Od chvíle, kdy Štěpán Šafránek nastoupil do ústavu pro mentálně postižené děti, uplynulo deset let. Ústav byl zrušen a Štěpán se vrací do nemocnice jako lékař u záchranky. Stále žije s pragmatickou lékárnicí Ute. Navíc mu zemřela maminka a musí se postarat o pohřeb i pozůstalost. V dispečinku záchranky slyší sestru Toničku vyprávět o řediteli Sahulákovi, který chtěl skočit z okna, a doma ho vyhledá Kendy, kterého vyhodila manželka. Když se zastaví za Ute, narazí na zrzku Annu a nabídne jí svezení. Majitel prosperujícího autosalonu Karas ho přemlouvá, aby se přihlásil do konkurzu na nového ředitele nemocnice, ale on o tom nechce ani slyšet. Pohádá se s Ute a poté opět narazí na Annu. Napíše pro ni básničku a další den Karasovi řekne, že se rozhodl kandidovat. Dál se schází s Annou. V konkurzu vyhraje a stane se novým ředitelem nemocnice. Začátky nejsou snadné. Navíc přijde o svou novou lásku Aničku, která zahlédla Ute, jak přichází ke Štěpánovi domů s kufrem. Marně ji hledá, v nemocnici se pouze dozví, že otěhotněla a odstěhovala se. Štěpán se odmítne zaplést do podvodných machinací a vrátí se k záchrance. O sedm měsíců později je nahlášen akutní porod... (TV Nova)

Vojcl

Jednoznačně nejslabší díl z celé série, ale v současné tvorbě české kinematografie, určitě patří k tomu lepšímu!!! ()

blackrain

Mezi Pavlem Křížem a Davidem Matáskem to pořád funguje. Jejich postavy definitivně dospěli, vyzráli a samozřejmě zestárli. Nikdo nemládneme a neděláme stejné věci jako v mládí. Posunuli jsme se někam jinam. ()

kaylin

Tohle je celé špatně. Postavy už jsou protivné, nereálné, není to vtipné jen směšné, nikoli vtipy, ale film jako celek. Pavla Kříže mám rád, ale z jeho postavy se stal prostě jen životní lempl a alibista. Na tohle se nedá koukat. Když si člověk vzpomene na první film, už jsme naprosto někdy jinde. Klein se snaží zdůrazňovat nějaké morální hodnoty, ale činí tak podivně nesmyslně a naivně. Směšné, to je asi pravdu to, co filmu sedí nejlépe. ()

jajinka

Hrůza plná reklam a nepovedených dialogů, která se snad ani nedá nazývat filmem.. Oproti starým básníkům ten kapitalistický ztratil lehkost a svěžest.. ()

topi odpad!

Tohleto je opravdu odpad a s Básníky to nemá už absolutně vůbec nic společného!! Otřesně trapnej film s ještě trapnějšími verši, no hnus hnusů!!! Tfuj!! Doufám, že Klein dostal rozum a další Básnici již zůstanou pohřbení! ()

PogoJoe

70%. Viděl jsem dvakrát, a je to celkem fajn film. Dozvědět se, kam se posunuly staré známé postavy, potěšilo. Jen ta Zrzečka se nechala svést nějak snadno - chybělo mi tu nějaké dobývání, stejně jako více humoru. ()

Aiax

Mně se to líbilo. Už to není ta jedinečná a jiskřivá poezie jako první tři díly, ale jiskřivá poezie je záležitostí mládí a tenhle film vypráví o čtyřicátnících. A vypráví dobře. Je to film příjemný, sympatický a vtipný, což je o tři klady víc, než kolik nabízí většina ostatních českých filmů. ()

halogenka odpad!

