Vynálezce, astronaut a vědec Dr. Reed Richards (Ioan Gruffudd) stojí jen krůček od uskutečnění svého celoživotního snu - expedice do středu kosmické bouře. K Reedově kosmické výpravě se připojuje jeho nejlepší kamarád, astronaut Ben Grimm (Michael Chiklis), vedoucí genetického výzkumu a Reedova bývalá přítelkyně Sue Storm (Jessica Alba) a také její horkokrevný mladší bratr, pilot Johnny Storm (Chris Evans). S hlavním sponzorem celé výpravy, Victorem Von Doomem (Julian McMahon), za zády se vydávají na nejdůležitější expedici svého života. Mise probíhá zdárně až do okamžiku, kdy Reed zjistí, že se mýlil v odhadu rychlosti blížící se bouře. Během několika minut je vesmírná stanice pohlcena mraky kosmické radiace, které způsobí závažné změny v genotypu všech členů posádky. Jejich DNA je nevratně pozměněna. a stejně tak jejich budoucnost. Důsledky mutací se začnou projevovat brzy po návratu na rodnou planetu: Reed získá schopnost libovolně natahovat své tělo a jako vůdce celé skupiny získá přezdívku Mr. Fantastic. Sue - nyní Invisible Woman - se dokáže zneviditelnit a vytvářet pevná silová pole. Johnny se díky své schopnosti vzplanout a kdykoliv vzlétnout stane známým jako Human Torch. A Ben, jehož transformace je nejvíce šokující, se promění v nadlidsky silné monstrum s oranžovou kůží, která je tvrdá jako kámen - Thing. Tyto genetické mutace se jim společnými silami podaří obrátit v obrovské přednosti. Rozhodnou se využít svých výjimečných schopností k tomu, aby překazili zlomyslné plány nyní také zmutovaného Dr. Dooma a ochránili obyvatele New Yorku před všemi dalšími nebezpečími, která by je mohla ohrozit. Astronauti. Hrdinové. Celebrity. Pro celý svět jsou Fantastická čtyřka. Sobě navzájem jsou si rodinou... Fantastická čtyřka je založena na nejdéle vydávaném komiksu z produkce nakladatelství Marvel, který v průběhu let zaslouženě získal pomyslný titul nejlepší komiks na světě. V poslední době se dočkalo filmových adaptací několik dalších komiksů Marvelu - za zmínku stojí především X-Men a Spider-Man. (oficiální text distributora)

Strider

No, vyloženě špatné to nebylo, ale do průměru tomu ještě něco chybí. Třeba trochu lepší scénař, lépe obsazené postavy... Ale docela se u toho dá zabavit. Kdyby mi bylo 8, dal bych 5* ()

Tamdydam

Standartní konzumní buranská bezduchoost. Ve své bezduché omezeností je ovšem tento snímek tak nepokrytecký ( řekl bych, že si opravdu na nic nehraje a pokud ano, tak mu to těžko někdo žere ), že se svým způsobem v nouzi největší, s vypnutým mozkem a správným naladěním shlédnout dá ()

Ogrb

Je to blbost. Ještě větší, než jsem doufal. oukat se nato dá, to jako jo, je poměrně dost horších kravin, ale vzhledem ke kvalitám komiksu a rozpočtu je to zklamání jak sviňa. 4/10 ()

godspeed

Já věděl, proč jsem na to nešel do kina a ani si to nevypůjčil nebo nekoupil na DVD. Stejný sterilní hnus jako X-Men a Spiderman. Hezké tvářičky, spousty barev, naivní scénář, všechno naleštěné jak kluci a holky z reklamních plakátů. Nicméně ligu těchto přiblblých, nechutně líbivých a impotentních zpracování komiksů vede jednoznačně G.I.Joe. To je naprostá pčiníova. ()

Knor

Fantastická čtyřka na mě působí celkově stejně jako Spiderman Sama Raimiho. Je to akční, zábavné, efekty jsou pěkné a superhrdinové dobře zahraní. Celé to ale nepůsobí dost vážně a chytlavě jako třeba X-Meni a na první pohled je jasné, že je to točené spíše pro mladší publikum. Osobně si právě raději vychutnám vážnější a drsnější komiksáky. Fantastická čtyřka je taková rodinná zábavná akce. ()

