Londýn, rok 1888. Prostitutku Mary Kelly napadne McQueen, protože ona a jejích pět kamarádek mu měly zaplatit za ochranu už před několika dny. Mary mu vysvětluje, že nic nevydělaly, ačkoliv se snaží, a on jí dá lhůtu do druhého dne. Jedna z prostitutek Ann má malé dítě s bohatým přítelem Albertem, který se má večer vrátit z cest, a proto požádá Mary, aby jí dcerku pohlídala. Večer pak do jejich bytu vtrhnou muži, kteří odvezou jedním vozem Alberta a druhým Ann, od níž se u výslechu snaží zjistit, kdo všechno ví o jisté informaci. Mezitím je v noci zavražděna Marta, jedna z prostitutek. Seržant Godley si dojde do opiového doupěte pro inspektora Abberlinea, který má vidiny a který ve svém snu chvilku předtím viděl vraždu. Když společně dojedou do márnice, není Marta ženou, kterou Abberline viděl. Ann je zatím zavřena do psychiatrického ústavu, a protože je považována za šílenou a agresivní, doktor jí provede zásah do mozku, aby jí tím vyléčil. Mary Kelly, která únos Alberta a Ann viděla, nechala jejich dceru u Anniných rodičů. V noci je zavražděna další prostitutka Polly... Abberline pozná, že Polly zemřela na jiném místě a sem byla přivezena drožkou. Seržant Godley si myslí, že za vraždami stojí McQueenova banda, ale Abberline s ním nesouhlasí. Vše nasvědčuje tomu, že vrah umí zacházet se skalpelem a je velmi důmyslný. Větvička od hroznů, které našel Abberline pod Pollyiným tělem, navíc naznačuje, že vrah je bohatý, protože hrozny si nikdo z této čtvrti nemohl dovolit... (TV Prima)

2scha

Váhám, mám dát 2* nebo 3*? Z Pekla mám doma jako comics, a film by měl být podle ně, no nevímj. Knížka je vynikající, ale film mě zklamal. Dobře dávám 3, hodnotím film a nebýt knížky asi by mě bavil víc. ()

Zdenda

Vynikající atmosfera, skvělý Johnny a zajímavý příběh, to je to, co dělá tento snímek vyjímečným. Na druhou stranu ho trochu sráží konec (myslím tím přibližně posledních pět minut) poměrně divně našroubovaný závěr. Avšak posledních pár záběrů je naprosto zajímavých a hrozně překvapivých a moc se mi líbily... ()

walecz

A máme tu další komix na plátně, hurá ! :) Nuž po Sedm asi takový ten šokinkg thriller má laťku vysoko, from hell je fakt dobrý pokoukání - s jedinou SPOILER SPOILER SPOILER ...ále radši to neřeknu. Prostě, eklovní Londýn 19. století spolu s heroinovým hlavním šerlokem Deppem a perfektním vatsounem Coltranem, to vše ohozeno krví kurviček z Whitechapellu /ten shořel, jaká škoda/ plus detektivnízní komplot mocných - no pokukatelnost velká. Doporučuju. A Ian Holm mi zůstane v hlavě jako android z Vetřelce.... ()

Pavel_Pan

S takovým hereckým obsazení je kumšt film nenatočit. Režiserskému duu se i tak málem povedlo umělecky ho degradovat na odpad. Musíte milovat Johnyho Deppa, Robieho Coltranea anebo kohokoli ze zúčastněných, abyste byli v soudech alespoň milosrdní. Je nutno nevidět resp. zapomenout spostu filmů před, z kterých je povypůjčováno kdeco, abyste nezívali nad verbální brutalitou a příliš nahodilým surreálním střihem. Který sice výjimečně potěšil, avšak zůstal tvůrci zjevně nepovšimnut a nerozveden. Popis hrůzy vyprávěný tímhle filmem má daleko do nočních můr, které vždy pouhý termín " Jack rozparovač", jen samotným vyslovením, leckdy dokázal naplnit. ()

