Londýn, rok 1888. Prostitutku Mary Kelly napadne McQueen, protože ona a jejích pět kamarádek mu měly zaplatit za ochranu už před několika dny. Mary mu vysvětluje, že nic nevydělaly, ačkoliv se snaží, a on jí dá lhůtu do druhého dne. Jedna z prostitutek Ann má malé dítě s bohatým přítelem Albertem, který se má večer vrátit z cest, a proto požádá Mary, aby jí dcerku pohlídala. Večer pak do jejich bytu vtrhnou muži, kteří odvezou jedním vozem Alberta a druhým Ann, od níž se u výslechu snaží zjistit, kdo všechno ví o jisté informaci. Mezitím je v noci zavražděna Marta, jedna z prostitutek. Seržant Godley si dojde do opiového doupěte pro inspektora Abberlinea, který má vidiny a který ve svém snu chvilku předtím viděl vraždu. Když společně dojedou do márnice, není Marta ženou, kterou Abberline viděl. Ann je zatím zavřena do psychiatrického ústavu, a protože je považována za šílenou a agresivní, doktor jí provede zásah do mozku, aby jí tím vyléčil. Mary Kelly, která únos Alberta a Ann viděla, nechala jejich dceru u Anniných rodičů. V noci je zavražděna další prostitutka Polly... Abberline pozná, že Polly zemřela na jiném místě a sem byla přivezena drožkou. Seržant Godley si myslí, že za vraždami stojí McQueenova banda, ale Abberline s ním nesouhlasí. Vše nasvědčuje tomu, že vrah umí zacházet se skalpelem a je velmi důmyslný. Větvička od hroznů, které našel Abberline pod Pollyiným tělem, navíc naznačuje, že vrah je bohatý, protože hrozny si nikdo z této čtvrti nemohl dovolit... (TV Prima)

BadCough

Na tie dve, maximálne tri hviezdičky to je, ale bola som sklamaná, sklamaná, sklamaná. Zo študijných dôvodov som sa reálnym prípadom Rozparovača zaoberala, a tento film neodráža vtedajšiu realitu ani za mak. Zdalo sa mi to príliš zmysticizované, zidealizované, prešpekulované a nasilu tajomné za každú cenu. Zanedbaný Londýn konca 19. storočia, obzvlášť Štvrť Whitechapel, určite nebola zahalená čarovnou hmlou a nežili tam švihácki detektívi ani spanilé ryšavé prostitútky. Popravde si myslím, že väčšina tých ľahkých žien už v tridsiatke, ak sa jej vôbec dožili, nemali ani zuby a trpeli minimálne tuctom chorôb od syfilisu až po gangrénu. Dopozerala som to iba preto, že po prvých dvadsiatich minútach som to začala vnímať ako rozprávočku, ktorá sa voľne inšpirovala švihaním britvy akéhosi Jacka The Vraha. ()

dainio

Zbytečně nadhodnocený film. Místo toho, aby se pohyboval mezi 40 - 45 %, tak se sluní v červeném poli. Američtí tvůrci si z legendárního Jacka Rozparovače, vzali jen torzo a to všechno ostatní obalili do hollywoodského hábu, s cílem vytvořit jasný blockbuster. Výsledkem je chaotická změť, ve které není vůbec žádný přehled, kdo je kdo a co dělá a snůška fatálních chyb a dialogů, které povyšují blbost na novou úroveň. Např. Depp řekne větu, že jeho žena umřela při porodu, když mu rodila kluka. Na to, má pořád stejný výraz a hned to přehluší nabídkou k procházce Graham. Nemluvě o tom, že si lze povšimnout, jak leze na svět "kérka" na ruce od Johnnyho v pár scénách (všimnula si má přítelkyně). Víte, na filmu mě vždycky dokáže hodně znervóznit blbost. A zde ji bylo teda dost. Dávám za 2* - a to jsem ještě mírumilovný. ()

chrispe

Ač mě Z pekla docela bavilo, a prostředí bylo výborné, nemůžu si pomoc, ten film mi přijde nedotaženej. Něco mi tam chybí. Takhle se mi jen pomalu vytrácí z paměti. Škoda. ()

