Londýn, rok 1888. Prostitutku Mary Kelly napadne McQueen, protože ona a jejích pět kamarádek mu měly zaplatit za ochranu už před několika dny. Mary mu vysvětluje, že nic nevydělaly, ačkoliv se snaží, a on jí dá lhůtu do druhého dne. Jedna z prostitutek Ann má malé dítě s bohatým přítelem Albertem, který se má večer vrátit z cest, a proto požádá Mary, aby jí dcerku pohlídala. Večer pak do jejich bytu vtrhnou muži, kteří odvezou jedním vozem Alberta a druhým Ann, od níž se u výslechu snaží zjistit, kdo všechno ví o jisté informaci. Mezitím je v noci zavražděna Marta, jedna z prostitutek. Seržant Godley si dojde do opiového doupěte pro inspektora Abberlinea, který má vidiny a který ve svém snu chvilku předtím viděl vraždu. Když společně dojedou do márnice, není Marta ženou, kterou Abberline viděl. Ann je zatím zavřena do psychiatrického ústavu, a protože je považována za šílenou a agresivní, doktor jí provede zásah do mozku, aby jí tím vyléčil. Mary Kelly, která únos Alberta a Ann viděla, nechala jejich dceru u Anniných rodičů. V noci je zavražděna další prostitutka Polly... Abberline pozná, že Polly zemřela na jiném místě a sem byla přivezena drožkou. Seržant Godley si myslí, že za vraždami stojí McQueenova banda, ale Abberline s ním nesouhlasí. Vše nasvědčuje tomu, že vrah umí zacházet se skalpelem a je velmi důmyslný. Větvička od hroznů, které našel Abberline pod Pollyiným tělem, navíc naznačuje, že vrah je bohatý, protože hrozny si nikdo z této čtvrti nemohl dovolit... (TV Prima)

FREEWHEELER

Nekonečné peklo v spleti útlych a nepotrebných dialógov, málo vizuálu a kúzla poctivej dobovky. Rarita, kedy Depp nie je pre film prínosom, ale výnimka vždy potvrdzuje pravidlo. Spravil by som to odznova a poriadne! ()

elanista1

Prva polhodina je neskutocna, brutalne a niektore naozaj nechutne sceny a plno hrozy, zoparkrat som mal naozaj problem pozriet sa na obrazovku, aj ked nikdy poriadne nic nebolo vidno.Ale postupom casu nadsenie opada a stava sa z toho "obycajny film", bez nicoho co mi nedovoli nepomysliet na ine veci. Velmi ma potesil napriklad John Merrick a jeho celkom podarena kopia. Johny Depp klasicky podava nadpriemerny vykon, plus Mary tiez robi co moze. Ked je odhaleny vrah, tak uz to vazne nema velku atmosferu, a ide to uz len dole. Urcite si z tohto filmu zapametam skorej nejake uryvky, ako celok aj s rozuzlenim, ktore ma nechalo chladnym. ()

Thovt

kdybych neznal předlohu, asi bych to hodnotil líp. takhle bohužel vidím, jak se z mnohovrstevnýho díla stala efektní jednohubka, kterou po pár hodinách vypustím z hlavy ()

AnthropOcean

Sme na svetelné roky vzdialení od grafickej novely Alana Moorea a Eddieho Campbella, jednej z najskvostnejších literárnych in-depth fikcií, ktorá koketuje svojou erudovanosťou s literatúrou faktu. I shit you not. I cez určité kvality, ktoré neodopieram tomuto filmu (Hawksmoorov kostol bol pravdepodobne najhrozivejšou a paradoxne a logicky i najrealistickešou "postavou" ) hollywoodske barličky, ktoré pomáhali "vylepšiť" dej pre konzumného diváka ho zneuctili viac ako Jack svoje obete. Depp ako Aberline s vydinami/predtuchami hrozivých udalostí dáviacemu reflexu tiež nepomohol... ()

maverick080

Celkom solídny horor s dobrou atmosférou, napätím a dobrým hereckým obsadením (ako vždy sústredený Johhny Depp a prekrásna Heather Graham). From Hell má síce aj slabšie stránky (nie veľmi prepracovaný scénar, pár zbytočných alebo nezaujímavých postav) a je pomerne dosť dlhý (čo k nemu nepasuje) no inak je fajn. ()

vodkasesemte

He knows everything about anatomy and nothing about the soul - Liston knife (Crimean war) - Caryy amputation very quickly - Ten nuž je na tý tabuli třikrát jinak - Laudanum (derivative of opium) - How long have you chased the dragon, inspector? - Father of the universe (oni tomu skutečně věří) - Pure candidate of state of darkness - He comes of his own free will, perfectly prepared, humbly soliciting () to be admitted into the mysteries and privileges - In all cases of danger and distress in whom do you put your trust? God - He has that kind of cleverness you will sometimes find in the middle classes - Cheap sort of intelligence but effective neverthless - Solemn oath - Never to reveal our secrets under no less a penalty than my throat be cut across, my tongue be torn out by its root, and that I be buried in sand a cables length from shore (to je bezva klub) - Let the brother receive the light (já nejsem váš bratr) - Red-headed Jezebel - From hell - Brux elles (from France) - Gnostics (poznání i za cenu ztráty lidskosti) - You stand accused of mayhems that have placed our brotherhood in jeopardy (no jasně) - Takhle si to asi nepředstavoval - You stand before your peers, Mansons and doctors both - Your rituals are empty oaths you neither understand nor live by - Má zelený oči, pokaždé mu tedy zčernaly - The Great Architect speaks to me (takže Satan) - He is the balance (ano, tady dole), where my deeds are weighed and judged - Knight of the East - Those whom God has joined together let no man put asunder - Prince Edward Albert Victor, Duke of Clarence - Hes very weak, and the killings of Jack the Ripper require sure hands and considerable vigor - Most telling fact - Něco málo, film stojí za hovno ()

