Pracuje pro biotechnologickou společnost, která umí manipulovat s časem. Temnou stránku toho odhalí, až když jeho žena kvůli dluhům přijde o 40 let života. (Netflix)

petikacka

Poměrně dobrý nápad na téma jak ještě o něco obrat ty co mají smůlu a jsou chudáci bez perspektivní budoucnosti. Opravdu zajímavá myšlenka co všechno se dá vlastně ještě zpeněžit, která však začala zcela nevinně, ale skončila jako vždy  " cestou do pekla, která bývá dlážděna dobrými úmysly". Rozhodně zajímavý německý počin i když vlastně Němci už ukázali, že saj-faj umí viz. Dark     Za mě překvapených 75% ()

Illy

Tohle se skopčákům povedlo. Skvělej námět, zpracování velmi solidní, výborná hudba a herci kteří hrají. Víc takových scifíček! ()

Gulde

Slušnej námět, ale plný nelogických mezer v ději. Na druhou stranu na německou kinematografii dobrý pokrok. ()

djfun

Obchodování s časem: mohlo by to být originální téma, kdyby s ním však už před lety nepřišel mnohem hustší a napínavější snímek s (překvapivě) Justinem Timberlakem s názvem Vyměřený čas. Proti němu je Paradise celkem nezáživnej, předvídatelnej, v logice kulhající a navíc docela béčkově natočenej "hell", kterej vás nedostane ani do ráje, ani do rauše a vlastně ani do toho pekla... ()

Rathalos

Nemecka kinematografia je z roka na rok lepsia a lepsia a tento sci-fi thriller je toho dokazom,film s velmi zaujimavym nametom,ktory urcite zaujme nejedneho divaka,za mna urcite styri silne hviezdy...:⁠-⁠) ()

Jumbox

Název filmu je zavádějící, žádný ráj se nekoná. V ráji by se spíš mělo jmenovat jinak. Ale to je asi jediná podstatnější výtka. Sci-fi snímek má svižné tempo se slušnou akcí. A hodně morálky. Mně donutil přemýšlet a to je fajn. ()

sadlokan

Úplně vymydlená pani doktorka strčí do banku čtyrycet let na bejvák,kerej si sama i podpálí,takže si střelí časosukci v exekuci.A její starej v tom kšeftu eště dělá kariéru.Jak dojemné!Kucinál.No brain,no pain.Prodáš leta,najednou seš v důchodovym věku ale nemáš vodmakáno,takže penze adieu.A to se vyplatí. ()

BOURQUE

Sci-fi koketujúci s možnosťou obchodovania s ľudskými rokmi, s niektorými prvkami (miestami) nepriamo pripomínajúci určité časti In Time. Minimum akčných, ktoré občas spôsobia ako snímky z B-čkových filmov. Vedenie príbehu nie je zlý, ale v druhej poloviny to trochu stráca na tempe. Záver nie je taký rázny, akým by mal byť. Rozbor charakteru postáv je spíš na priemernej úrovni (vývoj a premena jedného charakteru je však dobre viditeľný). V rukách skúsenejšieho režiséra by to mohol dopadnúť ešte lepšie. Po VEĽMI dlhom období jeden pomerne slušne natočený a rozohraný film v produkcii Netflixu. Osobné hodnotenie: 78% (***) ()

Ben Nevis

Německo ne příliš vzdálená budoucnost. Zeleným se podařilo prosadit Green Deal, uprchlíci jsou konečně vítáni s možností finanční injekce prakticky za nic, technologie navrácení mládí, prostě ráj na zemi. Jenom je třeba odbourat nutnost genetické shody, aby se dostalo na víc boháčů a víc chudiny. Námět na zápletku k moralizování je jedna věc, výstavba příběhu, aby nenudil, je druhá věc. Naštěstí se tvůrcům povedlo přejít plynule do thrilleru a není vůbec jisté, že dobro zvítězí nad zlem. V tom se rozchází s filmem In Time, který pracuje s podobnou zápletkou. Morálních rovin je tu víc, než hlavních postav. Samozřejmě převažuje ta neokomunistická o zlých boháčích. ()

Searison

Komorní sci-fi  v tématu In time ... zpracování super, téma zaujalo a herecké výkony taky parádní, určitě doporučuji 80% ()

Kingjiri

Upřímně bych uplně nečekal, že vznikne solidní scifi thriller z německý produkce. Hlavní námět s darovánim věku byl hodně fajn, jen je trochu škoda, že se mu příběh nevěnoval ještě víc. Na tohle téma se toho totiž dalo vymyslet fakt hodně, včetně působivejch osudovejch scén (objeví se jich jen pár spíš v zárodku, nejlepší z nich byla ta finální). Chování postav by taky mohlo být promyšlenější. Názorovej obrat snědý záporačky jsem jí moc nevěřil a ten názorovej veletoč u obou hlavních postav taky nepůsobil dvakrát moc reálně. Co ale občas chybí dramaturgicky, to se daří dohnat kvalitní filmařinou. Ať už jde o vizuál (zvolený téma však žádný extra efekty vlastně ani nepotřebovalo), kulisy, výpravu nebo soundtrack. Všechno vžycky dohromady pěkně pasovalo a zlepšovalo tak dojem z celýho bijáku. Čtvrtá hodně slabá hvězda za námět, dystopickou atmosféru a filmařinu. ()

cvass

Ok, takže příběh 4 hvězdy. Ale to ostatní je prostě hloupý ideologický hnus. Autoři nezapřou, že se vidí tak nějak... über. ()

