Londýn, rok 1888. Prostitutku Mary Kelly napadne McQueen, protože ona a jejích pět kamarádek mu měly zaplatit za ochranu už před několika dny. Mary mu vysvětluje, že nic nevydělaly, ačkoliv se snaží, a on jí dá lhůtu do druhého dne. Jedna z prostitutek Ann má malé dítě s bohatým přítelem Albertem, který se má večer vrátit z cest, a proto požádá Mary, aby jí dcerku pohlídala. Večer pak do jejich bytu vtrhnou muži, kteří odvezou jedním vozem Alberta a druhým Ann, od níž se u výslechu snaží zjistit, kdo všechno ví o jisté informaci. Mezitím je v noci zavražděna Marta, jedna z prostitutek. Seržant Godley si dojde do opiového doupěte pro inspektora Abberlinea, který má vidiny a který ve svém snu chvilku předtím viděl vraždu. Když společně dojedou do márnice, není Marta ženou, kterou Abberline viděl. Ann je zatím zavřena do psychiatrického ústavu, a protože je považována za šílenou a agresivní, doktor jí provede zásah do mozku, aby jí tím vyléčil. Mary Kelly, která únos Alberta a Ann viděla, nechala jejich dceru u Anniných rodičů. V noci je zavražděna další prostitutka Polly... Abberline pozná, že Polly zemřela na jiném místě a sem byla přivezena drožkou. Seržant Godley si myslí, že za vraždami stojí McQueenova banda, ale Abberline s ním nesouhlasí. Vše nasvědčuje tomu, že vrah umí zacházet se skalpelem a je velmi důmyslný. Větvička od hroznů, které našel Abberline pod Pollyiným tělem, navíc naznačuje, že vrah je bohatý, protože hrozny si nikdo z této čtvrti nemohl dovolit... (TV Prima)

Hemlock

Jojo, starý dobrý Londýn - nechtěl bych tam žít teď, natož pak v 19. století. Perfektně nastíněná odporná a sychravá atmosféra pulzujícího centra západní Evropy. Film byl skvěle natočen, dostatečně přiblížil jednotlivé a dost zkažené charaktery tehdejší smetánky i hojně rozšířené nejstarší řemeslo - děvky byly opravdu věrohodně hloupé i šeredné, takže za mě naprostá spokojenost. A k tomu všemu obstojný herecký výkon Deppa, který jen sám o sobě přidal snímku na atraktivnosti. ()

PlayEasy

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 6,8/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 57%, Audience Score - 66% | FDb.cz - 77.2% | Tak tohle bylo zklamání! Samozřejmě atmosféricky velmi dobrý a výstižný film, herci v čele s Johnnym Deppem též pasující, ale ten příběh? ... Trapný konec, očekáváný plot-twist (Jack Rozparovač), chvílema dokonce i trochu nuda a k tomu několik zbytečných a nezáživných scén a ty techno moderní sny fakt nezapadly... A to ještě naštěstí (pro film) máme pro tyto detektivky slabost! I upoutávky byly lákavé... Holt naše očekávání i ambice tohoto filmu byly úplně jinde než jen lehce nadprůměrný výsledek. 55% ()

Blazkowicz

Vůbec jsem netušil, že film bude o Jacku Rozparovači. Spíš jsem myslel na něco mysteriózního jak už to s Deppem bývá. Nakonec ale velice příjemné překvapení. Trochu škoda prozrazení pachatele už od začátku díky dabingu. 4+* ()

mrclTV

Je to také chirurgické (no pun intended): kvalitný herci hrajú kvalitne, dej je v poriadku (celkom zaujímavý pohlaď na prípad Jacka Rozparovača), prostredie vyzerá správne špinavo a zúbožene a snaží sa nabudiť hororovú atmosféru, ale nejak to celé dokopy ide iba na pol plynu. Chýba tomu šťava, grády, je to také "len OK". Iba posledných 25 minút, mi ponúklo kvalitu, ktorú som tak trochu očakával po celu stopáž. ()

