Harry Potter a Tajemná komnata

• USA Harry Potter and the Chamber of Secrets (více)

Malý čaroděj Harry Potter je nucen trávit prázdniny u zlých příbuzných. Pomůže mu kamarád Ron, který ho přiletí v otcově létajícím autě zachránit. Máma jim sice vynadá, ale je ráda, že je Harry s nimi. Když mají později odjet do školy, nepodaří se jim projít zdí na nástupiště 9 3/4 , odkud odjíždí vlak do Bradavic. Vezmou tedy létající auto pana Weasleye a poněkud tvrdě nouzově přistanou ve větvích Vrby mlátičky. Ron na to doplatí zlomenou hůlkou. V Bradavicích se na stěně objeví rudý nápis, který hlásá, že Tajemná komnata je znovu otevřena a nepřátelé dědice by se měli bát. Kdysi se jeden ze čtveřice zakladatelů školy, čaroděj Salazar Zmijozel, nepohodl s ostatními a odešel. Ještě předtím vybudoval tajemnou komnatu, kterou prý otevře jeho dědic a vypustí zlo, jež zahubí všechny nečistokrevné kouzelníky. Při souboji s Dracem se při hodině obrany proti černé magii ukáže, že Harry rozumí hadí řeči, a ostatní ho začnou podezřívat, že právě on by mohl být Zmijozelovým potomkem, který otevřel tajemnou komnatu. Harry najde kouzelný deník Toma Raddlea, který ho zavede padesát let do minulosti, kdy byla komnata otevřena poprvé. Tehdy byl podezřelý Hagrid. Staré podezření se vynoří i tentokrát a Hagrid skončí ve vězení v Azkabanu... (TV Nova)

Prochy38

Po velmi úspěšném a zdařilém prvním díle přichází druhý, který už tolik nepřekvapí. Knihu drží velmi podobně, jako první snímek, téměř otrocky. Ale spousta detailů je tradičně vynechána. Mně osobně chyběla potyčka mezi panem Weasleym a panem Malfoyem na začátku. Každopádně dobré. Jen mi vadí, že na rozdíl od knihy se film snaží divákovi prozradit dopředu vývoj. Viz detailní záběr na Ginny-in kbelík a Radlle-ův deník, když jí ho tam Lucius vložil. Škoda, ale i tak spokojenost. ()

t.mon

Legenda mezi Harry Potterami. Je to určitě nejlepší zfilmovaný díl. Zatímco v prvním díle sledujeme teprve rozjezd, zde už to běží na plné pecky. Aragog i Bazilišek výtečně udělaní, scéna s autem a vrbou Mlátičkou úžasná, Radcliffe i Grint hrají role výborně. Když tady někdo dává odpad, můžu to pochopit. Některé scény nejsou zrovna ideální. Ale já tomu nikdy odpad NEDÁM! ()

McFee

Nemůžu si pomoct, ale Kenneth Branagh mi hrozně připomínal Zappa Brannigana z Futuramy :). Jinak za mě lepší než jednička. 90% ()

Neotom

Jednoznačně dobrodružnější a tajuplnější než první díl. Ani přes opravdu dlouhou stopáž nezbývá naštěstí při jeho sledování přiliš prostoru k nudě. Famózní hudba Johna Willamse. 80% ()

Hanes88

Toto hodnotím až po shlédnutí všech dílů Harryho Pottera a tento a první díl byly natočené nejlépe podle knižní předlohy. Všechno bylo super, navíc ta scéna v tajemné komnatě neměla opravdu chybu. Skvělé byly i efekty, takže 95%. ()

J*A*M*A*L

Tak Chris Columbus i podruhé natočil skvělý a rozhodně to bylo lepší než první část.Bylo to napínavější a i strašidelnější.U mě to je u nějakých ság či trilogií a nebo filmů tak že ten druhý díl mám většinou nejraději tento díl sice nepatřil mezi mé nejoblíbenější, ale byl dobrý.Chris Columbus se s námi rozloučil opravdu v tom nejúžasnějším světle a i když nejací nepatří mezi Potterovi fanoušky tak Columbus je snad dostal i do dalších dílů.Myslím si že toto byl jeho úkol a já si myslím že svůj úkol splnil na jedničku.100% ()

buzzwoody

Rozhodně temnější a strašidelnější než jednička, ale Columbus jinak pokračoval ve svý atmosféře a šlapalo to dobře. Lepší než jednička to není, ale lépe se na to kouká, a dobře se na to kouká i znova. Pořád si ale nemůžu pomoct, Grint i Watsonová jsou v pořádku, ale Radcliffe je hrozně prkennej. Tajemná komnata je ale tajemná dostatečně a celá ta záhada kolem její lokace je dobrá část příběhu. Má to pár vtipných momentů a stejně jako jedničku to podpírá hudba Johna Williamse. ()

Paldiny

Druhý ročník z Rockfordských lavíc nechal Columbusa utrhnúť z reťaze čím od samého úvodu na diváka chrlí záplavu vyšperkovaných momentov z akých dobrý tucet utkvie v pamäti. Či už s hlavnými hrdinami na lietajúcom aute naháňame školský expres, zápasíme so Zúrivou vŕbou, alebo unikáme pred zplašenou dorážačkou či prerastenou osem nohou verbežou. Vďační môžeme byť najmä predlohe aká oplýva neutíchajúcou invenciou, ďalej Columbusovom zápale, nehovoriac o šikovne zakamuflovanej myšlienke rovnosti nás, ľudí aká nehľadí na pôvod ani rasu. Epizóda o Tajomnej komnate dupla na plyn a sluší jej to. Zápletka v žiadnom prípade neťahá za kratší koniec a postupným odhaľovaním indícii pripraví nečakané prekvapenie, len ten duel s baziliskom bol trochu komický. Druhý diel je však vo veľa ohľadoch podobný predchodcovi, zato sa neopičí, iba pochopil, kde tkvejú jeho silné stránky a šikovne ich využíva. ()

