Reklama

Reklama

Večer tříkrálový

  • Velká Británie Twelfth Night: Or What You Will (více)
Trailer

Obsahy(1)

Závěrečná z první řady Shakespearových komedií. Plná převleků, náhod, lehkovážných piklů, zvratů, záměn i rozuzlení. Příběh dvojčat, která se ztratí v bouři a která se po různých peripetiích na konci šťastně setkají, vznikl na oslavu vyvrcholení tradičního dvanáctidenního vánočního veselí, končícího na Tři krále, a byl poprvé vydán v r. 1623. Mýtická země, zvaná Illyria, v níž se jeho děj odehrává, se ovšem v adaptaci uznávaného divadelního režiséra Trevora Nunna nápadně podobá viktoriánské Anglii s její melancholickou podzimní náladou. Hvězdnému obsazení dominuje Helena Bonham Carterová coby krásná Olivie a Imogen Stubbsová ve dvojroli Violy a Cesaria, v jedné z posledních hereckých kreací tu můžeme obdivovat i Nigela Hawthornea, nezapomenutelného sira Humphreyho ze seriálu Jistě, pane ministře... (Česká televize)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (63)

d-fens 

všechny recenze uživatele

...vtipné a veľmi zábavné, typovo skvele obsadené... a nikdy by som nepovedal, že krásnej žene môžu fúziky tak pristať, ako Imogen Stubbs :)) mimochodom, zdá sa mi, že niektorí si ju pomýlili s H.B.Carter, pretože práve Stubbs alias "Viola" alias "Cesario" tu hrá jednoznačne "prvé husle" ;) imho jednoznačne lepšie ako ospevovaný Zamilovaný Shakespeare, ktorému toto čo do reklamy oveľa skromnejšie, no vo výsledku zdarilejšie dielko predchádzalo ()

andiek05 

všechny recenze uživatele

Tato Shakespearova hra se mi líbí, viděla jsem i na divadelních prknech a prostě mě baví. Takže se nechci věnovat hodnocení příběhu, ale spíše zpracování. Přiznávám, že z počátku jsem měla menší obavy, protože se jedná již o trošku starší film, ale byla jsem velmi mile překvapena. Pěkné! Zároveň velmi kladně hodnotím prostředí, herecké obsazení a to nejen z hlediska samotného hrání, ale i vzhledu, protože dvojčata jsou si „podobná“ a palcem nahoru hodnotím i proměnu Violy v Cesaria, protože je opravdu podařená. Jsou pro mě nepochopitelné proměny tohoto typu, kdyby si jedině slepý nevšiml, že se jedná o ženu a ne mladíka, a zde tomu tak není :-D :-D Tento film bych si prostě pustila hned znovu :-) ()

Reklama

Jirka_Šč 

všechny recenze uživatele

Hodně překvapivé a to jak zpracováním, tak shakespearovou předlohou. Četl jsem překlad hry a tak dobře jsem se nebavil. Ne, že by byl špatný. Jen moje představivost nebyla tak dobrá jako představivost tvůrců filmu. ■ Knižní klub vydal v roce 1999 překlad Večera tříkrálového. Na jeho konci je rozbor hry z pera překladatele, Martina Hilského (zkrácené zde http://www.shakespeare.cz/2005/vecer.html ). Právě jsem si opět přečetl. Film obsahuje všechny zásadní body rozboru. Nic neschází. Ještě jednou. Výborné. ()

Morien 

všechny recenze uživatele

Osobně preferuji způsob, kdy se ve filmu shakespearovky uchopí současně a využijí za á toho, že je to film, a za bé, že současnost a její kulturní dědictví obsahuje jak to, co napsal Willy, tak těch x století vývoje myšlení za tím, a dá se to všecko pomíchat dohromady. Nevidím moc smysl tradiční adaptace - k tomu je tady přece divadlo s intenzivnějším zážitkem. Když tradičně, tak Branagha. Ale i tak mě tenhle snímek bavil. ()

ma883 

všechny recenze uživatele

Miluji Shakespeara v jakékoli podobě. Dokonce se ráda podívám i na ty příšerné americké studentské komedie, které slavná dramata obracejí více méně naruby. Ale existuje pár shakespearovských skvostů, které jsou pastvou pro oko i ucho. Vedle mistrovských tragédií napsal W.S. řadu komedií, které zbožňuji snad ještě více. Jednou z nich je bezbochyby Večer tříkrálový aneb cokoli chcete. Je tady má oblíbená metoda kuklení, kterou jsem si zamilovala už jako malá holka díky Třem oříškům pro Popelku a Noci na Karlštejně. Viola však přivádí tuto metodu k dokonalosti a je velice snadné se s touto hrdinkou ztotožnit. Orsina není možné nemilovat. Toby Stephens předvádí rozervanost alá James Dean tak dokonale, že vás dostane hned při prvním povzdechnutí. O výkonu Helen Bonham Carterové, Imeldy Stauntonové, Bena Kingsleyho, Nigela Hawtorna či Racharda E. Granta nemluvě. Celý příběh je navíc přenesen do epochy, která Ilirii propůjčuje jedinečný charakter. Hudba, verše, milostné i tragikomické motivy dělají z Večeru tříkrálového poutavé filmové dílo, na které se vždy ráda podívám. ()

Galerie (37)

Zajímavosti (1)

  • Ve filmu je Orsino o několik let starší než Viola, ovšem v době premiéry filmu měla Imogen Stubbs (Viola) 35 a Toby Stephens (Orsino) teprve 27. (mix2x)

Reklama

Reklama