Pracuje pro biotechnologickou společnost, která umí manipulovat s časem. Temnou stránku toho odhalí, až když jeho žena kvůli dluhům přijde o 40 let života. (Netflix)

Solverino

Wow, tak to bylo příjemné překvapení! Slušné herecké obsazení (pro mě neznámými herci, ale tím lépe, neruší to), výborný vizuál, zvuk i hudba. Film byl velkým překvapením. Palec nahoru! Netflixu se občas také něco povede... ()

Athree

Tento scifi film mě mile překvapil, hrozně pěkná scénografie se záběry na moderní architekturu. Jediné, co mi vadilo, byl Kostja Ullmann, neboť mi připadá, že jeho herecký výkon byl tragický. ()

DJ Kritik

Film mi svojim spôsobom pripomenul film  In Time z roku 2011. Len tu je cena priamu odrátaná z veku človeka. Ale princíp nerovnosti je zachovaný. Boris Kunz to podal veľmi pekne a nastolil veľa otázok ohľadom toho, čo je morálne a čo nie. Odpovede sú. ale komplikované. ()

Facerr

Velký překvápko. Originální i napínavý. Na rozdíl od Hollywoodu jedou Němci míň na efekt, ale vůbec to nevadí. I tak je na co koukat. Po docela dlouhý době se Netflix s něčím vytáhl. ()

exree

První půlka super, tomu vykreslení světa jsem věřil, postavy vypadaly taky v pohodě. Ale od toho co dojeli do toho hotelu v Litvě, tak jsem měl pocit jako by lidi co makali na scénáři k první půlce dali výpověď a místo nich to dodělal nějaký intern. Jako je fajn, že i opuštěné hotely v Litvě vypadají líp než ty v Česku, že tam je elektřina zadarmo a tak, ale co to sakra je. Vodní bahno tak husté, že polyká lidi. No a hlavně rebelové kteří mají fakt divnou taktiku vyjednávání/exekuce jejich plánů, "ochranka" totálně neschopná... no prostě od té půlky tam nebylo uvěřitelné už vůbec nic, a je to celkem škoda ()

a0001

Aj napriek podobným témam si udržal originalitu, nečakajte ani príbehové klišé, film prekvapuje príbehom, priebehom, nápadom a v neposlednej rade aj myšlienkou. Taký komplexný funkčný film som nečakal. Justin s tým "svojím" tínedžerským konzumným, z časti aj klišé filmom tomuto nemôže priamo ani konkurovať, aj keď zaslúži bod za "prvenstvo". ()

johnsnow

Príjemné prekvapko. Prvá polka je síce výrazne lepšia ako druhá a film podáva toľko vecí, že by tomu lepšie sadlo seriálové spracovanie, ALE má to pár príjemných a niekedy i krutých zvratov a otvorený koniec na pokračovanie, ktoré by som veľmo rád uvítal, avšak poprosil by som ho v seriálovom spracovaní. ()

pafka

Mam rad scifi filmy, ktere maji novy napad a ma to nejakou logiku a neni to cely nakrivo, ze se tomu neda verit. Tady to funguje dobre a opet je to hodny proti zlym, kdy zly se stane hodny a prozre. Takova normalni sablona zasazena do budoucnosti. Jo, tohle byl dobry napad a dobry film. ()

mnx

I když mi přišlo přitažený za vlasy, že někomu s kompatibilní DNA můžu ukrást část metabolismu, přilepit si ho na svůj vlastní, a omládnout tak i o desítky let (zatímco on o stejnou dobu zestárne), tak celkově to zase tak špatné není. Děj ok, i atmosféra, jen zase prkennost německého (ne)herectví, typická k jejich levnějších filmům, spoustu věcí pokazila - i když ti hlavní 2 se celkem snažili. Ohromný africký slum hned vedle Berlína byl super, a do budoucna určitě reálnější, než ta prapodivná teorie s DNA. Každopádně náš hodně podobný Bod obnovy je přece jen o něco (možná i o dost) lepší. ()

trickmaster

Hodně dobrej futuristickej snímek z Německé dílny! A že Němci tohle neumí! Pfff.... Já se bavil! Ve filmu je spousta zvratů, divák teoreticky nemá šanci odhadnout, jak film dopadne a upřímně, mile mě to překvapilo! Nakonec vše krásně zahrnuje přesně to, jací jako lidé jsme...a i vy se máte možnost emočně připojit na stranu odpadlíka bojujícího za spravedlnost, spravedlivou a milující maminku, která to s dcerou myslí opravdu dobře nebo na stranu oběti, která si jde bezmezně za svým. 4/5 ()

Dawe2

Velmi dobré, všechno super, jen se nemůžu úplně sžít s vývojem příběhu a jeho koncem. Určitě bych to udělal úplně jinak :-). Starší verze ženy mě byla herecky příjemnější. Překvapilo, doporučuji. Celkem pěkný námět a nápad, šlo by z něj ale dostat víc. ()

rigby

Zajímavý nápad, ale jeho rozpracování je takové standardní a neoriginální. Až se mi chce říct laciné. A to je velká škoda, protože má obrovský potenciál. Alespoň první třetinu filmu jsem si hodně užíval, pak se to změnilo v béčkovou střílečku. ()