Tristaver

Takový kvalitativní propad po skvělé jedničce jsem vskutku nečekal. Neskutečně natahovaný děj mě tentokrát příliš nepohltil. Spíše naopak, několikrát jsem se přistihl, že v některých "nezajímavých" scénách ani nevnímám. Zajímavé je, že je to v podstatě okopírovaný první díl - začátek u rodiny, následně nějaké to studium, trocha Quidditche a závěr, kdy se Harry klasicky utká s Voldemortem, a to zase sám, když Hermione s Ronem odpadnou těsně před koncem. Do toho několikrát deus ex machina - meč v klobouku, mládě fénixe, které unese čtyři lidi apod. Kromě toho, Dobby je snad nejnesympatičtější postava, kterou jsem kdy ve fantasy viděl. Mimochodem - opravdu nerozumím tomu, proč jsou v Hogwarts čtvery koleje, když se o dvojích vůbec nemluví. ()

Patrik256

Tržby v USA za první víkend: 88 357 488 $ (3682 kin) Náklady na výrobu: 100 mil. $ Náklady na reklamu: 50 mil. $ Ocenění: BAFTA - nominace: vizuální efekty, výprava, zvuk Grammy - nominace: nahrávka soundtrakcového alba hudby pro film/TV London Critics Circle Film Awards - britský vedlejší herec (K. Branagh) ()

.MJ.

Oproti 1. dílů o něco "strašidelnější". Charaktery jednotlivých postav se dokonale vybarvily. Rupert Grint top výkon. Skřítek Dobby taky skvělý. 70% ()

IvoB

Tajemnou komnatu beru v podstatě jako vyspělejší "dvojče" předchozího dílu. V podstatě to stejné, jen o kapičku vážnější, s pamětihodnější hudbou a koncem. Určitý pokrok tu však je a sesazovat druhý díl pod úroveň toho prvního nemá smysl. I po letech se jedná o vysoký nadstandard. ()

derryl

To už je lepší než první díl. Magie, humor, silný příběh, plastické postavy dětí i dospělých, adaptace jak má být, jsem rád. Harry Potter do boje proti "Tomu, o kterém se nemluví." ()

willis

Druhý díl není o nic horší než první, dá se říct, že jsou si oba dost podobný, což někomu může vadit, mně ne. Takže platí to samé co u jedničky, a to že: s přepisem Harryho P. na plátno jsem daleko spokojenější než s Pánem prstenů.(samozřejmě vím, že obě předlohy, jsou co do rozsáhlosti a literárnosti neporovnatelné a knížky s HP přímo volají po obrázcích). Kdyby mně bylo pod 15 tak je to za ***** takhle to je ****1/2. Jediná věc, která se mi zdá nedomyšlená jsou pravidla a vůbec celá hra famfrpál. ()

Spectre

Prvý diel bol viacmenej infantilným opisom čarodejníckej školy s prvkami deja. Táto časť sa snaží o niečo podobné + trochu komplikovanejší dej, čím sa stopáž kapku predĺžila. Znova sa opakujem, ale pokladám za povinnosť spomenúť, že aj keď film je infantilný jedna radosť, neznamená to, že musia príbeh pochopiť malé deti (s výnimkou nadpriemerne nadaných jedincov). Jednoducho je to také preplácanejšie a dosť dlhé. Nie teda, že by sa tá dĺžka nedala vydržať, ale kompaktnejší strih + nejaká tá optimalizácia v scenári by tomu neublížili. S prižmúreným okom 3,5* ()

Jeržik odpad!

Totéž co u předešlého dílu. Účastník TOP 30 nejhorších filmových zážitků roku 2002 a vede TOP 5 nejhorších filmových zážitků roku 2002 v kině. Lobotomie análním otvorem by nemohla být horší. ()

spiritus

Z toho, co jsem měl o Harrym Potterovi možnost vidět, je Tajemná komnata tím nejslabším článkem. Vytratila se mi skvělá atmosféra jedničky, triky na mě působili hodně prkeně a uměle. Bohužel jsem měl místy pocit, že se koukám na nějakou ateliérovku a ne na další díl Hollywoodské arciságy. Columbusovi zkrátka docházel dech a na celém filmu to je hodně znát. Trošku mě zaujal konec a jeho rozuzlení, ovšem střet z baziliškem, byla pouze naservírovaná nuda a trošku i trapnost, za kterou by se styděl i béčkový fantasy film. ()

Angie91

Slabší než jednička, ale pořád stejně dobré. Musím ale přiznat, že je to lépe zpracované a menší diváci se opravdu mají na co koukat... Být menší krásně bych se bála, ale i když nejsem tak se aspoň potutelně usměju :o) ()

Marvel urval další rekord

Marvel urval další rekord

23.10.2015

7 let, 12 filmů... 9 miliard dolarů. Marvelácký filmový vesmír je zjevením, které se momentálně snaží zkopírovat celý Hollywood. Každý chce mít svoji provázanou značku nehledě na to, jak velký to… (více)