Na Kypru zatkne zvláštní jednotka vůdce arabské teroristické organizace Jaffu. Z Atén startuje americký Boeing 747, na jehož palubě je mezi čtyřmi stovkami cestujících Jaffův zástupce Nagi Hassan s osmičlenným komandem, které letadlo krátce po startu obsadí. Únosci žádají Jaffovo propuštění. Analytik CIA David Grant však tvrdí, že je na palubě ukryt ztracený nervový plyn, který chce Hassan použít k útoku. Jeho množství by mohlo zničit celé východní pobřeží USA. Grant, Travis a šestičlenné komando s leteckým inženýrem Cahillem mají proniknout na palubu letícího stroje s pomocí speciálního letounu NASA. Dojde však k havárii, kterou Travis zaplatí životem. Komando na palubě letadla tak zůstane bez velitele i bez spojení s krizovým štábem. Vojáci rozmístí sledovací zařízení, aby zjistili počet a polohu teroristů na palubě, a zatímco Cahill s pomocí raněného pyrotechnika Cappyho zneškodňuje nálož s nervovým plynem, Grant má najít jejího konstruktéra Jean-Paula Demoua, který dokáže bombu odpálit dálkovým ovládáním. Přestože se mu podaří získat na palubě spojence v odvážné letušce Jean, čas se nebezpečně krátí. Velení se totiž domnívá, že komando zahynulo, a přikáže letoun sestřelit. (TV Nova)

mzop

Slušnej akčňák. Nebýt to až tak neuvěřitelné a nebýt hlavní hrdina všehoschopný, dala bych o hvězdičku navíc. ()

Slickcz

Hercule Poirot se s kámošema rozhodne unést letadlo a zaparkovat s ním před Bílým domem. Jack Burton s naškrobeným límečkem a tanečnice z Posledního skauta mu v tom zabrání. Pohodová akce na víkendové odpoledne. ()

alesandro2

V době uvedení filmu to byla fakt bomba. Dodnes si pamatuju, jak jsem byl naprosto v šoku, když Seagal odfičel do luftu a konec. I dnes je to nadprůměrný akčňák, který mě prostě baví. A Halle Berry, mňam! ()

martin2702

Moc pěkný film a super natočený.Steven my tam až tolik nevadí moc si tam nezahrál ale budiž Russel ho patřičně nahradil a celé to komando v letadle to sem si fakt užíval čekali do poslední minuty než zaútočí hodně slušný akčnák. ()

zuzam

Výborný akční film, skvělá Halle Berry i Kurt Russell. Jen jsme tedy celý film čekali, až se jeden z obvyklých superhrdinů vrátí do hry.:-)) ()

Vaelor

Jedno z největších filmových zklamání. Ten film jsem viděl prvně v cca 10 letech a přísahám, že jsem celou dobu čekal, že se Seagal nějakým způsobem vrátí do letadla. Ale nevrátil... ()

Tomgunses

Co na tom, že to má nějaké mouchy, nic moc tady hodnocení, ne každému se to musí líbit. Já dávám 5*, páč je to jednoduše můj zamilovaný film. Viděl jsem ho mockrát, vždy parádní akční napínavá jízda, suverénně nejlepší biják s touto tematikou. Suchet, Berry, Russell vynikající! ()