Ve výškové budově je surově zavražděn noční hlídač a vzápětí vybuchne bomba, která zničí výtahová lana. Celkem osmnáct cestujících zůstává uvězněno ve výtahu, který prudce padá dolů, než ho zastaví silné brzdy. Ale i ty hodlá atentátník odstřelit, pokud nedostane tři miliony dolarů. Do akce jsou nasazeni špičkoví losangelští policisté Jack Traven a jeho přítel Harry. Při riskantní a nebezpečné akci se jim podaří dostat cestující z výtahu, atentátník se ale zmocní Harryho a vyhrožuje jeho zabitím, jestliže nedostane peníze. Jack se odhodlá k akci, svého přítele postřelí na noze a ten atentátníkovi unikne ze sevření. Šílenec však uteče… Oba policisté jsou vyznamenáni za odvahu a večer společně oslavují. Zejména Harry je poněkud společensky unavený. Druhý den dostane Jack zprávu, že byl unesen autobus, na němž je připevněna bomba. Přihlásí se i atentátník: o své peníze rozhodně nechce přijít. Zatímco Jack jde do akce přímo, Harry je s ním ve spojení a řídí operace. Jack se dostane do autobusu, kde ve zmatku vystřelí jakýsi muž, který si myslí, že jde policie po něm. Bob, řidič autobusu, je těžce zraněn a za volant usedá jedna z cestujících, studentka Annie. Autobus se podle pokynů atentátníka nesmí dostat pod určitou rychlost, jinak nálož vybuchne... Jackovi se nejprve podaří vyjednat, aby byl z autobusu vysazen zraněný Bob. Pak se v panice snaží vystoupit další cestující, starší žena, je ale usmrcena. Jak se zdá, atentátník vše pozorně sleduje díky přímým záběrům vrtulníků, které celou akci přenášejí. Brzy se ukáže, že na dálnici, kam autobus míří, je patnáctimetrová díra... (TV Prima)

pfa

Velmi dobrý akční thriller z jistou dávkou patřičného humoru, určitě do dnešních dní docela slušnou konkurencí některých jeho mladších žánrových bratříčků. [8/1O] Zkuste také třeba: Skála(9/10). ()

greath

Speed je teraz už akčná klasika. V tomto filme Keanu Reeves nie je žiadnym hercom, on sa narodil pre rolu policajta z L.A. ()

ssfan

Velmi dobrý thriller plný skvělých kaskadérských kousků a napínavých akčních sekvencí. Herci byli vynikající, děj dosti originální a pěkně zpracovaný. Hudba, kamera také ok. 85% ()

jenik71

Jeden z mých nejoblíbenějších filmů. Tahle akční podívaná vás nepustí z křesla od začátku do konce. Po napínavé úvodní scéně s výtahem se zdá, že je po všem. Ale je to jenom začátek adrenalinové jízdy Keanu Reevese za neznámým padouchem, který je vždy o krok napřed. Naprosto perfektní scénář a výborní herci posouvají tento thriller mezi absolutní špičku ve svém oboru. Za zmínku stojí také velmi kvalitní hudební doprovod, který už tak dost vysoké napětí ještě umocňuje. Je to prostě 100% zábava a zaslouženě dávám i maximální hodnocení. Pokračování se však již příliš nepovedlo, i když režisér zůstal stejný. ()

spikey1

de Bont pro nás objevil budoucí hvězdu Reevese, dokázal že Bullocková umí hrát a z Hoppera udělal nejhustějšího záporáka jaký kdy byl na plátně ()

vincent

Takto má vyzerať akčný film! Nadupaný od začiatku dokonca. Názov filmu sa veľmi hodí aj k jeho štruktúre :). Piatu hviezdičku nemôžem dať, pretože slečna menom Bullock podáva dosť ZLÝ výkon a kazí celkový dojem z filmu. Škoda, ináč je to skoro dokonalé. ()

upson

Jan de Bontovo debut a hned akční film roku. Keanu Reeves má šarmu na rozdávání a Sandra Bullock je sexy kráska v nesnázích. Hopperovo oslizlou postavu vydírajícího násilníka jsem bezhlavě hltal. Výborně nadávkované sekvence od openingové akce ve výtahu, po následnou honičku o místo v autobuse a pobyt v něm, až po super ending ve vlaku. ()

Rousse

No kdo by to byl řekl, že s jedním autobusem se dá udělat tolik parády? A ono jo - tvůrcům se to celkem úspěšně povedlo. Sice pravda, scénář nic moc - už od začátku je jasné jak to dopadne, ale stejně je to dobrý film, který vždycky ráda vidím. Dobrý výkon krásného Reevese, sympatické Bullock a správně vyšinutého Hoppera. ()

Danula13

Jan de Bont se opravdu předvedl a pro mne to tenkrát byla akční pecka roku. Skákající autobus jsem mu proto prominul. ()

lskala

Vůbec mě to nebralo a nudil jsem po celou dobu. Keanu je v pohodě, ale horší je to se Sandrou Bullock... :-( Překvapilo mne vysoké hodnocení, protože já byl zklamán. Asi jsem divnej ... :-D ()

Cejny

Takové to bylo nijaké, zvláštní, pochybné a podivné. Námět nebyl zas tak špatný, ale mně se to zas až tak nelíbilo. ()

kenkaku

Rychlost je film jak z učebnice akčního žánru a hraje na jistotu kde se podíváte. A jako bacha to není vůbec špatně hlavně protože to funguje. Je to jako by začínající režisér vzal učebnici "jak natočit solidní akční film" a jel krok za krokem aniž by se snažil čemukoliv dát "vlastní otisk" (protože ví líp než učebnice jako to předvedl v druhém pokračování... a jak to dopadlo? šak víme). Nicméně de Bontova prvotina je parádní kousek a originální v mnoha směrech. Tedy 5 hvězdiček a ani o jednu méně. ()

Sdoom

Tak jsem po mnoha letech opět zhlédl tuto akční klasiku 90. let, i když jsem se musel trošku přemáhat vzhledem ke pro mě dost nepříjemnému hereckému obsazení hlavních rolí, a dostal jsem přesně to, co jsem očekával. Předvídatelný akční film s dvěma dost špatnými herci v hlavních rolích. Začátek je vynikajicí, ale postupně film upadá do průměru, až spadne i pod něj. Přiznám se, jsem zaujatý vůči Sandře Bullock (té zéjmena), i Keanu Reevesovi, takže normálně by to asi na 3 hvězdičky bylo, ale s tímto obsazením musím jednu ubrat. (Blu-ray, orig.) ()

Kanibal

Speed je opravdu o rychlosti, zábavný akčňák se sladkým Keanu Reevesem. Je tam pár mušek, ale v kterém akčňáku nejsou? :) ()

Ridley Scott bude režírovat bombastickou povídku

Ridley Scott bude režírovat bombastickou povídku

15.12.2023

Zatímco jiní v jeho věku řeší nejšetrnější pleny, Ridley Scott si ke svým sedmaosmdesátým narozeninám nadělí další režijní počin. Tahle legenda se totiž rozhodla, že nepoleví v každoročním nadělování… (více)

Nebezpečná rychlost potřetí?

Nebezpečná rychlost potřetí?