Boulderman

Celkem dobrá a inteligentní podívaná s jednou důležitou výtkou: úkázka Johna Mericka v jedné scéně (zasvěcení vědí, o co jde). Nevím, proč se bratři Hughsové nedrželi díla Davida Lynche a nezkusili udělat podobnou scénu. Lynchův film byl pro mě naprosto uvěřitelný, no a právě zobrazením oné lékařské scény si film Z pekla srazil sám moje hodnocení. ()

glide4ever

Skvělý film, ve kterém jsem si i zahrál! Ano, nedaleko Prahy bylo postavené mestečko z polystyrenu a já byl komparzista hrající chlapce z chudší vrstvy obyvatel. Zajímavá a dobře placená zkušenost! Co já vím, tak se natáčelo i v Národním muzeu. No, mě se film líbil moc! ()

Elegnor

Ke komixu jsem se dostal až po filmu, takže mohu s klidným svědomím dát plný počet.. Já prostě miluju tuhle atmosféru starýho Londýna, křivolaký uličky, s tou všeprostupující špínou a přetvářkou.. Kdyby mi měl někdo dělat film na míru, musí to být zasazený do viktoriánskýho Londýna - už jen tahle atmosféra mi zajistila absolutní pozornost.. Depp jako vždy precizní, zápletku jsem si děsně užil a tenhle snímek byl přesně to správný nakopnutí pro moje tehdejší psychický rozpoložení.. Děkuju o/ ()

Marrianna

Jojojo, prostředí historického Londýna - to já ráda. Johny Deep je prostě klasa a Heather Graham okouzlující. Když si tohle dáme do pytlíčku, okořeníme o skvělý příběh a promícháme, nemůže nám vyjít nic jiného než tento dechberoucí počin. Příběh o Jacku Rozparovači je určitě nadčasový a takovýmto způsobem ztvárněný určitě nezešedne. ()

pe3czech

Pro mě je to tříhvězdičková záležitost a to i když mě film hezky chytil. Jako slabost filmu hodnotím, že od první scény, kdy se Jack Rozparovač objevil na plátně, jsem přesně věděl, že právě on je vrah. Samozřejmě, předlouhou je skutečnost a to je daleko hrůznější, skutečností však nemůžu vylepšovat hodnocení filmu a jeho mezer. Taky mi přišel příliš laciný trik s umrlčíma očima(více prozrazovat nebudu, nechci dělat spojlery). Jinak však film hodnotím veskrze kladně, příjemně vyplnil mé sobotní odpoledne. P.S. docela mě překvapila hudba během závěrečných titulků:-)) 68% ()

kubasimo

Tato tématika mě velmi zajímá, film věruhodně navozuje atmosféru staré Anglie, k její navození pomáhá ponurost, špína místa, do kterého je příběh situován a také chudoba zdejších obyvatel. Vhodně zvolen je též kontrast noci a krve. Příběh působí tak silně, že mnou chvílemi projížděl i mráz. Ač inspektor působí nedůvěryhodně je v jádru dobrý člověk a výborný inspektor. Johny Depp nebyl od začátku jasným představitelem inspektora Abberlina, ale jiné herce si v této roli neumím představit. Podal perfektní výkon, poslední dobou se stává zárukou pro dobrý film.Mé dobré hodnocení je možná také způsobeno tím, že jsem neviděla animované zpracování tohoto filmu, ale každopádně si za ním stojím. ()

Crupier

Takové moc zdlouhavé, upachtěné a poměrně nehezké. Johnny Depp měl jako vždy skvělý výkon, ale to nedokáže přemoci celkový pocit z filmu. ()

McMastamind

Velmi neotřele natočená hororová krimi. Všude plno krve (to já rád) všude plno opia a špíny, no prostě viktoriánská Anglie. Do toho úžasný Johnny, který je místními neznabohy označován za "mdlého" ... A jak se podle vás, odborníků, chová člověk závislý na opiu? Myslíte si opravdu, že překypuje životem? Smekám před Deppem klobouk. Vztah hlavního hrdiny s prostitutkou sice působí trochu naroubovaně, ale čert to vem. Připodobnění Jacka Rozparovače v podání dokonalého Iana Holma k antikristu mě prostě odrovnalo a ta atmosféra! Nedá se popsat, nutné vidět. ()

