Francouzský zlodějský gang vedený zkušeným Danielem Forayem (Gérard Depardieu) zpacká svou poslední krádež. Aby si vylepšili pověst, odlétají na pokyn svého bosse do Chicaga. Čeká je nebezpečný kousek: vyloupit dům vlivného obchodníka. Omylem ale vykradou dům samotného šéfa chicagského podsvětí Franka Zammetiho (Harvey Keitel). Do riskantní hry se navíc připlete i vlivný pouliční gang, jehož vůdce si proti sobě Francouzi také popudili - a poslední slovo ještě neřekli ani proslulí strážci americké spravedlnosti: FBI a chicagská policie. (oficiální text distributora)

kagemush

To by mne opravdu zajímalo jako to je ve světě filmu s těmi Kurvítky. Že jsem na ně zvyknul ve všech těch produktech kterých se mi dostává jako standardnímu konzumentu všeho co se namane, neznamená že si na ně zvyknu i v oblasti konzumace filmu. V tomto filmu obsažená Kurvítka mi tak dokonale zkurvítkovala všechno , že jsem si málem ani nevšiml , že Harvey je i zde dobrej a můj ňuňu oblíbenec Hallyday tu má tu svou tlamu k zulíbání. ()

Martin741

Brutalny prepadak roku 2003. Vyzera to dobre - lenze scenaristicky vyzeraju dobre i Seagalovky - no tri to na prisernu reziu, otrasne herecke vykony, kopu nudy a plane tempo : 5 %. Toto nie je prototyp zabavneho spatneho filmu, je to krcovite a trapas zaroven. ()

Juto

Film netrpí prehnanými hrami a vtipy sa nekladú príliš často. Herci sú vynikajúci a zdá sa, že pri tvorbe tohto filmu strávili skvelý čas. Scenár je inteligentný a zábavný. 6/10 ()

otík

Velmi povedená hodně černá komedie v duchu Ritchiho nebo Tarantina. Ačkoliv je děj do sebe hodně zapletený, všechno velmi dobře do sebe zapadá a vše je úplně jasné. Vedle hodně umenšeného Depardieuho září jako mafiánský boss Keitel, který si své role užil stejně jako roli čističe v Pulp Fiction. ()

Tomasso001

Průměrný film, který jsem podle obsazení typoval na mnohem lepší úroveň. Kromě jedné chvíle, kdy se rozehrál Keitel, mě nic zvlášť nenadchlo. Mile mě překvapil jeden dramatický moment, ale na to aby se dal ocenit by musel mnohem lépe zapadnout do celého filmu ()

MI-380

Příjemně zamotaná gangsterská historka s troškou humoru. Takových Bylo nás pět Francouzů po třiceti letech v Chicagu. 60%. ()

Nepi

Průměrná komedie s Gérardem Depardieuem a Harveym Keitelem o zlodějíčcích,gangech a bossech...Něco ve stylu Sbal prachy a vypadni smíchaný s Pulp Fiction...Kvalita snímku však nedosahuje kvality ani jedho z jmenovaných unikátů...Prostě průměrná,trochu střelená komedie... ()

BlueZero

Vtipná komédia s vinikajúcim Gerardom Depardiem. Plná gägov a akcie. Škoda, že v jednom úseku prestala byť komédiou, ale skôr drámou, ale to je len asi tak 10 minút. ()

Zombi

Relativně zábavná blbina, která se inspirovala Ritchieho gangsterkami, ale rozhodně jim co do kvality nekonkuruje. Keitel je tradičně dobrý, ale překvapil mě Depardieu, přišel mi poměrně nevýraznej, hlavně kolem střední části filmu, kde jen sem tam utrousí nějaké citoslovce a poulí oči, až ke konci filmu začne vyvíjet nějakou plánovanou aktivitu, to bylo zvláštní. Celkově se to dá, ale nečekejte nic extra. ()

zelvicka.

Parta Francouzů v Chicagu. Zvláštní je, že zatímco v Evropě jsou to doopravdy žabaři, jak přejedou Atlantik, stávají se z nich dost nebezpeční profíci. Není to žádná extra pecka oproti jiným filmům, vlastně jsem měl pocit, že je to dost starý film (a ono 2003, hleďme), ale i tak jsem byl vcelku potěšen. Nejlepší moment filmu je přestřelka na chodbě hotelu, to jsem docela čuměla (vida, jde to i skoro bez slow-motionu a bullet-timů). ()

KosiR_ksr

Komediální gangsterka navíc s někým jako je Gérard Depardieu dává slibovat dobrou a kvalitní zábavu. Bohužel styl anglo-(amerických) chytrých gangsterek s typickými počátečními "průsery" (typu Sbal prachy a vypadni či Čistá práce a další) v kombinaci s francouzským humorem založeným na přešlapech party hlupáků à la Quentin (Depardieu v legendárním Drž hubu) nebyla sázkou na správného koně. Výsledkem je nesourodý film, v němž první polovina příliš neladí s druhou částí. ()

sadlokan

Ty si Nula,jo?Takže ty si Jedna,ty dva,já sem tři?Francouzský gauneři na výletě v USA.A pan Zammeti nezná bratra. ()

Rathalos

Celkom dobra akcna krimi cierna komedia o zlodejskej partii Francuzov,ktori su vyslani do Chicaga,aby si vylepsili povest,samozrejme prichadzaju rozne problemy ci s mafiou alebo poulicnymi gangami a z toho vznikaju aj vtipne situacie,fajn oddychovka,ktora ma pobavila...:-) ()