Turboman je zlý sen, noční můra každého otce a očistec za všechny prohřešky, kterých se tatínkové dopustili. Turboman je hračka a velké přání milionů dětí. Výrobce ale nereaguje moc pružně, a tak plastového panáka sežene jen ten nejrychlejší. Arnold Schwarzenegger chce splnit přání svého syna a dát mu pod rozzářený vánoční stromek, co si bude přát. Doufal, že se jen zeptá, zajde do nejbližšího hračkářství a jednoduše za rozmary svého potomka zaplatí. Musí ale napnout všechny své titánské síly, vyvinout obrovskou rychlost i důvtip a přečkat přehršel nástrah, aby nakonec tu zatracenou umělohmotnou postavičku získal. (oficiální text distributora)

Lukoboss

No nevím, jestli měl tohle Arnold zapotřebí, ale asi mu za to nabídli hodně peněz, protože jiný vysvětlení to opravdu nemá. Chvílema je to tak hloupý, že i ty malý děti, kterým je to pravděpodobně určený, musí kroutit hlavou. ()

herr_carter

Můj celkově nejoblíbenější americký "vánoční " film, ta vřava v obchodním centru je sranda k posrání..............moje hodnocení = 7,5 z 10. ()

Sdoom

Musel jsem se přesvědčit na vlastní oči a uši, že si tahle vánoční "klasika" zaslouží zdejší nízké hodnocení. Musím konstatovat, že zaslouží, jelikož je patetická slátanina s pár dobrými vtipy, které by se ovšem daly spočítat na prstech jedné ruky. Arnieho neherectví zde bohužel vyniká víc, než by se slušelo. :-) (HD, dabing) ()

Koda

Koho by napadlo, že tento film je vlastně jenom honba za jednou blbou hračkou. V dnešní době by mi to připadalo spíš jako Black Friday, nebo Elsa z Ledového království za pár šušňů. Bláznivá vánoční podívaná, která rozhodně neomrzí, a určitě naučí lidi, aby nenakupovali dárky na poslední chvíli, protože by to mohlo dopadnout nějak takhle, především, když máte svojí ratolest, která vám věří. Howarda čeká spoustu nástrah, když se snaží vyhrát hračku pro svého syna, utíká před policisty a u sebe má ještě jednoho rivala, který by chtěl úplně tu samou hračku. Má se spojit s ním, nebo radši bude bojovat sám za sebe? Konec možná pro někoho bude předvídatelný, ale já jsem upřímně byl celkem překvapený. Sledoval jsem tedy původní dabing a našel jsem zde chybu, kdy režisér zapomněl scénku, která by se měla nadabovat (když dostane Ted co proto v autě), což mě celkem zklamalo, ale chybovat je lidské. Arnold Schwarzenegger zahrál svoji roli bravurně. Za mě celkem skvělý strávený a nenáročný film, akorát mě tam trochu štval ten soused Ted, který chtěl přebrat Howardovu manželku a to opravdu nebylo hezké, už díky tomu, že to byli sousedé a ten sob byl taky celkem přepálený... ()

Melios

Milá rodninná komelédia s Arniem ,ktorú si užijú hlavne tí najmenší. Presne takí malí ako ,keď som si to poprvýkrát pozrel. A doteraz to milujem. Ani zďaleka to nie je taká topka ako ju hodnotím ,ale pocit nostalgie zastre jednoduchý dej ,slabý scenár ,ktory je ,ale dostatočne prepracovaný ,aby zabavil ( veď koho by nezabavil príbeh o tatkovi ,ktorý sa rozhodne zohnať svojmu synovi nezohnateľnú hračku a dopadne to tak ,že sa z neho stane jej Cosplayer 😃 ). Ak v telke na Vianoce nič nedávaju ( pozerám sa na teba Markíza ) potom je to zaujímavá možnosť. Ak nie ste nároční kľudne tým nahraďte Sám Doma (ak teda máte deti)... ()

