Od chvíle, kdy John Connor s matkou a terminátorem zabránili zkáze lidstva, uplynulo deset let. John se snaží žít tak, aby ho stroje nedokázaly najít. Vymazal o sobě všechny údaje a zničil vše, co by ho mohlo spojovat s minulostí. Jedné noci se ale objeví nejdokonalejší typ terminátora s označením T-X, který se vydá hledat cíle určené k likvidaci. John je zraněn při autonehodě, a tak se vloupe na veterinární kliniku pro léky. Přistihne ho tam Kate, která se vrátila kvůli jedné ze svých zákaznic. Ukáže se, že se oba znají ze školy, ale dřív než si cokoli stačí vysvětlit, vtrhne na stanici T-X a zabije zákaznici v domnění, že jde o Kate. Zjistí, že v budově je i její hlavní cíl John Connor, ale dřív než je stačí oba zabít, zachrání je starší typ terminátora T-101. Ten pak Johnovi řekne, že byl vyslán, aby ho chránil, a že soudný den byl jejich zásahem před deseti lety pouze oddálen a nyní zbývají do vypuknutí jaderné války pouhé tři hodiny. (TV Nova)

Aleee89

Terminátoři mě docela překvapili. Teď, když mám za sebou celou sérii, můžu i kalkulovat. Arnold je můj neoblíbenec, ale chápu, že tahle role ho prostě katapultovala vysoko a to mu musím uznat za dobré. Ale stejně mě nepřesvědčil. Jednička a dvojka byly dobré, takové skoro čtyrhvězdičkové filmy. Trojka pokulhává, ale rozhodně si nemyslím, že je to taková katastrofa jak někteří tvrdí. Nebylo to hrozné, jen nudnější a prostě s otřepaným tématem. Ale dívat se na to dalo a já mám sérii dalších filmů konečně kompletní! ()

Anglie

Nemohu srovnávat s předchozími díly, protože jsem je neviděl, ale uvítal jsem to, že film je hodně humorný. Některé scény mi ale přišly přehnané(jeřáb). Mostow natočil film, za který se může pochválit. Stručně řečeno, povedená akční komedie. ()

GILLWANDER

Je až smutné ako sa Mostow snažil predviesť trojku na štýl Cameronovej T2. T3 na mňa rozhodne svojím slabým dejom dojem nespravil. To ani v najhoršom sne... ()

dyfur

prvý film o Terminátorovi bol super ,druhý ho prekonal čo sa týka výpravy,príbehu i na tú dobu výnimočnými trikmi.Toto tretie voľné pokračovanie išlo výrazne všetkým atributmi dolu a to značne.Pozrieť sa to dá,ale zázrak to žiaľ nie je....žiaľ.... ()

d-fens

Pre väčšinu divákov možno nie "dôstojné", ale napriek tomu masívne a v merítkach trilógie logické zakončenie tejto ságy. To, že herec Arnold má iba jednu pózu sme predsa vedeli už dávno pred tým, než sme si film pozreli, že Mostow nie je Cameron tiež, nezrovnalosti v rámci "logiky návratu späť v čase" boli zrejmé tak isto už v predchádzajúcich častiach .... takže prečo tento film vlastne výrazne odsudzovať? Je to akčné (prvá polovica snáď až príliš:), v zmysle celého príbehu je to logické, je tam Arnold ako za starých časov, je tam romantická linka.... proste zábavný film so záverom možno očakávaným, ale tiež "zábavným", a hlavne takým, ako mal byť! Niečo medzi silnými troma a slamými štyrmi hviezdičkami. Zábavný akčňák - veď kto by od toho čakal viac? :) ()

ilemas

Mnohými zatracovaná trojka je pro mě dalším skvělým pokračováním s nádhernou terminátorkou. Akční nářez roku! ()

SonG

Pokračování sice není tak dobré jako dvojka či jednička, ale myslím že Arnie nic neztratil ze svého kovového půvabu. ()

BoredSeal

Terminátor 3 je narozdíl od svých předchůdců odlehčená podívaná. Těží z humoru a utahování si z cyborgů a Arnoldova úmyslná prkennost hláškám sedí (což pochopitelně vede k úvahám, zda něco takového do série patří a bude to mít vliv na vaší schopnost se bavit). Nic dalšího tady ale nenajdete a druhá půlka filmu je vysloveně slabší, překvapí snad jen chytrý konec. Společnost vám bohužel dělá i herecky prkenná terminátorka, které scénáristi přidali pár schopností navíc a John Connor je tentokrát spíš za troubu. Oddechový blockbuster, který by normálně na 4* stačil, ale od následovníka Terminátorů se čeká víc. ()

easaque

-3* na tomto díle mě nejvíc lákalo to, jak si scénaristé poradili s návazností na uzavřený konec u T2. Docela to vysvětlili, ale přesto vznikl jen takový nepotřebný přídavek k této sérii. Na druhou stranu ho však oživuje víc ironických narážek a pokusili se trumfnout dvojku i v honičkách. Za snahu ty 3 hvězdy ještě nechám a raděj si nenechám kazit vzpomínky dalšími díly. [ PŘÍBĚH: 2 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 3 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 1+ /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] ()

kombajn

Troika je jednoznačně nejslabším dílem, protože to tvůrci trošku přehnali s komediálními rysy filmu. Mám dojem, že proměn TX je strašně málo a půlka z toho byla vidět v traileru. Čekal jsem, že za těch 12 let počítače udělali velký skok, ale v té dvojce byly ty efekty nej. Nehledě na to, že 150ti milionový rozpočet ve filmu zkrátka NENÍ vidět. Solidní je jen konec. Terminátor 2 byl můj nejoblíbenější akční film... A zůstává jim nadále. Přesto když se na film podíváte podruhé, bez přehnaného očekáváním je to slušný akční film. ()

