Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Na Kypru zatkne zvláštní jednotka vůdce arabské teroristické organizace Jaffu. Z Atén startuje americký Boeing 747, na jehož palubě je mezi čtyřmi stovkami cestujících Jaffův zástupce Nagi Hassan s osmičlenným komandem, které letadlo krátce po startu obsadí. Únosci žádají Jaffovo propuštění. Analytik CIA David Grant však tvrdí, že je na palubě ukryt ztracený nervový plyn, který chce Hassan použít k útoku. Jeho množství by mohlo zničit celé východní pobřeží USA. Grant, Travis a šestičlenné komando s leteckým inženýrem Cahillem mají proniknout na palubu letícího stroje s pomocí speciálního letounu NASA. Dojde však k havárii, kterou Travis zaplatí životem. Komando na palubě letadla tak zůstane bez velitele i bez spojení s krizovým štábem. Vojáci rozmístí sledovací zařízení, aby zjistili počet a polohu teroristů na palubě, a zatímco Cahill s pomocí raněného pyrotechnika Cappyho zneškodňuje nálož s nervovým plynem, Grant má najít jejího konstruktéra Jean-Paula Demoua, který dokáže bombu odpálit dálkovým ovládáním. Přestože se mu podaří získat na palubě spojence v odvážné letušce Jean, čas se nebezpečně krátí. Velení se totiž domnívá, že komando zahynulo, a přikáže letoun sestřelit. (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (349)

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

Nestihnul jsem začátek a proto se musím zeptat - detektiv Poirot na palubě měl zjistit, kam zmizel v titulcích uvedený pan Seagal? A proč se Hercule po celou dobu vyšetřování tváří tak fanaticky? Namíchlo ho snad, že musel dát dolů knírek? Zatímco analytik Russell v brejličkách napínavě brání státní zájmy USA, já své ochráním tak, že tu snůšku klišé završenou klišé ze všech neklišovatějších (rande hlavních hrdinů sotva vyváznou ze spárů smrti) už víckrát neuvidím. ()

Anthony 

všechny recenze uživatele

Kromě úvodní akce a zručně natočeného přestupu z letadla do letadla, je to spíše o napětí než o akčních scénách. A napětí se režisérovi podařilo opravdu navodit. Kurt Russell není špatný, nejvíc se mi ale líbil Oliver Platt. Vzhledem k tomu, že skoro celý film je spíše uměřený až realistický, tak konec realismus odhodí v dáli a nastupuje typický hollywoodský závěr. ()

Reklama

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

"Pane Grante, jste ochoten se proletět? V zájmu národní bezpečnosti?" Jasně, že je ochoten, vždyť je to hrdina, pyrotechnik a pilot - jenom o tom ještě neví. A tak nám jedno necelé komando a jeden celý kravaťák, nastoupili za letu do uneseného Boeingu. Už jsem několikrát nastoupil s nimi a když jsem konečně strávil překvapení, že jindy neprůstřelný, neprobodnutelný a neprokopnutelný hrdina tentokrát nedokázal přeprat fyzikální zákony, tak jsem si to vždycky užil. ()

castor 

všechny recenze uživatele

Stuart Baird sice režijně debutoval, nicméně měl za sebou coby střihač nespočet zkušeností s velkými akčními projekty. Zase v tom byli teroristé (tentokrát v čele s démonickým Davidem Suchetem), pár nečekaných hrdinů z masa a kostí (vládní analytik Kurt Russell a statečná letuška Halle Berry) i šéf protiteroristické jednotky Steven Seagal, který nečekaně překvapí. Ač bych v jiných případech psal, že on sám i producenti jeho filmů pochopili, že není třeba experimentovat a jen pokračovat v nastoupené cestě, tady jde o dost odlišnou látku a jeho úhybný manévr je nakonec vlastně fajn. O hrdinství se totiž postarají jiní. Výsledkem je v produkci ostříleného Joela Silvera několik dramatických momentů, třeba přesun komanda do uneseného boeingu, dunivý zvuk a velké finále, kterému pár diváků, kteří v životě neslyšeli jméno John McClane, i zatleská. ()

Segrestor 

všechny recenze uživatele

Je to sporné. Příběh je velmi zajímavý, sází na klasickou divákovu hrůzu z uneseného letadla, bortí klišé o hlavních hrdinech, když jednoho z nich nechá chcípnout ve spojovacím tunelu dvou letadel, a nemystifikuje ohledně tzv. islámské otázky, zkrátka, nepřehání to i přesto, že teroristi jsou velmi slušní gentlemani. Bohužel se pak příběh dvě hodiny nudně plácá a zmatkuje a v závěru vše zabíjí idiotským finále s nesmrtelným padouchem. Tak asi za tři. Ano i ne. Zaplať satan, že je to už tak starej film. Žel, viděl jsem ho teprve teď. ()

Galerie (37)

Zajímavosti (23)

  • Scény z vily v Taliansku sa natáčali v Kalifornii v meste Sierra Madre, scény svadby a únosu v Portoriku a scény pristávania lietadla v mohavskej púšti. Natáčanie prebiehalo od 19.6.1995 do 17.10.1995. (Real Tom Hardy)
  • Neskoršie verzie filmov boli upravené aby spĺňali politickú korektnosť. Samovražedný atentátnik už nedrží počas odpálenia v ruke korán, Nagi Hassan (David Suchet) vo svojich scénach taktiež nedrží v ruke korán, jeho scéna ako sa modlí na kolenách je taktiež preč. Slová "Allah" a "Infidel" (neverník) boli zmenené na "God" (Boh) a "Enemy" (nepriateľ) a tiež pôvod teroristov je nešpecifikovaný, zatiaľ čo v pôvodnej verzii pochádzajú z Alžírska. Paradoxom je, že vlajka na osobnom lietadle teroristu, ktorá patrí buď Iraku alebo Sýrii, zostala zachovaná. (Real Tom Hardy)

Reklama

Reklama