Mississippi, třicátá léta. Tři trestanci Everett Ulysses McGill (George Clooney), Pete (John Turturro) a Delmar (Tim Blake Nelson), vzájemně spoutáni, zdrhají z lapáku krajinou v naději na nalezení pokladu o výši 1 200 000 dolarů. Na cestě potkávají bluesmana Tommy Johnsona (Chris Thomas King), který se k nim připojí a společně u místního hudebního vydavatele nahrají písničku, která se stane přes noc hitem jihu. Jenomže získat poklad a ve zdraví přežít extempore s Ku-Klux-Klanem a nesmlouvavé policejní pronásledovatele nebude zrovna hračka... (oficiální text distributora)

Jara.Cimrman.jr

"Jsem největší gangster na světě. Měřím tři metry padesát a pořád ještě rostu." Vlasy jsem zapomněl někde v minulým století, ale kdybych je měl, tak bych je pomádoval Fešákem od rána do večera a pak bych si je schoval pod síťku na vlasy. Tak byl Everett přesvědčivej. A celkově byli Hoši od Syslí řeky zábavní a pouční. Já jsem se například poučil v tom, že se mám krýt, když mi prodavač Biblí dává lekci nebo polonahý Sirény nabízejí svá těla. To jsem třeba vůbec nevěděl. Stejně jako to, že KKK pořádal spartakiády a rovněž mi nebyl znám význam termínu čuňomlatská krev. Na druhou stranu už mi život věnoval lekci o tom, že žena může být nejkrutější mučící nástroj, což výstižně popsala skupina Poletíme? slovy - Pokoušel jsem myslet tedy na jinou, našla si ji na facebooku, přejela ji šalinou. ()

H34D

Coenovce mám velmi rád, jenže muzikály nikoliv, takže není divu, že mé hodnocení je poněkud rozporuplné. Příběh je svěží, lehce humorný a odlehčený, v kostře velice dobrý nápad, ale přišlo mi, že není dostatečně hutný (detailní) a tak je jako z nouze ctnost alespoň prokládán písněmi, když už nic... Ty jsou v podstatě také podařené a určitě přispívají k už tak výtečné stylizaci doby, ale já na ně prostě nejsem moc zvědavý. Můj filmový požitek držela nad vodou tradičně kvalitní režie, práce s kamerou a Coenovská absurdita, tudíž film nezatracuji, pouze není tak úplně můj šálek čaje. 7/10 ()

xxmartinxx

Coeni trochu (hodně) jinak. A i když je Bratříček docela sympatický film, rozhodně nemá tu pravou šťávu. Je vidět, že se tu tvůrci moc drží na uzdě a sem tam by někoho rádi brutálně zabili, ale nemůžou. ()

Skejpr

To bylo krásný. I přes těch několik drsnějších scén neuvěřitelně laskavý filmeček, ve kterém vidíte krávu na střeše, zúčastníte se sjezdu Ku Klux Klanu a zamilujete se do Bluegrassu a Gospelů. Neuvěřitelně silný a výtvaně úchvatný film s výborným Clooneym, Turturrem, Blake Nelsonem i všemi ostatními. ()

Djoker

To není jen film, to je umělecké dílo! Úchvatná kamera, stylová hudba a skvělí herci. Může se zdát, že příběh je až na druhé koleji. Když se však člověk nechá v klidu unášet tímto poetickým dílem, tak rychle pochopí, o co tam vlastně jde. ()

Morien

(1001) George Clooney hraje! A daří se mu to, je vtipný a sympatický (ani nevěřím, že to tak vůbec můžu říct). Tento výlet s bratry jsem si docela užila. ()

genetique

Takmer nepríčetne hravý coenovský snímok. Hudobná kriminálka s tragikomickou zápletkou v podaní (jemný spoiler) troch bielych utečencov, ktorí sa vydávajú za černošské hudobné zoskupenie a hľadajú neexistujúci poklad, popri tom vykrádajú banky, zapletú sa do zhromaždenia ku-klux-klanu a pomôžu guvernérovi znovu vyhrať prebiehajúce voľby. Krásne natočený zmätok, obrovská dávka, nadsádzky a čierneho humoru, pestrej rytmickej americkej hudby, citlivej réžie a skvelej porcie herectva najmä z Clooneyho strany. 90%. ()

molotov

Coenové jsou prostě borci. Nádherná kamera, barevné retro ladění příběhu s úžasnými písníčkami a pomádou Clooneyho vytváří úžasnou stylovou podívanou. ()

Hakha

Mnoho nezapomenutelných scén a dokonale napsaná postava Everetta, kterého hrál vynikající George Clooney. Po druhém zhlédnutí jsem se ještě více bavil a těším se, až to znovu uvidím. Dávám zasloužených 5 hvězdiček... ()

3DD!3

Vymazlené dialogy, retro stylyzace, fantastická kamera. Rozmáchlá pouť jejíž vrchol je krádež černého kytaristy od Kuklux klanu. Clooney má vyřídilku a John Turturro nečekaně dobře jódluje. ()

