poster

Území bílých králů (TV seriál)

Krimi / Rodinný / Dobrodružný

Československo, 1991, 5 h 57 min (Minutáž: 7x51 min)

 • Vikki
  ***

  Jen takový záchvěv seriálu, který by mohl být dobrý, ale už se na něm projevuje trapná komerce a úpadek kvality. Co je zde opět už po několikáté .. NENAJDETE ZDE V OBSAZENÍ HLAVNÍ DĚTSKÉ HRDINY(naše vrstevníky a skorovrstevníky), POMO UŽ JE S TÍM TRAPNÝ, KDEJAKÁ FILCKA, KTERÁ SE V SERIÁLU MIHNE JE TAM NAPSANÁ, ALE dětští hrdinové v hlavních rolích na tomto webu pro Poma prostě neexistují ačkoli si zaslouží víc než jen napsat do titluků.Ubohost!(29.5.2017)

 • Ironfood
  ***

  No, vzhledem k tomu, že už dávno nepatřím do cílové skupiny tohoto seriálu, budu při hodnocení benevolentní a ty tři hvězdy dám. Mám sice řadu výhrad, ale v podstatě u všech si říkám, že děti to holt mohou vidět jinak. Já měl hlavní problém s rádoby komickou postavou chlapce od cirkusu, ale dětem se třeba líbí. Detektivní zápletka mi přišla průhledná, ale pro děti je to možná akorát. Navíc mi chování dětských postav místy přišlo dost nesmyslné, ale možná už jsem prostě starý a nemám z toho pojem:-)(16.10.2017)

 • Helmutek
  ***

  Celkem sympatickej seriál, kterej rozhodně nezastaral ani nic podobnýho, kterej ale až moc srážej nepřesvědčivý dětský herci i nepřirozený a neuvěřitelný dialogy jejich rolí (ale i jinejch postav - třeba pani učitelka apod.), z nichž bohužel téměř pořád čuměl scénář a očividný režisérovy instrukce typu "...rozeběhni se, pak se zastav a otoč, zavolej tohle a tohle a pak zase běž dál" atd. Za všechny byl učebnicově na pěst třeba prvoplánově žoviální cirkusák Pepík, otravnej a nesympatickej syn policajta Zedníčka, afektovaná Leontýnka - dcera Kanyzy apod. Seriál je tak téměř výhradně pro děti, dospělýmu divákovi totiž budou kromě zmíněnejch trapnejch dětí vadit i další věci, jako třeba samotná stavba seriálu - pachatele známe od začátku a jen se čeká, až se na vše přijde; dál třeba jednoduchej a příliš průhlednej děj; spousta zjednodušení a zkratek... Ale nechci to nijak snižovat, protože pro děti to furt může bejt krásnej a dobrodužnej zážitek s výborně obsazenejma dospělejma rolema. Naopak skvělá je tradičně Hapkova hudba, a dle očekávání vynikaj herecký osobnosti jako Zázvorková, Sovák, Hlaváčová, Růžek, ale i ten Zedníček s Kanyzou a třeba Suchánek.(22.3.2016)

 • BoredSeal
  ***

  Odbyl jsem si premiéru seriálu až nedávno, takže dětská nostalgie nefungovala. Co je na něm dobré? I když kapitalismus už vystrkoval drápky, v seriálu panuje příjemná jihočeská pohoda a bohaté obsazení dospělých, třebaže většinou v mini rolích - znalci tvorby režiséra Ráži si s úsměvem všimnou, že režisér obsadil drtivou většinou svých oblíbených hereckých spolupracovníků a starší ročníky mu byly určitě vděčné vzhledem k počtu příležitostí, které po revoluci v českém filmu dostali. Jeleni jsou taky docela sympatičtí. S těžkostí jsem se ale prokousával scénami s otravnými dětmi (tohle by mělo bejt v reklamách na antikoncepci), konkrétně jsem si "oblíbil" otravného cirkusáka a přitepleného andílka Honzu, argh! Prvek krimi je pofidérní, protože padoucha známe brzo a musíme jen trpět pitomé děti a SNBáka Zedníčka, jak tápou po falešných stopách a pak sledují neznámého. Legrační byl obzvlášť v tomhle směru poslední díl. Ochránci zvířat by asi taky běsnili - terror, který provádí cirkusácký spratek na nevinném hospodářském zvířeti koze, je k nesnesení, pak ještě v přímém záběru auto vjede do hejna hus. Síla. Kdyby v tom nehráli mí oblíbení herci z předrevoluční gardy, asi bych se uzíval k smrti i přes hezkou přírodu.(17.6.2010)

 • Petroff
  ***

  Nic moc vyjímečnýho. Trochu dost agitka na děti, ať jako chráněj přírodu... A nevím, jestli si dobře pamatuju, bylo to buď tady nebo v Přátelích zeleného údolí. Takovej ten mladej kluk co vypadal jak holka, tak sežral šneka, jako důkaz lásky. Smál jsem se tomu už tenkrát a i dneska mi to přijde celkem vtipný...(5.12.2008)

 • - Jan Kanyza vzpomínal, že natáčení scény do posledního dílu, kdy jede průvod v kočárech do obory, bylo na dvě hodiny přerušeno vydatnou dešťovou přeháňkou. Herci byli schovaní pod provizorními stany, zatímco do kočárů pršelo a jejich plyšová sedadla vodu nasávala, což Jiří Sovák okomentoval slovy: „Teďka přestane pršet, já si do toho sednu a budu mít mokrej zadek, pak si vedle mě kecne Zázvorková a bude to jako bych se vykoupal“. (cundak)

 • - Seriál se natáčel v Třeboni a Žehušicích. (M.B)

 • - V seriálu se objevuje policejní Favorit, který má oranžovou kapotu a střechu, černé dveře a nápisy "policie". Jedná se o vymyšlený atyp, který v takovémto zbarvení nikdy u policie nejezdil. (Stejšn)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace