• MM_Ramone

Príjemné prostredie malého mestečka v Čechách, krásna príroda a zopár podarených záperov na stádo nádherných, bielých jeleňov. To je niekoľko maličkostí, ktoré sa mi na tomto seriály páčili. Inak to bolo veľmi slabé. Scenáristicky priehľadné, nedynamické. Lacná televízna výprava, kamera i réžia. Herci by ako tak ušli, ale osobitou kapitolou boli tí malí smradi. Nechápem ako mohli tak netalentované, škaredé detváky obsadiť do hlavných detských úloh. Leontýnka, Olda a hermafroditný Honza. *(25.7.2011)

Tyjo tak tenhle seriál na mě vždycky zabíral. Když ho dávali, vždycky jsem viděl nanejvýš 3-4 díly (ono taky seriál dávaný pravidelně o prázdninách.....). Až teď jsem si dal v průběhu cca týdne po nocích komplet a pořád mě to bavilo. Možná nemuselo být hned ze začátku zřejmé kdo je pachatel, ale ono by to vzhledem k výkonu O. Vlacha bylo stejně hned jasný. Právě postava Kubáta byla asi nejlepší, třeba jak do posledních chvil kličkoval (Kubáte!!! Mě je blbě...).....krutá byla zase scéna kdy "Honzík" (podivný, podivný kluk) sežral šneka i s (křupavou) ulitou a následně žížalu....no to má i docela morální rozměr. Hned jsem si vzpomněl na Kanibaly, ale je fakt, že měkkýš není savec.......no až na pár slabších chvil výborné - tedy v množině seriálů pro děti. Po necelém roce přidávám další hvězdu - kdykoliv zapnu kterýkoliv díl, můžu chvilku koukat - ta znělka a to léto na maloměstě....PŘÍBĚH DVOU KRÁSNÝCH MĚSÍCŮ(11.11.2011)

• Big Bear

Seriál, který již vyčpěl a dnes spíše působí směšně. Je to dáno dobou vzniku, která byla svobodná a přitom všelijaká. Hrdinové běhají v plesnivých džínách, policejní auta jsou ještě stále žluto-bílá avšak VB nahradil nápis POLICIE.. Herecké výkony dětských herců jsou hrozné. Zaujmou tak spíše někteří jen skuteční herci, kterých se ve filmu mihlo dost... Dnes je to tak za dva parohy. * *(2.3.2015)

Odbyl jsem si premiéru seriálu až nedávno, takže dětská nostalgie nefungovala. Co je na něm dobré? I když kapitalismus už vystrkoval drápky, v seriálu panuje příjemná jihočeská pohoda a bohaté obsazení dospělých, třebaže většinou v mini rolích - znalci tvorby režiséra Ráži si s úsměvem všimnou, že režisér obsadil drtivou většinou svých oblíbených hereckých spolupracovníků a starší ročníky mu byly určitě vděčné vzhledem k počtu příležitostí, které po revoluci v českém filmu dostali. Jeleni jsou taky docela sympatičtí. S těžkostí jsem se ale prokousával scénami s otravnými dětmi (tohle by mělo bejt v reklamách na antikoncepci), konkrétně jsem si "oblíbil" otravného cirkusáka a přitepleného andílka Honzu, argh! Prvek krimi je pofidérní, protože padoucha známe brzo a musíme jen trpět pitomé děti a SNBáka Zedníčka, jak tápou po falešných stopách a pak sledují neznámého. Legrační byl obzvlášť v tomhle směru poslední díl. Ochránci zvířat by asi taky běsnili - terror, který provádí cirkusácký spratek na nevinném hospodářském zvířeti koze, je k nesnesení, pak ještě v přímém záběru auto vjede do hejna hus. Síla. Kdyby v tom nehráli mí oblíbení herci z předrevoluční gardy, asi bych se uzíval k smrti i přes hezkou přírodu.(17.6.2010)

Jen takový záchvěv seriálu, který by mohl být dobrý, ale už se na něm projevuje trapná komerce a úpadek kvality. Co je zde opět už po několikáté .. NENAJDETE ZDE V OBSAZENÍ HLAVNÍ DĚTSKÉ HRDINY(naše vrstevníky a skorovrstevníky), POMO UŽ JE S TÍM TRAPNÝ, KDEJAKÁ FILCKA, KTERÁ SE V SERIÁLU MIHNE JE TAM NAPSANÁ, ALE dětští hrdinové v hlavních rolích na tomto webu pro Poma prostě neexistují ačkoli si zaslouží víc než jen napsat do titluků.Ubohost!(29.5.2017)

• - V seriálu se objevuje policejní Favorit, který má oranžovou kapotu a střechu, černé dveře a nápisy "policie". Jedná se o vymyšlený atyp, který v takovémto zbarvení nikdy u policie nejezdil. (Stejšn)

• - Seriál se natáčel v Třeboni a Žehušicích. (M.B)

• - Natáčelo se také v Benešově u Prahy. (petr.trep)