Shaun je obchodník, kterému nikdo neprojevuje respekt. Hádá se neustále s matkou a své dívky Liz si nevšímá. Se svým nejlepším přítelem Edem nejraději vysedává celé dny v hospodě Winchester. Liz už toho má dost a oznámí mu, že od něj odchází. Shaun si uvědomí, že mu na ní opravdu zaleží, a rozhodne se, že bude ke svému životu přistupovat zodpovědněji. Jednoho dne ráno uvidí na své zahradě neznámou ženu, která vypadá jako opilá. Když do ní strčí, žena se napíchne na kůl, a stále žije! Shaun se dozvídá, že nebezpečný virus přes noc změnil většinu obyvatel města na živé mrtvoly. Požádá Eda, aby mu byl po ruce při záchraně Liz i matky. Skupinka přeživších nakonec nachází útočiště v hospůdce Winchester... (TV Nova)

TheNail

první film s Peggem,který mě bavil od začátku do konce,výborná záležitost...jen je škoda nevyužitého potenciálu Dylana Morana ()

J!b

Zombie megavtipný nářez se sympatickými britskými hrdiny. Nácvik na průchod ulicí plnou zombie je scénka zcela nezapomenutelná. ()

BeaVV

Super odlahčené aj ked to bol "horor", skvele som sa bavila. Anglický suchý humor proste milujem a v tomto filme ho je dost. ()

klerr

Po dlouhé době velmi vydařená komedie a pro mě jeden z mála zombie filmů, který se mi opravdu líbil. Od srdce jsem se smála a jen díky pár dlouhým nudnějším scénám dávám 80%. ()

schindler

Zombíky mám rád, britský humor taky, Simon Pegg a Nick Frost tvoří velice sehranou dvojici. Povedená originální komedie. ()

Epco

Prvé stretnutie s trojicou Edgar Wright, Simon Pegg, Nick Frost a hneď láska. Konečne sa niekto pozrel na zombie z iného ako Romerovského pohľadu. Vtipné používanie známych scén a hlavne nový prístup. Film nie je dokonalý fanúšikovstvo a zápal z neho trčí snáď z každého záberu čo je na jednu stranu fajn ale na druhú mu to sem tam podráža nohy. Jednoznačne na scénu vstúpilo trio, ktoré má čo povedať a vie aj ako. ()

SedlikCZ

Vím, že to není 5ti hvězdičkový film ale já mu jich 5 dám :-) .... Simon Pegg je pro mě borec jeho humoru není nikdy dost ..... doufám, že další díl bude aspoň stejně tak dobrý jako tenhle. A jdeme k Winchestrovi :-) ()

Tomulka

Perfektní britdká parodie na filmy o zombi už mi ty všechny filmy lezou krkem (teda ty o zombí co se berou hrozně vážně) a tak jsem přivítal, když si z toho někdo udělá prču. ()

koci

Perfektní navázání na kultovní Spaced. Doufám, že Wright s Peggem a Frostem natočí i plánovaný třetí film z trilogie! Hot Fuzz is not enough. ()

intheend

Podle hodnocení sem čekal mnohem víc, ale byla to pěkná nuda. Některý scény byly fakt strašný. Čekal sem vtipnou zombie jízdu a místo toho sem dostal cosi co mělo být mix dramatu/komedie? Ale abych jenom nehanil, scéna s Queeny u Winchestera byla perfektní. 50% ()

karel63

filmy se zombikama se daj zkurvit všelijak - režií, střihem i dabingem, ale toto nemá chybu. Mám rád anglický ČERNÝ humor a při sledování jsem si chrochtal. ()

hiroito

Po zhlédnutí Vřízkot 4 jsem zjistil, že tento zombi film jsem jěště nikdy neviděl. Můžu říct, že jsem se takto dlouho u žádného filmu, kde umírají lidé nezasmál. Trošku bizardní, ale britský humor prostě takový je. Děkuji za tento smímek a doufám, že zombi apokalipsa bude aspoň taková, jako v tomto filmu a ne jako v seriálu Walking Death:-) ()

Motyuek

Až do shlédnutí Paula jsem neprosto trestuhodně ignoroval dvojici Pegg, Frost a tak jsem se rozhodl napravit svou chybu a prvním krokem byl Soumrak mrtvých. Ukázalo se, že to byla vynikající volba. Recesistický přístup k hororovým tématům mi připomněl raná díla Petera Jacksona. Tento způsob hrubého, ale přesto inteligentního humoru je mi mnohem bližší než rádobyvtipné parodie americké produkce. Navíc s hlavním hrdinou, looserem, kterému se rozpadá život, ale který v krizi v sobě najde sílu a motivaci ochránit své bližní, s tím se hromada z nás určitě lehce ztotožní. No a originalita jeho řešení problému u mne jako pivaře naprosto sklidila úspěch. Co dodat? Snad jen to, že zatím to nemám doma na DVD, ale to se určitě brzo změní. ()

juluch

...zopar velmi vtipnych scen, trosku zanroveho lavirovania a celkom vypointovany koniec. suma sumarum - tri a pol ()

complex

britská komédia s klasickými britskými hercami pre komédie... škoda, že tých hercov kvalitných tam nie je viac... ale celkom táto zombovina zabaví... je to iný humor ako americká vec a tomu to dáva celkom aj šmrnc... čo povedať je to predsa len ostrovská komédia s ostrovským humorom ()

Grifindoor

Začátek je rozjetej slibně ale od tý doby, co jsou uvnitř hospody je to trochu trapný a nudný vaření z vody. Čekal sem jinačí nářez od dua Pegg - Frost;-) ()

Mrtvobog

Nikdy ma zombie filmy nebrali a nikdy sa mi nepáčil anglický humor. Ale toto je fakt pecka. Naozaj podarená komédia, ktorá ma vôbec nenudil. Práve naopak, bavil som sa pri tom od začiatku do konca. Herecké obsadenie vtipné, dej pekne odsýpa, zombie sú vynikajúco spravené. Ale najviac sa mi rátala scéna, keď S. Pegg išiel cestou do práce a všade boli zombie, pričom vôbec nereagoval - hotový flegmoš, alebo scéna keď hádzali do zombie LP platne :-D. ()

BarbieHunter

Když se protlemíš celým filmem, když používáš hlášky z filmu v běžném životě, když ho máš jako oblíbený na ČSFD, tak přece na to nemůžeš říci něco záporného...? :) Snad jen, že to je tak suchý anglický humor, až je u toho potřeba něco popíjet. ()

Edgar Wright chystá duchařinu

Edgar Wright chystá duchařinu

23.07.2020

Režisér a scenárista Edgar Wright už si pomalu připravuje svůj další projekt. Bude jím adaptace krátké povídky Stage 13, která vypráví o duchovi, jenž straší ve filmovém studiu. Od režiséra filmů… (více)

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech

15.03.2020

Edgar Wright v zajetí popu

Edgar Wright v zajetí popu

24.06.2018

Režisér Edgar Wright (Scott Pilgrim proti zbytku světa, Baby Driver) si vybral svůj příští projekt, překvapivě však nebude souviset s komiksy, dospívajícími řidiči, ani zmrzlinovými kornouty. Natočí… (více)

Pegg a Frost jedou na vlastní pěst

Pegg a Frost jedou na vlastní pěst

21.01.2018

Simon Pegg a Nick Frost se proslavili hlavně díky filmům Edgara Wrighta. Soumrak mrtvých následovala Jednotka příliš rychlého nasazení a takzvanou "trilogii Cornetto" zakončila sci-fi U Konce světa,… (více)