Od chvíle, kdy Štěpán Šafránek nastoupil do ústavu pro mentálně postižené děti, uplynulo deset let. Ústav byl zrušen a Štěpán se vrací do nemocnice jako lékař u záchranky. Stále žije s pragmatickou lékárnicí Ute. Navíc mu zemřela maminka a musí se postarat o pohřeb i pozůstalost. V dispečinku záchranky slyší sestru Toničku vyprávět o řediteli Sahulákovi, který chtěl skočit z okna, a doma ho vyhledá Kendy, kterého vyhodila manželka. Když se zastaví za Ute, narazí na zrzku Annu a nabídne jí svezení. Majitel prosperujícího autosalonu Karas ho přemlouvá, aby se přihlásil do konkurzu na nového ředitele nemocnice, ale on o tom nechce ani slyšet. Pohádá se s Ute a poté opět narazí na Annu. Napíše pro ni básničku a další den Karasovi řekne, že se rozhodl kandidovat. Dál se schází s Annou. V konkurzu vyhraje a stane se novým ředitelem nemocnice. Začátky nejsou snadné. Navíc přijde o svou novou lásku Aničku, která zahlédla Ute, jak přichází ke Štěpánovi domů s kufrem. Marně ji hledá, v nemocnici se pouze dozví, že otěhotněla a odstěhovala se. Štěpán se odmítne zaplést do podvodných machinací a vrátí se k záchrance. O sedm měsíců později je nahlášen akutní porod... (TV Nova)

Satan odpad!

Dávno to mělo skončit...nejlíp třetím dílem. Nefunguje posunutí do kapitalistického Česka plného podnikatelů a oportunistů, nefungují omílané vtipy, nefungují nové postavy a bohužel nefungují ani ty staré a jejich interakce mezi nimi. Osud básníka Štěpána je zpečetěn. Hrozná nuda a nevkus, ze kterého si pamatuju tři věci - Tetu, Mazdu a Starobrno. ()

mzss1

Tak tohle se moc nepovedlo - nejhorší díl ze série. Předešlý taky za moc nestál, ale tohle už byla hotová nuda, kde mě toho moc nebavlilo. Možná jen nějaká scéna. Herci mě také moc nepotěšili. Návrat se nepovedl, i ta stopáž byla moc dlouhá. Takže hodnotím jen na 20% = * ()

kingik

Tady jsem se pekelně nudil. Absolutní propad bez kouska dobrého děje. Děj to vlastně ani nemělo. Jen se v obraze střídalo mnoho známých hereckých i nehereckých tváří a to bylo asi tak všechno. Nejslabší díl. Hlavně velmi nudný a nezábavný. Kdysi tvůrčí invence vzala za své. 20% ()

Vodnářka

Jestli mi Student agency tenhle film pustí ještě jednou (celkově už asi posté), okamžitě vystupuju z autobusu, ať jsem kdekoliv! ()

Anderton

Kvalitou niekde medzi pôvodnými troma dielmi a štvrtým "kapitalistickým", keďže som prvé tri ale hodnotil troma hviezdami, tu ich udeliť nemôžem. Skôr ako sklamaním by som film nazval nezaujímavým, ale aspoň pozerateľným. ()

swamp

Spíše z nostalgie se mi tito básníci celkem líbili. Ale to kouzlo už je pryč a Štěpánek už taky není, co býval. ()

Slartibarkfast

Koukám na to s jistou nostalgií, ale není to ono. Chtělo by se říci "Kde ty loňské sněhy jsou a co je tohle za rozbředlou sračku?" Staré básníky zkrátka nic nenahradí a měli zůstat uzavřeni. Někdo ale dostal tak hloupý nápad mrtvoly exhumovat. Matásek s náušnicí, Mareš naprosto zbytečný a na přesdržku, konečně sympatická Brodská, kterou nahradí tuctová Badinková bez herecké jiskry a nakonec Kříž, který xichtem připomíná seschlou hrušku. Hlášky se staly trapnými a zhořkly vzhledem k věku aktérů. Veselý sarkasmus s nádechem satiry přešel bez okolků do melancholického cynismu. A tak se oklikou dostávám k první větě. Už to není ono. Podprůměrný pokus vzkřísit něco pěkného. Nepodařený. 40% ()

nash.

