Epizody(7)

Dobrodružný seriál pro celou rodinu o napínavém pátrání po pachateli, který ohrožuje unikátní stádo bílých jelenů. (Česká televize)

Zeddi

Spíš jen jako zajímavost. Skutečně je to pravda. Tento seriál se točil v Třeboni (no asi nic nového). Od doby kdy mě maminka koupala ve škebli :-) jsme s rodiči jezdili každé léto na dovolenou právě do Třeboně a zrovna i v tu dobu kdy se tam natáčel tento seriál. Jestli si pamatujete na roli Pavla Zedníčka coby policajta tak si jistě vzpomenete i na jeho policejní fáčko :-) Blatníky černé, haubna žlutá, střecha bílá, na boku nápis POLICIE a na střeše houkačka. Tenkrát nás jako malý parchanty hrozně naštvalo kdo si to dělá takhle nemístnou srandu, že si dá na takhle hnusný fáčko z boku nápis POLICIE. Nu a tak jsem šli a z mladistvé nerozvážnosti nás nenapadlo nic lepšího, než že jsme z toho fáčka ukradli SPZtku (dodnes jí někde mám v garáži na steně). Už si moc nepamatuju v čem byli ty SPZ tak specifické, ale každopádně televizní štáb přehazoval tu jednu co jim zbýla ze předku na na zadek (dle záběru), protože kolikrát bylo fáčko v záběru bez jedné SPZ. Tímto se tedy omlouvám za způsobenou škodu České televizi a kdyby někdo o ztracenou SPZ projevil zájem stále ji ještě vlatním ;-) ()

Paity

Vskutku povedená věc, která ale nebyla úplně dotažena do konce, což je škoda. Vše je ok, až na dě tský casting, to se opravdu nepovedlo a proto také nedávám čtyři hvězdy. Holka co vypadá jako kluk, holčina co neumí mluvit, aby jí bylo rozumět, zrzavý kluk, co je sice samá ruka samá noha, ale jen se přitrouble hihňá a takhle bych mohl pokračovat. Skutečně největší slabina opravdu příjemného seriálu. ()

cariada

Jeden z posledních seriálů pro děti na , který se dá koukat i dnes. Vše se točí kolem osady vzácných jelenů, který děti milují, ale né všichni dospělý. A tak není nouze o napětí, ale i o zábavu. Spousta výtečných herců, ale dětští představitelé jsou dobrý. Děti jak jinak berou věci do svých rukou. A dospělý mají co dělat je uhlídat. Za zmínku určitě stojí dvojice geodetů a nebo záporák hostinský v podání O.Vlacha. Zvláštní je spojení Sováka (byvalý pytlák) a Růžek (hajný) nebot právě Růžek se postaral spolu s R.Hrušínským o to, aby se Sovák po zranění nevrátil do Národního divadla. Docela by mě zajímalo proč? ()

MM_Ramone

Príjemné prostredie malého mestečka v Čechách, krásna príroda a zopár podarených záperov na stádo nádherných, bielých jeleňov. To je niekoľko maličkostí, ktoré sa mi na tomto seriály páčili. Inak to bolo veľmi slabé. Scenáristicky priehľadné, nedynamické. Lacná televízna výprava, kamera i réžia. Herci by ako tak ušli, ale osobitou kapitolou boli tí malí smradi. Nechápem ako mohli tak netalentované, škaredé detváky obsadiť do hlavných detských úloh. Leontýnka, Olda a hermafroditný Honza. * ()

ostravak30

Já jsem se musel tentokrát rozšoupnout a napálit to tam za vše. Protože tenhle seriál jsem jako dítě/puberťák miloval a nic se nezměnilo ani po letech. Já těm dětem to dobrodružství a prostředí, kde vyrůstali tak záviděl. Právě prostředí je velmi krásné a moc se mi líbilo, bílí jeleni se taky nevidí každý den, co si budeme povídat. Herci k sobě neuvěřitelně pasovali jako poklice na hrnec. A dětské výkony byly skvělé, nutno poznamenat. I děj byl zajímavý a napínavý a to přesto, že v kolem předposledního dílu už každému asi bylo jasné, kdo je pachatelem, pokud to netušil do té doby. A samozřejmě tu máme hudbu, která se mi nesmazatelně vryla do paměti. Pokud seriál hodnotím z pohledu rodinných či dětských seriálů, pak jednoznačně patří mezi ty nejlepší, které se podařilo natočit. ()

• Scéna, kdy poručík Klepetka (Pavel Zedníček) a ing. Bajer (Jan Kanyza) probírají vztah svých dětí, se musela točit šestkrát, protože oba herci neustále dostávali záchvat smíchu. (cundak)
  • Jan Kanyza vzpomínal, že natáčení scény do posledního dílu, kdy jede průvod v kočárech do obory, bylo na dvě hodiny přerušeno vydatnou dešťovou přeháňkou. Herci byli schovaní pod provizorními stany, zatímco do kočárů pršelo a jejich plyšová sedadla vodu nasávala, což Jiří Sovák okomentoval slovy: „Teďka přestane pršet, já si do toho sednu a budu mít mokrej zadek, pak si vedle mě kecne Zázvorková a bude to jako bych se vykoupal“. (cundak)
  • V seriálu se objevuje policejní Favorit, který má oranžovou kapotu a střechu, černé dveře a nápisy "policie". Jedná se o vymyšlený atyp, který v takovémto zbarvení nikdy u policie nejezdil. (Stejšn)