Bláznivá komedie se satirickými a parodickými prvky Divoká stvoření má leccos společného s vyhraněnou poetikou legendární skupiny Monty Python. Jeden z předních členů tohoto seskupení, John Cleese, je ostatně spoluautorem scénáře, spoluproducentem a protagonistou bizarního příběhu, v němž ošetřovatelé jedné anglické zoologické zahrady musejí čelit novému vedení, dosazenému nabubřelým miliardářem Rodem McCainem. Nový ředitel Rollo Lee a McCainova manažerka Willa Westonová však postupně přecházejí na jejich stranu a pomáhají jim bojovat proti šéfovi a jeho nepoctivému synovi Vincemu. Všemi silami a s pomocí nejrůznějších lstí se brání záměru zoologickou zahradu zlikvidovat... Snímek těží ze situační komiky, dané zejména prostředím, z dobře vypointovaných gagů, z různých záměn a dvojsmyslů a v neposlední řadě i z černého humoru. Při jeho natáčení se sešli tvůrci a herci z velmi úspěšné britské komedie Ryba jménem Wanda (1988). Po prvních testovacích projekcích John Cleese přepracoval některé scény a režiséra Roberta Younga nahradil při dotáčkách Fred Schepisi. (Česká televize)

majxik

V oboru komedií mi tento snímek příjde jako lehký nadprůměr. Příběhem zasazeným do prostředí ZOO s skvělým hereckým osazením a dobře napsaným scénářem snad nikoho neurazí, a pokuď i přes mé doporučení, se nebude tato komedie libit, klidně mi napište do pošty. ()

Kubaso

Pro tenhle film není dvakrát spravedlivé, když jej člověk porovná s "Rybou jménem Wanda", ale copak to jde jinak, když si o to titíž tvůrci sami řekli? A z onoho pomyslného souboje se novější film musí zákonitě odplazit po čtyřech. Vzácně vídaná absolutní souhra hereckého týmu z "Wandy" je ta tam a namísto ní je tu dvakrát tolik Kevina Klinea, který svoji tehdejší dokonalou kreaci rozhodně nezopakoval, krásná Jamie Lee, která nemá co hrát, a poněkud odstrčený Palin. Situaci zachraňuje John Cleese, kdykoli je na scéně. S trochou soudnosti a s vědomím, že něco tak unikátního jako byla "Wanda", se nerodí každé desetiletí, musím téhle zvířeně s umělým chrupem přiznat několik bez přehánění geniálních momentů, kdy jsem se pobavil opravdu skvěle. ()

sochy.zirafka

Jo, jo, je to předvídatelné, lineární, silně devadesátkové komediální dílko, ale tak perfektně švihlé, že jsem se s očima v sloup musel neustále chechtat jako puberťák. S takovým ansámblem to snad jinak ani nešlo, že? :) ()

V.Silver

Skvělá napůl montypythonovská komedie o marketingu v jedné anglické ZOO - problém je, že pokud to berete jako něco jiného než prodloužený montypythonovský skeč, asi se vám to moc líbit nebude. Mi se to ale líbilo :) 75% ()

Autogram

Monty Python zachraňuje ZOO a robí to po svojom. S veľa rečami a suchým humorom, ktorý je občas až taký suchý, že som ho neprehltol. Jamie Lee Curtis je tu sexidolom, pričom by to u nej na prvý pohľad nikto nepredpokladal. ()

Bernhardiner

Nechápu, proč se dobré a vtipné momenty tohoto filmu rozhodli tvůrci vykompenzovat těmi navýsost trapnými. Je to sice strašná sranda, když se někdo přefik..přeřekne, ale když se to přehání, tak to diváka spíš otravuje. V některých momentech mi příjde, že se scénáristi inspirovali Zdeňkem Troškou. Strašná škoda, tohle téma se dalo zpracovat určitě vtipněji a kultivovaněji. Ale Američané vyžadují jednoduchou zábavu, a tohle je přesně pro ně jak dělané. 50% ()

SG-1

"Víte, Willou, neměla byste se tak oblíkat, lidi si budou myslet, že se chcete prospat do vedení." -Vince- ()

PALINO

FIERCE CREATURES je v dobrom zmysle slova poriadna ptákovina, ktorá je ale miestami celkom vtipná. Film obsahuje niekoľko scén, ktoré balancujú na hranici trápnosti, ale najmä zásluhou hercov sa nimi nakoniec nestávajú. Najvtipnejší je John Cleese, ktorý si svoju postavu s chuťou užil a vtipný je i Kevin Kline vo svojej dvojúlohe (hlavne ako starý McCain). ()

Mr.Floyd

Celkom nápaditá komédia o mimoriadne "nebezpečných" miláčikoch zamestnancov jednej zoo sa vďaka skvelému obsadeniu, adekvátnej dávke humoru a troche akčnosti stala oddychovou záležitosťou pre rodiny s deťmi. Nie je jej čo zazlievať, podobne ladených filmov s akým takým scenárom a dobrými hereckými výkonmi je ako šafránu. Pokiaľ patríte k milovníkov nenáročných filmov, pridajte si ešte jednu hviezdičku, musím sa priznať, že aj ja som bol medzi 3 a 4 na pochybách. ()

kwoky

Čekal jsem na něco zajímavého 30 minut. Přeřeky v půlce filmu mi vykouzlily první úsměv na tváři. A až hodina přinesla upřímný smích. Budu si z tohoto filmu pamatovat příliš dlouhý rozjezd a malou návaznost jednotlivých scén. ()

fastum

Zdaleka ne tak vtipná jako Wanda, ovšem stále docela koukatelná bláznivá konedie v čele s už trochu vyčerpaným Johnem Cleesem. ()

berry.77

Lee Curtis tu hraje dost velkou kost,až mi spadla čelist a John Cleese zase brutálního komedianta či sexuální mašinu ,ale to tak vypadalo pač tyhle momenty mě dost dostali a u mě si to získalo velké místo vlepších komedii:) ()

sona123

Začátek slibný, anglický humor reprezentovaný Johnem Cleesem. Pak ale přichází ke slovu Jamie Lee Curtis následovaná Kevinem Klinem a všechno jde do kytek. Divoká stvoření se mění v trapnou americkou komedii, která však naštěstí někdy skončí. No co už. ()

(Z)denny

Jak zachránit ZOO před krachem? Rada je jednoduchá - přilákat co nejvíce návštěvníků. A zaměstnanci se v tomto snímku pustili do záchrany svérazným způsobem - nalákat návštěvníky na divoká a krvelačná zvířata.. ()

waits

Cleese se svym freudovskymy prebrepty a ustavicne mluvici Palin, do toho parta zamestnancu ZOO, chodici ve finale ve zvirecich prevlecich a Lee Curtis se svoji sik postavou - bavil jsem se! Kline dostal dvojroli bezcitnych kapitalistu (Cleese je labourista, takze se na tehle postavach s gustem vyradil). Klasicke crazy prvky jako schovavani do skrine, honicky nebo prevleky pusobily prirozene, zabavne byly i sexualni dvojsmysly, u kterych se vetisinou kroutim trapnosti. ()

arcticsky

Zde jsem trochu váhal s nejvyšším hodnocením - film je chvílemi proměnlivé kvality. Nicméně vypointování příběhu a několik skvělých hereckých výkonů (zde naprosto úžasná Jamie Lee Curtis, ukecaný Michael Palin a další) mě nakonec přesvědčilo. ()