Na Kypru zatkne zvláštní jednotka vůdce arabské teroristické organizace Jaffu. Z Atén startuje americký Boeing 747, na jehož palubě je mezi čtyřmi stovkami cestujících Jaffův zástupce Nagi Hassan s osmičlenným komandem, které letadlo krátce po startu obsadí. Únosci žádají Jaffovo propuštění. Analytik CIA David Grant však tvrdí, že je na palubě ukryt ztracený nervový plyn, který chce Hassan použít k útoku. Jeho množství by mohlo zničit celé východní pobřeží USA. Grant, Travis a šestičlenné komando s leteckým inženýrem Cahillem mají proniknout na palubu letícího stroje s pomocí speciálního letounu NASA. Dojde však k havárii, kterou Travis zaplatí životem. Komando na palubě letadla tak zůstane bez velitele i bez spojení s krizovým štábem. Vojáci rozmístí sledovací zařízení, aby zjistili počet a polohu teroristů na palubě, a zatímco Cahill s pomocí raněného pyrotechnika Cappyho zneškodňuje nálož s nervovým plynem, Grant má najít jejího konstruktéra Jean-Paula Demoua, který dokáže bombu odpálit dálkovým ovládáním. Přestože se mu podaří získat na palubě spojence v odvážné letušce Jean, čas se nebezpečně krátí. Velení se totiž domnívá, že komando zahynulo, a přikáže letoun sestřelit. (TV Nova)

cici24

Na tohle jsem čekal, že spolu budou hrát dvě hvězdy jako Kurt a Steven,,,Bohužel Steven se ve filmu jen taktak ohřál a vše zbylo na Kurtovi...né, že by to bylo nějak špatný, ale nijak to nezaujalo....jen "Poirot" byl jako vždy dobrý a je škoda, že ho vidíme v tak málo filmech jako padoucha.... ()

Nerajohn

Celkem průměr, ale dva plusy. Filmaři se nebáli jednu z hlavních postav brzy zabít a za druhé D. Suchet - u jeho teroristy šel strach. ()

@nthr4X

I v dnešní době je to pro mě hodně dobrý snímek, klasika těch lepších filmů na nově. Je to takový ten ,,americký film', kdy nakonec i přes veškeré trable vždy skončí happy-endem. Kurt Russel hraje skvěle, ale Seagal mi naopak vůbec nechyběl... ()

DrakMrak

čtyři hvězdy je moc ale na tři to má :-) je to sice správně americky ujetý ale koukatelný… hepiend na konci správně americký ale jinak se to dá vydržet :-) ()

DansteR

Trochu nechápu, že se ten film někdy řadí mezi "Seagalovky"...ale co už. Nazval bych to vážně průměrem těchto akčních filmů. Zásahovka v letadle plném teroristů újde, mrtvý Seagal taky dobrý a letuška Halle Berry, proč ne? Tak akorát 50% ()

Leník

Pro tenhle film mám slabost. Připouštím, že na něm není na první pohled nic zajímavého, děj už jsme v mnoha podobách viděli jinde, ale stejně se mi to líbí. Snad kvůli Davidu Suchetovi v roli arabského teroristy, snad kvůli výletu do oblak Stevena Seagala, snad kvůli několika vtípkům, snad kvůli půvabné Hale Berry. Nevím, čím to je, ale mám ho ráda. A nezviklá mě v tom ani včerejší první shlédnutí nadabované verze - český dabing naprosto otřesný, zvukař měl zřejmě volno... občas jsou repliky téměř nesrozumitelné. ()

MAXIKILLER

No prosím, to se na Seagala furt nadávalo, a pak ho tu máme v životní roli. Vždyť jenom kvůli jeho "akci" která nemá v akčních filmech obdoby, se na to každý milovník béček musí podívat:) A to povinně! Co se týče ostatních borců a borkyň, je to už jen slabý odvar. Kurt Russel v brejličkách ( Jaktože mu je tam nikdo za celou dobu nerozbije?!), David Suchet kupodivu neřeší zločiny jako "Erkil Poarót", ale stojí na opačné straně barikády jako bad guy. Celkově jsou to pěkné 3*. ()