Korunu tomu nasadila vsunutá reklama na "nejmenovanou" drogerii maskovaná jako sen. Já myslím, že product placement by měl mít své hranice. ()

Skip

Po Konci básníků v Čechách jsem měl z tohoto filmu docela obavy, ale ono je to dobré. Nikoli výborné jako prví tři díly, ale dobré a prostě takové nenáročně oddechové. ()

Aleee89

Snad je toto definitivně poslední díl. Čtyřka ani pětka se mi už moc nelíbí, pětka se mi líbí vůbec nejméně. Jako by tvůrcům docházely nápady. Už to prostě není ono. ()

kajas

Asi první český film s tolik otravným product placementem. Jinak tento díl řadím na úroveň předešlého, hlavně kvůli vrcholně nesympatické Ute (ona tedy Anička Posedlá také není žádný zázrak). Najde se ale i dost vtipných okamžiků, hlavně scény s pány Matáskem a Vaculíkem. ()

Lennnnna

Zase jeden film ke kterému jsem už od začátku přistupovala s velkou nedůvěrou, točit básníky po tolika letech mi přišlo jako nápad totálně praštěný, z něhož nemůže vzejít nic dobrého a nutno říct, že jsem se nespletla. Źádné kouzlo, podivný příběh. Z Popelky se najednou stala poněkud dračice a ač je Šafránek díky svým psím očím stále roztomilý, jeho verše už tady prostě nestačí. Důkaz toho, jak jde v jediném okamžiku zkazit iluzi veškerých předcházejících dílů. ...Navíc mi nejde na rozum jedna věc, proč vlastně ta Veverka tak hloupě utekla a před čím? Důvody uvedené ve filmu se mi zdají poněkud nelogické.A ten porod na konec?!Nemám slov..... ()

Petfruf

Trapnost, neoriginalita, křeč, nuda a zase nuda. Jestli jsem se zasmála jednou nebo dvakrát během filmu? To je tedy proklatě málo na komediii. Básníci měli skončit třetím dílem, tento film jim akorát kazí reputaci... ()

Huntelaar

Sto čtrnáct minut trvající reklama na Starobahno, Tetku drogérii a Mazdu aneb jak Dušan Klein a Ladislav Pecháček zneužili sebou vytvořenou značku, aby měli na placení složenek. Jinak si nedokážu vysvětlit, jak moc to mohli zprznit. Scénář, který nenasytně a bezdůvodné naroubovává skoro všechny postavy s předešlé trilogie a režie, která tak zhovnabičvsky podává product placement. A proto říkám, zbytečný film. ()

BoredSeal

Až na drobné vyjímky (Leoš Mareš) to bylo solidní pokračování oproti hrozné čtyřce, scény s Matáskem jsou super. Jsem rád, že Tereza Brodská je z kola venku a že tvůrci rádi rejpnou do toho, jak to v týhle zemi v zákulisí chodí. ()

MartinNDL

Básníci už naději ztratili, neskončí důstojně. Skončí nepodařeným dílem, zbytečně natahovanou hovadinou, která uboze vykrádá staré básníky. Kříž není zdaleka ten pohledný mladík, Matásek není Kendy, nic není co bejvávalo. RIP ()

lekr

Dost ubohý pokus o obnovení staré legendy kterému chybí to hlavní..a to je vtip protože vyjma Vietnamcovi věty na pohřbu "Upřímně Vám blahopřeji" jsem ve filmu oprvadu nic nezaznamenal... ()

rakovnik odpad!

Básníci nepřežili rok 2000. Že by do této doby už nepatřili? Podle mě mělo básníci skončit s minulým režimem, protože do toho nového evidentně nepatří a nebo si s tím prostě neumí poradit režisér Klein, nebo ještě více scénáristé, kteří stvořili tento paskvil. Herci jsou otřesní a příběh ještě horší...tedy příběh...ono napasovat skoro dvouhodinový film na reklamu je dost obtížné - product placement po česku...O zoufalosti této serie svědčí i to, že k "básníkovi" Štěpánovi je přirovnáván trapný Mareš. Z jakého důvodu tam byl vůbec tento novácký estrádní šašek obsazen? ()