Godhaj

,,Netuší někdo, kam ten kolohnát šel?“ Fantastická čtyřka je prachobyčejná superhrdinská komiksárna, kterých je v současnosti víc než dost. Zajímavých či snad originálních nápadů je minimum, zato převažují dávno omletá klišé o tom, že být jiný je správné a další americké patetické hodnoty. Protože je zpracování veskrze rutinní a příběh je zase jen seznamování se se zvláštními schopnostmi a likvidace umouněného záporáka, při sledování mě jímala nuda. Ani herci nestojí za zmínku, snad jen na Jessicu Albu se dalo pěkně dívat. A některé zvláštní efekty mi připadaly hodně odbité a laciné. Tento film tak není ani zajímavý, ani originální, ani zábavný, je jen podprůměrně obyčejný. ()

snebka

Skvělá popcornovka. Nic víc nic méně. Rozhodně stravitelnější než Daredevil nebo nedejbože Elektra. 70/100 **** ()

27Raven

Jako "letní oddychovka" jak to tu všichni nazývají je tenhle film naprosto v pohodě. Slušné triky a sem tam dobrý fórek. Navíc mám rád komiksové filmy a tak bych to hodnotil tak za 3,5* ()

Hydr0gen

Ploché, předem odhadnutelné postavy nemastně neslaně zahrané v příběhu, který nemá pořádný děj a ani pořádné taháky, které by takový film mít měl-třeba bojové scény. Tady dostáváme jen slepenec MTV-style klipů a "cool" dialogů a scének bez valnější souvislosti (tipicky zrod padoucha je ještě nevěrohodnější než v Epizodě III-tady se to dá zkousnost, jenom protože s tím člověk počítá, ne proto, že by to dávalo smysl). A samozřejmě bez pořádného a pořádně zahraného hrdiny jako z poslední doby např. Batman a před ním Hellboy. ()

pikacu

Tak toto bol omyl, ktorý ani nemal vzniknúť. O čom to vlastne bolo? A najviac ma prekvapilo, že na scenári robil Mark Frost. Ten Frost, ktorý má prsty v Twin Peaks a ktorý napísal úžasné knižky Seznam sedmi a Šest mesiášů. Fakt nechápem. ()

MrMir

malo akce, strasne spatny scenar, dobre postavy, OK efekty.... v zasade 2-, podruhe bych do toho v zadnem pripade nesel ()

wef

Četl jsem pár komiksů a musím říct, že když jsem viděl trailer, lekl jsem se. Ovšem pak se to ke mně dostalo na DVD a já oněmněl úžasem. Perfektní popcornová zábava, kterou jsem od Fantastické čtyřky příliš neočekával. Je tu hláška za hláškou, a co naplat, že se tu objevuje tu a tam nějaké klišé ("ten je zlý, my jsme dobří"). Tento film je skvělou studenou sprchou mezi superhrdinskými adaptacemi, nesmí se brát příliš vážně a musí se dobře poslouchat, protože buď máte zavřené oči, nebo nemáte smysl pro humor, jinak si ta hodnocení tady nedokážu vysvětlit! ()

Toustovač

Po slušné úvodní dvacetiminutovce (hasičák na mostě vážně povedený) jsem si říkal, co že na tomhle má být tak hrozného. Pak jsem to zjistil:). Komixové filmy nijak zvlášť nevyhledávám a tento je asi nejhorším, co jsem viděl. ()

Záporácká týmovka od Marvelu našla režiséra

Záporácká týmovka od Marvelu našla režiséra

10.06.2022

Nová Fantastická čtyřka má režiséra

Nová Fantastická čtyřka má režiséra

11.12.2020

Studio Disney včera mělo schůzi investorů a krátce na to rozbilo internet naprosto drtivou náloží nových oznámení. Mezi těmi největšími? Reboot Fantastické čtyřky tentokrát konečně pod dohledem… (více)

Kevin Hart si zahraje Monopoly

Kevin Hart si zahraje Monopoly

19.01.2019

Ve světě, kdy svůj vlastní film dostaly už i chatovací emotikony, není žádným překvápkem, že se filmového zpracování dočká i slavná desková hra Monopoly. Film je přitom v plánu už řadu let, teprve… (více)

Dohodnuto! Disney kupuje Foxy

Dohodnuto! Disney kupuje Foxy

28.07.2018

Konečné rozhodnutí padlo a studio Disney tak definitivně pořizuje 21st Century Fox za cenu 71,3 miliard dolarů. S obchodem souhlasilo 99 % akcionářů obou společností, vyjímaje jednoho akcionáře… (více)