• Big Bear

Seriál, který již vyčpěl a dnes spíše působí směšně. Je to dáno dobou vzniku, která byla svobodná a přitom všelijaká. Hrdinové běhají v plesnivých džínách, policejní auta jsou ještě stále žluto-bílá avšak VB nahradil nápis POLICIE.. Herecké výkony dětských herců jsou hrozné. Zaujmou tak spíše někteří jen skuteční herci, kterých se ve filmu mihlo dost... Dnes je to tak za dva parohy. * *(2.3.2015)

Jako dítě jsem to samozřejmě nerozeznal, ale Bílí Králové jsou dnes už v mnohém naprosto neopakovatelní - a tím nemyslím jen specifickou dobovou "módu", která je tu k vidění. Pan režisér Ráža dokázal skloubit detektivku s dětským dobrodružstvím, humorem, milostnými trampotami, všemožnými rodinnými vztahy, trochu (trošičku) nastavit zrcadlo době plné nadějí, a jelikož k tomu zlákal i řadu zajímavých herců, a hudbu k tomu všemu svým neopakovatelným způsobem zkomponoval Petr Hapka, není z mého pohledu o čem diskutovat. Vzhledem k tomu téměř čtvrt století od vzniku seriálu se dnes už navíc můžeme i bavit tím, kdo tu vypadal jak mladě, ale taky povzdechnout nad tím, kteří herečtí klasikové, objevující se tu na prahu svého stáří, stále ještě plné síle jak fyzické, tak herecké (paní Zázvorková, pánové Sovák a Růžek), už mezi námi nejsou. A nutno říct, že když se máte v Bílých Králích o někoho strachovat, tak to tak funguje - i navzdory tomu, že hlavní dětští hrdinové nejsou zrovna přirození. Zkrátka a dobře se nemůžu dočkat, až za nějaký ten rok budu moct zasednout před televizi ke sledování Území Bílých Králů se svými dětmi. A to i přesto, že jim budu muset vysvětlit, že suverénně nejnesympatičtější postava - hospodský Kubát - s námi nemá nic společného:)) 80%(19.4.2015)

Tyjo tak tenhle seriál na mě vždycky zabíral. Když ho dávali, vždycky jsem viděl nanejvýš 3-4 díly (ono taky seriál dávaný pravidelně o prázdninách.....). Až teď jsem si dal v průběhu cca týdne po nocích komplet a pořád mě to bavilo. Možná nemuselo být hned ze začátku zřejmé kdo je pachatel, ale ono by to vzhledem k výkonu O. Vlacha bylo stejně hned jasný. Právě postava Kubáta byla asi nejlepší, třeba jak do posledních chvil kličkoval (Kubáte!!! Mě je blbě...).....krutá byla zase scéna kdy "Honzík" (podivný, podivný kluk) sežral šneka i s (křupavou) ulitou a následně žížalu....no to má i docela morální rozměr. Hned jsem si vzpomněl na Kanibaly, ale je fakt, že měkkýš není savec.......no až na pár slabších chvil výborné - tedy v množině seriálů pro děti. Po necelém roce přidávám další hvězdu - kdykoliv zapnu kterýkoliv díl, můžu chvilku koukat - ta znělka a to léto na maloměstě....PŘÍBĚH DVOU KRÁSNÝCH MĚSÍCŮ(11.11.2011)

Jen takový záchvěv seriálu, který by mohl být dobrý, ale už se na něm projevuje trapná komerce a úpadek kvality. Co je zde opět už po několikáté .. NENAJDETE ZDE V OBSAZENÍ HLAVNÍ DĚTSKÉ HRDINY(naše vrstevníky a skorovrstevníky), POMO UŽ JE S TÍM TRAPNÝ, KDEJAKÁ FILCKA, KTERÁ SE V SERIÁLU MIHNE JE TAM NAPSANÁ, ALE dětští hrdinové v hlavních rolích na tomto webu pro Poma prostě neexistují ačkoli si zaslouží víc než jen napsat do titluků.Ubohost!(29.5.2017)

No, vzhledem k tomu, že už dávno nepatřím do cílové skupiny tohoto seriálu, budu při hodnocení benevolentní a ty tři hvězdy dám. Mám sice řadu výhrad, ale v podstatě u všech si říkám, že děti to holt mohou vidět jinak. Já měl hlavní problém s rádoby komickou postavou chlapce od cirkusu, ale dětem se třeba líbí. Detektivní zápletka mi přišla průhledná, ale pro děti je to možná akorát. Navíc mi chování dětských postav místy přišlo dost nesmyslné, ale možná už jsem prostě starý a nemám z toho pojem:-)(16.10.2017)

• - V seriálu se objevuje policejní Favorit, který má oranžovou kapotu a střechu, černé dveře a nápisy "policie". Jedná se o vymyšlený atyp, který v takovémto zbarvení nikdy u policie nejezdil. (Stejšn)

• - Natáčelo se také v Benešově u Prahy. (petr.trep)

• - Seriál se natáčel v Třeboni a Žehušicích. (M.B)