Na Kypru zatkne zvláštní jednotka vůdce arabské teroristické organizace Jaffu. Z Atén startuje americký Boeing 747, na jehož palubě je mezi čtyřmi stovkami cestujících Jaffův zástupce Nagi Hassan s osmičlenným komandem, které letadlo krátce po startu obsadí. Únosci žádají Jaffovo propuštění. Analytik CIA David Grant však tvrdí, že je na palubě ukryt ztracený nervový plyn, který chce Hassan použít k útoku. Jeho množství by mohlo zničit celé východní pobřeží USA. Grant, Travis a šestičlenné komando s leteckým inženýrem Cahillem mají proniknout na palubu letícího stroje s pomocí speciálního letounu NASA. Dojde však k havárii, kterou Travis zaplatí životem. Komando na palubě letadla tak zůstane bez velitele i bez spojení s krizovým štábem. Vojáci rozmístí sledovací zařízení, aby zjistili počet a polohu teroristů na palubě, a zatímco Cahill s pomocí raněného pyrotechnika Cappyho zneškodňuje nálož s nervovým plynem, Grant má najít jejího konstruktéra Jean-Paula Demoua, který dokáže bombu odpálit dálkovým ovládáním. Přestože se mu podaří získat na palubě spojence v odvážné letušce Jean, čas se nebezpečně krátí. Velení se totiž domnívá, že komando zahynulo, a přikáže letoun sestřelit. (TV Nova)

R-2

Celkem průměrný akčňák, kde se těšte na Kurta Russella a nečekejte nic od Stevena Segala. Nejvíc si ho totiž s tímto filmem spojíte s plakátem. Jinak slušná zábava. ()

Tomulka

hrozné. Místo Kurta měl zůstat Steven a mohli jsm emít přepadení tři :)) Ne že by to něják výrazně ovlivnilo kvalitu snímku. ()

Libb

Moc natahovací, příliš mnoho zápletek. Být to klidně o 30 minut kratší, mohla by být hvězda navíc. Na druhou stranu, kdo má jako já rád letecké záběry, přijde si aspoň trochu na své. ()

cabaday24

skvely film, bohuzel pouze do okamziku, kdy mistr nepochopitelne opustil letadlo. sok, zdeseni, mayhem - v tu chvili sem to musel vypnout... mimochodem, vratil se nebo ne? ()

chosan

Akční klasika, která nesmí chybět v žádné filmotéce tohoto žánru. Skvělý herecký výkon Russela, ale horší příběh tedy nemyslím příběh ale je to přehnané takhle by se to asi udělat nedalo 75%. ()

Bohdy67

Celkem klasika s výborným hereckým obsazením. Pro někoho dobře, že se Seagal zabil hned na začátku, pro mě trochu škoda,ikdyž je pravda, že pak v průběhu děje ani nějak nechyběl. Jedna ze lepších rolí Kurta Russella, kterému tu nezkušenost a naivitu asi sežral málokdo :) Plusem je,že nebyl dán do role "Chucka" ,který všechny zabije sám, víčkem od coca coly..Klasickej akčňák let devadesatým, za slušných 65% ()

Voxel

Celou dobu jsem si říkal o kolik by bylo lepší, kdyby místo Russela byl v tom letadle Seagal. Ale to už by pak byl úplně jiný film. I tak se mi to docela líbilo - atmosféra, napětí, filmů odehrávajících se na palubě letadla moc není. ()

Himbajz

Steven Seagal umře hned na začátku, což film posouvá z jedné hvězdy na dvě. Možná bych mohl dát třetí hvězdu za zpracování a kvalitu. Ale, to bych musel být více pod vlivem koňaku :-) ()

leonskennedy

Velká výhoda filmu je že se brzy zbaví Segala(nechápu proč je psanej jako druhej),akorát by překážel Kurtovi ,Halle Barry a Leguizamovi s Plattem.Slušná podívaná a i přes svou délku nenudí. ()

soukyd33

Tak v tomto filmu si Steven Seagal moc nezahrál, ale mělo i tak velmi dobrý děj a akce byla také. Záchrana USA a letu 343 letadla Boeing 747 až nemožným způsobem na tom nejpodivnějším místě. Akce a dobrý příběh. Herecké výkony všech na jedničku, akorát se všichni moc potili. 😁 Kurt Russell zde zahrál výborně agenta. Doporučuji. Hvězdiček 4**** ()

Bogrant

Boeing 747 v ohrození nehodnotím na štyri hviezdičky preto, že je to asi jediný film v ktorom sa Seagalovi nepodarí prežiť, ale preto, že sa jedná v rámci možností o dostatočne dobrý akčný film s Russellom, ktorý sa dokázal zahrať na akčného hrdinu a zastúpiť tak svojho kolegu viac než presvedčivo. Zvyšok vojakov taktiež výborne zvolený, koniec mierne za hranou, ale celkovo obstojnosť ()

Chicharron

Nedoceněná akční devadesátková klasika, možná díky nesmělému akčnímu hrdinovi prezentovaném Kurtem Russellem. Steven Seagal zmírá kupodivu záhy a situaci musí zachraňovat "civilní analytik" CIA (Kurt Russel) potýkající se s nedůvěrou zbytku zásahové jednotky plné protřelých mazáků, mezi kterými exceluje John Leguizamo. David Suchet má roli ušitou na míru, vtipálek Oliver Platt je ve formě a pomineme-li pár nelogických ptákovin (John Leguizamo s několika krvavými děrami na zádech později vstoje salutuje ze sanitky), je  film docela slušná zábava a ani po létech neomrzí. ()

Krupe

V tomto filmu si zahrál Steven Seagal svou životní roli. Vzpomínám si, že když jsem to viděl poprvé, tak jsem si říkal, kde a jak se tam objeví znovu :-) ()

Sa.sa

Zajímavě natočený film o únosu letadla, které nakonec jdou zachránit za letu... :))) Co víc dodat, než to, že je to béčko a tak se na to musí koukat... Jedna dobrá zpráva je, že Seagal chcípne hned na začátku :))) ()