Filipes

Z pekla je určitě ten typ filmu, který by bez skvělého Johnnyho Deppa nebyl tak úžasně poutavý. Jinak skvělá atmosféra s krátkými intervaly "nahánění husí kůže" a k tomu skvěle sekundující Robbie Coltrane. ()

Romadoor

Líbila se mi atmosféra i postavy a na konec i ta konspirace docela. Ale Heather Graham mi moc nezapadala mezi ostatní prostitutky (a přitom to nevypadalo, že si účtuje o moc víc) a to v co její setkání s J. Deppem vyústilo....tak to je fakt hrozná blbost, která dost poškodí tu přitažlivě temnou atmosféru, kterou film budoval....a závěrečný satanismus (nebo co to bylo) Iana Holma.....já prostě jen nevím proč? Vždyť to bez toho mohlo mít skvělých a temných 90 minut....ach jo. ()

Phex

Opět - už pokolikáté si na to stěžuji - film jen pokulhává za skvělou knižní předlohou. V tomto případě by se slušelo dát slovo knižní do úvozovek, protože film vychází z Mooreova komiksu. V něm je vše vykreslo s naprostou pečlivostí a preciznoství - jako když skalpelem řízne. Film si musí pomáhat Laudanem a tripy hlavního hrdiny - to je slabý odvar díla z jehož černobílé syrovosti jsem měl nejeden těžký sen. ()

Ygan

Fu, tak nevím, zelené filtry a rychlé střihy nejsou zas tak často aby stihly otravovat, takže to je to poslední, co by mi vadilo. Prostě jsem se nudil - Deppova postava má sice být zhulenec, ale spíš to vypadá, že ho to nebaví. Žádná zápletková inovace po celý film, nepříliš velké mystérium okolo vraha, kamera špatně využívá potenciálu gotických budov a stínů, no prostě celé je to takové nakyslé a nedomrlé. ()

jirijo

Londýn, 1888. Jeho nočními ulicemi obchází přízrak, který s děsivou chladnokrevností rozsévá smrt v řadách prostitutek a jehož brutalita neustále stoupá. Zahalen v temné noci a obklopen chladnou mlhou, jež jsou jeho věrnými spojenci, pokračuje Jack Rozparovač ve svém krvavém díle, které není schopen nikdo zastavit... Velmi dobrá podívaná s výtečnou atmosférou. Johny Depp je jako obvykle vynikající, Ian "Bilbo" Holm taktéž, Robbie "Hagrid" Coltraine bohužel moc prostoru nedostal a Heather Graham ho bohužel dostala až moc. Kdyby si tvůrci odpustili milostnou zápletku, snímku by to prospělo. Atmosféra je však vynikající, Praha zručně markýruje Londýn a ten chlad z uliček Whitechapelu chvílemi z plátna přímo odkapává. Z pekla je tedy stylově říznutý koktejl, který příznivce temějších detektivek jistě nezklame. P.S. Comics Allana Moora a Eddieho Campbella jsem nečetl, takže nemohu srovnávat. ()

Spielbergo

Rozhodně jedno z nejlepších převyprávění údálostí z Londýna 1888, zděšeného skutky Jacka Rozparovače. Byl jsem mile překvapen jak dobře byla fakta převedena na plátno (včetně závěrečné 5. vraždy, jež v reálu skutečně vypadala jako práce maniakálního řezníka, jenž se už definitivně přestal ovládat...). Rozhodně je zde ukázána ta zřejmě nejpravděpodobnější verze tohoto přitažlivě krvavého a děsivě skutečného případu. ()

akcul

Je to jeden z těch filmů, jehož dojem vám zkazí dabing, z čehož vyplývají dvě věci, že víte, kdo vraždí a vůbec nějak podtrhuje tu průměrnost, která z toho na mě dýchala. Neznám předlohu, ale ani můj oblíbený Johny se mi tu moc nelíbil. Celé to bylo takové šablonkovité, romantická zápletka hadra... no jak říkám, dám druhou šanci originálu, ale zklamaná tedy jsem. ()