Le_Chuck

Tak neviem, celé je to pekné, kompozične, farebne, kamera je výborná. Aj to žije, herci pekne hrajú (aj dobre spievajú !!!) a začiatok je skvelý a má to nábeh na úplnú pecku, ale chýba tomu taký ten drajv, hlbšia zápletka, niečo... Celý film som mal pocit, že sa rozbieha a ešte to len príde. A prd. Na Coenovcov je to veľmi, veľmi plytké. 70% je prikláňam sa k spodnej hranici. ()

Lavran

Vyrazí jako splašený dostavník po plachtu naložený humorem, espritem a neopakovatelnou muzikální atmosférou opožděného Jihu, ale zhruba v polovině úprku se schvátí a po jeho výjimečnosti se slehne zem. Být Homér naživu a tvrdě uplatňovat svou autorskou licenci, topil by se z jejích výdělků po krk v extázi. Tedy, pokud ve škole neopisoval. ()

sud

Zemitý country film a velice svérázná verze Homérovy Odyssey. Měl jsem trochu obavu, že hlavním magnetem bude George Clooney a zbylí budou jen do počtu. Omyl. Minimálně každý z hlavní trojky je dokonalý originál a každý má svůj příběh. George Clooney, John Turturro a Tim Blake Nelson jsou zde prostě velcí kolíci a sympaťáci. Coenovi bratři jsou renomovaní tvůrci, o tom není žádná řeč. A jejich ujetý humor je výtečný. Bezejmenný černošský stařík, gangster střílející krávy samopalem, chlapec, strážící svůj dům, zlotřilý prodavač biblí a další svérázné postavy tohoto panoptika potvzují naprosto dokonalý zážitek. A navíc jsem velký ctitel country. ()

viperblade

Znáte takový ten sitcomový (předtočený), smích, podle kterého každý idiot pozná, kdy se má smát? Tak ten bych zde fakt potřeboval. Protože při sledování tohohle "vtipného, skvělého, kultovního, duchaplného a bůh ví, čeho ještě plného filmu" jsem se cítil jako ten největší idiot pod sluncem. Proč? No možná proto, že očekávám od komedie, že se zasměju. A tady, jaksi nic. Takže věřím tomu, že super mega nejlepší Coenovci opět nezklamali a natočili skvělý film, jen já jsem jej (zase) nepochopil. Tak teda prosím nějakého fakt velkého fanouška Coenovců, aby mi poslal originální DVD nosič s tímto filmem a tím výše zmíněným smíchem. Pak mi to možná bude jasnější. Ale ten smích musí být přesně jako v sitcomech, takže musí být slyšet, kdy se mám smát málo a kdy hodně. Abych náhodou nezapomněl a nesmál se nějakému hloupému vtipu hodně. Ne, teď to zkusím vážněji. Fakt slabota. Potom, co jsem už o tomhle filmu slyšel, jsem čekal fakt něco lepšího. A abych se za 103 minut zasmál sotva JEDNOU, to je "trochu" slabota, ne? Takže mi opět bratři Coenovi potvrdili, že oni pro mě nejsou tím pravým. Možná dám šanci ještě Fargovi, ale to by ten film musel být fakt pecka, abych na pány bratry změnil názor. ()

Rex Mundi

Pred zhliadnutím filmu som vôbec nečakala, že sa na ňom tak výborne zabavím. Trojica Clooney-Turturro-Blake Nelson je proste skvelá. Holly Hunter ako semetrika zo Semetrikova takisto :-) ()

MM_Ramone

"Braček, kde si?" Absurdná, čudná, ale veľmi zábavná story o troch utečencoch pred zákonom. Tridsiate roky minulého storočia, juh Spojených Štátov Amerických, naturálne južanské country, perfektní herci na čele s George Cloonym, geniálna kamera... to všetko v produkcii a réžii bratov Coenovcov. Coen Bros Original Quality. Tento snímok bol v roku 2001 nominovaný na cenu Oscara v kategóriach Najlepší film a Najlepší scenár. Žiaľ, ani v jednej z nich neuspel. **** ()

venus

No já nevím, tohle se mi fakt nelíbilo... Nic zajímavého. Taková blbost o třech uprchlících, nic víc. Takových filmů už bylo. ()

Ony

Začalo to velmi velmi slibně - příjemné barvičky, pohodový humor, zajímavý námět. Ovšem nakonec tomu k dokonalosti chybělo příliš mnoho. No, nebo vlastně spíš něco přebývalo. Třeba bez Koblížka Nelsona a Velkého Dana bych se vážně obešla. ()

Xmilden

Ale je to tak tak. Chápu že George Clooney má retro filmy rád, ale já se toho asi příště už účastnit nebudu. Bratříčku, kde jsi? téměř po celý film neuvěřitelně nudí. Je mi jasné, že pomalé tempo snímku byl od Coenových záměr. Ale tento film potěší spíše americké diváky. ()

Clooney natočí scénář od Coenů

Clooney natočí scénář od Coenů

26.10.2015

Clooney & Coen Brothers

Clooney & Coen Brothers

25.11.2005

Herec George Clooney už má za sebou dvě úspěšné práce se scénáristicko režijně producentským duem Ethanem a Joelem Coenovými, kterými byli filmy Bratříčku, kde jsi? a Nesnesitelná krutost. Nyní se… (více)