Náměstíčko (TV seriál)

Drama / Komedie

Česko, 2004, 8 h 43 min (Minutáž: 10x50 min)

Jaroslav Hanuš

Jan Míka

Petr Polák

Petr Hapka

Luba Skořepová, Josef Vinklář, Jan Šťastný, Václav Vydra nejml., Jiří Lábus, Kateřina Kaira Hrachovcová, Jiří Maria Sieber, Pavlína Mourková, Martin Učík, Jana Hlaváčová, Zdeněk Hess, Klára Apolenářová, Jaroslava Hanušová, Pavel Zedníček, Oldřich Navrátil, Veronika Freimanová, Ljuba Krbová, Jiří Langmajer, Claudia Vašeková, Dana Hlaváčová, Matěj Nechvátal, Jiří Kodeš, Hana Kusnjerová, Libuše Fanturová, Ilona Svobodová, Nela Boudová, Zdeněk Žák, Vladimír Javorský, Martin Stropnický, Gabriela Vránová, Lada Jelínková, Petr Vondráček, Vlasta Žehrová, Hynek Čermák, Sabina Králová, Dana Batulková, Roman Štolpa, Bert Schneider, Rostislav Novák ml., Jana Matějcová, Pavel Nový, Jan Hraběta, Pavel Kikinčuk, Kristýna Jetenská, Otmar Brancuzský, Miroslav Šnajdr, Daniel Dítě, Zdena Keclíková, Hynek Dřízhal, Lubor Šplíchal, Barbora Červenková, Vilma Frantová, Debora Štolbová, Magdaléna Pittnerová, Klára Hanušová, Petr Takáč, Matěj Novák, Jiří Kubovský, Nataša Čermínová, Sabina Kvášová, Petr Ledvina, Jan Gregor, Alena Vrbová, Petr Bambas, Karel Ledvina, Alžběta Šmídová
  • B. Haf

Dá se s tím docela solidně zabít pondělní večer, ale uvažuji o tom, zda mi to za celotýdenní deprese stojí. Dialogy jsou stupidní a celkové poselství veškeré žádné. Pokud nám tohle má připomenout náš vlastní příběh, jak hrdě hlásá ukázka, tak doufám, že to není ten můj, protože to bych žila dost bídně. Světlým bodem na trýznivé cestě se mi stala epizoda "Banální diagnóza" s úžasným J.Langmajerem, kterou jsem viděla včera, tohle by se mi stát mohlo a ani bych se nezlobila. Tento, tedy čtvrtý, díl je za 5*.(7.9.2004)

Viděl jsem jeden díl - ten se Stropnickým v hlavní roli. O tom jak nechce jít k doktorce... scénář byl poměrně slaboduchý a často navozoval opavdu vtipné, hádám že nechtěně, situce. Hlavně polarita vztahu doktorky s knězem, kteří se snaží Stropnického hrdinovi nějak pomoci vyznívá často úsměvně. Rozhodně se ale jedná o MNOHEM kvalitnější dílko než všechny Rodinné pojišťovny (či jak že to bylo)... Tento díl mě donutil přemýšlet nad tím, jestli se doktorka zachovala správně, když tesařovi neřekla, že umře - on pak udělal své nejlepší dílo, protože měl radost ze života (a během ní se svíji ve smrtelných křečích!). Ne sice dosažené, ale ambice to má a poskytuje to i prostor k přemýšlení, což se o většině našich seriálů říci nedá.Nehodnotím tedy seriál, ale díl. Dílo to sice není, ale špatné taky ne.(22.9.2004)

Každý týden jsem se vždycky těšila na další díly Náměstíčka, jak ve svých čtrnácti letech, tak teď ve dvaceti a seriál má pro mě pořád své kouzlo. Jedná se o jeden z nejlepších "novodobých" seriálů (ano, ono se to nezdá, že už je to 11 let stará záležitost), který se nedá srovnávat s ničím, co natáčí komerční televize, ale i v rámci ČT se jedná o unikát. Líbí se mi, že každý díl je zaměřen na příběh jedné osoby z Náměstíčka, které se však různě potkávají v průběhu celého seriálu a v některých případech jsou jejich osudy částečně propojeny, i když je pravda, že té propojenosti by možná neškodilo malinko víc. Většina příběhů je uvěřitelná, občas i poučná, k zamyšlení, dobře obsazená, člověk ví, že se na konci dozví, jak to dopadlo, i když některé příběhy skončily tak zvláštně otevřeně. Po každém sledování ve mě zůstane "zážitek" ještě dlouho a vánoční díl ve mě i v únoru dokáže tak hezky vyvolat vánoční atmosféru... A pokud tolik nezapůsobí slabší díly, které má snad každý seriál, tak se o to postará ústřední píseň na konci. Nechápu, jak někdo může říct, že je to "odpad".(22.2.2015)

Tento seriál je pro mě milé překvapení, ze současné tvorby určitě vyčnívá. Svou atmosférou, která je taková domácká, lidská, sympatickými postavami (ne sice všemi, ale ty lepší převažují), scénářem, který je bližší obyčejným smrtelníkům, než mnohé sci-fi úlety (jako Ošklivka na Letišti) a výborným hereckým obsazením. Pan Vinklář a Ljuba Skořepová se sem a k sobě krásně hodí, proto mi na konci seriálu bylo hodně smutno.(18.1.2012)

• Vito

Po několika slušných seriálech na ČT poslední doby jsem si tady dlouho nebyl jistý, jestli se dívám na správný program. Tohle je totiž snad ještě větší odpad než "Rodinná pouta". Ta si alespoň nehrají na umění a dají se brát jako parodie, dokonce jsou v nich i vtipné scény, takže jim ve srovnání s tímto veledílem asi zvýším hodnocení na jednu hvezdu :-). "Náměstíčko" je ovšem katastrofa a totálně o ničem. Možná budou další díly lepší, ale já po prvních dvou na další opravdu nemám. Musím dát odpad...(20.9.2004)

• - V kostele zpívá v seriálu Žatecký příležitostný sbor. (M.B)

• - Natáčelo se 85 dní. (Teres)

• - Všechny hlavní seriálové postavy bydlí na náměstí. (M.B)