Náměstíčko (TV seriál)

Drama / Komedie

Česko, 2004, 8 h 43 min (Minutáž: 10x50 min)

Jaroslav Hanuš

Jan Míka

Petr Polák

Petr Hapka

Luba Skořepová, Josef Vinklář, Jan Šťastný, Václav Vydra nejml., Jiří Lábus, Kateřina Kaira Hrachovcová, Jiří Maria Sieber, Pavlína Mourková, Martin Učík, Jana Hlaváčová, Zdeněk Hess, Klára Apolenářová, Jaroslava Hanušová, Pavel Zedníček, Oldřich Navrátil, Veronika Freimanová, Ljuba Krbová, Jiří Langmajer, Claudia Vašeková, Dana Hlaváčová, Matěj Nechvátal, Jiří Kodeš, Hana Kusnjerová, Libuše Fanturová, Ilona Svobodová, Nela Boudová, Zdeněk Žák, Vladimír Javorský, Martin Stropnický, Gabriela Vránová, Lada Jelínková, Petr Vondráček, Vlasta Žehrová, Hynek Čermák, Sabina Králová, Dana Batulková, Roman Štolpa, Bert Schneider, Rostislav Novák ml., Jana Matějcová, Pavel Nový, Jan Hraběta, Pavel Kikinčuk, Kristýna Jetenská, Otmar Brancuzský, Miroslav Šnajdr, Daniel Dítě, Zdena Keclíková, Hynek Dřízhal, Lubor Šplíchal, Barbora Červenková, Vilma Frantová, Debora Štolbová, Magdaléna Pittnerová, Klára Hanušová, Petr Takáč, Matěj Novák, Jiří Kubovský, Nataša Čermínová, Sabina Kvášová, Petr Ledvina, Jan Gregor, Alena Vrbová, Petr Bambas, Karel Ledvina, Alžběta Šmídová
  • Ruut

Tohle je snad špatný vtip a nebo jsem už definitivně zmlsaný výbornými zahraničními seriály. V krátké době po sobě jsem viděl výborné, dramatické a scénaristicky nadupané místo nahoře a tuhle kravinu. Náměstíčko je uplně statický, nezajímavý seriál o ničem. Zápletky jsou uplně příšerné a opravdu chabé. Herci? O hereckých výkonech nelze mluvit. Mnohdy mi přišlo že komparsisti dostali epizodní role. A taky to podle toho vypadá. Vinklář se Skořepovou v rolých jakýchsi průvodců napříč seriálem jsou neskutečně trapný a ty Vinklářovi keci o komančích! No hrůza. Ne tomuhle doporučuju se vyhnout velkým obloukem!(30.12.2006)

Tradiční příjemná kulisovka, u které se člověk může zaobírat čímkoli a občas hodit očkem po trablech a malých světech lidiček z jednoho náměstíčka. Jaroslav Hanuš to má "v ruce", některé herecké výkony jsou slušné a pokud si člověk odmyslí hluchá místa a přivře jedno oko nad scénářem, má před sebou současný seriálový nadprůměr, který sice nikterak nestrhne, ale na druhou stranu ani vysloveně nezkazí náladu.(19.10.2004)

Některé výborné díly se střídají s hodně slabými. Někdy z toho kouká vycucanost z prstu na míle daleko, jindy je to docela příjemné. Soupeření mezi Plecitou a Vinklářovou postavou tomu sem tam dodává šťávu. Ale celkově mi přišlo více nevýrazných dílů, než těch dobrých, jako by chyběla ucelená koncepce.(25.3.2012)

• B. Haf

Dá se s tím docela solidně zabít pondělní večer, ale uvažuji o tom, zda mi to za celotýdenní deprese stojí. Dialogy jsou stupidní a celkové poselství veškeré žádné. Pokud nám tohle má připomenout náš vlastní příběh, jak hrdě hlásá ukázka, tak doufám, že to není ten můj, protože to bych žila dost bídně. Světlým bodem na trýznivé cestě se mi stala epizoda "Banální diagnóza" s úžasným J.Langmajerem, kterou jsem viděla včera, tohle by se mi stát mohlo a ani bych se nezlobila. Tento, tedy čtvrtý, díl je za 5*.(7.9.2004)

Nevím proč, ale z novější české tvorby je toto jeden z mých oblíbených seriálů .. Jo, některé díly slabé ale některé naopak perfektní ...A vidět paní Hlaváčovou jak si to dávají s panem Vinklářem?? Prostě nádhera ... Vždycky když jde repríza, nevynechám .. Jak tomu někdo může dát odpad to naprosto nepochopím !!!(18.1.2015)

• - V epizodě "Máti" stojí lampa u Milana Pantoflíčka (Vladimír Javorský) na peřiňáku, v dalších záběrech se ale objevuje na polici na druhé straně. (M.B)

• - Natáčelo se 85 dní. (Teres)

• - V kostele zpívá v seriálu Žatecký příležitostný sbor. (M.B)