Nakládačka

• slovenský

Nakladačka

Komedie / Sportovní

USA, 1977, 122 min

Trochu žlučovitá a zapšklá komedie o tom, jak se hokej proměnil ve wrestling. Ovšem na druhou stranu je tu ta vesnická liga vykreslena vcelku věrně - fanynky jsou odkvetlé a marně bojují o zachování krásy, stejně tak jako hokejoví borci, kteří už mají to nejlepší dávno za sebou, ale všichni se tváří, jako že jsou mistři světa. A kde jsou ty časy, kdy Newman v Někdo nahoře mě má rád hrál mlátičku pitomce, která mluví spisovně jako vysokoškolský profesor. V Nakládačce se už naštěstí mluví tak, jak se v tomto prostředí mluvit má.(28.8.2011)

Film to není až zas bůhvijaký ale v porovnání s dvojkou je tohle opravdovej trhák.:-)))Newman slušně zahrál roli hrajícího trenéra Rega Dunlopa který se nebojí a jde svým mladším partákům příkladem ve rvačkách.Co si ale bezesporu zaslouží 5* je poslední 20minutovka když Regieho mančaft nastupuje v boji o titul proti týmu vydatně posilněném o hokejové rváče.Mezi posilami byly třeba hráči trošičku starší ale rvát se rozhodně nezaoměli.No a jestli hokej v tý době vypadal opravdu takhle tak to potěš košte,to bych si asi najal soukromýho plastickýho chirurga.Ale na druhou stranu bylo jasný že hokej vychovával opravdové chlapy,a když ne tak alkoholiky určitě:-)))(31.12.2008)

• senor

Film o jakési nesympatické partě podivných rabiátů, v čele s Newmanem (a to jsem si myslel že všechny jeho charaktery jsou kladné) hrající podivnou hru, která se zove hockey. Jediný trochu normální je tu šerif z Twin Peaks,ale ten si na konci taky přihřeje svoji polívčičku. Myslel sem si to, ale teď se mi to potvrdilo - G.R.Hill jako režisér nikdy za moc nestál. A nad vším vládne te "úžasný duch sedmdesátek". Ještě že u nás se hraje hokej.(13.10.2008)

Skvěle jsem se bavil, film ukazující zákulisí okresního hokeje, jejich fanoušky a novináře, nabízí řadu nezapomenutelných hlášek, trefně zparodovaných hokejových situací a hráče o jakých se nikomu ani nesnilo. Paul Newman s přehledem vede svůj tým, podpořen větami jako: "Vidíte to? Aha, vy vlastně nemůžete, tohle je rádiový přenos."(28.11.2012)

Satira na skutečnost, že hra je čím dál tvrdší a životu nebezpečnější. V tomto vynikal hlavně tým Philadelphia Flyers (největší rival "mého" Pittsburghu), který zastrašování povýšil na taktiku. Dokázal tak získat i dva Stanley Cupy (1974-75). V samotném filmu se Charlestown Chiefs vedení tradičně dobrým Paulem Newmanem začali ubírat stejným směrem, a to díky bratřím Hansonovým. Po jejich příchodu do týmu začíná ta pravá zábava. Nechybí zde ani malé nahlédnutí do soukromí hráčů. Ovšem film je sám o sobě čistým průměrem a tak mu ani jiné hodnocení dát nemohu. Pořád je to ale jeden z těch lepších filmů ze sportovního prostředí. Taková Poslední sezona by si z tohoto filmu a z Miracle měla brát příklad.(5.12.2008)

• - Steve Carlson (Steve Hanson) byl z trojice nejblíže vrcholu, odehrál pět sezon ve WHA za Minnesotu, New England a Edmonton (tj. po boku Gordieho Howea i Wayna Gretzkého) a jednu v NHL za Los Angeles Kings. (MarekT)

• - Ve filmu se Chiefs rozhodli přilákat fanoušky do arény i sloganem "Agresivní hokej se vrací do města". Asi o dva roky po premiéře filmu se v Detroitu rozhodli před sezónou toto heslo převzít jako self-promo místní Red Wings. (MarekT)

• - Dave Hanson (Jack Hanson) patřil do rodiny pouze na plátně a právě role ve filmu mu zajistila podpis profi-smlouvy v NHL s Detroitem. (MarekT)