Velmi nebezpečné známosti

• USA Cruel Intentions (více)

Kathryn (Sarah Michelle Gellar) a Sebastian (Ryan Phillippe) jsou dva bohatí zhýčkaní teenageři z té nejluxusnější části Manhattanu. A také papíroví sourozenci, protože jejich nechutně bohatí rodiče spolu uzavřeli manželství. Výraz zlatá mládež se ani zdaleka nepřibližuje jejich dekadentnímu životnímu stylu. Sebastian poznal všechny krásné dívky z Manhattanu a také Kathryn je na svůj věk neskutečně zhýralá. O to víc ji rozzuří, když dostane kopačky od svého přítele, který vyměnil její rafinovaný půvab za panenskou nevinnost naivní Cecile (Selma Blair). Kathryn proto s bratříčkem uzavře ďábelskou a náležitě pomstychtivou sázku. Pokud playboy Sebastian, kterému ještě nedokázala odolat žádná dívka, připraví Cecile o panenství a navíc dokáže svést další květ andělské nevinnosti Annette (Reese Witherspoon), připraví mu nevlastní sestřička noc plnou nadpozemské rozkoše. Pokud Sebastian prohraje, přijde o svého milovaného Jaguara, ročník 56... (oficiální text distributora)

Theraphosa

No, popustit fantazii se chce asi každému, ale zase tak moc extrémní to nebylo. Rozhodně jsem ale uvítal hlavní hrdiny, především S.M.Gellar, ta mi seděla v roli nymfičky naprosto spolehlivě. Trnem v oku mi ale pořád je onen osudový souboj a následná exkurze na kapotu taxi. Závěr a Bitter sweet symphony bylo supr. 75% ()

MareT.

Viděno asi dvěstěkrát...:-D jinak pro mě jeden z nejlepších teen filmů, co byl zatím natočený...Krásná ukázka toho, co zmůžou peníze, intriky a zhýčkanost...Gellar je perfektní mrcha, měla by brát více takových rolí!:-D ()

Anaximandr

Nerozumiem tomuto vysokému hodnoteniu. Je to obyčajný oblbovák pre násťročných. Niečo ako vodka s redbullom. Ďakujem radšej mám čistú. ()

KAD

jak už tady bylo řečeno, je to film o mladých a taky pro mladé a v tom to všechno je. je mi přesně stejně jako hlavním hrdinům, včera jsem to viděl poprvé (2.6.2008) a chytlo mě to, ale kdybych čekal ještě pár let, tak mi to asi taky nic neřekne a rozhodně nedám plné hodnocení. pro mě je nicméně tohle jedna z nejlepších adaptací klasika vůbec (protože když si vzpomenu na zprzněného "dikapriovského" Romea a Julii, chce se mi zvracet!) šel jsem do toho s nulovým očekáváním a byla to vážně síla. ()

Slimak

TAKOVEJ BLBEJ FILM...no to jsem dlouho neviděl...stačí si přečíst kousek obsahu a je jasné že nepůjde o nic moc inteligentního a smysluplného.Zápletkou se to blíží potenciálu telenovel...ale tohle je blbější....kdo koho připraví o panenství,kdo jsou ti dva gájové v posteli,kdo se svlékne za chvilku a já nevim ještě co....to má normálního člověka bavit?Ale je to o něco malinko lepší než Mamut....to zas jo. ()

Mičl

Takhle to většinou dopadá, když si scénárista vdechne život svému dílku za pomoci vlastní režie. Každá romantická slátanina musí mít happy end tady ten cruel konec sedl. Skvělý soundtrack a to ne jen díky třem hlavním peckám první na začátku druhá při prvním vpichu a třetí při tragickém konci, ale i ostatním, které skvěle zapadaly do scén. ()

Paity

Skvělý skoro až eroticky thriller, kterému nechybí nic, ani hořko-sladký konec. Neuvěřitelně přesvědčivá Sarah Michelle Gellar i Reese Witherspoon, co by mlaďoučké koťátko, které vše teprve objevuje.Nečekejte žádnou selanku, když jde o sázku, jdou všechny ohledy stranou. ()

provitamin

film o (pokrivených) medziľudských vzťahoch, ktorý ma dosť zaujal keď som ho prvýkrát videl. s odstupom času nadšenie trochu opadlo, ale stále si myslím že je to dobrý film a právom patrí medzi TOP 200 najobľúbenejších filmov tu na čsfd. ()

VIPerson

Nepřišlo mi to tak špatný, jak se tu píše. A pro spoustu lidí je to v podstatě kultovní film...chápu proč a nemám jim to za zlé. Příjde mi to jako dobrý tah na -náctiletý...rozhodně zdařilejší než dnešní pokusy, po kterých za 14 let nikdo ani neštěkne. ()

adam9

Cruel Intentions jsou filmovým skvostem. Ústřední trio se skvěle doplňuje, celá ta zvrácená aura funguje naprosto famózně (místy mi připomínala Mechanický pomeranč) i díky soundtracku a šťavnatým dialogům mezi Kathryn a Sebastianem a navrch tu ještě máme totální fuck off ending. Já se neskutečně bavil od začátku až do konce. Proč? Jednoduché! Jsem teenager! Tenhle film je prostě pro nás jako dělaný. Přeci jen ale jednu malou výtku mám. Dalo se to roztáhnout o nějakých 20 minut. Psychologie postav by byla hlubší a ještě více propracovanější. Uteklo to jak voda, přitom se to z plného konceptu nevyždímalo. ()

LittleMonste

Třešnička na dortu ze všech mých oblíbených filmů. Příběh není zas tak originální, ale způsob jaký byl naservírován divákovi je prostě neodolatelný. Sarah Michelle Gellar ve své nejsvůdnější roli. (95%) ()

kolemjdouc

kupodivu se na to dalo koukat od začátku do konce.Jenom se na film nesmíte dívat pohledem hnidopicha .Samozřejmě má to své ale...Sexualita je stará jako lidstvo samo.Jiná doba ,jiné "oběti " Ryan se mění v roli jako chameleon - podle potřeby momentální situace.Účel film splní - pobavíte se U mě dobrý. - ()

Hanys_

Ve dvaceti se mi to líbilo přece jenom víc. Místy trochu naivní romantika, ty pohnutky hlavních hrdinů a jejich změny chování jsou docela nepřesvědčivé, na druhou stanu mají Cruel Intensions asi ten nejlepší movie soundtrack. ()

Pttak

Pamatuju, jak jsme se na tenhle film koukaly ještě na VHS. Na tohle v podstatě vtipné romantické drama se smutným koncem se vždycky rád podívám. A jako vážně Sarah Michelle Gellar je tady fakt super kost. Záporná role jí vážně sluší. ()

Adramelech

Moderní americká parafráze slavného de Laclosova románu. Laclos mínil svůj text jako kritiku morálního úpadku francouské šlechty, která si krátila čas pletichami, sexuálními hrátkami a psaním formálně vytříbených dopisů. Popsal mentalitu vládnoucí třídy v době, do níž budoucnost už vrhala stín gilotiny. Ostatně samotný de Laclos unikl popravě jen díky protekci. Chci říci, že de Laclosovi ten příběh lze věřit. Naopak nelze uvěřit, že by dnešní mládež, byť třeba americká, uvažovala způsobem, jaký se zde prezentuje. Navzdory tomu mě film nenudil. Laclosův román Nebezpečné známosti (1782) je dílem vytepaným z tak ryzího kovu, že se jej Rogerovi Kumblemu vyplatilo ukrást i po víc než dvou stoletích. ()

Když si někdo koleduje o „odpad“

Když si někdo koleduje o „odpad“