Veterinář Herman Varnick nařídí svým podřízeným, aby mu opatřili další psy na jeho pokusy. Ti vyloupí obchod se zvířaty, ale záhy musí uprchnout před policií. Malé štěňátko bernardýna jim uteče a nepozorovaně se dostane do domku Newtonových. Děti se domnívají, že jejich otec George konečně vyslyšel jejich přání a štěně jim koupil. Ten to uvede na pravou míru, ale je ochoten nechat psa v domě do doby, než se o něj přihlásí jeho majitel. Pes dostane jméno Beethoven a roste jako z vody. Všem působí radost, jen George s ním má problémy. Když se mu pes nastěhuje do manželské postele, zdá se, že pohár hořkosti je naplněn. Veterinář Varnick, který potřebuje další psy, přesvědčí George, že bernardýn může být nebezpečný, což pes "dokázal", když překazil svému pánovi podpis smlouvy s nespolehlivými partnery. Chce se proto psa zbavit. Proti vůli rodiny jej odveze do Varnickovy ordinace na utracení. Děti i manželka otce přesvědčí, aby se pro psa vrátili... (TV Nova)

MM_Ramone

Klasický americký rodinný film o roztomilom psíkovi. Nedorozumením sa do rodinky Newtonovcov dostane zatúlané šteňa. Aj keď otec George nie je zrovna nadšený myšlienkou, že budú mať doma psa, ostatní členovia, najmä deti, ho presvedčia, aby si ho nechali. Vyrastie z neho veľký bernardín, ktorý im spôsobí nemalé škody. Ale samozrejme sa nakoniec ukáže aké múdre bolo rozhodnutie, že si ho osvojili. "Beethoven" je celkom fajn, ale keď budem mať chuť sledovať filmové vyčínanie statného bernardína, tak si radšej pustím Kingovho "Cuja". *** ()

freddy

Za normálních okolností bych tenhle film zřejmě označil jako průměrný. Jenže já k němu mám už od dětství velice kladný vztah, v dětství jsem na něj docela často koukal a líbilo se mi to čím dál víc. S tímto filmem mě zkrátka pojí hodně silná nostalgie, už jsem ho viděl za svůj život mnohokrát a pořád se mi líbí a pořád si ho dokážu užít, v mých očích už je tohle zkrátka klasika, která mě provází od raných dětských let. Co na tom, že v tomto filmu se kupí jedno klišé za druhým, co na tom, že příběh není nijak originální, co na tom, že je to průměrná rodinná podívaná, která kromě roztomilého pejska nemá téměř co nabídnout? Pro mě je to jeden z klenotů mé filmotéky a kdykoliv se rád na tento film podívám, i když už ho znám z paměti. Ale pokaždé mě dokáže zasáhnout příběh malého štěněte bernardýna, kterému hrozilo, že skončí jako bezdomovec, ale on použil svůj bystrý mozek a dokázal si najít novou rodinu, která si ho oblíbila. A díky tomuto filmu se mi také vryl nesmazatelně do paměti Charles Grodin v roli otce, který se nechá hodně snadno ukecat. Tenhle herec je opravdu velký sympaťák a díky této komedii jsem si ho dokázal zapamatovat. Myslím, že už není třeba cokoliv více dodávat, tenhle film již považuji za klasiku a vzhledem k výše napsanému prostě nemohu hodnotit nestranně, a tak uděluji nadprůměrné čtyři hvězdy. ()

Xmilden

Sice nám o pár let později Levant znemožnil Arnolda při Rolničkách, ale Beethoven se mu docela povedl. Kdysi jsme na základce naší učitelce hudební výchovy nakecali že jdeme na Beethovena do kina a tak se chvilku dmula pýchou. Horší to bylo potom, když zjistila že film o tomhle slavném hudebním skladateli opravdu není. Sympatická zábava pro celou rodinu. 55% ()

cheyene

Rodinná šílenost, která plní svůj účel. Pobaví, neurazí, nenadchne, ale něco ve vás zanechá. Snad jakýsi pocit odpočinku. Slintající Beethoven je sice nechutný, ovšem má i své roztomilé okamžiky. ()

juta

Taková nestárnoucí klasika, která se díky svému povedenému příběhu, lásce ke zvířatům a komediálnosti dostala do celého světa. Dobrá vzpomínka na dětství. ()

