rublik05

Druhý a zároveň nejlepší díl celé terminátoří série. Až takhle se tvůrcům povedl natočit snímek, který hravě strčí do kapsy skvělý první díl a zároveň i všechny ostatní. Dějově i herecky naprosto geniální a přitom tak jednoduché. Skvělé akční scény včetně pověstných hlášek Árnýho. Prostě skvělé akční sci-fi. 10/10. ()

Luxocculta

Tohle neztrácí na kvalitě. Atmosféra, napětí, příběh a hlavní hudební téma, to je naprostá špička, stejně jako efekty, které, až na pár výjimek, nezastaraly a vypadají pořád skvěle. Jedna z nejsilnějších zbraní daného žánru. Za to všechno a za poselství, které je stále aktuálnější a dost možná i proroctvím, nejde jít pod pět hvězd. 90 % ()

GTS_PUNK

Po úspechu prvého dielu Terminátora, ktorému bolo pôvodne predikované, že skončí ako obrovské fiasko, stavil pri pokračovaní režisér James Cameron všetko na jednu kartu. A síce na obrovský rozpočet, ktorý mu umožnil oveľa viac sa vyhrať s efektami, rozvinúť príbeh, natiahnuť minutáž a Schwarzeneggerovi vložiť do úst oveľa viac replík, ako aj z jeho postavy razom urobiť kladného hrdinu. Ten, čo by model T-800, v tomto prípade nechce zabiť Sarah Connor (Linda Hamilton), ale ochrániť jej syna Johnna (Edward Furlong). Proti však stojí vylepšený model T-1000 (Robert Patrick), pokúšajúci sa o presný opak. A na diváka tu tak čaká opäť vyše dvojhodinová robo-humanoidná naháňačka na život a na smrť, ktorej výsledok je síce značne predvídateľný už v úvode filmu, ale milovníkov trilógie a žánru určite poteší. Zvyšná časť publika snímok aspoň raz určite zvládne, ale zo sedadiel ich dvíhať nebude. Hoci je pokračovanie, pre niekoho možno prekvapivo, vo všeobecnosti hodnotené lepšie, než prvý diel, s výnimkou lepších efektov (na ktoré už aj tak doľahol zub času), novej zápornej postavy a značne pridaného humoru, nie je film zas takou senzáciou, za akú sa môže vydávať. A hoci je prvý diel v mnohom takmer "lacný", funguje v takmer všetkých smeroch lepšie, pretože pre diváka je mnoho vecí nových. V tomto prípade, v projekte, ktorý vznikol o sedem rokov neskôr, je to už vyložene iba "run & chase" záležitosť, ktorá je vďaka viacerým scénam zbytočne natiahnutá. Terminator 2: Judgement Day však stojí za zmienku kvôli dvom veciam. Prvou je už spomínaný humor, ktorý tu až prekvapivo dobre funguje. Postupné "poľudštenie" T-800 je jednoznačne zábavné sledovať (úsmev!!!). Tou druhou je herecký výkon Roberta Patricka ako model T-1000. Desivý ako Terminátor a mrazivo chladný v ľudskej podobe, v ktorej za celý film neprejaví snáď ani jednu emóciu. Pre milovníkov sci-fi žánru jasná povinnosť, pre ostatných film, ktorý by kvôli statusu v histórii kinematografie vidieť mali. Subjektívny pohľad - ani nie tak priemerná, ako skôr nie tá osobne správna šálka filmovej kávy. ()

Nix

Je sranda si pustit Terminátora po tolika letech a vidět, že Cameron opravdu udělal nadčasový film. Já bych řekl, že dokonce by předčil i některé filmy, které jsou produkovány poslední dobou. Takhle se dělá akční film, samozřejmě Arnold byl haluzák, že se do tohohle dostal, protože tohle je legendární a T-1000 je nezapomenutelný záporák. ()

junxi91

Tak tento film přišel až dlouhých sedm let po vydání jedničky, ale určitě stálo za to čekat! Arnold konečně hraje klaďase, akorát bohužel je pouze typ T-800, zatímco proti němu stojí daleko modernější zmrd T1-000. Navíc je třeba jej naučit takové ty základní věci, jako hlášku "Hasta la vista, baby" nebo také to, že není nutné vždy každého zabíjet – lidi se prostě nezabíjejí! Do toho spousta akce, kamion, motorka, betonové koryto, a závěr v té fabrice je přímo fabulózní! Nejprve se tedy do roku 1997 vrátí dva stroje z budoucnosti – z T-800 se stane motorkář, zatímco z T-1000 se stane policajt. Oba musí nejprve najít nezvedného puberťáka Johna Connora, což se naštěstí povede jen tomu kladnému – motorkáři, zatímco policajt má smůlu. Johnova matka Sarah je zavřená v psychiatrické léčebně, kde trpí pod sadismem dozorců a doktorů, kteří nevěří ničemu z toho, co se jí stalo v předchozím díle. Nevěří tomu, že planetu Zemi jednou ovládne Skynet a že přijde nukleární holokaust neboli Soudný den. T-800 s Johnem zavčasu Sarah osvobodí z léčebny a tato trojice je na útěku a musí bojovat s téměř nezničitelným policajtem T-1000, za kterým zůstávají jen mrtvoly lidí, za které se vydává. Pak je potřeba se sejít s tvůrcem revolučního mikroprocesoru, který vyvinul inženýr Miles Dyson, ze kterého pak vznikne Skynet, který získá vědomí a pak způsobí nukleární holokaust. Sarah má v úmyslu jej přímo zabít, ale není toho schopná, a pak na místo dorazí John s T-800 a vysvětlí mu fatální důsledky jeho výzkumu. Tento skvělý akční film je v dnešní době aktuálnější než kdykoliv dříve, protože umělá inteligence se nezadržitelně vyvíjí, pomáhá v mnoha vědních oborech a lidských činnostech, a pokud by došlo k úspěšnému naprogramování obecné umělé inteligence, pak bychom mohli čelit stejnému Soudnému dni, jako je v tomto filmu. A rok 2029 se pomalu ale jistě blíží… ()

