Hráči

• Nový Zéland

• Austrálie

Krimi / Drama / Psychologický

USA, 1998, 121 min

Flop, Turn, River. Check, Raise, Fold jsou pokerové výrazy varianty Texas Hold'em, kterých si v snímku docela užijete. Nečekejte však jakýkoliv přesah, tady se prostě a jednoduše nastaví hlavní děj, rozdají karty a spustí 121 minutová zábava, krerá s titulkama zkončí, stejně jako divákovy myšlenky nad tím co právě viděl. Ony dvě hodiny jsou však poměrně hustě našlápnuté zajímavýma situacema, ve kterých by divák díky velice povedenému castingu neměl mít problém s empatií, zejména do hlavní postavy Matta Damona, která velice přirozeně vtahuje do děje. Zvláštně se své role chopil Norton, ovšem pokud bych se měl pozastavit nad někým jiným než Damonem byl by to spíše John Malkovich a jeho ruský Teddy KGB, který na sebe strhne veškerou pozornost kdykoliv se objeví (škoda, že je to spíše sporadicky). Jako celek nepůsobí Hráči možná tak kompaktně a John Dahl z nich mohl "vytřískat" daleko více. Pokud však hledáte pohodový film, který si na nic nehraje mohli by Hráči být správnou volbou. Listen, here's the thing. If you can't spot the sucker in the first half hour at the table, then you ARE the sucker.(10.2.2009)

"Let's play some fucking cards!" Dve hodiny zbehli až príliš rýchlo... Je síce pravda, že zábavné mi príde sledovať aj niekoľko hodinový prenos World series of poker - je to proste veľmi zaujímavá hra, ale to neznamená, že by si ho nemohol užiť aj pokru neznalý človek. Veľmi pútavý a pôsobivý film. "Few players recall big pots they have won, strange as it seems, but every player can remember with remarkable accuracy the outstanding tough beats of his career."(so true...)(4.3.2009)

Zahrál bych si. Teda kdybych uměl hrát. :) Damon, Norton, Turturo, Malkovitch, nádherná Famke Janssen. Ti všichni hrají přímo hypnoticky a já sám sebe pozoroval jak padám do světa králů, královen, kluků a vysokých sázek. Navíc konec nepatří mezi klasické konce "s ponaučením", i když... svým způsobem patří. A víte co? Nechám to na vás. Když během první půl hodiny u stolu nerozeznáš blba, pak jsi blb ty.(23.5.2010)

Hlášky: Mike McDermott: - "Poslouchejte, věc se má takhle. Když během půl hodiny nerozeznáš u stolu blba, pak jsi blb ty." & Mike McDermott: - "No-Limit Texas Hold'Em je Cadillac mezi pokry." & Mike McDermott: - "V Přiznání velkých pokrových hráčů, Jack King řekl: 'Někteří hráči si vzpomenou, jak vyhráli velký balík, což je divnější jak to vypadá, ale každý hráč si s nepopsatelnou přesností pamatuje podivuhodně smolnou část jejich kariéry.' Sedí to na mě. Protože jak jdu tam, stěží si vzpomenu jak jsem vyhrával, ale nemůžu přestat myslet na to, jak jsem o vše přišel." & Mike McDermott: - "Proč si myslíš, že každý rok se u finálového stolu Světové série sejde pět stejných chlapů? Jsou to snad nejšťastnější týpci ve Vegas?" & Worm: - "Jo, vidíš? Co sem mu kdy udělal?" Mike McDermott: - "Přeřízl jeho mámu." & Mike McDermott: - "Nemůžeš ztratit to, co nedáš do středu." (pauza) "Ale taky nemůžeš vyhrát." & Mike McDermott: - "Dobře, srovnám tě, nebo si zítra ráno nebudu vážit sám sebe." Teddy KGB: - "Respekt je všechno, co ti ráno zbude." & Mike McDermott: - "První cena na Světové sérii v pokru je milion babek. Ponesou moje jméno? Nevím. Ale jdu to zjistit."(19.2.2009)

Pro hráče pokeru je tento film jako pohlazení po duši. Na rozdíl od Hráčů se Stallonem, kteří jsou spíše k smíchu. Zatímco Mike dodává příběhu nadšení a radost ze hry, tak Červ trefné hlášky a vtipné situace. Nortonovi sedla role Červa jako prdel na hrnec a právě scéna s pověstným věšákem u mě dotáhla Hráče až na plné hodnocení. Nechci tvrdit, že je tady film podhodnocený, ale hráči pokeru si 10% můžou klidně přidat.(8.9.2010)

• - Matt Damon a Edward Norton se zúčastnili světové soutěže v pokeru. Náklady 10 000 USD pokrylo studio Miramax. Matt Damon vypadl po čtyřech dnech, když jej vyřadila světová legenda pokeru Doyle Brunson. (Tygrys)

• - Natáčení probíhalo v autentických newyorských klubech, v Taj Mahal Casino v Atlantic City, v Siwanoy Country Clubu v Bronxville a v Newarku. (Tygrys)

• - Červ (Edward Norton) měl ve filmu kouřit, ale jeho představitel je velký odpůrce kouření, takže se scénář upravil. (Tygrys)