Nekecej a pádluj!

• USA Without a Paddle (více)

Jako kluci byli Dan Mott, Jerry Conlaine, Tom Marshall a Billy Newwood nejlepšími kamarády. Jenže pak vyrostli a jejich cesty se rozdělily. Astmatický Dan se stal doktorem, ale pořád je přehnaně opatrný. Jerry pracuje u psacího stolu, ale touží po práci ve volné přírodě, ačkoli jeho přítelkyně by byla raději, kdyby trošku dospěl. Tom žije ze dne na den, jezdí na Harleyi, svádí holky a pokouší se vyhnout vězení. Po letech se sejdou na Billyho pohřbu, zavzpomínají na staré časy a zajdou do staré klubovny, v níž si kdysi přísahali věrnost a snili o nalezení ztraceného lupu D. B. Coopera, nejslavnějšího bankovního lupiče 70. let. Ukáže se, že Billy léta pracoval na mapě, která by je dovedla k pokladu, a tak netrvá dlouho a padne návrh vyrazit do divočiny a dotáhnout sen do konce. V malém provinčním městečku si pronajmou kanoi a vyrazí po řece. Jenže cesta zdaleka není tak báječná, jak si zpočátku představovali. Musí prchat před neodbytnou medvědicí a zdolat peřeje, zakončené vodopádem. Sice se jim nic nestane, přijdou však o mapu a zásoby. Pro Dana je to příležitost navrhnout, aby se nejkratší cestou vrátili. Naděje mu svitne, když objeví obdělávané pole. Než však stačí vydechnout, zjistí, že jde o marihuanovou farmu, kterou obhospodařují ostří hoši Dennis a Elwood, kteří nejsou vůbec nadšení, že se jim po poli promenádují městští hejsci a ničí jim úrodu. Jestli staří kamarádi nakonec přece jen najdou poklad, není jisté. Cestou však objeví něco mnohem cennějšího. (TV Nova)

Janek

Dobrodružství na hranici roztomilosti a blbosti. Něco se povedlo, něco ne. Ovšem nelze této komedii upřít fakt, že nenudí a díky "solidním" hercům (a možná i zajímavé chemii) je to snesitelná podívaná, která neurazí, nesnaží se spasit svět a jde jí zkrátka jen o to, aby zpříjemnila jedno sychravé úterní odpoledne - a celkem se jí to snad i daří. Takže - vypnout mozek, pustit na blint - a možná se dočkáte tak jako já mírně nadsazených *** hvězdiček. ()

eraserhead666

Jasně, hrozně moc zdůrazníme, jak si lesní žíňka přírodně nechá zarůst nohy tak, jak by jí nikdy v životě nezarostly, ale že má hladce vyholené podpaží, na to sere pes... Ale to jen tak na okraj. Jo, bavilo mě to a ústřední trojak byla dobře poskládaná. Greena mám rád už od It, Lillarda od Scream a Shepparda jsem teda objevil teprve nedávno, ale tahle trojice jim sedla. Občas to byla i sranda a člověk si zavzpomínal na vlastní dětství. ()

becki_tu

Průměrná blbinka s minimem kvalitního humoru, která mi dost často lezla na nervy hlavně díky nesmírně tupému a zoufale neoriginálnímu scénáři. Takže smůla hoši, příště už s váma na žádný výlet nepojedu. ()

Sawy

Žádný výrazný průser se nekoná,na to je příroda moc hezká a zhruba tři hlášky povedené.Jenže já se na film díval,abych si zarelaxoval u pohodové oddychovky a zasmál se u lehce přihlouplé komedie.Hlavním problémem filmu ale je paradoxně jeho absolutní nevtipnost.Nemá to spád,herci jsou bez charismatu,nekoná se žádná vyloženě povedená sekvence (i když běh zapáleným konopným polem měl něco do sebe) a hlavně...upřímně jsem se zasmál skutečně jen párkrát,zbytek vtipů je takový nijaký.Kromě dostaveníčka u dvou sexy greenpísaček se sice nic vyloženě trapného nekonalo,ale i to je možná chyba,díky tomu je film ještě nudnější.A těch moralizujících scének je tady mnohem víc,než bych od pohodové road movie čekal.Takže nakonec docela zklamání a to jsem od toho nic extra vážně nečekal.Čirý průměr zaokrouhlený dolů za tu nudu. 50 % ()

Tommassi3

"Ty vole, málem jsem se posral !!" - "Málem ?? Já jsem se posral !!" - "Posral ?? No, to mě poser !!" - "To mě poser ?? Jak jako ??" ;) ()

Torision

Docela pěkná story o třech chlapících,co se ve třiceti rozhodli vyrazit za dobrodružstvím.Film nijak nenadchne,ale jako dobrá sobotní oddychovka určitě zapůsobí. ()

Marsik

Co tuto komedii řadí výše oproti jiným komediím? Bohužel nic. Je to totiž komedie, která sice neurazí, není přehnaná, ale humoru a povedených vtípků je pramálo. Hlavní trojice a samotný příběh se mi zamlouvá - 2 sympaťáci a jeden zrzavej ňouma, kteří se vydávají na dobrodružnou cestu. Ale na to, že tito herci jsou především komedianti, tak bych čekal sympatickou komedii, kterou si oblíbím a u které se především dobře pobavím. Nestalo se. Podruhé už po filmu nejspíš nesáhnu. 55% ()

Astaroth12

Hodnotenia nič moc,ale seru na vás!!!! U mňa tato komédia patrí,do mojich najobľúbenejších.Traja kamarátí si vyrazia na veľké dobrodružstvo,a bude naozaj veľké.Prečo sa vyzúvaš?Bosí lepšie utekám.Ale medvedici neujdeš?Já nemusím ujsť medvedici ale len vám,pre niekoho trápne fóry ale pre mňa skvelé.A keď utekali cez tu marihuanovú plantáž,a ten napodobnil Metrix,tá scénka sa ujme všade.Parádne som sa bavil od začiatku až do konca. ()

Kryton

Zdá se mi to anebo Seth Green vykope cokoli o třídu výše? Bez něho tu máme klasickou teenagerskou komedii jak s jejími plusy tak i mínusy. ()

Praxis

No ten medvěd byl prostě geniální, stejně tak jako marihuanový pole:))). Jinak je to potrhlá komedie o partičce tří bláznivých kamarádů, co si vyrazí "do přírody" a to by bylo, aby nenarazili na dva ozbrojence s Opravdu Velkými Pistolemi. ()

Orlau32

Už se asi neumím zasmát. Nebo očekávám od komedie něco komického a nikoliv hrůzostrašného a neklidného. Vždyť tento film je ze 60% horror ! Ale mám vůbec smíšené pocity, jakmile je to film z Austrálie nebo Nového Zelandu. Jako kdyby tam měl divák jiný vkus. Nechci to dále komentovat, ale počet hvězdiček, které vy mladí udělujete, mi dává celkem zapravdu. ()

gogos

Prumerna komedie, najekym vecem jsem se zasmal, bylo to i celkem akcni a napinave :D ... ale na to aby se to stalo kvalitni komedii je to slabota.... Prumer ()

blackrain

Docela slušně jsem se bavila. Čekala jsem, že ho ten medvěd sežere a on si z něho udělal svoje mládě, které nutil žrát nějakou mršinu. Fuj. Burt Reynolds byl namaskovaný k nepoznání. Nedala bych mu ani pětikorunu. ()