MrFarmer

Netflix sice úplně pohřbil poslední řadu Black Mirror, ale tento film by určitě bezproblémů zapadl do jedné z původních řad. Slušný techno-thriller námět, blade runnerovská stylizace a dobré rozuzlení. ()

moriero

Pro mě nejlepší skopčácká věc za poslední desetiletí. S nádherným vizuálem, exteriéry, soundtrackem, castingem a samozřejmě mrazivým příběhem. Takové německé In time - akorát o dva levely vejš. Podle mě to byl taky herecký koncert starší verze Eleny - Corinny Hřbitovové. Svého času to musela být krásná ženská... a geniální herečka. Za mě plná palba hvězdiček. ()

Heywood

Dávám vysoké hodnocení, protože: Moc korporátů začíná přesahovat moc zvolených vlád. Klidně si dnes pořídí soukromou armádu a zaplatí policii, soudce kohokoli. Jsou stejně velkým nebezpečím pro demokracii jako totalitní režimy a není divu, že tento film volal po ozbrojeném odporu. K tomu řada zajímavých "výstřelů": Pobaltské země vystoupili z EU.... Migranti se ženou kamkoliv do Evropy....soukromé společnosti disponují technikou špičkových rozvědek.. Některým to trochu připomene Vyměřený čas z roku 2011, ale v zásadě jde o skvělé téma, výborně natočené s detektivní zápletkou a morálním poselstvím, které nelze ignorovat. Časem by se z lidí stalo jen krmení pro bohaté? Stačí se podívat, jak se "strážci demokracie" staly Orwellovými prasaty podřadné kategorie.. Vizuál dobře temný, hudba skvěle doplňovala a herci byli ošklivě přesvědčiví. Takže 70% a mimochodem: Určitě jste před spaním zhasli tu zapálenou svíčku? ()

Draconian

Téma s obchodováním s časem, který nám lidem na světě zbývá, není úplně nové. Viz. skvělý  "Vyměřený čas". Německý film "V ráji" ale téma zpracovává velmi dobře a jinak. Hlavní cápek příběhu pracuje pro Eon (ne, s elektrikou fakt neobchodují), kteří pro bohaté nebo velmi úspěšné lidi hledají vhodné dárce - času, respektive životní síly. Cápek přijde jak pojištovák, nabídne tučnou sumu a daný člověk poskytne například patnáct let svého života někomu jinému. Názor cápka na celou věc se razantně změní, když mu vyhoří byt, na který má masivní hypotéku a jako zástava pro půjčku dala jeho žena svých  čtyřicet let...přijde exekuce a cápkova manželka přijde o tolik let života. Během dne je zní stará paní. Chlápek se rozhodne pro svou ženu ona léta získat zpět....unese šéfku Eonu. Film se samosebou nevyhne klišé, ale většinu času nabízí velmi zajímavý a dobře vykreslený příběh. Postavy nejsou černobílé a dialogy nabízí i možnost k zamyšlení.Nechybí ani zvraty a překvapení. Skvěle je tu zobrazená nepříliš vzdálená budoucnost (ono výzkum prodloužení lidského života je v plném proudu...a jde do toho hodně peněz.) a film může být klidně i kritika celé společnosti. Celou dobu snímek udržel mou pozornost a v podstatě mě až překvapil, jak moc se mu vše daří. To evropské pojetí mi moc sedí (amíci by z toho udělali dle mého názoru něco úplně jiného). Ted trochu spoiler....... .... Popravdě ale závěr snímku ale takové uspokojení nepřinese. Není to špatný konec a má svou logiku, ale je dost hořký a možná vás naštve, jak se zachová nejedna postava. Bavilo mě to a podle mě vážně povedené sci-fi. 80% ()

spawnxp

Celkem znepokojující... až mě napadá jak to vlastně v NetFlixu mysleli - jakože Brave New World, zelenej a udržitelnej, multikulti, vysoce estetickej - ovšem jen pro někoho, že. Neprivilegovaná pakáž (většina - my všichni) - v uprchlickejch lágrech. Je ovšem třeba pominout romantizující finále - tedy "nesmiřitelnej" boj - (ovšem vlastně v rámci systému) až do "konečného vítězství dobra" - bezpečně (hlavně pro korporátní "záporňáky") někdy v hodně daleký budoucnosti... Ovšem celkově filmařskej nadstandart - až na některý herecký výkony, prvoplánový postavy a podivnou závěrečnou scénu na baltický pláži (?). Velice slušnej průměr ()

Karbos

Nějak mě to nedokázalo upoutat, začátek ještě dobrý ale pak začal být dej moc repetitivní a utahaný a já se začal nudit, chápu, že se to někomu mohlo líbit ale já se spíš nudil, Promhalo svůj potenciál (nadějný námět) a nemělo tah na branku, hlavně v druhé půlce. ()