Hráči

• Nový Zéland

• Austrálie

Krimi / Drama / Psychologický

USA, 1998, 121 min

Jelikož jsem milovník pokeru a rád si ho s kamarády zahraji a chtěl bych někdy zkusit něco většího, tak mě film zaujal. Matt Damon v hlavní roli jako mladý pokerový hráč je skvělý a dobře ho doplňuje trošku bláznivější Edward Norton. Kdo zná poker, nebo ho má rád, tak si svoje na tomto snímku určitě najde.. 8/10 = 80%(22.6.2011)

Ty pokerové vsuvky doprovázené vysvětlivkami v Damonově podání neměly chybu. A to jsem prakticky po celou dobu netušil, jaká jsou pravidla hry, protože poker je pro mě španělskou vesnicí. Ale nakonec takhle se přece pozná dobrý režisér, když vám dokáže vám neznámou látku podat poutavým pohledem. Příběh sám o sobě nebyl nijak překvapivý. Dva kámoši, jeden má průser, druhý se to za něj snaží vyžehlit, je z toho ještě větší průser a všechno pak směřuje k závěrečné hře. Osobní vztahové drama hlavního hrdiny možná mohlo být trošku vyšperkovanější či vyhrocenější a určitě bych uvítal více Famke Janssen, ale již zmíněné karetní partie spolu s dokonalým obsazením daly ta drobné nedostatky takřka zapomenout. Škoda, že nejsem pokerový hráč. Určitě bych si to užil více. Přesto 85%.(11.7.2014)

Hlášky: Mike McDermott: - "Poslouchejte, věc se má takhle. Když během půl hodiny nerozeznáš u stolu blba, pak jsi blb ty." & Mike McDermott: - "No-Limit Texas Hold'Em je Cadillac mezi pokry." & Mike McDermott: - "V Přiznání velkých pokrových hráčů, Jack King řekl: 'Někteří hráči si vzpomenou, jak vyhráli velký balík, což je divnější jak to vypadá, ale každý hráč si s nepopsatelnou přesností pamatuje podivuhodně smolnou část jejich kariéry.' Sedí to na mě. Protože jak jdu tam, stěží si vzpomenu jak jsem vyhrával, ale nemůžu přestat myslet na to, jak jsem o vše přišel." & Mike McDermott: - "Proč si myslíš, že každý rok se u finálového stolu Světové série sejde pět stejných chlapů? Jsou to snad nejšťastnější týpci ve Vegas?" & Worm: - "Jo, vidíš? Co sem mu kdy udělal?" Mike McDermott: - "Přeřízl jeho mámu." & Mike McDermott: - "Nemůžeš ztratit to, co nedáš do středu." (pauza) "Ale taky nemůžeš vyhrát." & Mike McDermott: - "Dobře, srovnám tě, nebo si zítra ráno nebudu vážit sám sebe." Teddy KGB: - "Respekt je všechno, co ti ráno zbude." & Mike McDermott: - "První cena na Světové sérii v pokru je milion babek. Ponesou moje jméno? Nevím. Ale jdu to zjistit."(19.2.2009)

No ono keď sa pozrieme čisto na kostru scenára, tak tu nejde o nič iné, iba o získanie peňazí cez poker na splatenie dlhov. Čiže film je husto predvídateľný a vlastne ním aj byť chce, aby sme pocítili v závere zadosťučinenie z prekonávania prekážok, ktoré majú hrdinovia v ceste. Lenže forma nám túto prevídateľnosť nevynahrádza. Proste hrá sa tu poker alebo čo ja viem čo a pokiaľ vo vás pohľad na postupku z rozdania nevyvoláva orgazmus, tak ste na nesprávnej adrese. Alebo si len poviete, že to bolo fajn, dobre sa na to pozeralo a herci ušli.(19.2.2018)

Matt Damon - jeho hráčská vášeň se všemi triky, manévry, gesty, blafováním a myšlenkovými pochody, je děsně nakažlivá, i když partneři jako je Červ - Edward Norton - jsou na zabití, protože jim nejde o hru, ale jen o prachy. Napětí jako hrom kdykoli je Matt u karet a to i v bezvýznamné hře, natož v té důležité s Malkovichem, něco hráčské i mezilidské psychologie a morálních dilemat, ale díky inteligentnímu scénáři, je to velmi přitažlivé, i herci si to užívají a ve výsledku je to znát.(13.12.2005)

• - V úvode filmu cituje Mike McDermott (Matt Damon) slová Doyle Brunsona: "Texas bez limitu je Cadillac pokru", ktoré použil vo svojej knihe zvanej "Super System". Neskôr cituje: "V Texase bez limitu je hlavné prinútiť hráča vsadiť všetko", čo je tiež zo spomínanej knihy. (tarponko)

• - Červ (Edward Norton) měl ve filmu kouřit, ale jeho představitel je velký odpůrce kouření, takže se scénář upravil. (Tygrys)

• - Při realizaci filmu spolupracovali mistři a znalci pokeru. Hlavním konzultantem se stal známý hráč Mike Selza. (Tygrys)