poster

Útěk z L.A.

 • USA

  Escape from L.A.

 • Slovensko

  Útek z L.A.

 • Velká Británie

  Escape from L.A.

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi / Thriller

USA, 1996, 101 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Paldini
  ****

  Film se nebere vůbec vážně. Snake je ultratvrďas a macho, se kterým skoro celý film každý druhý vyjebává. Dobrá byla hláška jedné postavy, se kterou se Snake na své pouti L.A. setkal: "Snakeu, tebe prý nikdy nechytili." Cha chá, Snake se totiž nechá ve filmu chytit do každé připravené pasti. Nicméně na konci přechytračí celý svět a konečně si může zapálit cigáro a snad si užije i nějaký nemanželský sex. Jo a čtvrtou hvězdičku přidávám za vymazlené postavy plastického chirurga Bruce Cambella, transsexuála Pam Grier a surfaře Petera Fondy.(11.3.2006)

 • Pluhy
  ***

  Snake Plissken je pro mě stejnej masér jako legendární Duke Nukem. Reinkarnace Útěku z New Yorku ve finále dopadla stejně jako reinkarnace Duka po patnácti letech. Přemíra hologramů, vyblitejch CGI efektů a přeplácanost až hanba vytratila z původního osmdesátkovýho post-apo porna všechnu estetiku a originalitu. Pořád ale zůstalo nářezový béčko se suchým Kurt Russelem, přeoperovanou Pam Grier, hipízackým surferem Peterem Fondou, zmutovaným plastickým chirurgem Brucem Cambellem a metrosexuálním hipsterem Stevem Buscemim, kteří letí na rogalu rozbít hubu futurisckýmu Che Guevarovi s disco koulí, aby nastolili anarchii v kapitalistickém holywoodu pomocí jakési krabičky,která ovládá satelity ve vesmíru.(20.7.2014)

 • monolog
  ****

  Musím říct, že se mi to dost líbilo, ale to je asi tím, že jsem jedničku viděl až po tomhle. Nejvíc mě asi chytla ta hudba (hlavně na konci) a představa, jaký by to bylo, kdyby se to opravdu přihodilo. Jinak film je zábavnej, někdy dobrej, někdy průměrnější, jak kde. Ale dost to zastírá konečná pointa a skvělej drsňáckej Had Plissken. To je prostě postava, která si pokračování zasloužila. A zajímalo by mě, jak dlouho natáčeli tu scénu na basketbalovým hřišti. Někdy jsou triky viditelně umělý (vlna) a někdy je to, co se děje před kamerou opravdu blbost (ostřelování z rogala), ale celkově tomu musím nechat, že mě to opravdu chytlo. A těch několik pěkných štěňat pro Bruce, Fondu, Valerii, nonekupteto!(1.12.2005)

 • Raven0
  **

  Wow, Kurt se prohání atomovou miniponorkou, surfuje, jezdí v autě i na motorce a navíc létá na rogalu... No tak to je opravdu paráda. Dialogy, herecké výkony a triky jsou opravdu strašné. Tento snímek mě jen utrvzuje v tom, že dobrý, postapokalyptický příběh jen tak nikdo nenatočí. Dvě hvězdy za vcelku příjemný konec a za slušnou béčkovou atmosféru...(12.6.2007)

 • GodComplex
  ****

  Snake Plissken's back baby! Temer stejna kvalitka jako Utek z NY, excelentni Carpenterova hudba, cool Kurt Russel, post-apokalypticke LA, prudka zabavnost, ja jsem spokojen. Vsechno co fungovalo v prvnim dile funguje i zde, jen je to napodruhe skoro to same a tim padem o neco nudnejsi. Bonusove body za Tool, Tori Amos a uderny narez White Zombie v zaverecnych credits. "Fuck you, I'm going to Hollywood..." 7/10(21.10.2010)

 • - Podraz s vírusom Plutoxin 7 mal byť súčasťou pôvodného filmu, ale nakoniec nebol použitý. (Abiosis)

 • - Film byl ve vývoji přes deset let. Psaním scénáře začal Luck Coleman již v roce 1986. (Terva)

 • - Spoiler: Snake Plissken (Kurt Russell) je postřelen do nohy zezadu pistolí, ve filmu Útěk z New Yorku (1981) byl postřelen do pravé nohy zepředu kuší. (Rollo_Tomasi)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace