Muž se zlatou zbraní

• Velká Británie The Man with the Golden Gun (více)

Jeho střela nikdy nemine cíl. Teď má na mušce Jamese Bonda. James Bond, nejlepší tajný agent Jejího Veličenstva, se ve své nové misi musí vydat na Daleký východ. Kdosi totiž poslal britské tajné službě zlatou kulku s Bondový číslem 007. Jediným, kdo ve světovém podsvětí zlaté projektily používá, je nájemný vrah Francisco Scaramanga, který si za každou zabitou oběť účtuje milion dolarů. Přes výrobce zlatého náboje se Bond dostane k čínskému průmyslovému magnátovi Hai Fatovi. Ten si totiž u Scaramangy objednal vraždu významného fyzika Gibsona, který u něj dosud pracoval na vývoji laserového děla s názvem Solex. Sám Hai Fat však brzy zahyne Scaramangovou rukou. Zabiják převezme jeho impérium a chystá se smrtící Solex využít pro své vlastní cíle. Jediný, kdo mu v tom může zabránit, je James Bond... (Česká televize)

Fíma

Zatímco většina bondovek s Moorem se mi trochu plete, Muž se zlatou zbraní tímto problémem netrpí. Řádný padouch vyzve 007 na souboj muže proti muži. Kdo by odolal? ()

Stanmi

V devátém filmovém dobrodružství agenta 007 čeká Jamese Bonda (Roger Moore) střet s nejlepším nájemným vrahem na světě Fransiscem Scaramangou (Christopher Lee)...Velmi povedená bondovka a stylová rozlučka režiséra Guye Hamiltona se světem agenta 007. Roger Moore má opět v roli Bonda svůj charakteristický šarm, styl a humor. Nicméně kromě Rogera velkou pochvalu zaslouží také jeho filmový protivník Scaramanga v podání skvělého Christophera Lee. Ten uměl vždy výborně ztvárnit záporné postavy a díky němu je jeho Muž se zlatou zbraní jedním z nejvíce ikonických bondovských záporáků. Po minulém díle, který se z velké části odehrával v Americe, se tentokrát Bond přesouvá do Asie a jeho pátrání po Scaramangovi se odehrává v Macau, Hong-Kongu a Thajsku, takže o zajímavé lokace rozhodně není nouze. Co se týče bond-girls, tak tvůrci vsadili na švédskou krásu, protože z této země pochází jak představitelka Scaramangovy milenky Maud Adams, tak Britt Ekland, která ztvárnila nešikovnou agentku Mary Goodnightovou. Co rozhodně nechybí této bondovce tak to jsou zajímavé místy až hravé nápady, kterých je film plný, takže v průběhu děje se dočkáme třeba lunaparkového bludiště, obživlých soch, letajícího auta nebo liliputánského pomocníka Scaramangy Nick Nacka, kterého ztvárnil francouzský herec Hervé Villechaize. Skvělý záporák, exotické lokace, krásné ženy, zajímavé vychytávky, to vše dělá z Muže se zlatou zbraní jednu z mých nejoblíbenějších bondovek. ()

eMeMko

Bond č.9. Pokud hraje hlavního záporáka Christopher Lee, nemůžete šlápnout vedle. Sice za celý film (kromě posledních 20 minut) utrousí jen pár vět, ale jeho silné charisma z něj prostě dělá skvělého protivníka. Děj je zde bohužel trochu zmatený, akce je však opět dostatek a Roger Moore stále drží laťku kvality 007 hodně vysoko. Dočkáme se zde i prvních "pořádných" odhalených scén, takže pokud patříte mezi "dolňáky", nebudete zklamáni. Finální hodnocení: Stejně kvalitní film jako předchozí snímky. ()

blondboss

V poradí druhá "mooreovská" bondovka, ktorá si našliapla slušným tepnom hneď na začiatku a mimo pár hluchých miest si to slušne napoklonkovala až do kvalitného a svižného záveru. Technologické nápady Scaramangu super a aj samotný záporák bol jeden z tých charizmatickejších. Bond girl opäť jedna z tých sympatickejších a titulná pieseň tentokrát nič moc. Mohlo to v globále dopadnúť aj horšie, takže určite lepšia bondovka. 70 % ()

sAreOn

Slabší, o dost slabší... šílěne zmatečné. A některé věci bych možná spíše z Bonda vynechal - tři bradavky apod. Christopher Lee už to bohužel nezachrání. Navíc už je to možná až moc komedie na můj vkus... ()

kishi_SO

prostredie cernoskeho getta sa vymenilo za Cinsko-Hong-Kong-Thajske. Scaramanga uzasny, Roger Moore zacina byt adekvatnym nastupcom Conneryho. ()

Gynekolog007

Tahle bondovka neni moc slavná, ale patří mezi moje oblíbené. Skvělý záporák Christopher Lee. Ovšem tu bondgirl bych doma mít teda nechtěl :D ta Scaramangova je lepší. Navíc potěší chvíle kdy se v záběru mihnou její sympatický kozy :-) Roger pořád v dobrý formě. Parádní skok přes řeku v ještě lepším bouráku. A závěrečná hra na schovávanou je napínavá. Jen toho trpaslíka si mohli odpustit :-) ()

ALchemik

Z těch lepších bondovek, které jsem viděl, skvěle propracované interiéry a krásné exteriéry. Žádné miliony vystřílených nábojů a tisíce výbuchů, žádné potoky krve. A Goodnightová byla moc roztomilá kočka! ()

Etherium

Prvá polovica dosť slabá, takmer žiadna akcia, nič... Druhá polovica, tá zasa sršila nápadmi a akciou, naháňačkami, modernou technikou a hlavne celým ťahákom bol výborný Christopher Lee v zápornej úlohe, čo som pred spustením filmu ani nevedel, takže som bol milo prekvapený. Liezol mi na nervy ten trpaslík. Scénka so solárnou technikou sa mi asi najviac páčila, ako aj naháňačka s autami, kde už dosť dobre zvládali kameru. Zvukové efekty asi najväčší pokrok, od posledných bondoviek. ()

easer07

Všechny Mooreovky mám velmi rád. Tahle však byla nejslabší. I tak má spoustu velikých kladů. Ještě docela mladý Moore se musí vypořádat s dobrým a charismatickým záporákem Scaramangou v podání Leeho a ještě lepším přisluhovačem skrčkem Nickem Nackem. Tyto klady však překrývá celková utahanost, místy nudnost a slabý scénář. Přemýšlel jsem o třech, ale dát Bondovi, Jamesovi Bondovi průměr by byl velký hřích ! ()

Pan.Antonin

Po skvělém Žít a nechat zemřít jsem byl natěšen na další bondovku. Proto mě Muž se zlatou zbraní trochu zklamal. Potěšil ale Scaramanga, šerif Pepper a létající auto. Silné čtyři hvězdy. ()

ZetDaElO

Oproti až kabaretnému Moorovemu debutu, to vyzeralo na veľmi seriózneho až dramatického Bonda. Až do chvíle, kedy sa s nevysvetliteľných príčin vrátil na scénu extrémne otravný Sgt. Pepper. Ak ku tomu prirátame troj bradavkového Christophera Lee a najzbytočnejšiu postavu v históriíí Bondov v podobe dôstojníčky Goodnight, máme z toho klasickú scénaristickú pomocnú školu. Mimochodom Goodnightová. Postava, ktorá by mohla byť zamestnaná maximálne na okresnej mestskej polícií a nie v službách jej veličenstva. Okrem toho, že Bondovi nijak nepomohla, svojou riťou v bikinách mu spôsobila najdramatickejšiu chvíľu v tejto časti. Čo nás späť privádza ku scenáru... ()

Christopher Lee 1922 - 2015

Christopher Lee 1922 - 2015