andy60

Dvojka už na mě nezapůsobila tak ohromujícím dojmem, jako jednička. To byl blesk z čistého nebe, a tady jsem už věděl, do čeho jdu. Po technické stránce se jedná o velký skok kupředu, triky jsou dokonalé a vizuální stránka dechberoucí. Docela mě překvapil filmový osud Lindy Hamilton. Předpokládal bych, že po dvou Terminátorech bude její hvězda strmě stoupat, ale opak byl pravdou. ()

TomasBoy

Jedním slovem "nádhera". Takové filmy už se nenatáčejí a poslední Terminátor "Dark Fate" je toho důkazem. S Johnem Conorem jsme během celého filmu jako jedno těla a jedna duše a neustále očekáváme co dalšího ho potká a s čím dalším si mladý John dokáže poradit. Prostě Terminátor jak má být. ()

kromel

Totální sračka kde se všechno pořád a pořád opakuje dokola teleportnese robot který chce všechny zabít ale vlastně ne jde jenom po jednom člověku. Herci to hrajou tak že si někdy říkám jestli se koukám na ulici nebo na ordinaci v růžové zahradě. Jediný co čím už od začátku filmu je že buď ten robot zemře nebo dokonce má být konec světa z paralelního vesmíru číslo 15390. Pokud bych měl zapojit hlavu tak mě vyjde že tento film a jeho celá filmová série je jenom o tom samém konec světa robot emotivní scény smrt zabíjení akce prostě scifi. Doslova odpad i na odpad v popelnici bych se vydržel koukat dyl než na tuto sračka 0/10 chci brečet. ()

JenTR

Samozřejmě legendární film a typický příklad toho, že někdy dvojka může být lepší než jednička. ()

AdoBar97

Fantastický film. Fantastická réžia a scenár a hudba. Všetci herci výborný vo svojich úlohach.Jednoznačne jedno z najlepších pokračovaní vôbec, pri konci sa mi vždy chce plakať. ()

Milan2511

Nejlepší díl z celé série Terminátora a na svou dobu i velmi dobré efekty a asi úplně nejlepší herecký výkon Arnolda Schwarzeneggera vůbec . Parádní akce a zároveň i velmi dobře promyšlený humor ve správné chvíle ani jedna nepromarněná sekunda filmu . Škoda že další díly nebyli už tak skvěle jako tento. ()

Jirkacek

Když se v roce 1984 zrodil první díl slavné ságy Terminátor, byl filmový svět obohacen o nový svěří vítr. A když děj zaujal americké diváky, ty v socialistickém Československu naprosto ohromil a jedna kopie na videokazetách střídala druhou a tu zase pro změnu třetí a tak dál a tak dál. Z prvního dílu jsem osobně nějak nadšený nebyl, ale když se v roce 1991 objevilo pokračování s názvem Terminátor 2: Den zúčtování, nenechal jsem si jej ujít. Děj navazoval na první část. Sarah Connorová (Linda Hamilton) byla zavřená v psychiatrické léčebně, John Connor (Edward Furlong), který se mezitím narodil, prožíval svá školní léta v adoptivní rodině. Jednoho dne stroj Skynet vyslal do minulosti nový model terminátora, který měl tentokrát za úkol zabít samotného Johna Connora. Nový terminátor s označením T-1000 (Robert Patrick) byl založen na bázi tekutého kovu a jeho zničení tak bylo zase o poznání těžší. S jeho zabitím, jež se ve filmu nazývalo determinace, se musel srovnat starý typ Terminátora T-800 (Arnold Schwarzenegger), kterého kvůli tomu poslalo Hnutí odporu z budoucnosti. Když se robot v minulosti rozkoukal, což bylo mimochodem velmi zábavné, T-800 se spojil s Connorem i jeho matkou, aby úspěšně splnil svou misi. Zatímco v prvním díle se Sarah Connorovou pokusil zabít, v druhém ji chránil zuby nehty, tedy pokud by robot nějaké měl, ale bylo to pro něj zatraceně těžké, protože T-1000 byl prakticky nezničitelný. O mnoho snadnější bylo vysvobodit Sarah z blázince, kde ji držel nesympatický doktor Siberman (Earl Boen), ale ten zlý terminátor do sanatoria zamířil také, takže bylo o akci postaráno. Následně T-800 matce se synem vysvětlil, co přinese budoucnost, kterou dramaticky ovlivnil kybernetický génius Miles Dyson (Joe Morton), když sestrojil superpočítač Skynet, který v roce 1997 začal sám přemýšlet a vyvolal nukleární válku, aby zničil veškeré lidstvo. Po tomto zjištění se Sarah sama vydala za Dysonem aby jej zabila, ale i když se jí podařilo vniknout do jeho bytu, před zraky jeho syna a manželky to nedokázala. Pak přišel T-800 s mladým Connorem a hodný Terminátor Dysonovi dokázal, že přichází z budoucnosti a tak vědec souhlasil se zničením výsledků svého dosavadního výzkumu. T-1000 se o tom dozvěděl a snažil se své protivníky eliminovat. No a pak již nastala legendární scéna na konci filmu, v níž hrál důležitou roli tekutý dusík a žhavé železo. Podrobnosti si však už nechám tradičně pro sebe, abych vás nepřipravil o zajímavý zážitek, ale mohu myslím prozradit, že svět byl zachráněn. Ostatně jak by ne, když se v roce 2003 objevil v kinech díl s číslem 3. Zatímco z prvního dílu jsem nebyl kdovíjak unešený, dvojka byla naprosto perfektní, což totálně popřelo zavedený filmový pořádek, podle něhož jednička bývá většinou nejlepší. Líbil se mi humor, který se objevoval hlavně během konverzace mezi T-800 a mladým Connorem. Jejich hláška Hasta la vista, baby se zapsala mezi legendy filmového průmyslu, stejně jako Terminátor v podání Arnolda Schwarzeneggera. Závěrem komentáře bych ještě dodal, že dvojka je podle mého názoru nejlepší z celé série, ale nemusíte s tím souhlasit. Teď už ale pojďme na hodnocení. Suma sumárum, film Terminátor 2: Den zúčtování ode mne obdržel pět zúčtovaných hvězd *****. () (méně) (více)

