Nekecej a pádluj!

• USA Without a Paddle (více)

Jako kluci byli Dan Mott, Jerry Conlaine, Tom Marshall a Billy Newwood nejlepšími kamarády. Jenže pak vyrostli a jejich cesty se rozdělily. Astmatický Dan se stal doktorem, ale pořád je přehnaně opatrný. Jerry pracuje u psacího stolu, ale touží po práci ve volné přírodě, ačkoli jeho přítelkyně by byla raději, kdyby trošku dospěl. Tom žije ze dne na den, jezdí na Harleyi, svádí holky a pokouší se vyhnout vězení. Po letech se sejdou na Billyho pohřbu, zavzpomínají na staré časy a zajdou do staré klubovny, v níž si kdysi přísahali věrnost a snili o nalezení ztraceného lupu D. B. Coopera, nejslavnějšího bankovního lupiče 70. let. Ukáže se, že Billy léta pracoval na mapě, která by je dovedla k pokladu, a tak netrvá dlouho a padne návrh vyrazit do divočiny a dotáhnout sen do konce. V malém provinčním městečku si pronajmou kanoi a vyrazí po řece. Jenže cesta zdaleka není tak báječná, jak si zpočátku představovali. Musí prchat před neodbytnou medvědicí a zdolat peřeje, zakončené vodopádem. Sice se jim nic nestane, přijdou však o mapu a zásoby. Pro Dana je to příležitost navrhnout, aby se nejkratší cestou vrátili. Naděje mu svitne, když objeví obdělávané pole. Než však stačí vydechnout, zjistí, že jde o marihuanovou farmu, kterou obhospodařují ostří hoši Dennis a Elwood, kteří nejsou vůbec nadšení, že se jim po poli promenádují městští hejsci a ničí jim úrodu. Jestli staří kamarádi nakonec přece jen najdou poklad, není jisté. Cestou však objeví něco mnohem cennějšího. (TV Nova)

movieband

Super komedie do každého počasí plná vtipných a bláznivých situací. Přiznejme si to, ale v jakém filmu jste kdy viděly zhulené hafany ? V tomhle filmu je možné všechno. Budete se se smát, až vás z toho bude bolet břicho. Mě teda bolelo fest. ()

italka63

Lehce nablbá komedie s ještě přiblblejšími veverkami, vhodná jako totální oddychovka, kdy hledáte vypínač na vypnutí mozku. ()

MATADOR

K čemu jsou skvěle hodnocené komedie, u kterých se spíše pousmějete. Ale i této komedie jsem se nepousmíval, ale smál na celé kolo :-) Příběh party kamarádů, jenž skončí v osamělé přírodě. A zažívají dobrodružství, plné různých komických situací. Nebojte není to blbé! Všiml jsi si, kolik bylo na pohřbu holek?! Jo bylo to jako diskotéka s rakví uprostřed. ()

Colonist

Na to, jaká jsem si myslel že to bude blbost, to dopadlo ještě celkem dobře. První polovina je slušná a příjemně ubíhá, i když upřímně a nahlas jsem se zasmál vlastně jen jednou, ale dobré momenty to má. Jenže když se hlavní hrdinové střetávají s chlápkama, co pěstují marihuanu, stává se z toho předvídatelná teenagerovská komedie (a to v ní žádní teenageři nejsou) a jde to dolů. Vulgárnější humor, který byl v první půlce na přijatelné úrovni, dostává v té druhé větší prostor. Ale i tak jsem zde našel pár celkem slušných fórků. Jen mě u podobných filmů udivuje, jak v jednu chvíli někdo hází ze stromu pytlíky s hovnama a za chvilku moralizuje a poučuje o životě. Poselství u podobných filmů působí poněkud divně. No zas tak zlý film to není, jen si to pár věcmi zkazil, ale je z něj cítit přátelství a pohoda. Navíc jsem se poprvé v životě setkal s příběhem D. B. Coopera (doteď jsem ani nevěděl, že někdo takový byl), který mě zaujal. Podruhé už ale tento film vidět nemusím. Dávám jen dvě hvězdičky, ale u takového filmu je to ještě dost. Je to taková buranská komediální verze Vysvobození. ()

Vědma

Byla to blbina. Já jsem schopná i blbině dát pět hvězdiček, když se zasměju a pobavím. Tohle byla dost málo vtipná a ne moc zábavná blbina. ()

Martin741

Celkom slusna komedia o troch mladych ludoch, ktori sa rozhodli ist hladat poklad. Matt Lillard je len posuk, ktory ani nevie hrat a Dax Shepard mal akurat film Dvanact do tuctu. K tomu jedna herecka legenda ako Burt Reynolds /kultove Deliverance 1972/. K tomu sa pridavaju zrucne natocene akcne sceny reziserom Steven Brill-om, dalej komedialne vsuvky a dost priemernymi vykonmi. Scenar bol taktiez slusny : 69 % ()

Elyssea

Myslela jsem, že to bude horší. Díkybohu jsem se spletla. Vypadá to trochu jako Rafťáci po deseti letech, ale má to víc pkusů, v podobě humoru. Scéna s pohřbem je prostě boží, stejně jako, když se hoši zhulí jen tím, že běží přes hořící mariánkové pole. Lepší průměr. :-) ()

Attta

Tohle je jedna z mála (USA) komedií, která na mě za poslední dobu udělala dojem. Velice dobře strávitelný humor, který není protivný. Vynikající hlášky, krásná příroda, kterou opravdu můžu baštit v jakékoli podobě. Pokud divák nehledí na obsah a děj přitažený za vlasy, tak je schopný se zasmát a odreagovat se. Myslím si, že i náročný divák takovouhle hovadinku jako je tenhle film může s pohodou a nohama na stole vklidu zhlédnout třeba s pivkem v ruce a kamarády a bude se zaručeně bavit - musí mu však sednout tento typ humoru. ()

Kwaichi

No áno, na chlapov v stredom veku to väčšinou príde - túžba dokončiť nesplnené plány z detstva. Títo páni sa rozhodli nájsť slávny poklad D.B Coopra. Popri hľadaní si užili veľa zábavy v divokej prírode, mnohokrát takmer prišli o život. Táto cesta im pomohla zmeniť pohľad na život. ()

C0r0ner

Ač je takovýhle dementní typ filmu přesně pro mě, tak mě Nekecej a pádluj! moc nezaujalo. Seth Green je těžký neherec, který nemá před kamerou co dělat. Jako tvůrce (Robot Chicken,...) je ale geniální. Celkově to bylo takové suché a nenápadité. Škoda, protože náběh byl dost dobrý. 55% ()