Nakládačka

• slovenský

Nakladačka

Komedie / Sportovní

USA, 1977, 122 min

Skvelý športový film s legendou Paulom Newmanom...hokej je proste tvrdá hra:-)(20.2.2009)

Paul Newman v tomhle filmu ztvárňuje hrajícího coache krachujícího týmu, trochu hajzlíka, ale vlastně fér chlapíka :) co se snaží zachránit tým, ovšem hlavně sám sebe. Aby přilákal diváky a přesvědčil sponzory, vymyslí novou strategii - tvrdou hru a tak, když na led nastoupí "posila" mužstva bratři Hansonovi začne peklo. Mě osobně hokej nebere, ale nenudil jsem se 70%(7.4.2008)

První polovina filmu je opravdu nakládačka. Hlavně od chvíle, kdy se do hry poprvé zapojej bratři Hansonové, jsem se skvěle bavil. O násilí, brutalitu, krev a černej humor rozhodně neni nouze. Jenže zábava moc dlouho nevydrží. Ve druhý polovině se začnou najednou řešit manželský vztahy a hlavně se kecá a moralizuje. Pak se odehraje ještě jedna hromadná bitka během zápasu a následuje podivný rozuzlení a happy end. Hodně nevyrovnanej film. Ale za vidění to stálo. Už jen kvůli tomu, že Paul Newman tady dostal opravdu hodně netradiční roli.(25.1.2009)

• honajz

Snímek pravděpodobně bojuje proti tehdy až moc rozšířené a oslavované brutalitě v ledním hokeji v kanadsko-americké lize, což dokládá i scéna se striptýzem, který mnohým přijde nechutnější než krvavé bitky a špatný příklad mladým. Žel, do scénáře někdo narouboval ještě sociální téma, zavírané továrny, manželské vztahy, přičemž režisér nakonec sám netušil, co tuší, ani jaký žánr, a podle toho to vypadá. Jsou zde i komediální prvky, není jich moc, ale i ty nakonec spíše matou.(29.9.2012)

Jeden z nejlepších filmů o sportu to opravdu není, ačkoliv nám to slibuje obal originálního dvd, avšak jedna z nejlepších komedií o sportu možná ano. V některých scénách je hokej v podání Newmanových Náčelníků skutečnou zábavou, jindy brutální nakládačkou a často velmi dobře paroduje tento sport. Paul Newman je tu opět sympaťák numero uno a nezbývá mi, než smeknout před jeho výborným výkonem v tomto snímku.(10.3.2011)

• - Když Lily (Lindsay Crouse) vchází do Reggieho (Paul Newman) domu, lze vidět na jeho zdi obrázek hokejisty. Jedná se o hokejistu Bobbyho Plagera, který hrál za St. Louis Blues. (Mol)

• - Dave Hanson (Jack Hanson) patřil do rodiny pouze na plátně a právě role ve filmu mu zajistila podpis profi-smlouvy v NHL s Detroitem. (MarekT)

• - O hlavní roli projevil zájem Al Pacino, ten se ovšem smrtelně urazil, když se ho režisér zeptal, zda umí bruslit, a z projektu vycouval. Později toho sám litoval. (Mikino00)