Joe321

Samozřejmě se to nerovná T1 nebo T2. Taky jak by mohlo. Takové mimořádné filmy jako T2 se netočí každý den. T3 je ovšem slušná pocta předešlým dílům a kvalitní zábava. Ubylo té depresivní a hutné atmosféry, ale pořád tu zůstává hodně typických prvků (narozdíl od Salvation, když to s ním nově srovnám). Akce je podle mě na stejné úrovni s T2, humor taktéž a Arnie šlape jako za starých časů. Takže jsem akorát oželel, ještě jednou zmiňovanou, atmosféru. I Kristanna Loken a její T-X je dobrá (kamenný ksicht a skvělé robotické pohyby), ale T-1000 Roberta Patricka pořád zůstává víc badass a tedy lepší. Určitě to není hollywoodský škvár a ostuda. Mohlo to dopadnout daleko hůře. Ve výsledku jsem tedy rád, že T3 vznikla a ještě jednou, naposledy, mě zavedla mezi boj lidí a strojů v Cameronově stylu. -"Katherine Brewster? Have you sustained injury?" -"Drop dead, you asshole!" -"I am unable to comply." ()

lekr

Nemůžu si pomoct ale tohle je jeden z nejlepších filmů na světě!! Geniální komedie se skvělou porcí akce a okouzlujícími efekty. Arnold opět exceluje ve své životní roli a vypuští jednu hlášku za druhou. Mostow natočil skvělou akční sci-fi a tak trochu i road movie se skvělým obsazením a naprosto geniálním příběhem protože boj Arnolda a ženského sexy zabijáka o životy Connora a Brewsterové pár hodin před Soudným dnem a v tak různorodých exteriérech je něco úžasného!!! Miluju tenhle film!! ()

rakovnik

Skvělé (pro mě) završení série o Terminátorech. Nadhled, vtip, spousta akce, skvělých efektů, Arnold jako zamlada, aktraktivní protivník. Takto si představuji akční sci-fi, navíc s mým oblíbeným akčním hrdinou (nechci psát hercem, k tomu má Arnold daleko, i když - hrát robota mu jde:-). ()

SallyZen

Švajzík dobrej v týhle roli, ale Predátor je trochu jiná káva. Celý film je takový umělý. Není tam moc odlehčujících pasáží a Lokenka vypadala fakt jak robot. Akorát já jsem nějak napřed. Koukám na tohle a neviděl jsem první dva díly. To musím, co nejdřív napravit. 45% --------- Zkouknuty všechny Terminátoři. První díl mě zaujal, protože je prostě ten co to všechno začal a je to něco nového, Michal Biehn je skvělý klaďas, má charisma, stejně tak záporák v podobě Arnolda. Druhej díl je určitě propracovanější, ale nemyslím si, že o dost lepší a určitě ne 17. nejlepší film. Přesto je to skvělá podívaná. Tento film už je o poznání horší jak jsem psal v prvních řádkách a musím konstatovat, že Terminátor je slušná filmová série, ale já si radši vždycky pustim Vetřelce nebo Predátora. ()

peto12

I keď na Terminátor 2 to síce nemá, ale dá sa. Oproti druhému pokračovaniu sú tu slabšie filmové efekty a triky. Samozrejme hlášky sú vynikajúce. ()

Martin741

V podstate zbytocny diel Terminatora. V Terminator 2 -ke predsa bola zlikvidovana firma Cyberdyne Systems, cip z prveho zabijackeho Terminatora/ten bol navyse aj zlisovany/ a vsetky dokazy. Toto je len umele pokracovanie, ktore navyse nema ani Camerona za rezisera. Biehn uz neucinkuje, ani Linda Hamilton, asponze DR. Silberman /Earl Boen/ tu este je. Hlavna herecka Claire Danes je aspon sexica na urovni, a preto som ochotny povzniest sa nad vsetky nedostatky a chyby. Nick Stahl tiez nebol najstastnejsou volbou. 61 % ()

Wiikii

Arnold is back ! Ale i tak na jedničku ani dvojku to nemá. Dost si poslední dobou potrpím u filmů na hudba a tady jako by žádná nebyla, skoro si nemůžu vzpomenout na nějakou scénu, která by mě vytrhla ze židle v doprovodu s přesně padnoucí hudbou a zvuky... ALE co díl to nový nepřátelský terminátor, který je lepší a lepší, proti "nestárnoucímu" Arnoldovi, který vždy (až na jedničku)vyhraje a je to vždy (ne)uvěřitelné. HODNOCENÍ: 70% (4*) ()

Scenáristé v akci

27.08.2008

Bruce Willis má hezčího zástupce

Bruce Willis má hezčího zástupce

21.11.2007

Minimálně v sci-fi thrilleru The Surrogates, který začne v únoru natáčet Jonathan Mostow. Tomu scénář podle stejnojmenné komiksové předlohy napsali staří kámoši Michael Ferris a John Brancato, s… (více)

Stallone básní a střílí teenagery

Stallone básní a střílí teenagery

20.11.2007

Ovšem ne v jednom filmu, i když by to bylo zajímavé (něco ve stylu dávných vikingských bardů, kteří museli umět setnout nepříteli hlavu a pak, ještě než tělo vychladlo, o tom zazpívat ve verších ;-))… (více)