Torpid

Dobová kriminálka s motivem whitechapelské legendy. Mysteriózní ano, rozhodně ne realita doby. Hlavnímu hrdinovi fandíte, atmosféru to má, záporák je dobrej. Vyprávění příběhu a rušící rychlé střihy při mordování už tak dobré nejsou.xxxxx/ Z pekla / do pekla / životy těch kurev./xxxxx ()

Kingjiri

Temná atmosféra, výprava, Ian Holms a krvavější scény jsou důvody, proč neni projekce uplnou ztrátou času. Všechno ostatní od průhlednýho příběhu až po překvapivě nevýraznýho a znuděnýho Deppa už tolik nadšení určitě nevyvolá. Hlavně dost hapruje tempo vyprávění, protože se nese ve stylu: akce nebo vražda následovaná nudnym dialogem (pozdějc konspirační teorií) a haluznim výjevem pana inspektora na tripu. Po několika letech jsem si dal opětovnou projekci a další už opravdu neplánuju, tři slabší hvězdy. ()

Schlierkamp

Americký film inspirovaný neobjasněnými londýnskými vraždami muže známého jako Jack Rozparovač. Roku 1888 dochází v Londýně v chudé čtvrti Whitechapel k hrůzným, rituálním vraždám prostitutek, jejichž vyšetřováním byl pověřen inspektor Abberline (J. Depp). Ve snímku je mistrně zobrazena odvrácená strana slávy tehdejšího Spojeného království, neboť navzdory bohatství tehdejší nejvýznamnější země světa a koloniální velmoci se film věnuje pouze životu na okraji společnosti, tedy životu prostitutek a alkoholiků žijících v chudinských čtvrtích a špinavých a temných uličkách. Velmi nadaný detektiv však kromě výjimečných dedukčních schopností má sklon k užívání opia, jenž intoxikaci využívá k zahnání trýznivých vzpomínek na minulost. Dle tohoto filmového ztvárnění vedou stopy po vrahovi s chirurgickými znalostmi až k nejvyšším aristokratickým vrstvám v Británii. Film bratří Hughesů se docela podrobně věnuje nelehkému životu lehkých žen, z nichž nejvýraznější zrzku Mary, jež se dokonce sblížila s inspektorem Abeberlinem, ztvárnila H. Graham. V další významné roli tajemného lékaře královské rodiny se objevil I. Holm a inspektorova asistenta, seržanta Godleyho, si zahrál R. Coltrane. Závěr snímku nebyl dle mých představ, k vyvrcholení a identifikaci vraha došlo na můj vkus příliš brzy, avšak největší sílu snímku spatřuji v hlavní Deppově postavě a především v mimořádně působivé a uvěřitelné atmosféře prostředí chudých ulic viktoriánského Londýna, kam nebylo radno vstupovat. ()

Zombo

Výborně zpracovaný Londýn 19.století se vší parádou (děvky, špína a ještě pár děvek k tomu), kdy se nezbavíte dojmu, že se některé čtvrti ze středověku ještě nevyhrabaly - proto byly také natočeny v Praze, která tu atmosféru bezesporu má. Přes pár nudných momentů a málo šokujícího odhalení vraha se jedná o zdařilý thriller s kvalitním hereckým obsazením (Depp a hlavně "Bilbo" Holm). Doporučují čtyři z pěti rituálních vrahů. ()

Liathfaol

Z pekla je dobrý film, ale své předloze zůstává hodně dlužen. Černobílými kresbami vyvolaná, tak hustá atmosféra, že by v ní ani Rákosníček nevydržel dlouho, je ve filmu, narozdíl od své komiksové předlohy, téměř nepřítomna. Zatímco komiks je mnohavrstevné postmoderní dílo, film je pouze zajímavá detektivka (jistá podobnost s adaptací Jména růže). Zkrátka není to zlé, ale pro znalce předlohy jistojistě zklamání ()

