Reklama

Reklama

VOD (1)

Reggie Dunlop je hrajícím trenérem týmu Náčelníků z Charlestownu z nižší hokejové ligy. Jeho hokejová kariéra se pomalu blíží ke svému konci a jeho tým na ledě kráčí od porážky k porážce, proto kolují zvěsti o jeho definitivním zániku. Reggie k tomu všemu ještě musí čelit porážce i ve svém osobním životě, protože se mu hroutí manželství. Když se dozví, že řeči o zániku Náčelníků jsou pravdivé kvůli zrušení továrny ve městě, rozhodne se existenci svého týmu zachránit. Rozšíří falešnou zprávu o prodeji Náčelníků floridské důchodové společnosti a snaží se změnit názor jejich utajovaného hokejového sponzora tím, že přitáhne pozornost diváků ve městě. Toho se mu podaří docílit díky nové koncepci, která spočívá v brutální hře a nespočtu šarvátek. Jeho tým vyniká v provokacích, bitkách a tvrdosti. Podceňované mužstvo začíná překvapivě vítězit, ale zároveň drží v lize rekordní počet trestných minut. Návštěvnost se sice podaří zčtyřnásobit, nicméně osud hokejových Náčelníků stále visí na vlásku… Americký snímek Nakládačka patří mezi populární komedie ze sportovního prostředí a v roce 1977 ho natočil slavný režisér George Roy Hill, držitel Oscara za slavný snímek Podraz. V hlavní roli temperamentního trenéra Reggieho vyniká Paul Newman, který se zde představí ve své poněkud drsnější podobě. Snímek je totiž založený na velmi černém a drsném humoru, který zábavně reflektuje prostředí nižších soutěží zámořského hokeje. (Česká televize)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (91)

dobytek 

všechny recenze uživatele

První polovina filmu je opravdu nakládačka. Hlavně od chvíle, kdy se do hry poprvé zapojej bratři Hansonové, jsem se skvěle bavil. O násilí, brutalitu, krev a černej humor rozhodně neni nouze. Jenže zábava moc dlouho nevydrží. Ve druhý polovině se začnou najednou řešit manželský vztahy a hlavně se kecá a moralizuje. Pak se odehraje ještě jedna hromadná bitka během zápasu a následuje podivný rozuzlení a happy end. Hodně nevyrovnanej film. Ale za vidění to stálo. Už jen kvůli tomu, že Paul Newman tady dostal opravdu hodně netradiční roli. ()

Sarkastic 

všechny recenze uživatele

Překvapivě ne tak špatné, jak jsem čekal. Samozřejmě, příběh za moc nestojí, vztahová linie je zde na víc, taktika postavená na pouhém rvaní a tvrdé hře naivní a pro fandy technického hokeje nepříliš přijatelná. Ale film je natočený s nadhledem, úsměvem a vlastně jde o docela pohodovou záležitost, takže to vidím na pěkné 3*, a jestli si z tohohle filmu alespoň něco určitě zapamatuju, tak to budou ti Hansonovic pošuci. ()

Reklama

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

"Spousta hrdinů začínala jako zločinci." Bratři Hansonové jsou prostě boží. Oni jsou jediným důvodem ke zhlédnutí tohoto snímku. Oni masakrují soupeře, diváky, prodavače buráků, varhaníka i rozhodčí a jsou přitom neskutečně zábavní. To ostatní tak zábavné zdaleka není, i když nahé zadky v okýnkách autobusu jako pozdrav pro fanoušky soupeře taky stály za to. Já jsem se tedy fanouškem Charlestown Chiefs nestal, ale když vidím vyjíždět bratry Hansony na led, tak nikdy nepřepínám a bavím se. ()

Slasher 

všechny recenze uživatele

Se poseru, co to jako bylo? Snad ani delikátní násilný pornáče z tý úžasný dekády nejsou tak WTF jako tahle pro mnohé kultovní hokejová ujetost. Je taková škoda, že je z 80% rozpitá do podivnýho a nijakýho dění kolem vztahů a prodeje klubu na Floridu, protože když přijde na ten hokej (respektive tu nejpokleslejší zábavu bez pravidel), je to bezduchá brutální sranda v čele s odzbrojujícím Paulem Newmanem. Film, co mohl vzniknout pouze a jedině v sedmdesátkové Americe. Taková škoda.... Byla by to stejná pecka jako starý LONGEST YARD. / Jo a tady si bez problému dokážu představit dnešní verzi s Willem Ferrellem. ()

igi B. 

všechny recenze uživatele

Výborná černá komedie! Jó ty mužské hry, jó ten hockey! . . . Hoši honí (když né perka :-) touš, k tomu se semo tamo poperou a jinak je to všechno šport. "Všichni jsou na nohou a volají: Zabte je! Tak to je hokej!..." Vlastně ne - je to jen byznys, ale na to musí chudák Reggie teprv přijít, protože s Chiefs ze Charlestownu se hraje divná hra... "Kloudnej zápas? O čem to mluvíš? Tohle je hokej..." . . . Tak tak. Nakonec tak samosebou vše skončí jak má - na férovku a s happyendem - vymaštěné hlavy, šport a láska opět vítězí nad bůhví čím vším a... . . . Tři a půl hvězdičky tahle řízně satirická komedie bezesporu zaslouží a já zaokrouhluju nahoru, už jen za ten nádherný Reggieho zlatočerný Pontiac GTO (model70), poněvadž jestli jste nikdy neslyšeli ten motor, tak... Tak nemáte t(o)ušení o tom, co je to tvrdej auťák... ;-) - - - P.S. Kvíz pro vypatlané puky, co v tom všem maj hokej: Víte proč hokejisti tolik lpí na modelkách a značkové konfekci? Ne? Zeptejte se na to Džagra nebo teho šaška - no jak se jmenuje... Jinak, kdo neskáče... ()

Galerie (49)

Zajímavosti (17)

  • Steve Carlson (Steve Hanson) byl z trojice nejblíže vrcholu, odehrál pět sezon ve WHA za Minnesotu, New England a Edmonton (tj. po boku Gordieho Howea i Wayna Gretzkého) a jednu v NHL za Los Angeles Kings. (MarekT)
  • Yvon Barette hrajúci brankára Denisa Lemieuxa dostal pri tréningu pukom do kolena takú ranu, že nemohol pokračovať v nakrúcaní. Obával sa, že bude nahradený, ale režisér všetky jeho scény odložil a počkal desať dní, než sa Yvon zotavil. (classic)
  • Newman podotkl, že toto natáčení mohlo za to, že mu zhrubl slovník. Že je to problém si uvědomil, když své dceři řekl: "Prosím tě, podej mi tu zasr..ou sůl". I tak označil natáčení za nejpříjemnější v životě. (Mikino00)

Reklama

Reklama