Útěk z L.A.

Útek z L.A.

Escape from L.A.

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi / Thriller

USA, 1996, 101 min

Film se nebere vůbec vážně. Snake je ultratvrďas a macho, se kterým skoro celý film každý druhý vyjebává. Dobrá byla hláška jedné postavy, se kterou se Snake na své pouti L.A. setkal: "Snakeu, tebe prý nikdy nechytili." Cha chá, Snake se totiž nechá ve filmu chytit do každé připravené pasti. Nicméně na konci přechytračí celý svět a konečně si může zapálit cigáro a snad si užije i nějaký nemanželský sex. Jo a čtvrtou hvězdičku přidávám za vymazlené postavy plastického chirurga Bruce Cambella, transsexuála Pam Grier a surfaře Petera Fondy.(11.3.2006)

Snake Plissken je pro mě stejnej masér jako legendární Duke Nukem. Reinkarnace Útěku z New Yorku ve finále dopadla stejně jako reinkarnace Duka po patnácti letech. Přemíra hologramů, vyblitejch CGI efektů a přeplácanost až hanba vytratila z původního osmdesátkovýho post-apo porna všechnu estetiku a originalitu. Pořád ale zůstalo nářezový béčko se suchým Kurt Russelem, přeoperovanou Pam Grier, hipízackým surferem Peterem Fondou, zmutovaným plastickým chirurgem Brucem Cambellem a metrosexuálním hipsterem Stevem Buscemim, kteří letí na rogalu rozbít hubu futurisckýmu Che Guevarovi s disco koulí, aby nastolili anarchii v kapitalistickém holywoodu pomocí jakési krabičky,která ovládá satelity ve vesmíru.(20.7.2014)

Musím říct, že se mi to dost líbilo, ale to je asi tím, že jsem jedničku viděl až po tomhle. Nejvíc mě asi chytla ta hudba (hlavně na konci) a představa, jaký by to bylo, kdyby se to opravdu přihodilo. Jinak film je zábavnej, někdy dobrej, někdy průměrnější, jak kde. Ale dost to zastírá konečná pointa a skvělej drsňáckej Had Plissken. To je prostě postava, která si pokračování zasloužila. A zajímalo by mě, jak dlouho natáčeli tu scénu na basketbalovým hřišti. Někdy jsou triky viditelně umělý (vlna) a někdy je to, co se děje před kamerou opravdu blbost (ostřelování z rogala), ale celkově tomu musím nechat, že mě to opravdu chytlo. A těch několik pěkných štěňat pro Bruce, Fondu, Valerii, nonekupteto!(1.12.2005)

• Raven0

Wow, Kurt se prohání atomovou miniponorkou, surfuje, jezdí v autě i na motorce a navíc létá na rogalu... No tak to je opravdu paráda. Dialogy, herecké výkony a triky jsou opravdu strašné. Tento snímek mě jen utrvzuje v tom, že dobrý, postapokalyptický příběh jen tak nikdo nenatočí. Dvě hvězdy za vcelku příjemný konec a za slušnou béčkovou atmosféru...(12.6.2007)

Snake Plissken's back baby! Temer stejna kvalitka jako Utek z NY, excelentni Carpenterova hudba, cool Kurt Russel, post-apokalypticke LA, prudka zabavnost, ja jsem spokojen. Vsechno co fungovalo v prvnim dile funguje i zde, jen je to napodruhe skoro to same a tim padem o neco nudnejsi. Bonusove body za Tool, Tori Amos a uderny narez White Zombie v zaverecnych credits. "Fuck you, I'm going to Hollywood..." 7/10(21.10.2010)

• - Podraz s vírusom Plutoxin 7 mal byť súčasťou pôvodného filmu, ale nakoniec nebol použitý. (Abiosis)

• - Film byl ve vývoji přes deset let. Psaním scénáře začal Luck Coleman již v roce 1986. (Terva)

• - Spoiler: Snake Plissken (Kurt Russell) je postřelen do nohy zezadu pistolí, ve filmu Útěk z New Yorku (1981) byl postřelen do pravé nohy zepředu kuší. (Rollo_Tomasi)