djbarrel

Zajímavě zpracované téma Jacka Rozparovače. Atmosféra starého Londýna je hutná, krve je taky dost, nicméně film jako takový mě příliš nechytil a poněkud jsem se nudil. Světlé momenty střídali slabší a vůbec celkové pojetí ve mě nevzbuzovalo příliš důvěryhodnosti. Johnny Deep hrál, ale skvěle a tak filmu 3 hvězdy zachránil. Kdyby film neměl v označení horor, hodnocení by jistě mířilo výš, ale takhle nemohu jinak. 3 hvězdy s odřenýma ušima. 55 % ()

Enelya

Jack the Ripper, famózní atmosféra viktoriánského Londýna, sexy Johnny Depp a to vše podkresleno výbornou hudbou Trevora Jonese. Velké plus u mě má konec, happyend se nekonal, ačkoliv se přímo nabízel. Ač s několika vadami na kráse, From Hell je velmi povedený thriller. 75% ()

Emilii

Dobře postavený příběh, hlavní hrdina vezme divačku nejen za srdce, ale dokáže i suše pobavit. Film na hezky horké nedělní odpoledne. ()

tremors

Solidní film o Jacku Rozparovači, jehož hlavní přednosti pro mě byly Londýn ( špinavé ulice, všude se někdo válel), části se šlapkama v hlavní roli a Depp. Naopak konec mě trošičku zklamal a u filmu jsem se občas nudil. ()

Formanovec

Děsný, ale opravdu děsný průměr, který zachraňuje jen, jako vždy dokonalý, Johnny Depp. Napětí ve filmu a vůbec celá ta atmosféra jsou zcela "nedodělané". Stručně řečeno, dalo se z toho vytěžit mnohem víc a je to projednou zase jedna velká škoda a pro mě zklamání. 70% PS: Pro můj 100 jubilejní komentář jsem si nevybral přílíš dobře ;) ()

GoloBB

Naozaj sa nečudujem prečo sa Alan Moore dištancuje od filmových adaptácií svojich komixov. Nebyť skvelého Iana Holma naozaj by som mal problém pri tom nezaspať. Prečo mal mdlý Deep tie "nadprirodzené schopnosti"?...čo sa mu nimi podarilo vyriešiť, na čo by neprišiel normálnou dedukciou? A románik so šľapkou??? Ako hlavné plus filmu hodnotím to že si ten komix rád prečítam znova...aj keď to nie je najľahšie čítanie... ()

FREEWHEELER

Nekonečné peklo v spleti útlych a nepotrebných dialógov, málo vizuálu a kúzla poctivej dobovky. Rarita, kedy Depp nie je pre film prínosom, ale výnimka vždy potvrdzuje pravidlo. Spravil by som to odznova a poriadne! ()

Zemřel herec Robbie Coltrane

Zemřel herec Robbie Coltrane

15.10.2022

Smutná zpráva nejen pro fanoušky Harryho Pottera. Ve věku 72 let zemřel skotský herec Robbie Coltrane známý především jako Hagrid z kouzelnické ságy. Coltrane se narodil jako Anthony Robert McMillan… (více)

Já, legendární Denzel

Já, legendární Denzel

07.09.2008

Muž černé pleti osamoceně bloudí Amerikou, kterou globální katastrofa proměnila v nelítostnou pustinu? To už tady bylo, ne? Ne. Namísto Willa Smithe se totiž v hlavní roli sci-fi thrilleru Book of… (více)

Ameriku spasí jen Písmo Svaté

Ameriku spasí jen Písmo Svaté

24.05.2007

Už je to nějaká doba, co někdo pustil bratry Allena a Alberta Hughesovi k režírování. Ale vůbec se té odstávce nedivíme. Jejich adaptace geniálního Mooreova komiksu Z pekla z roku 2001 jim totiž moc… (více)