TheRay97

Pokračuje nadupaná akce! Nápad poslat do minulosti hned dvě vraždící monstra a vidět, jak se jeden druhého snaží zlikvidovat... Škoda slov. Arnie jako přeprogramovanej kus plechu versus tekoucí a téměř nezničitelné olovo. Co by mohl člověk žádat víc? Vidíme zde progres v příběhu a velký nátlak budoucnosti, aby jim jeden mužíček konečně šel z cesty. Jak takovej nátlak můžou pokaždý přežít? Nebudu se ptát na happy end, ale tenhle byl skvělej. Hasta la vista, baby. ()

src

Neprekonatelne nabusene akcni sci-fi, do ktereho Arnold naprosto krasne sedi. Linda Hamilton jako tvrdacka je okouzlujici, Robert Patrick jako T-1000 je spravne uchylny. Film posunul hranice pocitacove animace opet o kus dale (diky T-1000). No a kdyz pripoctu slzopudny konec, tak musim dat pet hvezdicek. ()

Dreadlord

Film,ktery ve sve dobe prevalcoval divaky svymi neuveritelnymi efekty dokonce idnes se na nej podivam radsi nez na kterykoli novejsi akcnak z jeste lepsimi efekty Arnold je proste Arnold. ()

alsha

Na tu dobu skvostna zalezitost...a kdyz se to tak vezme tak zatim nejlepsi cast trilogie. V roce 1991 mit ve filmu triky, které si někteří filmaři dnes můžou jenom myslet při čtení scénáře...to se vážně musíte jmenovat James. V roce 2003 mít ve filmu takový dabing...to se vážně musíte narodit v Čechách ()

Stačí se podívat vpravo na hvězdičky. To mluví za vše. Jeden z mých NEJoblíbenějších filmů. ,,Hasta la vista,baby." ,,I´ll be back."; "The system goes online on August 4th 1997." ()

AlexDLarge

Jako fanoušek Terminatora se o tomto filmu nemusím nijak zvlášť rozepisovat. Prostě nejlepší sci-fi všech dob. I Matrix se musí poklonit před lebkou T-800. Je tady zahrnuto vše od husté atmosféry, přes popkulturní odkazy, až po láskyplné momenty. Klasická záležitost. ()

wito

nenapada ma lepsi akcny film ako terminator 2. svojho casu obrovska pecka. stal sa najdrahsim filmom svojej doby (100 mil. dolarov), dokonale prepracovane akcne sceny pretkane neopakovatelnou atmosferou neistoty a napatia, skvele natocene sekvencie (cameron to vie!) a celkova neodopieratelna pozeratelnost, ktora vas nepusti zo sedadiel. cameron je majstrom akcneho filmu s dusnou atmosferou. pre mna urcite. ()

driver005

Pro mě nejhezčí, nejakčnější, nejnapínavější a v závěru i nejsmutnější film Jamese Camerona. Film, který můžu vidět stokrát a stejně si mi líbí a líbit bude. Svého času jsem dokonce uměl odrecitovat dialogy posledních patnácti minut snímku včetně veškerých vzdychů, vzlyků a heků :). Právem je T2 pokládaný za záležitost kultovní, neboť originální námět a hlavně zpracování si zaslouží víc než pětihvězdičkové hodnocení. ()

web-dat

Nejlepší film VŠECH DOB !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ničím nepřekonatelné !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ()

Tiiso

Kdo si oblíbil první film, tak myslím, že i druhý počin ho nezklamal. Trikově vyšperkovaný a dějově naplněný akční snímek naložený až po střechu nekonečnou střelbou, ohromnými výbuchy, rychlou jízdou, ale také klidnějšími pasážemi, kde zbude čas na nějaké to hlubší rozjímání o životě a mezilidských vztahů. Takto by se dal děj filmu charakterizovat jednou větou. Ale těch vět by se dala vymyslet celá spousta. A to je myslím zbytečné. Nejlepší je sednout, pustit, shlédnout a závěr si vytvořit podle svého gusta. ()

Rozpočet pokračování Avatara přesáhl miliardu

Rozpočet pokračování Avatara přesáhl miliardu