MaxForValue

Rozparovač to vykonal za pár sekúnd, Hughesovcom to trvalo dlhé dve hodiny. Atmosféra supera, Depp skvelý, záporák brilantný, ale akonáhle prekuknete pointu (čo sa mne stalo po hodine a niečo), stane sa z toho len čakanie na záver filmu. Na môj vkus príliš rozvláčne a s veľkým množstvom hluchých miest. ()

rob_troy

Skvělá Londýnská atmosféra doby, kterou extra miluju a která je naprosto skvostná svou temnotou. Depp je neuvěřitelný a film, kterej mají pod palcem Hughesovi, se stává nádherným dílem, které vás spolkne a vyplivne do rukou Jacku Rozparovači. Jeden z nejlepších filmů od roku 2000 a tak to i zůstává. ()

anyonecek

Úžasná atmosféra starého Londýna, která provází celý film. Občasné vize inspektora Abberlina s netradičními barvami nebyly nejhorší, ale tak nějak mohly být vklidu vynechány. Práce s kamerou perfektní, přesně udělané záběry které neřekly ani hodně, ale zároveň ani málo. Konec mohl být ještě trošičku více promyšlený, přišlo mi to takové prázdné a hodně povrchní, ale tak dejme tomu že vpohodě. Herecké výkony slušné a pochvala Johnnymu Deppovi za skvělý herecký výkon. ()

Pitryx

Na tohle téma už snad bylo těch filmů dost. Nebýt podezřelého z jistých kruhů, neštěkl by po těch vraždách ani pes. Deep se snaží, seč umí, leč toto asi není pro něj. Já jsem se u některých pasáží dost nudil. Přesto však přinesli filmaři trošku novější pohled, malilinko gore, ale hlavně dobře prokreslenou atmosféru Londýna. To jsou však jediné klady a proto hodnotím velmi nízko. Podruhé už asi ne. 2013012510056/10721 ()

darthvader77

Výborný hororový krimi thriller, který nám podává jeden z pohledů na slavný fenomén Jacka Rozparovače. Skvělí Depp a Coltrane. Bilbo ve své temné roli nemá chybu. Soundtrack nádherný(zvláště ta skladba, která hraje při závěrečné vize Marry a Alice). Má to temnou atmosféru a závěrečný mysteriozní závěr mě rozesmutnil k slzám. ()

Guran

Další slabý snímek od Johnyho Deppa. Film je naprosto zpackaný z hlediska režie. Je to hrozně amatersky natočený film. Bratři Hughesové by si měli podobné filmování odpustit. Kdyby nám tvůrci neoddtajňovali situace vražd a nechávali to mimo oči diváků, měl by film větší napětí a spád. Takhle to bylo vše předvídatelné a trapné. Johnny v žádném případě film nevyzdvihuje. Zde neměl co hrát. Jeho role vypadala, jako by ho napsalo malé děcko. Snímek se rozhodně nepovedl. ()

Zemřel herec Robbie Coltrane

Zemřel herec Robbie Coltrane

15.10.2022

Smutná zpráva nejen pro fanoušky Harryho Pottera. Ve věku 72 let zemřel skotský herec Robbie Coltrane známý především jako Hagrid z kouzelnické ságy. Coltrane se narodil jako Anthony Robert McMillan… (více)

Já, legendární Denzel

Já, legendární Denzel

07.09.2008

Muž černé pleti osamoceně bloudí Amerikou, kterou globální katastrofa proměnila v nelítostnou pustinu? To už tady bylo, ne? Ne. Namísto Willa Smithe se totiž v hlavní roli sci-fi thrilleru Book of… (více)

Ameriku spasí jen Písmo Svaté

Ameriku spasí jen Písmo Svaté

24.05.2007

Už je to nějaká doba, co někdo pustil bratry Allena a Alberta Hughesovi k režírování. Ale vůbec se té odstávce nedivíme. Jejich adaptace geniálního Mooreova komiksu Z pekla z roku 2001 jim totiž moc… (více)