koza3

Po více jak deseti letech jsem se dostal ke znovushlédnutí a byl jsem znovu potěšen zpracováním viktoriánského Londýna, temnými a špinavými uličkami i samotným příběhem. Bohužel jsem si pamatoval, kdo je vrah a tak jsem měl malý spoiler, ale o to více jsem se mohl soustředit na další aspekty jako kostýmy, hudbu či londýnské kulisy. Jeden z mých oblíbených filmů s Johnnym, něž se z něj stal zmalovaný pirát Jack. Bohužel mé oko se stalo skeptičtějším něž při předchozím shlédnutí a na full skóre to už nevidím, každopádně ty čtyři hvězdy jsou vyleštěné stejně jsko mince pro Chárona, které si dejte na víčka než natáhnete bačkory, abyste nezůstali viset mezi dvěma světy. ()

harycek

Tehdy jsem ještě neměl právo komentovat , nyní mě toto dílo připomenula TV . Takže - výborný a i mysteriózní film!! ()

AndrewNewman

Nevyužitý potenciál ako predlohy tak skutočných udalostí. Navyše aj to ako naložili so samotným Rozparovačom nie je dostatočný trest za to, čo všetko toto monštrum napáchalo. Plusom je skvelý výkon mladého Deppa a takisto krásnej Heather Grahamovej a v neposlednom rade hororových nadšensov uchváti aj ponurá atmosféra Londýna v 19. storočí. ()

DanTe_451

První film od bratrů Hughesových, který jsem viděl a musím říct, že rozhodně není poslední. On je to vlastně takový méně pohádkový Burton. Brutalita, špína, hlad a drogy. Londýn koncem 19. století vyobrazen naprosto dokonale. ()

Simako

Byl jsem velice překvapený tímto snímkem!!!Johny Depp je můj velký oblíbenec a myslím, že má na to, aby to dotáhl na oskara!!!Skvělá atmosféra, skvělá hudba...prostě za 4!!! ()

Madax

Celkem solidní thriller, plný naturalistických nápadů. Chvílemi mu však dojde tempo a tvůrci se snaží nudné pasáže překrýt krvavými scénami či nevkusnými efekty. Škoda, že byl tento film tak zkrácen - někde jsem četl, že původní sestřih měl něco kolem čtyř hodin. Je dobře, že se film příliš nedrží geniální knižní předlohy, která je prakticky nezfilmovatelná, ale jde svou vlastní cestou. ()

gu-staff

A T M O S F É R A - to je to, co tahá tenhle snímek z všednosti scénáristicky upatlaných, na hlavní hvězdu sázejících komiksových adaptací. Za ni a Deppa 80%. ()

JoKKeR

tohle se mi nějak nevrylo pod kuži..Depp a trochu ta atmosfera spinaveho Londyna to zachranuje jinak tady voda neteče:-( 50% ()

Klariska

Přestože nemám ráda hororové snímky, tak tenhle mi přirostl k srdci. Přiznávám, že to není úplně horor v pravém slova smyslu, ale mráz po zádech vám rozhodně běhat bude. Ponurá atmosféra starého Londýna (sic se točil Praze), běsnící zrůda Jacka Rozparovače a jako vždy skvělý Johnny Depp je myslím zárukou toho, že se rozodně nudit nebudete. Mě osobně (jako většině filmových maniaků) Depp naprosto učaroval, takže si myslím, že i kdyby ten film byl naprostý brak (což si není), tak Johnny z něj vyčaruje mistrovské dílo. Já si nemůžu pomoct, ale zkrátka dneska za pět! ()

AdamK.

Pěkná atmosféra Londýna, ale proboha kdo už v první třetině filmu nevěděl jak to dopadne tak je tupan. Film si hraje na strašně tajemný případ, ale ve skutečnosti je až příliš průhledný. Tudíž se nekonalo překvapení, tudíž zklamání. ()

Zemřel herec Robbie Coltrane

Zemřel herec Robbie Coltrane

15.10.2022

Smutná zpráva nejen pro fanoušky Harryho Pottera. Ve věku 72 let zemřel skotský herec Robbie Coltrane známý především jako Hagrid z kouzelnické ságy. Coltrane se narodil jako Anthony Robert McMillan… (více)

Já, legendární Denzel

Já, legendární Denzel

07.09.2008

Muž černé pleti osamoceně bloudí Amerikou, kterou globální katastrofa proměnila v nelítostnou pustinu? To už tady bylo, ne? Ne. Namísto Willa Smithe se totiž v hlavní roli sci-fi thrilleru Book of… (více)

Ameriku spasí jen Písmo Svaté

Ameriku spasí jen Písmo Svaté

24.05.2007

Už je to nějaká doba, co někdo pustil bratry Allena a Alberta Hughesovi k režírování. Ale vůbec se té odstávce nedivíme. Jejich adaptace geniálního Mooreova komiksu Z pekla z roku 2001 jim totiž moc… (více)