Harry Potter a Tajemná komnata

• Německo

Harry Potter und die Kammer des Schreckens

Harry Potter a Tajomná komnata

Fantasy / Mysteriózní / Dobrodružný / Rodinný

Velká Británie / USA / Německo, 2002, 161 min (SE: 174 min)

Příběh druhé knihy je sám o sobě slabší, ale zřejmě taky díky hercům se film stal trochu příjemnějším než jednička. Alan Rickman je jako Snape dokonalý, Lockhart je taky přesný... Pořád však jen milý, pohádkový svět zbavený veškerého temna. A nejvíc mi vadí Dobby, je pro mě příliš velkým odkazem na Pána prstenů...(25.9.2004)

Skoro rovnako dobré ako prvý diel. Po vizuálnej a hudobnej stránke je film rovnako úchvatný, len škoda tej dlhej stopáže. Ale inak je Tajomná komnata viac menej rovnako dobrá Kameň mudrcov, no v niektorých častiach aj o chlp lepšia. Hlavne v príbehu, ktorý je nielen zaujímavý, ale aj prekvapivo dosť strašidelný a temný. Obľúbený soundtrack: Harry's Wondrous World. 80% - 4*(13.10.2009)

Doba, kdy jsem Harryho Pottera nadšeně četla a očekávala jeho nová filmová pokračování, je už pár let pryč. Ale nějak jsem v poslední době začala sledovat Shakespearovy hry v podání Kennetha Branagha a napadlo mě: V čem ten chlap vlastně ještě hrál? Po sedmi letech jsem se tak zase dostala obloukem k Harrymu Potterovi. A i tady je Kenneth kouzelný, to se mu upřít nedá. Je vidět, že si svou egoistickou postavičku užívá, kdyby mu bylo věnováno ještě trochu víc času, problém by mi to rozhodně nečinilo. Asi bych ale při zhodnocení kvalit tohoto snímku neměla věnovat jen jemu, že? Anebo jo, ať je nějaká změna. Ten chlap si to zaslouží. Kdesi před závěrem tohoto komentáře se ale cítím ještě odpovědná prohlásit, že i když se mi asi Kámen mudrců líbil o něco více, pořád mi k Harrymu tenhle "pohádkový" nádech sedne víc než ta snaha o hororovou atmosféru v posledních dílech.(12.11.2005)

Asi nejlepší díl Harryho Pottera. Columbus opět dokazuje, že Harryho má ze všech tří Potterovských režisérů zmáknutého nejlíp, scénář se pořád ještě nemusí potýkat s encyklopedickou délkou dalších knih a nedochází tak k násilnému krácení děje a atmosféra filmu navíc notně ztemněla. Herecké výkony jsou opět na velmi dobré úrovni a snad jedinou "chybičku", kterou můžu filmu vytknout je, že Emma Watson ještě nevypadá tak proklatě sexy jako v dalších dílech;).(16.2.2006)

No, musím říct, tedy napsat, že mě nízké hodnocení celkem překvapuje. Nepatřím mezi ty lidy, co milují fantasy a přes zamlžené brýle v každé chvíli počítají čtverečky na mapě Dračího doupěte, ale tenhle Potter se mi líbil. Řekl bych, že je lepší než jednička. Sice je utahaný, ale konec je celkem zajímavý a chílemi i napínavý. Takže 4* se mi zdají býti adekvátní.(26.1.2005)

• - Tajemná komnata je celosvětově druhým nejvýdělečnějším filmem roku 2002, předběhl ji jen Pán prstenů: Dvě věže. Nicméně je to ale zároveň nejvýdělečnější ne-americký film roku 2002 s 617 miliony $. Oproti tomu Dvě věže vydělaly 584,5 milionů $. Ke dnešnímu dni (2009) je druhý díl potterovské série 14. nejvýdělečnějším filmem všech dob, předběl ho první, pátý a čtvrtý díl. (HappySmile)

• - Jedná se o jeden ze dvou filmů o Harrym Potterovi, který se nedočkal žádné nominace na cenu Academy Award. Dalším snímkem, který nebyl nominovaný, je Harry Potter a Fénixův řád (2007). (cihlenka)

• - Náklady na reklamu: 50 milionů dolarů; náklady na výrobu: 100 milionů dolarů; tržby v USA za první víkend: 88 357 488 milionů dolarů (3682 kin). (lubos111)