Lehce nahořklé, jen místy úsměvné a doufejme, že poslední, pokračování „básníků“ trpí řídkým obsahem, který je zejména v první půli téměř k nepřežití, hustým zalidněním spoustou zcela zbytečných postav, odbytým scénářem a přemírou prázdných scén a odboček, které jsou pro příběh zcela postradatelné a soudný filmař by je ve střižně okamžitě vyházel. Sem tam se objeví vtípek, který pobaví ("Normální taxa, otec u porodu“), ale jinak působí poslední „básníci“ stejně unaveně a prázdně jako hlavní postava. A Mareš jako mladý arogantní blbec (což zřejmě ani nemusel moc hrát) vyhrožující stávkou, působil jako zajímavá paralela k aktuální „odchodové“ revoltě doktorů. ()

Slarque

Na začátku, při scéně ze sanitky, jsem se trochu lekl, jestli se tvůrci nenechali inspirovat úspěchem Kameňáku. Obavy se naštěstí brzy rozpýlily. Prvním dílům se film sice nevyrovná, ale rozhodně je to důstojnější konec série, než byl ten minulý. Jen bych z filmu vystříhal pár přebytečných vedlejších linií a figurek. ()

packa odpad!

Doufám, že pan režisér bude ještě dlouho na Nově točit Ulici. Protože pokud náhodou roupama neví, jak se zabavit, stvoří takovéto "veledílo" ()

heyda

Čekal jsem totální pohřbení básníků až do hlubin odpadu, ale nestalo se. Takže jsem v zásadě mile překvapen a 3 hvězdičky jsou na místě. ()

sharky

70% je mi jasný, že ženám se tenhle film asi moc líbit nebude, ale i když já mám do středního věku ještě hodně daleko, přesto poznávám, že tenhle film je až zoufale pravdivý. Obzvlášť scénky spojené s ředitelováním nemocnice jsou jako vystřižiné z české politické reality: "levně nakoupit, draze prodat a otálet s placením." ()

anais

Nezasmál jsem se ani jednou, a dokonce mi ani nepřišlo, že by to ode mě (od diváka) tvůrci vyžadovali. A nebo mi unikl fakt, že tenhle film prostě není komedie. Ale není to ani drama, thriller, akční film, nic. Je to jen nemastný neslaný přírůstek do už tak nemastné neslavné rodiny přírůstků dřív (asi) zajímavé série. Možná až mi bude čtyřicet, tak si budu říkat - Dušan Klein skutečně vystihl mou situaci. Dnes si ale říkám, že by bylo hezké, kdyby Klein s Křížem natočili film o něčem úplně jiném, pokud možno s nějakým jiným hrdinou. Tohle nikam nevede. ()

honajz

Taková jízda jako za mlada to není, tón už je spíše posmutnělý, jak tomu u mužů středního věku bývá, dějově jde opět spíše o střípky a i tak chabá zápletka je hodně přitažená za vlasy, ale pořád je to kus poctivé filmařiny (navzdory okatéu product placementu) a dají se v tom stále najít příjemné i moudré věci. Rozhodně lepší nadprůměr. ()

MM11

Básnické obeznámení s novým režimem jsme nakousli už minulým dílem, tak co zde? Musíme si uvědomit, že tenhle, po všech stránkách jen standartně natočený, film mohl dopadnout mnohem hůře. Nechat postavy zestárnout a změnit aranžmá je pokaždé tak trochu nebezpečným hazardem. Víceméně se to potvrdilo i v tomto případě - kamera je prostě "divná", postavy některých pardálů jsou na kuchyňský nůž do zátylku (Leoš Mareš či otravný čínský hybrid, jenž měl nahradit Mirečka) a to se jen letmo zmiňuji o rozjásané propagaci některých výrobků, jež (nevím jak Vám) mi chuť návštěvy jejich obchodů dosti zablokovali. Z tohoto pohledu vypadá jako čtyři velké číslo. Vycházím však z dobrých původních postav, nicotné konkurenci v oné době a atmosféře, kterou Klein i přes nové aranžmá do básníků přesto propašoval. ()