Útěk z L.A.

Escape from L.A.

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi / Thriller

USA, 1996, 101 min

• Gary

Tak co k tomuhle. Jelikož jsem zatím neviděl Útěk z NY, nevím, jaký je. Ale tohle jé béčkové a laciné, jak už Carpenterovi filmy bývají. (I když Věc byla super). Je to velice zmatený a přeplácaný film. Je do toho vražené všechno, co scénáristu napadlo. Turnaje, virusy, bomby... Byly tam dvě ucházející scény. A to kreaturní scéna s plastickým chirurgem - vážně povedené a nechutné, a scéna na vlně. Kurt Russell je celkem cool a uhraje to, ale kdo mě zklamal je Steve Buscemi. Ten se do tohohle filmu vůbec nehodil a přehrál (jako všichni ostatní). Ale pořád to bylo dobré poté, co jsem se dodíval na Soudce Dredda.(3.3.2004)

Pokračovanie osudov Snakea Plisskena drví všetko, s čím za posledných dvadsať rokov Carpenter vyrukoval. Útek z New Yorku bol temný a depresívny, zato v L.A. sa hláškuje na každom rohu, hádže na kôš ako o život (bez úvodzoviek), lieta na rogale a umiera rukou školákov vyzbrojených automatmi. Kurt je nehorázny macher a keď spolu s Fondom rošťácky surfujú na vlne tsunami, dostáva výraz "cool" úplne novú dimenziu.(28.9.2008)

• ScarPoul

Už to nie je taká fajnová vec ako prvý diel. Už len preto, lebo Carpenter a jeho tým sa vôbec nesnažil o posunutie niekam vyššie. Znova mu to nejde vyčítať, lebo to od začiatku filmu bolo jasné. Jediné čo sa zmenilo boli lokácie a nejaké drobné vychytávky ako napríklad plastické monštrá. Ale inak sa jedná o celkom predvídateľnú jazdu z rovnakým morálnym posolstvom ako jednotka. Jediné čo mi na tom prišlo zábavné, bolo sledovať, ako sa snažia spraviť akčné scény pozerateľné, pričom dnes by na to stačilo obyčajné CGI. V tom období a s takým rozpočtom to bol len záprdok, ktorý si pripravil najväčší WTF moment pri zjazdení vlny. Pozerateľné ale absolútne zbytočné.(19.10.2014)

Musím říct, že mě až překvapilo, jak se mi tenhle film líbil, alespoň vzhledem k tomu, jak je obecně hodnocen. Tohle je něco, co mi prostě sedlo. Je to béčkové, je to laciné, ale je to povedené. Jsou zde scény, které jsou naprosto parádní až neskutečné. Ta se surfováním je prostě božská. Skvěle se zde využívají mí oblíbení herci v menších rolích, takže jsem spokojený.(23.3.2015)

Muž s páskou přes oko se vrací na scénu. I když babka kořenářka (opakovaně) povídala, že je mrtvej. Opak je pravdou, Snake Plissken je zpátky v plné parádě. Rozhodne se nakopat prdel všem vyvrhelům, tentokrát na západním pobřeží USA. Snake je znovu zatčen, odsouzen, pověřen obtížným úkolem a omezen časovým limitem. Prezident ho vybaví přiléhavým tričkem, kalhoty a stylovým kabátem. Samozřejmě dostane i zbraně a sirky, které se později budou hodit. A výlet do temného ráje může začít. Na cestě potká spoustu podivínů, navštíví prvotřídní plastickou chirurgii v srdci Beverly Hills, a setká se s Che Guevarou. Po několika peripetiích získá požadované zařízení a jako bonus také prezidentovu dcerku, která mezitím zjistila, že hajzlík není jen tatínek pravičák, ale také milenec levičák. Plissken se vrací těsně před vypršením časového limitu na pevninu a vytírá zadnice nejen prezidentovi, ale také celému světu. Útěku z L. A. by se dalo vyčíst snad naprosto všechno. Postrádá to jakokuliv originalitu, sprostě to kopíruje jedničku, má to totálně přímočarý děj, laciné efekty. Mám ale takový dojem, že je to všechno záměr a Carpenter paroduje sám sebe. A pokud to není záměr, pak tu pořád ještě zbývá zatraceně cool Snake Plissken.(25.2.2011)

• - Spoiler: Snake Plissken (Kurt Russell) je postřelen do nohy zezadu pistolí, ve filmu Útěk z New Yorku (1981) byl postřelen do pravé nohy zepředu kuší. (Rollo_Tomasi)

• - Keď je Kurt Russell vedený cez chodbu, dôjde medzi ním a chlapcom v čiapke k očnému kontaktu. Toho chlapca hrá jeho skutočný syn. (Abiosis)

• - Kate Hudson odmítla nabídku na roli ve filmu. Důvodem byla přítomnost jejího otčíma Kurta Russella, kvůli kterému by mohla být vnímána jako protekční dítě. (Roman.Ticka)