Na Kypru zatkne zvláštní jednotka vůdce arabské teroristické organizace Jaffu. Z Atén startuje americký Boeing 747, na jehož palubě je mezi čtyřmi stovkami cestujících Jaffův zástupce Nagi Hassan s osmičlenným komandem, které letadlo krátce po startu obsadí. Únosci žádají Jaffovo propuštění. Analytik CIA David Grant však tvrdí, že je na palubě ukryt ztracený nervový plyn, který chce Hassan použít k útoku. Jeho množství by mohlo zničit celé východní pobřeží USA. Grant, Travis a šestičlenné komando s leteckým inženýrem Cahillem mají proniknout na palubu letícího stroje s pomocí speciálního letounu NASA. Dojde však k havárii, kterou Travis zaplatí životem. Komando na palubě letadla tak zůstane bez velitele i bez spojení s krizovým štábem. Vojáci rozmístí sledovací zařízení, aby zjistili počet a polohu teroristů na palubě, a zatímco Cahill s pomocí raněného pyrotechnika Cappyho zneškodňuje nálož s nervovým plynem, Grant má najít jejího konstruktéra Jean-Paula Demoua, který dokáže bombu odpálit dálkovým ovládáním. Přestože se mu podaří získat na palubě spojence v odvážné letušce Jean, čas se nebezpečně krátí. Velení se totiž domnívá, že komando zahynulo, a přikáže letoun sestřelit. (TV Nova)

Skalda

Jako film pro pamětníky tohle bude jedou bomba, nebo myslíte, že ještě někdy uvidíte Seagala, Halle Berry a Russela v jednom filmu? ()

mkali

Zajímavý film o ještě zajímavějším přestupu z jednoho letadla do druhého v desetikilometrové výšce. Jenom škoda toho Seagala - ikdyž Kurt Russel ho dokázal plně nahradit.. ()

dezert

Je škoda, že je to tak tupý. Ani nevadí všechny ty klišé, ale to polopatický vysvětlování každé hovadiny je fakt na prd. Plus ten konec. Jinak Steven Seagal je fakt frajer. Vypadá to, že ten film byl hodněkrát přestříhávanej a nejspíš byly i nějaký dotáčky, protože není možný, aby ten film byl tak tupej. Udělaný to bylo suprově. Kurt Russell je frajer. A to je všechno. ()

mira007

Originální zápletka, o které se říká, že se jí inspirovali teroristé z 11.září. Seagal si zahraje asi jen dvacet minut a zbytek stojí na trojce Russel, překrásná Berryová a perfektní psychopat Suchet. Zásah speciálního komanda vypadal jako realisticky žádná Rambovina, což do té doby nikdo moc netočil. To je trend až po roce 2001. Fajn akčňák. ()

thunnus

Poměrně solidní thriller s ucházejícím Russellem, překvapivě (spoiler) brzy umírajícím Seagalem, krásnou a hodnou Halle Berry a netradičně záporným "Poirotem" Davidem Suchetem. Dívat se na to určitě dá, občas film dokonce i překvapí a místy je to i zábava. ()

Ad4mson

Speciální jednotka zachraňující americké letadlo ze spárů teroristů? Klišé na klišé, ale já tento film prostě miluju. Napětí se dá krájet, hrdinové jsou zpocení, nervozní a šeptají, Hercule Poirot (David Suchet) je fanatik a věříte mu to. Jenže co tenhle film stvořilo z dobré půlky je hudba. Jerry Goldsmith hrdinské motivy prostě umí a při závěrečné konfrontaci s teroristy mě z hudby přecházel mráz po zádech. Stuart Baird, dříve pomocný střihač, se osvědčil i jako režisér. A že mu to tehdy šlo... ()

chalp

SPOILER!Pre nefanúšikov Stevena Seagala povinnosť! Jedná sa o jediný film kde fakticky, naozaj, bez rečí umrie!SPOILER! ()