KritAIk

Tento film je bezesporu jedním z nejlepších sci-fi filmů všech dob a to díky mnoha faktorům, včetně napínavého děje, skvělých vizuálních efektů a vynikajícího herectví. Avšak co mě na tomto filmu opravdu zaujalo, je jeho zobrazení síly umělé inteligence a to v podobě T-800. Tento kultovní robot je nejen schopen bojovat a zabíjet, ale také se naučil empatii a dokáže chránit svého chráněnce Johna Connora, a tím se stal vzorem pro další vývoj umělé inteligence. Terminátor 2 také poukazuje na možnost spolupráce mezi lidmi a stroji, když se T-800 spojí s Johnem a jeho matkou Sarah Connorovou v boji proti pokročilému T-1000. Celkově tedy musím říct, že Terminátor 2 je nejen klasickým sci-fi filmem, ale také ukazuje, jak by mohla být síla umělé inteligence využita pro dobro lidstva. A T-800 je nejen skvělým záporákem, ale také pozitivním příkladem, jak by stroje mohly sloužit lidem v budoucnosti. ()

GrooteLulu

Guns N' Roses - You'll be mine ..slyšel jsem názor v letech prvních zhlédnutí, že je to americká blbost plná násilí, když se tam šlape po růžích.. jako díťě to tudíž pro mě skončilo a viděl jsem to až po škole. Nestihl jsem tedy mít doma vyvěšené první plakáty se Schwarzeneggerem v pokojíčku, jako jedny z nejstarších ze všech Bravíček. Nicméně i v letech pozdějších, když "jsem se odvážil", musel jsem přiznat svoji chybu v neznalosti takové klasiky, kdy divák zažil "tehdejší" šok, že nahej Terminátor je vlastně ten "goodman" a T1000 záporák až mrazí, hlavně ve scéně s pěstouny a mé oblíbené s Wulfym. Linda Hamilton je strašná "schýza", ale nedivím se jí, zahráno je to skvěle, jinak by mě tak neštvala ani po těch letech... vynikající je honička s T1000 na motorce a jak rozstřílí policejní jednotku rotačákem. A co to máš s očima? :) Ale hudba mohla být lepší. Sarah on the run a Main title jsou jedinými poslouchatelnými skladbami a to to přesto skřípe ještě přes zuby. Main Title je však klasika nad klasiky. ()

Kelinej

Doslova pecka mých pubertálních let. Na namachrované týpky jsem nikdy moc nebyl, ale tady si člověk musí všechny postavy zamilovat, jak jim to pěkně odsejpá. Akční scény jsou chytré, dokonce ani dialogy nejsou blbé. Hlavně ale ty triky, panebože, na tu dobu geniální triky! A to nesmím zapomenout na skvělou hudbu. Ze sentimentu dávám plných pět hvězd za - podle mne - nejlepší film, co kdy Cameron natočil. ()

Puxina

Akční filmy to je moje a tenhle je fakt úžasný s dlouhým vypracovaným dějem plným množství slavných scén. ()

scenarista

Klasika Klasík. Arnold Schwarzenegger v jednej z najikonickejších postáv v dejinách filmu. V druhej časti je cítiť obrovský pokrok oproti jednotke. Opäť dokonale vymyslená zápletka. Viac asi nemám čo dodať...     |Cinematography: 8/10 | Plot: 10/10 | Characters: 10/10 | Acting: 10/10 | Music: 7/10 | Pacing: 9,5/10 | Ending: 10/10 | Overall: 10/10 | ()

pekkanik

Z technického hľadiska výborné. Len ma trochu zarazilo, že príbehovo je to až moc podobné jednotke. Robiť z Lindy ultratvrdú bojovníčku a z Arnolda učiaceho sa skoro ľudského kyborga mi prišlo trochu násilné. Ale čo, spád to malo, dramatická hudba urobila svoje, takže za 4. ()

trilobit4

Sci-fi s béčkovým námětem. Ve svém oboru jde asi o nejlepší film.  mám rád ten film, ale ta vysoká pozice na absolutním žebříčku je nesmysl ()

Rozpočet pokračování Avatara přesáhl miliardu

Rozpočet pokračování Avatara přesáhl miliardu