Útěk z L.A.

Útek z L.A.

Escape from L.A.

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi / Thriller

USA, 1996, 101 min

Ultrabéčko, ale fakt zábava. Kurt Russell je celej film fakt hustej (když teda zrovna nelítá na rogalu) a snaží se ukrást jakousi skříňku co ovládá satelity ve vesmíru revolucionářovi co vypadá jak Che Guevara. Líbilo se mi, že je Kurt Russell i docela nemorální. Některý scény jsou tak debilní až jsou geniální (např. když Russell surfuje na tsunami a vedle něj jede Steve Buscemi v káře). Útěk z L.A. je film se snad nejshitovnějšíma efektama co jsem kdy viděl, a proto je taky tak hustej :-) Navíc tam je super hudba, taková jakoby westernová. Jo a zmutovanej Bruce Cambell.(11.3.2006)

• Enšpígl

Může mě někdo říci, jestli to byl záměr udělat efekty a triky ve filmu takhle lacině až směšně a nebo jestli je někdo totální kretén. To jsem měl radši pozorovat kukátkem velkou prdel uklizečky v baráku, která právě myla naše patro, než jednookýho hrdinu co vniknul do L.A., jenom proto aby z něj mohl uniknout.(9.9.2007)

"MYSLEL JSEM, ŽE SEŠ... VYŠŠÍ." Původní film vzatý přes kopírák s o něco záživnějšími peripetiemi a akčními scénami, ale poslabšími počítačovými triky. Casting se opět pyšní řadou známých tváří a Kurt Russell je stejně těžce cool jako předtím. Jinak Plissken tu vystřídá víc dopravních prostředků než Indiana Jones v POSLEDNÍ KŘÍŽOVÉ VÝPRAVĚ, od miniponorky, přes motorku, surf, rogalo až po vrtulník. No a pak tu máme Carpenterovu tradiční společensko-nábožensko-politickou satiru. Suma sumárum, příjemné připomenutí kultovní jedničky.(6.1.2006)

• Rosana

Fakt jsem se lekla, když jsem viděla Kurta Russella, že je to pokračování filmu "Kapitán Ron", kde Snake z tohoto filmu vypadá naprosto stejně jako Ron! Ale jinak to byla krávovina. Hvězdičky daruji za skvělé provedení zemětřesení a zničeného L.A. - fakt zajimavý Sunset bulvar a podobně. Jinak triky byly zoufalé, herecké výkony nulové, myšlenka žádná a i jsem se nudila!(18.3.2009)

Musím říct, že mě až překvapilo, jak se mi tenhle film líbil, alespoň vzhledem k tomu, jak je obecně hodnocen. Tohle je něco, co mi prostě sedlo. Je to béčkové, je to laciné, ale je to povedené. Jsou zde scény, které jsou naprosto parádní až neskutečné. Ta se surfováním je prostě božská. Skvěle se zde využívají mí oblíbení herci v menších rolích, takže jsem spokojený.(23.3.2015)

• - Podraz s vírusom Plutoxin 7 mal byť súčasťou pôvodného filmu, ale nakoniec nebol použitý. (Abiosis)

• - Keď je Kurt Russell vedený cez chodbu, dôjde medzi ním a chlapcom v čiapke k očnému kontaktu. Toho chlapca hrá jeho skutočný syn. (Abiosis)

• - Film byl ve vývoji přes deset let. Psaním scénáře začal Luck Coleman již v roce 1986. (Terva)