Náměstíčko (TV seriál)

Drama / Komedie

Česko, 2004, 8 h 43 min (Minutáž: 10x50 min)

Jaroslav Hanuš

Jan Míka

Petr Polák

Petr Hapka

Luba Skořepová, Josef Vinklář, Jan Šťastný, Václav Vydra nejml., Jiří Lábus, Kateřina Kaira Hrachovcová, Jiří Maria Sieber, Pavlína Mourková, Martin Učík, Jana Hlaváčová, Zdeněk Hess, Klára Apolenářová, Jaroslava Hanušová, Pavel Zedníček, Oldřich Navrátil, Veronika Freimanová, Ljuba Krbová, Jiří Langmajer, Claudia Vašeková, Dana Hlaváčová, Matěj Nechvátal, Jiří Kodeš, Hana Kusnjerová, Libuše Fanturová, Ilona Svobodová, Nela Boudová, Zdeněk Žák, Vladimír Javorský, Martin Stropnický, Gabriela Vránová, Lada Jelínková, Petr Vondráček, Vlasta Žehrová, Hynek Čermák, Sabina Králová, Dana Batulková, Roman Štolpa, Bert Schneider, Rostislav Novák ml., Jana Matějcová, Pavel Nový, Jan Hraběta, Pavel Kikinčuk, Kristýna Jetenská, Otmar Brancuzský, Miroslav Šnajdr, Daniel Dítě, Zdena Keclíková, Hynek Dřízhal, Lubor Šplíchal, Barbora Červenková, Vilma Frantová, Debora Štolbová, Magdaléna Pittnerová, Klára Hanušová, Petr Takáč, Matěj Novák, Jiří Kubovský, Nataša Čermínová, Sabina Kvášová, Petr Ledvina, Jan Gregor, Alena Vrbová, Petr Bambas, Karel Ledvina, Alžběta Šmídová
  • mzss1

Tak některé příběhy, tak 3 celkem zaujaly. Ostatní o ničem a celkově mohlo být vše podané o dost lépe, tím myslím lépe herecky zahrané. Nejlepší je příběh o tom, kdy manželka chce splatit dluhy tím, že začne špapat. Jak tam hraje její filmový manžel Václav Vydra - toho mám rád. Takže celkově nic moc, ale dá se to přežít, když nic jiného není v tv. 33% = **(21.6.2013)

• pipapa

Pár hereckých legend drží seriál horko těžko nad vodou, Skořepové jsem ale nikdy na chut´ nepřišla. Seriál má docela depresivní atmosféru, která vrcholí smrtí jedné z hlavních postav v poslední povídce. Některé povídky se povedly, některé méně, některé vůbec. Střídají se povídky otravné, nudné se zajímavějšími. Pan Míka ve svém scénáři zkritizoval okrajově a vlažně i některé atributy kapitalismu, ale hlavně se nezapomněl otřít o socialismus takovými výroky, že soudnému člověku zůstává rozum stát. Výrok, že za socialismu jsme neměli ani šunkofleky, může vyslovit/napsat jenom blbec nebo bezpáteřní sprost´ák. Na čem pak pan Míka vyrůstal? Tipla bych si, že pan Míka, jako většina těch nejzuřivějších kritiků socialismu, si žil za socialismu jako prase v žitě. Ale pravděpodobně panu Míkovi chyběly iPhony, drogy, pornografie a jiné produkty konzumu a on je prostě nazval "šunkofleky"...Silná erotičnost (erotická témata, erotické situace, ženská nahota) některých povídek by nevadila, pokud by se seriál vysílal v nočních hodinách a pro dospělé. Ale jako rodinný seriál, který se vysílal v podvečer pro celou rodinu?!(29.10.2017)

• Tosim

Občas je dobré si zopakovat starší seriál. Jan Míka tentokrát zobrazuje tehdejší společnost velmi konkrétním způsobem, blbé ale je, že hodně zevšeobecňuje a z úst postav se linou takové fráze, které je moc nezlidští. A na konci musí jedna z hlavních figur zemřít, aby to bylo více dojemné. Téměř jediným kladem pak zůstává pár hereckých výkonů a třeba jedna, dvě epizody (Vánoční dárky) s vynikající pointou. A nesmíme zapomínat na Hapkova hudbu, píseň s Horáčkovým textem (která ale nemá se seriálem nic společného) a pokaždé, když si někdo pouští rádio, ať už je to doma nebo v kavárně, vždy tam hraje nějaká píseň tohoto sehraného dua. :o)(18.11.2016)

Relativní nesoudností ostatních přispěvatelů jsem vcelku zklamán, jejich autoři bohužel nepoznali, že v Náměstíčku má ČT konečně seriál, který se po dlouhých a zoufalých letech dá srovnávat s legendární předllistopadovou tvorbou. Seriál má rozhodně kvalitu jak v osobě režiséra, tak ve scénáři (Jan Míka po některých obzlváště pozoruhodných zhovadilostech jako Život na zámku nebo Šípková Růženka velmi příjemně překvapil), a také v civiliních a kompetentních hereckých výkonech téměř všech zúčastněných. Seriál má hlavu a patu, nerozpadá se tvůrcům pod rukama a také, což je asi ze všeho nejdůležitější, neplácá jen líbivé pohádky a nechce konkurovat stupiditám na komerčních televizích, ale vypráví lidské příběhy lehce, s humorem a nadsázkou. Byl jednou jeden dům nebo Nemocnice na kraji města to ještě ani zdaleka není, ale pokud to je začátek trendu, pak je ČT na dobré cestě. Bravo.(25.10.2004)

Některé výborné díly se střídají s hodně slabými. Někdy z toho kouká vycucanost z prstu na míle daleko, jindy je to docela příjemné. Soupeření mezi Plecitou a Vinklářovou postavou tomu sem tam dodává šťávu. Ale celkově mi přišlo více nevýrazných dílů, než těch dobrých, jako by chyběla ucelená koncepce.(25.3.2012)

• - Mimo jiné probíhalo natáčení seriálu v Žatci. (Terva)

• - Všechny hlavní seriálové postavy bydlí na náměstí. (M.B)

• - V kostele zpívá v seriálu Žatecký příležitostný sbor. (M.B)