RedRose

Originální to moc není Enšpígle, podobné téma už tady bylo ve Vyměřeném čase a nutno dodat že i lépe zpracované. Tohle ale bylo taky fajn, navíc s dobře vybalancovaným koncem. Pár blbostí které by se v ději našly a ne zrovna líbivý casting tomu odpustím... 68% ()

hrumsrt

Přesně takový Netflix, především kdysi, uměl být.. Dokázal překvapit malým filmem, který vlastně neměl s blockbustery nic společného. Ale v rozpuku všech těch streamovacích válek, jakoby začal gigant panikařit a s nesmyslně přeplacenými herci roztáčel rádoby dobře vypadající projekty, kterým ale notně chyběla tvůrčí vize a limitovaní rozpočtem.. Proto v posledních letech Netflix ztratil svůj punc nenápadných ale nápaditých kousků, kdy právě dokázala služba divákovi protlačit menší často evropský film, ze kterého jste nakonec byli nadšení... A i když bych si V ráji dokázal představit ještě o třídu lepší, aby se dalo postavám rozumět, proč se rozhodnou dělat některá jejich život silně ovlivňující skutky, tak minimálně námět se mi líbil.. Koncept, že i přes jakoukoli finanční situaci pořád máme čas, za který můžeme na světě být a je na čase se s ním naučit obchodovat, mě parádně bavil ve Vyměřeném čase, kde si zase ale nevyhráli s efekty stárnutí a tuhle variantu obešli, za což má právě V ráji plus.. Ovšem, co je třeba zmínit, je skutečnost, že i přesto, že film láká na výši zmíněný koncept, tvůrci se rozhodli ho posunout pouze do pozice prostředku příběhu, který se jinak posouvá vlastně nezávisle a spíše se soustředí na pohnutky postav a jejich vzájemný vztah, kde se snaží několikrát dokázat, že láska nemá s vzhledem (věkem) tolik společného.. A vzhledem k tomu, že v druhé poloviny se film poněkud odosobňuje a spíše se soustředí na akci a napětí, nakonec je to poněkud promarněný potenciál - myšlenka nedělá scénář! 55% ()

papadoce

Nekonečnosť života pre všetkých na planéte. Blbý nápad po každej stránke, ale námet pre film perfektný. Iste, snímok môže divákovi pripomínať Vymedzený čas s Justinom Timberlakeom, ale nemci to poňali mierne po svojom. Keď vidím znázornené v pohyblivých obrázkoch ako ľudia narobia fatálne chyby iba preto, že o tom spolu nekomunikujú, tak ma tak veľmi bolí srdce. Skutočne bolí. Pritom je potrebné iba to jediné, hovoriť spolu s otvoreným srdcom a všetko sa dá zvládnuť. Zvládnuť spolu. Veď nielen, že vzťah je spoločný, ale aj túžby sú spoločné a najmä rovnaké. Natočené je to ale kulantne, herci sú presvedčiví až perfektní a treba konštatovať, že po dlhšej dobe tu mám naozaj dobrý nemecký film. Myslím, že je šťastím, že také niečo bude navždy len fikciou. Premena po vykonaní trestu bola krutá, ale od partnera šla tak úžasná láska akú si ona absolútne nezaslúžila. Malá dílerka bola bohovská. Sklamal ma náhly zvrat v deji. Trochu prekombinovane, v zásade na základe jednej krátkej chvíle/udalosti obaja manželia zmenili svoje postoje, pričom predtým konali dlhodobo úplne opačne. Nezapadlo mi to do deja, ktorý som sledoval do tej chvíle. A chválim výber hudby. Palec nahor. Záver sa mi ani nechce popisovať, pretože takto to byť nemá. ()

angel.CZ

Velmi zajímavá myšlenka která ještě není až tak okoukana (ano, pár podobných filmu je). Ovšem co se týče spadu a rychlosti děje, mohlo to jít trošku rychleji a mít větší spád, poté by jistě bylo vyšší hodnocení. Za erotickou scénu se stařenkou by měl herec dostat fakt velký honorář 😅. 60% a je to mezi 3-4* ()

Mamlas

Námět obchodu s časem zkraje zaujme, ale po chvíli už film jen nudí. Převážně se tam otevírají otázky, co je na tom dobré, co není dobré, žvaní se, nudí. Objektivně jsou tady šmejdi všichni účastníci, takže není komu fandit. Na jedné straně vychytralí obchodníci s časem, kteří se neštítí manipulace a sem tam někoho účelově zabijí. Teroristická sociální skupina, která je proti všemu, co není pro všechny stejné a klidně kvůli svému přesvědčení zabíjí nevinné. A do třetice rodinka, která uzavřela smlouvu, ale když se má smlouva plnit, tak to chtějí nějak ojebat a klidně i někoho nevinného zabít. No, zkrátka nudné sociální drama okořeněné snad 1 nebo 2 přestřelkami, aby to nebyla jen upocená žvanírna. (25%) ()

marek29

Solidní time-buying sci-fi.. Připomnělo mi to kupování roků s Justinem Timberlakem v In time.. Napínavý, 2h dlouhý, zajímavý, konec překvapivý, nemám co vytknout. "Každý chceme přeci pár let umazat, ale za jakou cenu?" ()