Nakládačka

Nakladačka

• Austrálie

Komedie / Sportovní

USA, 1977, 122 min

Film, po jehož natočení P.Newmanovi údajně zhrubl slovník, byl původně zamýšlen jako dokument o jednom třetiligovém hokejovém mančaftu, v němž hrál bratr scénáristky. Výsledkem je slapsticková komedie se satirickými prvky (každý zápas se zvrhne v neuvěřitelnou bitku a fandové šílí při pohledu na krev), přičemž k mým nejoblíbenějším momentům patří varhaník trefený pukem a elegantní "proplesknutí" kompletní soupeřovy střídačky.(9.10.2009)

• ArdathBay

Hrající lodivod teamu Náčelníků Paul Newman oblékající se do nejnemožnějších hadrů, co jsem kdy ve filmu viděl se snaží za každou cenu udržet nad vodou zkomírající hokejové družstvo nad vodou. Zbytečně dlouhá a nudící záležitost (prý kultovní ) , která neměla skoro žádný vývoj ani pořádný konec. Scény na ledě jsou víceméně trapnou záležitostí. A to je hokej jediný sport na který se dívám.(15.9.2008)

Hokejovej mač alias Posvíceňská tancovačka, když všichni přeberou, příšerně voháklej Newman říká ženám! věty typu: "Z vašeho syna se stává buzna, jestli si nenajdete chlapa, brzo bude mít labakana v puse" (šarmantní klaďas je to), s čistým hokejem to dotáhnete jedině na dlažbu (či do lazaretu, když se zvetíte nečekaně), ženský Chiefs "hrdinů" se nalejvaj chlastem ještě líp než oni, do toho zní melodická vypalovačka Right back where we started from a na konci nás čeká happyend. Vtipná antracitová komedie v obhroublý slupce, ač když filmu dáte šanci a oloupete ji...vykoukne na vás obhroublý jádro - ale mile. Nevybroušenej diamant o lásce ;-), jak jináč. Hráč: "Právě jsem dal gól ty šmejde!" Trenér: "Nechtěj po tobě góly, chtěj krev, ty posero!!" Dodatek: Viděla jsem to i česky a polovina dialogů je přeložená významově úplně nebo značně jinak a třetina vtipů je v háji :-(. Tady jedině origoš.(9.1.2012)

Jo v sedumdesátejch se točily ty nejvíc drsný a naturalistický filmy. Tohle je jeden z důkazů. Všechno zobrazeno, tak špinavě a surově. Hráči za zápas propotěj víc krve než potu a když někomu nerozbiješ na ledě xicht, tak jako by jsi nebyl. Paul hraje jak jinak než skvěle a bratři Hansonovi to se nedá popsat, to se musí vidět. Z filmu bych vypíchl scénu, kdy borcovi šijou na střídačce ret, všude krev, vy úplně cítíte jak to musí kurevsky bolet a on prostě skočí na led a jde sejmout dalšího týpka. To slabé hodnocení mi nejde do hlavy.(22.1.2014)

Skvěle jsem se bavil, film ukazující zákulisí okresního hokeje, jejich fanoušky a novináře, nabízí řadu nezapomenutelných hlášek, trefně zparodovaných hokejových situací a hráče o jakých se nikomu ani nesnilo. Paul Newman s přehledem vede svůj tým, podpořen větami jako: "Vidíte to? Aha, vy vlastně nemůžete, tohle je rádiový přenos."(28.11.2012)

• - V tomto filmu si role útoku bratří Hansonů střihli opravdoví hokejisté. Jeff Carlson (Jeff Hanson) byl ze všech nejméně úspěšný, v profesionálním hokeji to dotáhl nejvýš k sedmizápasovému intermezzu za Minnesotu Fighting Saints ve WHA (obdoba NHL v letech 1972-79). Jinak hrál spíše v nižších nebo poloprofesionálních soutěžích. (MarekT)

• - Na konci filmu při jízdě městem je v záběru vidět upoutávka na film Deep Throat (1972). (tomas.sulc.7)

• - Steve Carlson (Steve Hanson) byl z trojice nejblíže vrcholu, odehrál pět sezon ve WHA za Minnesotu, New England a Edmonton (tj. po boku Gordieho Howea i Wayna Gretzkého) a jednu v NHL za Los Angeles Kings. (MarekT)