Epizody(7)

Dobrodružný seriál pro celou rodinu o napínavém pátrání po pachateli, který ohrožuje unikátní stádo bílých jelenů. (Česká televize)

BLStryker

Docela šok. Vůbec jsem totiž netušil, že po revoluci ještě vznikl nějaký koukatelný český seriál. Pan režisér Ráža - veterán tvorby pro děti a mládež - to ale opět dokázal. Území bílých králů je pohodový seriál odehrávající se během letních prázdnin v jednom malém městečku. I když v něm vystupují hlavně děti, nejde zdaleka jen o ně. Děj je totiž docela bohatý na dramatické události, celým seriálem se line kriminální pátrání po jednom záškodníkovi (Vlach jede) a o napětí, ale i humor (snad všechny scény se Suchánkem) tak není nouze. Pochvalu zaslouží jak scénáristé kvůli košatému ději, perfektním dialogům a velkému množství dobře a srozumitelně napsaných postav, tak samotní herci. Pan Ráža povolal jako obvykle hromadu svých oblíbenců a nezapomněl opět ani na svého dvorního herce Martina Růžka. I obsazení dětských rolí se celkem povedlo i když někdy bych ty dětičky přeci jen nejraději přizabil. Pobavilo mě i obsazení Veškrnové jako manželky Zedníčka - v Chobotnici z II. patra se se Zedníčkem pořád hádala, tady hrála spíše jeho ušláplou manželku, která se za celý seriál mihla jen v pár scénách... to snad někdo udělal schválně :-) No a ta krásná příroda, zvířata a letní atmosféra, to už je takový bonus navíc. Tento seriál se mi prostě líbil. ()

Petroff

Nic moc vyjímečnýho. Trochu dost agitka na děti, ať jako chráněj přírodu... A nevím, jestli si dobře pamatuju, bylo to buď tady nebo v Přátelích zeleného údolí. Takovej ten mladej kluk co vypadal jak holka, tak sežral šneka, jako důkaz lásky. Smál jsem se tomu už tenkrát a i dneska mi to přijde celkem vtipný... ()

javlapippi

Starý známy púšťač včeličiek sa zachránil pred šibenicou, v ústraní prečkal dobu socializmu a po prevrate sa dal na podnikanie v oblasti pohostinstva. Zločinne-teroristické maniere ale neopustil a úspešne kradne, podvádza, podpaľuje zvernice, otravuje vodné zdroje a krstí víno. Pri čine ho konečne po dlhých siedmych častiach prichytí a po prstoch mu klepne neohrozený malomestský príslušník verejnej polície, za hojnej pomoci detskej bandy, agilných dôchodcov, mladistvého recidivistu a správcov jelenieho stáda. K tomu im dopomáha Hapkova muzika, ktorá hrá dokonca aj na kolotočoch. Znie to dobre, ale výsledný produkt nie je najkvalitnejší. Stará herecká garda hrá tradične skvele, detskí neherci robia čo môžu, ale miestami je to fakt na preplesk, hlavne hrdzavý cirkusácky potomok je príkladne iritujúci. Naivný scenár by pri detskom seriáli zase až tak nevadil, miestami trápne vtípky a jemný fekálny humor ma tiež nepohoršuje, čo mi osobne ale chýba je ono socialistické súdruhovanie, bez ktorého to akosi nemá ten správny šmrnc. Tak aspoň tri hviezdy, aj za dobovú detskú konfekciu, v podobe strakatých bermúd a tričiek s nápismi, ktorým sme nerozumeli. ()

Big Bear

Seriál, který již vyčpěl a dnes spíše působí směšně. Je to dáno dobou vzniku, která byla svobodná a přitom všelijaká. Hrdinové běhají v plesnivých džínách, policejní auta jsou ještě stále žluto-bílá avšak VB nahradil nápis POLICIE.. Herecké výkony dětských herců jsou hrozné. Zaujmou tak spíše někteří jen skuteční herci, kterých se ve filmu mihlo dost... Dnes je to tak za dva parohy. * * ()

MM_Ramone

Príjemné prostredie malého mestečka v Čechách, krásna príroda a zopár podarených záperov na stádo nádherných, bielých jeleňov. To je niekoľko maličkostí, ktoré sa mi na tomto seriály páčili. Inak to bolo veľmi slabé. Scenáristicky priehľadné, nedynamické. Lacná televízna výprava, kamera i réžia. Herci by ako tak ušli, ale osobitou kapitolou boli tí malí smradi. Nechápem ako mohli tak netalentované, škaredé detváky obsadiť do hlavných detských úloh. Leontýnka, Olda a hermafroditný Honza. * ()

• V seriálu se objevuje policejní Favorit, který má oranžovou kapotu a střechu, černé dveře a nápisy "policie". Jedná se o vymyšlený atyp, který v takovémto zbarvení nikdy u policie nejezdil. (Stejšn)
  • Natáčelo se také v Benešově u Prahy a v obci Podbrdy (okres Beroun). (petr.trep)
  • Seriál se natáčel v Třeboni a Žehušicích. (M.B)