Shakers

Nedávno som to kukal a divím sa, ako som to mohol vydržať pozerať až do konca, keď som bol ešte decko.Vtedy pecka, teraz strašná somarina. 30% - 2* ()

mzss1

Hodně dobrá, příjemná rodinná komedie o velkém Bethovenovi. Příběh je dobrej, herecké obsazení je na tom perfektně, zaujme dost herců, třeba hlava rodiny Charles Grodin. Je zde dost vtipných momentů. Hudba průměr. Pro mě oddechová komedie, která pobaví pokaždé. Celkově to vidím tak na 85% = **** ()

kingik

Vždy se v nějakém období objeví rodinný film se psem. V devadesátých letech na scénu vletěl uslintaný bernardýn. Psí rasa, která je zřejmě od pohledu dobrácká a korpulentní, a to se do filmu hodí. Seškrábe se nějaký příběh, povolají se cvičitelé psů a početný zástup bernardýnů - dublů a zaplácne se to nějakým tím dobrým a očekávaným koncem navzdory počátečním peripetiím, které je rodina nucena s domácím mazlíčkem absolvovat, než se definitivně smíří, že se stane právoplatným členem jejich rodiny. Filmů na tohle a podobné téma je nepočítaně. Zesnulý producent a scenárista John Hughes byl na to expert a v devadesátých letech chrlil podobných fláků bez psů, se psi nebo dětičkami různých věkových kategorií, celkem úctyhodnou řadu. Ve svých prognózách se vyznal a věděl, co na diváka zabere. K této rodinné komedii napsal scénář pod pseudonymem. Beethoven, jak se jmenuje bernardýn z tohoto filmu, se dočkal několika dalších a stále méně povedenějších pokračování. Tohle je ještě poměrně snesitelné, ale kdo trochu zná produkty slavného producenta Johna Hughese, nebude ničím překvapený, ale mohl by být, při troše dobré vůle a lásce k němé tváři, i něco jako pobaven. 60% ()

Jordan

bol som na tom v kine so školou a bol som unesený. a hlavne - túžil som mať bernardína. takýchto rodinných komédií je v súčasnosti už asi 1 456 879 alebo aj viac, ale Beethoven bude vždy vytŕčať spomedzi nich so svojimi smutnými očami a oslintanou papuľou :) ()

Campbell

Je neuvěřitelné na čem jsem vyrůstal, tahle naivní komedie ale v mládí měla svoje kouzlo, hlavně naprosto sympatický pes v hlavní roli. Filmu dávám 4* ta jedna je z nostalgie, ted když jsem to viděl po nějakých 6 letech jsem se moc nebavil, a ani niajk moc jsem se nebavil, ale prostě to bylo celkem sympatické. Grodin je sympatický herec a ta jeho zatrpklost je výborná. Jediný herec který mi dost překážel je ten mladej brejlatej kluk. Ten byl fakt nesympatický. Každopádně nostalgie se zase jednou projevila. ()

predators

Kdo by neměl rád psí domácí mazlíčky? No, dobře, i tací se najdou. Ale Beethoven je jiný, Beethoven je větší, rychlejší, silnější a hlavně chytřejší. A jak se zdá, místo psích konzerv dostával k večeři vtipnou kaši, protože já se nad jeho kousky bavil náramně. Dokonalý je i výběr Beethovenova páníčka a jeho rodinky a tak se musí mít všichni lumpové na pozoru. Dokonce i agent Mulder! :-) 80% ()

WANDRWALL

Běžná rodinná komedie, kde je zneužíváno jméno slavného skladatele. Na druhou stranu kolik z těch co se na to dívali, tak zná aspoň stručný životopis tohoto zajímavého skladatele? ()

Zemřel herec Charles Grodin

Zemřel herec Charles Grodin