Tsuki003

Po zhlédnutí mám okousané nehty a samým vzrušením a napětím jsem si u některých částí filmu učůrávala do kalhot ;) Myslím to vážně. Tenhle film si pamatuju odmalička, nějakým záhadným způsobem se mi ale podařilo pokaždé (asi 3x) vidět jen asi čtyřicet minut od konce. Teď, když jsem konečně objevila o jaký film jde, jsem si ho jaksepatří vychutnala - a nevím, snad je to tou nostalgií a sentimentalitou, ale líbil se mi a napínal mě neskutečně, i když jsem věděla, jak to dopadne (mimoto je to stejně jak nabíledni). Nechuť ve mně lehce vyvolala počáteční přítomnost Stevena Segala (kterýho momentálně nějak nemůžu vystát), ale to brzo přešlo; kór když se tak hezky proletěl se záverečnou drsnou větou před smrtí... Musím přiznat, že terorismus mě děsí, ale na Kurta Russella se hezky dívá a imponovala mi i statečná Halle Berry. A ten klišoidní konec... nojo, prostě něco pro mě ;) ()

PeteBuck

Dalo sa to. V dobách, keď bol Seagal na vrchole mi pripadalo šibnuté, že zomrel takto skoro. Ale ak by to prežil, to by ten film s touto tématikou trval asi iba hodinu, no tak sa o to musel postarať Kurt Russell. Celkom slušný thriller, ktorý trochu stratil na lesku, ale je to stále celkom dobrý film. Jasné, zasa ďalší teroristi a zasa ďalší hrdinovia, ktorí zabránia, aby skazené charaktery ohrozili úžasne čisté nevinné USA. Dnes to už fakt pôsobí smiešne, teda v dobách, kde si už dosť veľa ľudí uvedomuje, že najväčšími teroristami sú USA samotné. OK, to nebolo o filme, ale tak trochu to s filmom súviselo. ()

rytir1

Jedno slavnější obsazení než druhé, ale kupodivu nejlepším ze všech je ve vedlejší roli pan Suchet. Z něj jde terorista opravdu cítit. Asi by se nenašel lepší islamista ve filmech. ()

ALchemik

To se povedlo...Čekám klasickou Seagalovku a on si Steven po půl hodině vyletí komínem (tím komínem připojeným k boeingu :-)) a už se neukáže... Jinak kvalitní napínavý film, nezatížený spoustou akčních stříleček a bitek. Velmi kvalitní výkon Davida Sucheta, který přesvědčivě ztvárnil záludného padoucha...Stálo to za shlédnutí. ()

Horác

Film je dodnes zábavnej. Nezapomenutelný je samozřejmě Stevenův konec. Potěší mladá Halle, stejně jako "Poirot" v roli záporáka. Bez problémů se na to dívám po 20+ letech. ()

os10

Ale jo, je to celkem napínavý a poutavý, i když vlastně Seagal už po chvilce vypadne z letadla a nehraje:) Ještě že tam zůstane Halle Berry:) ()

Hicks

Standardní podívaná v hollywoodském stylu. Dobrý Russel, černokrásná Berryová, zajímavý Suchet. Perličkou filmu je použití neviditelného letounu F - 117 Nighthawk. Dodnes ale nechápu, jak mohli do jednomístného bombardéru nacpat celé přepadové komando:-) P.S. No vidím, že to postřehl už Abdul, zase jdu s křížkem po funuse ()

zurivymlok

Paráda. Konečně jsem viděl Seagala umřít. Ale nejvíce budu slavit, až Seagal jednou vezme roli, kde mu někdo rozbije držku. A pěkně na férovku - prostě ten oponent bude lepší. Tomu dám pět hvězdiček i kdyby to byla sebevětší blbost. ()

R-2

Celkem průměrný akčňák, kde se těšte na Kurta Russella a nečekejte nic od Stevena Segala. Nejvíc si ho totiž s tímto filmem spojíte s plakátem. Jinak slušná zábava. ()