(Z)denny

Dobrý akční snímek, který má myšlenku, napětí, akci.. Příjemná podívaná s dobrým obsazením, ve kterém hraje i Halle Berry, která k podpoření svého výkonu nemusí ukazovat svoje silikony.. Že by to bylo tím, že je v té době ještě neměla? ()

Brejlil

Sotva se stihneme rozkoukat a ten, jehož jsme považovali za vůdce, mizí. To je jediné větší překvapení. Film je jinak takovým průvodcem po standardech akčních filmů 90. let. Relativně inteligentní zápletka, velice charismatický záporák (zapomeňte na Poirota, Suchet je opravdu dobrý islámský terorista) a občas i napínavé scény. Má ovšem i své vady, například neustálý pohyb komanda po letadle, plném cestujících, si logicky doslova koleduje o prozrazení, ale ono nic. Také konec s "letounem v nouzi" je klišé jako hrom, byť scéna, ve které Russell vždycky vyřeší jeden problém pilotáže, aby se alarmy rozeřvaly kvůli něčemu jinému, je docela vtipná. Fajn je Berryová, můj oblíbenec Leguizamo se také neztratil. Celkem průměr, ale solidní... PS. Je docela trapné vidět film 17 let starý, jehož vizuální efekty jsou mnohem lepší, než v leckterém filmu letošním (Drive Angry např.). ()

RadimFišer

Pokud jsem si něco z filmů z letadla zapamatoval, pak je to tento. Totálně uchvacující a tajnemné použití vojenské technologie. Snad poprvé jsem viděl ve filmu neviditelné letadlo za spousty milionů a ještě ho přitom rozsekají. Napětí se stupňuje a zvyšuje jak smysů zbavené. Toto je jeden z nejlepších filmů, to mi někdo nevezme. Úrovní by se dal srovnat se současným letem 93. Tento je ale z reality, která nás všechny bolela. Boeing 747 v ohrožení si zaslouží vaší pozornosti. ()

boyd.

Další "ačkový" film Seagala ve kterém, ale nehraje hlavní roli a to mě dost naštvalo, když jsem to viděl poprvé. Hlavně jsem tomu nechtěl věřit, protože všude byl uváděn seagal jako, že v tom má hlavní roli, škoda no bylo by to určitě parádní akční podívaná kdyby tam hrál až dokonce, zase ale na druhou stranu to bylo něco nového a trochu změna v jeho v jeho kariéře. Filmaři to ale udělali lišácky, protože věděli, že jména jako Kurt Russell a Halle Berry tolik nepotáhnou, i když to byli taky hvězdy jako hrom přiznejme si že Seagal byl v té době největší osobnost co v tomto snímku vystupovala a tak prostě postavili reklamní kampaň Boeingu 747 v ohrožení hlavně na něm a nejspíš udělali dobře, protože film v kinech vydělal dost hodně. Je to dobrá akční podívaná, napínavá až do konce. ()

jesus666

Celkom zábavný film. Keby som bol cynik, tak poviem, že pravdepodobne tento film inšpiroval teroristov na 11. september. Veď keď dokáže s Boeingom lietať letuška a úradník, tak už potom hádam každý. Príjemne ma prekvapil svojim výkonom aj "nesmrteľný" Steven Seagal :-) ()

hitcher

Asi nejlepší Seagalův film... :) Za jeho odchod ze scény a za záporáka s tváří Hercula Poirota dávám 3 hvězdičky. Jinak průměrný standartní akčňák. ()

Rokle

V hlavě mám stále ukázky a plakáty, kde byl Seagal proklamován za hlavní postavu. Při návštěvě kina to byl nejpřekvapivější zvrat Seagalovy filmografie :) ()

hororwatch

Film, na který jsem se jako menší koukal na kazetě hodněkrát po sobě. Samozřejmě že s odstupem času si uvědomuji, že ten film není tak kvalitní, ale pořád k němu cítim nějaký pouto. ()

Hapretor

Nejlepší role Stevena Fekála. Co tam sakra vyváděl? Kouknul sem na to hlavně kvůli němu. Film je blbej, ale ne nudnej. Jednohubka před spanim. I bez Stevena to bylo dobrý. Ne-li lepší. ()