Harry Potter a Tajemná komnata

Harry Potter a Tajomná komnata

• Kanada

Harry Potter and the Chamber of Secrets

Fantasy / Mysteriózní / Dobrodružný / Rodinný

Velká Británie / USA / Německo, 2002, 161 min (SE: 174 min)

160 minút je predsa len priveľa. Je to opäť brilantne natočené, charaktery nestratili nič zo svojej pôvabnosti a ten temnejší župan tomu taktiež svedčí, ale preda len je to trochu rutinné a statické. Keby som bol fanúšikom Rowlingovej, bol by som určite na vetvy. Ako nestranný divák som ale miestami hľadal dialkové s pretáčaním. Keby to natočil John Woo a vtesnal to všetko do dvoch hodín, potom by to mohol byť skutočný orgazmus! :o)(12.12.2002)

O něco málo slabší než první díl. Děj je sice napinavější, strašidelnější, akčnější. Ale na druhou stranu je zde také více hluhých míst. Zbytku filmu není moc co vytknout. Obsazení je skoro totožné s jedničkou, takže opět kvalitní. Williams odvádí slušný standart a Dobby je udělanej opravdu dobře(jsem moc zvědavej na Gluma). Velice dobrá zábava, ale opět ne bezchybná. Třeba už to příště pod novým režisérem konečně bude za 100%.(23.12.2002)

Druhý Harry se přehřívá, když jde o dramatičnost, a zavádí podivný deux ex machina a sedí na zadku a pije anýzovku, třebaže by měl bodat bajonetem. Charaktery má podle Gaussovy křivky rozdělený od sympatickejch diverzantů po totálně šmrncem netknutý statisty. Režisér Columbus, nástup! Všichni bohové nechť se ti odmění, šlechetný junáku. Odvedl jsi svý. But nothing remains the same. Nastal čas přeosedlat režisérskou sesli. Pohov! Rozchod.(24.11.2007)

S několika letým odstupem a po shlédnutí extended verze musím objektivně jít s hodnocením o jednu hvězdu nahoru. Mé původní pocity z filmu byly velmi rozpačité, hlavním důvodem byl na jednu stranu otrocký přepis předlohy a zárovn vynechávání motivů a hektické poskakování. 13 minut navíc ale řeší docela dost, film je sice neskutečně dlouhý, opticky to ale nevypadá a těch pár scén navíc film příjemně promazává v místech, kde kinoverzi drhla kolečka. Originální znění je nezbytné, dabing zabíjí neskutečně moc, včetně výkonů dětských herců. Columbus dotáhnul universum na, v danou chvíli dostupné maximum, další film by ale už nedal a je dobře, že odstoupil od válu a předal štafetu dalším.(28.10.2007)

Po Kameni mudrců jsem byl na Tajemnou komnatu docela natěšen, ale... film postrádá takovou tu prvotní radost z něčeho nového, zdařilého, ale hlavně nepřináší moc inovací, je to spíš odvar z HP1. Především je 160 minut opravdu hodně, zkrácení o 20 minut by prospělo... Kenneth Branagh je sice "sympatický", ale zdaleka neutáhne celý film. 70%(16.6.2004)

• - Dům Weasleyů, Doupě, byl skutečně postaven poblíž vesnice Alnwick v Dorsetu. (ricky4)

• - Ve scéně, kde se kouzelníci poprvé učili přeměňovat zvířata v pohár na vodu (kouzlo Fera Verto), je možné vidět chameleona jemenského. Lezl po větvi na stole před Hermionou (Emma Watson). (Inferion7)

• - Ve scéně v soubojové místnosti před soubojem Harryho (Daniel Radcliffe) s Dracem je možné mezi studenty spatřit kameramana. (Nevka)