Nakládačka

Nakladačka

Komedie / Sportovní

USA, 1977, 122 min

• Kimon

Měla to být kritika tehdejšího amerického způsobu hraní ledního hokeje? Nebo snad jen obyčejné filmové show z prostředí ledního hokeje plného agresivních rváčů? Těžko usoudit. V každém případě film divákovi nepředává téměř žádné poselství. No jasně, americký lední hokej je byznys a hráči jsou loutky. To ví každý. Ale co víc? Nic. Ani Paul Newman dostatečně nezaujal. Prostě slabší propadák.(1.1.2009)

• senor

Film o jakési nesympatické partě podivných rabiátů, v čele s Newmanem (a to jsem si myslel že všechny jeho charaktery jsou kladné) hrající podivnou hru, která se zove hockey. Jediný trochu normální je tu šerif z Twin Peaks,ale ten si na konci taky přihřeje svoji polívčičku. Myslel sem si to, ale teď se mi to potvrdilo - G.R.Hill jako režisér nikdy za moc nestál. A nad vším vládne te "úžasný duch sedmdesátek". Ještě že u nás se hraje hokej.(13.10.2008)

Stoprocentní filmový hokej. Už tedy víme, proč Florida angažovala Jágra; už před třiceti lety se zajímala o důchodce. Ta přehnanost mi sedla, stejně jako Newmanovi sedla uvolněná komediální role. A bratři Hansonové? Kéž by je měl náš nároďák... Možná bychom ani tak nevyhrávali, ale aspoň by se o nás ve světě vědělo.(29.9.2017)

Film to není až zas bůhvijaký ale v porovnání s dvojkou je tohle opravdovej trhák.:-)))Newman slušně zahrál roli hrajícího trenéra Rega Dunlopa který se nebojí a jde svým mladším partákům příkladem ve rvačkách.Co si ale bezesporu zaslouží 5* je poslední 20minutovka když Regieho mančaft nastupuje v boji o titul proti týmu vydatně posilněném o hokejové rváče.Mezi posilami byly třeba hráči trošičku starší ale rvát se rozhodně nezaoměli.No a jestli hokej v tý době vypadal opravdu takhle tak to potěš košte,to bych si asi najal soukromýho plastickýho chirurga.Ale na druhou stranu bylo jasný že hokej vychovával opravdové chlapy,a když ne tak alkoholiky určitě:-)))(31.12.2008)

Se poseru, co to jako bylo? Snad ani delikátní násilný pornáče z tý úžasný dekády nejsou tak WTF jako tahle pro mnohé kultovní hokejová ujetost. Je taková škoda, že je z 80% rozpitá do podivnýho a nijakýho dění kolem vztahů a prodeje klubu na Floridu, protože když přijde na ten hokej (respektive tu nejpokleslejší zábavu bez pravidel), je to bezduchá brutální sranda v čele s odzbrojujícím Paulem Newmanem. Film, co mohl vzniknout pouze a jedině v sedmdesátkové Americe. Taková škoda.... Byla by to stejná pecka jako starý LONGEST YARD. / Jo a tady si bez problému dokážu představit dnešní verzi s Willem Ferrellem.(12.2.2013)

• - O hlavní roli projevil zájem Al Pacino, ten se ovšem smrtelně urazil, když se ho režisér zeptal, zda umí bruslit, a z projektu vycouval. Později toho sám litoval. (Mikino00)

• - Postava Reggieho Dunlopa (Paul Newman) byla založena na skutečném kouči, který dlouho působil v nižší lize, a to na Johnu Brophym. Brophy se později stal trenérem Toronto Maple Leafs, kde působil dvě a půl sezony. (Mol)

• - Dave Hanson (Jack Hanson) patřil do rodiny pouze na plátně a právě role ve filmu mu zajistila podpis profi-smlouvy v NHL s Detroitem. (MarekT)