Území bílých králů (TV seriál)

Krimi / Rodinný / Dobrodružný

Československo, 1991, 5 h 57 min (Minutáž: 51 min)

• Big Bear

Seriál, který již vyčpěl a dnes spíše působí směšně. Je to dáno dobou vzniku, která byla svobodná a přitom všelijaká. Hrdinové běhají v plesnivých džínách, policejní auta jsou ještě stále žluto-bílá avšak VB nahradil nápis POLICIE.. Herecké výkony dětských herců jsou hrozné. Zaujmou tak spíše někteří jen skuteční herci, kterých se ve filmu mihlo dost... Dnes je to tak za dva parohy. * *(2.3.2015)

• Ozzy2

Především otřesné výkony dětí tu byly do očí bijící.Ráža není Šimková-Plívová.Ostatně on se věnoval především tvorbě pro děti a jeho dětští hrdinové byli nesnesitelní všude.Třeba zajímavá seriál My z konce světa mě taky otrávil ten kluk v hlavní roli.Nebo Královna koloběžka Filip Menzel i přesto, že to byl spolužák ze základky.Ale hrát teda neuměl.(4.7.2017)

Celkem sympatickej seriál, kterej rozhodně nezastaral ani nic podobnýho, kterej ale až moc srážej nepřesvědčivý dětský herci i nepřirozený a neuvěřitelný dialogy jejich rolí (ale i jinejch postav - třeba pani učitelka apod.), z nichž bohužel téměř pořád čuměl scénář a očividný režisérovy instrukce typu "...rozeběhni se, pak se zastav a otoč, zavolej tohle a tohle a pak zase běž dál" atd. Za všechny byl učebnicově na pěst třeba prvoplánově žoviální cirkusák Pepík, otravnej a nesympatickej syn policajta Zedníčka, afektovaná Leontýnka - dcera Kanyzy apod. Seriál je tak téměř výhradně pro děti, dospělýmu divákovi totiž budou kromě zmíněnejch trapnejch dětí vadit i další věci, jako třeba samotná stavba seriálu - pachatele známe od začátku a jen se čeká, až se na vše přijde; dál třeba jednoduchej a příliš průhlednej děj; spousta zjednodušení a zkratek... Ale nechci to nijak snižovat, protože pro děti to furt může bejt krásnej a dobrodužnej zážitek s výborně obsazenejma dospělejma rolema. Naopak skvělá je tradičně Hapkova hudba, a dle očekávání vynikaj herecký osobnosti jako Zázvorková, Sovák, Hlaváčová, Růžek, ale i ten Zedníček s Kanyzou a třeba Suchánek.(22.3.2016)

Jen takový záchvěv seriálu, který by mohl být dobrý, ale už se na něm projevuje trapná komerce a úpadek kvality. Co je zde opět už po několikáté .. NENAJDETE ZDE V OBSAZENÍ HLAVNÍ DĚTSKÉ HRDINY(naše vrstevníky a skorovrstevníky), POMO UŽ JE S TÍM TRAPNÝ, KDEJAKÁ FILCKA, KTERÁ SE V SERIÁLU MIHNE JE TAM NAPSANÁ, ALE dětští hrdinové v hlavních rolích na tomto webu pro Poma prostě neexistují ačkoli si zaslouží víc než jen napsat do titluků.Ubohost!(29.5.2017)

Tyjo tak tenhle seriál na mě vždycky zabíral. Když ho dávali, vždycky jsem viděl nanejvýš 3-4 díly (ono taky seriál dávaný pravidelně o prázdninách.....). Až teď jsem si dal v průběhu cca týdne po nocích komplet a pořád mě to bavilo. Možná nemuselo být hned ze začátku zřejmé kdo je pachatel, ale ono by to vzhledem k výkonu O. Vlacha bylo stejně hned jasný. Právě postava Kubáta byla asi nejlepší, třeba jak do posledních chvil kličkoval (Kubáte!!! Mě je blbě...).....krutá byla zase scéna kdy "Honzík" (podivný, podivný kluk) sežral šneka i s (křupavou) ulitou a následně žížalu....no to má i docela morální rozměr. Hned jsem si vzpomněl na Kanibaly, ale je fakt, že měkkýš není savec.......no až na pár slabších chvil výborné - tedy v množině seriálů pro děti. Po necelém roce přidávám další hvězdu - kdykoliv zapnu kterýkoliv díl, můžu chvilku koukat - ta znělka a to léto na maloměstě....PŘÍBĚH DVOU KRÁSNÝCH MĚSÍCŮ(11.11.2011)

• - Natáčelo se také v Benešově u Prahy a v obci Podbrdy (okres Beroun). (petr.trep)

• - Jan Kanyza vzpomínal, že natáčení scény do posledního dílu, kdy jede průvod v kočárech do obory, bylo na dvě hodiny přerušeno vydatnou dešťovou přeháňkou. Herci byli schovaní pod provizorními stany, zatímco do kočárů pršelo a jejich plyšová sedadla vodu nasávala, což Jiří Sovák okomentoval slovy: „Teďka přestane pršet, já si do toho sednu a budu mít mokrej zadek, pak si vedle mě kecne Zázvorková a bude to jako bych se vykoupal“. (cundak)

• - Seriál se natáčel v Třeboni a Žehušicích. (M.B)