Čas od času se na to sice podívám, ale už jen z nostalgie. A také kvůli Charlesovi Grodinovi, který je těžištěm celého filmu (v dětství to byl ten pes, dnes už ne). A ne moc často můžeme vidět Davida Duchovnyho v "záporné" roli :) V tomhle filmu mi připadal jako parchant a lezl mi na nervy už jako malému, ačkoliv už tehdy jsem měl Muldera rád. Ale hlavně je tento film mnohem lepší než další pokračování! ()

Aleee89

Když jsem byla malá, tak jsem měla tenhle film hodně ráda. Dneska už to tak horké sice není, ale myslím, že to pořád potěší a je to prostě ideální rodinný film, kde není nouze o vtipné a milé situace. Sice o hereckých výkonech se tady moc mluvit nedá, ale o tohle tu ani tak moc nejde, Beethowen je prostě fajn sám o sobě. ()

Chen

Hlavním tahákem je samozřejmě extrémně roztomilý bernardýn, ale v mém případě ho zastiňuje Bonnie Hunt, která je podle mého názoru jednou z nejzajímavějších hereček pro role milých manželek. Já osobně si docela dobře dokáži představit, že bych s někým takovým strávil zbytek života. A to jsem tvrdý odpůrce stálých vztahů :)). Ale zpátky k filmu. Ve své podstatě standardní rodinná komedie, kterou ale nelze, přes několik chyb, odsoudit. ()

Martin741

Vola sa to Canis Lupus Familiaris, nemylit si s klasickym Canis Lupus, lebo to su vlky, tu mame psa. Zarobilo to na seba fajne, fauna bola na urovni, spokojnost : 74 % ()

Nach

Byl to v devadesátkách jeden z filmů, který jsme několikrát sjížděli na VHS kazetě. Dneska už se na jeho kvality dívám jinak než tehdy. Ano, jako dítě mě to bavilo. Bohužel ale nejde o jednu z těch kvalit, která by zasáhla i dospělé. Tedy v mém případě se to nestalo. A maximum pozitivního, co u mě tento film dokáže, je vyvolat nostalgii dětských let. Tři slunce s odřenýma ušima. 60% ()

C0r0ner

Typická stupidní rodinná sračka, tentokrát v hlavní roli mající uslintanou obludu, která by na posezení nejspíš sežrala Menšíka se Sovákem i Hadrbolcovou. Co mi teda nejde do hlavy, jsou ty další čtyři pokračování tohohle braku. Co se asi dalo vymyslet jiného a lepšího? 15% ()

ic

Ještě když jsem klikal na tenhle odkaz, tak jsem chtěl hodnotit 4-mi hvězdami, přece jen je to první díl, to až ty další byly katastrofa, ale už ten plakát mě přesvědčil, že 3* budou lepší ()

pufina

Nicméně i když to nemá hlubší myšlenku nebo propracovanější příběh, tak se zasmějete a o tom to celé je. Je to rodinná komedie, co víc byste chtěli? ()

zette

Typicky americka rodinna komedie sve doby, ktera male divaky pobavi a starsi by nemela urazit. Par zajimavych a vtipnych scenek se tu najde, pro me prumer s odrenyma usima. ()

Zemřel herec Charles Grodin

Zemřel herec Charles Grodin