Útěk z L.A.

Útek z L.A.

Escape from L.A.

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi / Thriller

USA, 1996, 101 min

na original sa to ani z daleka nechyta, ale je to celkom zabava a russell si svojho snake-a riadne uziva. dufam ze carpenter si z klise akcnych filmov tak trocha utahuje a nie je to pripad stareckej demencie kde stratil svoju sudnost (i ked vsetky jeho filmy ktore nasledovali naznacuju prave druhu moznost)...(4.5.2016)

• Phobia

Jo táááák, to nebylo akční sci-fi béčko z let osmdesátých, ale céčko z druhé poloviny devadesátých? Tak to hvězdičku dolů oproti původně zamýšlenému záměru! Kdyby mi bylo telecích 15, drsoň v černé kůži Kurt a divný svět kolem něj by mě sice neuvedli do extáze, ovšem vypadla by ze mě slova chvály a výsledným dojmem by byla docela jistě spokojenost. Bohužel už jsem ve věku, kdy mi ke štěstí nestačí jeden zarputilý ksicht, momentálně zaostalí padouši, nepřesvědčivé kulisy, laciné efekty ani nablblá zápletka plná logických ažur. No, hudba celkem ušla... Nehodlám nad Hadem Plisskenem přivírat oko: tohle je kýč, co zaspal dobu - kdyby byl "Útěk z LA" o 10 let starší, klidně hvězdičku přihodím. A přiznám bez mučení, že závěrečnou půlhodinu jsem si nechala ujít, protože: A) mě vlastně nezajímalo, jak to dopadne, B) bylo jasné, že Russel nekonec nakope všem oponentům anální žlázy. 40%(8.7.2011)

O poznání slabší pokračování. Hlavně začátek, kterej je stejnej. Dokonce některé věty jsou totožné. Snake je ultracool týpek, ale bohužel neni tady nic extra příběh. Nepřináší to nic nového. Pár momentů je přesto nezapomenutelných. například Bruce "Ash" jako plastik nebo scéna s vlnou, kde se kluci stihnout popovídat a vedle jede Buscemi v autě. Každopádně i na konci se Snake předvede.(15.1.2011)

Je to dosť dobrý akčný sci-fi film od Johna Carpentera, ktorý je pokračovaním slávneho Úteku z New Yorku. Má vydarený príbeh odohrávajúci sa v blízkej budúcnosti, kedy kvôli silnému zemetraseniu bolo Los Angeles oddelené od zvyšku Ameriky, pričom slúži ako miesto, kde sa doživotne deportujú ľudia nevhodní pre novú, mimoriadne prísnu Ameriku. Ale keďže sa tam podarilo uniknúť samotnej dcére prezidenta spolu s veľmi dôležitým zariadením, ktoré môže všetko zmeniť, slávny zločinec dostane opäť za úlohu tam preniknúť a so zariadením sa vrátiť späť. Spracovanie sa mi páči, už na prvý pohľad ma zaujal tento pomerne netradičný Carpenterov prístup, pretože mi to prišlo ako kombinácia pokračovania a remaku, keďže tých totožných, prípadne veľmi podobných prvkov je tu nespočet. Ale inak mi toto prevedenie prišlo podstatne lepšie, konečne sa to na rozdiel od pôvodného filmu neberie tak vážne a aj napriek celkom slušnému rozpočtu je to čisté béčko, ktoré je na to hrdé a presne toto mám veľmi rád. A tak už od samotného začiatku som mal z toho výborný pocit, hlavný hrdina je skvelý a ťahá to s najväčšou ľahkosťou, film si po celý čas udržuje vysokú úroveň zábavnosti a štýlovosti, tu skutočne prakticky celý čas jedna zaujímavá situácia strieda druhú a ešte príde aj skvelý záver. Akcie je tu dosť a je aj celkom slušná. Síce nie je moc v klasickom štýle, o nejaké súboje alebo drsnejšie likvidácie tu vôbec nejde, ale to mi vôbec nevadí. Tu je prvoradá zábavnosť a tak sa tu nájde plno rozmanitých a až takých uletených scén, pričom ma zaujalo aj časté používanie rozličných dopravných prostriedkov. Po akčnej stránke sa mi najviac páči postupné ničenie kolóny vozidiel a z tých zábavnejších zase určite vyniká surfovanie na tsunami, alebo basketbal. Veľkým plusom je aj humor, ten sa skutočne vydaril a tak skvelých hlášok a vtipných scén je tu nespočet, bavil som sa skvelo. Herecké obsadenie je výborné, Kurt Russell vo svojej najlepšej úlohe, pričom tu ma bavil podstatne viac, než v pôvodnom filme, niekoľko veľmi dobrých vedľajších postáv, hlavne Steve Buscemi, Stacy Keach, prezident a viacero iných, jedine ma trochu mrzí slabý záporák, ktorému by sa hlavný hrdina mohol priamo postaviť, ale to je len detail. S réžiou a technickou stránkou som veľmi spokojný, síce o atmosféru tu už vôbec nejde a určite sa tu toho dá dosť vytknúť, ale mne tu paradoxne sadli aj všetky tie relatívne zápory, takže zaujímavá vizuálna stránka, správne uletené efekty a skvelý béčkový prístup. Zaujímavé, všetko, čo ma sklamalo v pôvodnom filme sa už tu výrazne vylepšilo, pre mňa je Útek z L.A. jasne najlepší akčný Carpenter. 76%(1.5.2011)

Ultrabéčko, ale fakt zábava. Kurt Russell je celej film fakt hustej (když teda zrovna nelítá na rogalu) a snaží se ukrást jakousi skříňku co ovládá satelity ve vesmíru revolucionářovi co vypadá jak Che Guevara. Líbilo se mi, že je Kurt Russell i docela nemorální. Některý scény jsou tak debilní až jsou geniální (např. když Russell surfuje na tsunami a vedle něj jede Steve Buscemi v káře). Útěk z L.A. je film se snad nejshitovnějšíma efektama co jsem kdy viděl, a proto je taky tak hustej :-) Navíc tam je super hudba, taková jakoby westernová. Jo a zmutovanej Bruce Cambell.(11.3.2006)

• - Kate Hudson odmítla nabídku na roli ve filmu. Důvodem byla přítomnost jejího otčíma Kurta Russella, kvůli kterému by mohla být vnímána jako protekční dítě. (Roman.Ticka)

• - Keď je Kurt Russell vedený cez chodbu, dôjde medzi ním a chlapcom v čiapke k očnému kontaktu. Toho chlapca hrá jeho skutočný syn. (Abiosis)

• - Počas natáčania filmu Kurt Russell trénoval basketbal, pretože všetky koše v záberoch chcel dať sám. Vďaka talentu sa mu to podarilo a dokonca trafil aj cez celé ihrisko. (Abiosis)