AbelXavier

Rude nede nad Londynem, nerestnou ulici Whitechapell nese se strach. Bum prask a safraporte to bylo nejake kratke. Dve hodiny v cudu a vy marne vzpominate kam se podely. Pribeh je to tuze zajimavy, ale tak nejak v nicote koncici. Obvykle se mi vysetrovaci pribehy spojuji s vykonanim zlocinu, jeho vysetrovanim a nejakym rozumnym zaverem. Z pekla sice temito atributy disponuje, nicmene se do sebe jaksi mysi, az se eliminuji. Gradace je pouhe opakovani jiz trikrat vykonaneho a konecny smik, az tuze alibisticky zariznuty. Jako jedna z verzi Jackova pribehu je Z pekla zajimavy nicmene s casovym ramcem mohlo byt naloze mnohem lip. Dnes uz mimochodem vime jak to tenkrat bylo, zadna osoba kralovske rodine blizka zadny psychous. ()

Odpadlik

Další pohled na známou historickou událost "jak by to mohlo být". Při tolika předchozích filmových a televizních verzích je jasné, že tvůrci museli přijít opět s nějakým ozvláštěním, s něčím novým. Tentokrát vsadili více "na krev", celý příběh obestírá tajemno, vše se často odehrává až v jakési snové sféře. Nicméně (ač v barandovských kulisách) se režisérovi atmosféru temného Londýna 1888 navodit podařilo. S hereckými výkony je to již horší. Johnny Depp sice patří mezi mé favority, ale tady je dost nevýrazný - buď jen udiveně kouká nebo kouří či pije nějaká "svinstva". Jediný, kdo za něco stojí je Ian Holm, bohužel nadabovaný poněkud nešikovně (kdo viděl film na Nově, pochopí). ()

teddinka1

Jinak podaný příběh o Jackovi Rozparovači, vlastně tam ani přímo nevystupuje, jen rozparuje. Docela pěkně vylíčená atmosféra mlhavého Londýna. Johny Depp se buď natolik vžil do role člověka žijícího díky opiátům, že působil velmi unaveně. Nevím, co mě tolik zaujalo, asi ta atmosféra, příběh-nepříběh a jeho smrt. ()

Sosak

Ne, ne, ne, ne. Bože dej, ať nevznikne žádný další filmový zpracování Mooreovských knížek. Z pekla sie patří mezi ty únosnější, ale i tak mě přímo dusí umírněnost a přiskrcenost původní předlohy, která by opět mohla dát vzniknout nevídanému opusu. Na druhou stranu musím uznat, že samotný komiks je nejspíš nezfilmovatelný - něco mezi pornem, snuffem a filosofickým dílem s vypiplanou historickou stránkou, jak to tenkrát mohlo být (dokonce i řada rozhovorů v předloze je podle skutečnosti a každá stránka sestavena podle faktů). Nabízí snad něco z toho film? Ne. Za chvíli se na něj zapomene a někoho nepobaví ani na poprvé, jako třeba mě. ()

boaka

Krásně temný film o asi nejznámějším vrahovi v historii, Jacku Rozparovači. Johny Depp zde v roli na opiu závislého detektiva pátra po výše zmíněníném v nadhérně temných a neustále špinavých ulicích viktoriánského londýna a jeho lůzy. Filmu nechybí jak politika, tak romantická zápletka. Důvod proč dávám **** je ten, že po shlédnutí jsem měl pocit ... nedotaženosti. Rozhodně doporučuji komix, dle kterého tento film vzniknul. ()

Zemřel herec Robbie Coltrane

Zemřel herec Robbie Coltrane

15.10.2022

Smutná zpráva nejen pro fanoušky Harryho Pottera. Ve věku 72 let zemřel skotský herec Robbie Coltrane známý především jako Hagrid z kouzelnické ságy. Coltrane se narodil jako Anthony Robert McMillan… (více)

Já, legendární Denzel

Já, legendární Denzel

07.09.2008

Muž černé pleti osamoceně bloudí Amerikou, kterou globální katastrofa proměnila v nelítostnou pustinu? To už tady bylo, ne? Ne. Namísto Willa Smithe se totiž v hlavní roli sci-fi thrilleru Book of… (více)

Ameriku spasí jen Písmo Svaté

Ameriku spasí jen Písmo Svaté

24.05.2007

Už je to nějaká doba, co někdo pustil bratry Allena a Alberta Hughesovi k režírování. Ale vůbec se té odstávce nedivíme. Jejich adaptace geniálního Mooreova komiksu Z pekla z roku 2001 jim totiž moc… (více)