see_sawandrew

Rolničky, kam se podíváš, je ta nejtypičtější konzumní vymývárna, která obsahuje všechna ideální filmová klišé, jako je téma nerozdělitelné americké rodiny či vánoční mánie, která přece plodí rodinnou lásku. Zároveň však odlehčeně ukazuje, a také trochu kritizuje masivní vliv reklam a soustavné kasovní vymývání dětských mozků (což se dá vysvětlit scénou, kdy ten malý harant nakonec pochopí, že hračka neznamená nic, přestože koupě hračky pro něj dříve automaticky znamenala řešení všech problémů s otcem). Tenhle film je pod povrchem vlastně krutá satira o komerci a rýžování peněz, což je vidět jak v mnoha navštívených obchodech, tak na závěrečné vánoční přehlídce nebo na úchylném santa-gangu. Možná že jsem trochu konstruktivista a štáb se skutečně jen snažil upéct hloupou vánoční bábovku stokrát jinak, ale když se na film pro nepřemýšlivé podívá přemýšlivý, vždycky najde něco, co stojí za zmínku. Kritika samozřejmě není dotažena do konce, protože postavám se v hnusném, komerčním světě pochopitelně líbí a příběh už v rámci svého žánru prostě musí skončit šťastně. Samozřejmě nesmí chybět ani jasně identifikovatelný záporný element, jako je vtíravý soused, který se zákeřně snaží rozvrátit dokonalou rodinku, či vyčůraný pošťák, který se trochu paradoxně snaží o totéž co Arnold - alespoň jednou za rok ukázat, že není táta-břídil. Závěrečná sebereflexe kladného a záporného hrdiny v komiksových postavách je spíše úsměvnou tečkou za filmem, který v sobě určitě má něco více než jiné rodinné vánoční komedie. Při pohledu na davy lidí, kteří v nákupní horečce demolují obchod s hračkami (tohle se stalo z Vánoc...), musí být každému jasné, že je takový fakt spíše smutný než komický, a pár slušných gagů ani pobíhající terminátor to nezachrání. Mimochodem, čistě z komerčního hlediska - kdo jiný by měl být lepší a zodpovědnější otec než hrdina, který dal po tlamě predátorovi? Takhle prostě vypadá manipulace s divákem - producenti rozhodně blbci nejsou. Potěšila mě minirolička Martina Mulla coby rozhlasového moderátora. 50% ()

iXtr3m3

Neviem, ale mne to sadlo. Určite najlepšia "čisto komédia" s Arniem v hlavnej úlohe, kde sa na to hrabú Twins, Junior atď. ()

borec999

"Put that cookie down. NOW!!!" Boj o Turbomana je síce v rebríčku najlepších Arnoldových filmov veľmi nízko, no v období Vianoc neurazí a miestami pobaví. Nenáročná oddychovka a tak trochu moje osobné guilty pleasure. 55% ()

DocBrown

Tenhle film nam krasne ukazuje, jak hnusne jsou vanoce. Mozna jeste horsi, jak noc ozivlych mrtvol. Z vanoc nevymlati vic jak dve hvezdicky ani Arnie. ()

Paity

Jeden z těch skutečně slabých Arnieho filmů a to říkám i přesto, že se mi třeba líbila Dvojčata. Prostě tohle byl krok vedle. ()

Mr.Dick

S timhle filmem prožívám každé Vánoce a vždy se na něj rád podívám. Ani trochu mě netrápí, že se Arnold přetahuje s pošahaným pošťákem o plastovou hračku. Myslim si, že bylo dost vyhaslejch životů, pod který se Arnold podepsal. Tady jde o Turbomana sakra! Počtem hvězd bych chtěl ohodnotit jednoduchý nápad scénáristy, hlášky, zábavu a jednu hvězdu speciál za BIG SHOWa v převleku Santy. Nevídané. "Dostanu tě, Trotlmene!" ()

Prochy38

A. Schwarzenegger a komedie nikdy moc dobře dohromady nešli. Výjimkou jsou tak snad Twins. Ale u této americké vánoční komedie jsem se několikrát fakt zasmál. Není žádné veledílo, ale ani mě to nijak neurazilo. Ne, že by to patřilo do každoročního vánočního programu, ale proč se nekouknout.... ()

Lefty86

Arnold Schwarzenegger se zase jednou pustil do komedie ,průšvih to není ale obyčejná bláznivá vánoční komedie ()

Paldiny

Spočiatku svižná a zábavná vianočná jednohubka, kde sa naháňame za darčekom. Na záver však zapne Arnold svoje trisky a celkový dojem ide do ihličnatého hája * * * * * Režisérsky zostrih sa príliš od kino verzie nelíši, za zmienku stojí iba záverečná čerešnička v podobe manželkinej otázky: "Syna si vybavil a čo si kúpil mne?" ()

peetriss

Arnold Schwarzenegger na vrcholu popularity byl sympatický tím, že občas myslel i na menší publikum, přestože jeho čistě komediální pokusy nedopadaly dobře ani ve srovnání s jeho věčným konkurentem Stallonem. Rolničky jsou přes své nesporné chyby příjemně ulítlou jednohubkou trefně popichující každoroční předvánoční konzumní šílenství a současně primitivní prorodinnou moralitou. Před sledováním vypnout mozek a film se stane stravitelným, a to i přes občasné přílišné tlačení na pilu. Cílové menší publikum by navíc Rolničky mohly zaujmout. ()

Pauling

inspirace: někdy si taky tak připadám se svými dětmi, když nestíhám, v tom je mi Arnold sympatický, jinak je to ovšem průšvih a propagace santaklausismu ()