Harry Potter a Tajemná komnata

• Německo

Harry Potter und die Kammer des Schreckens

Harry Potter a Tajomná komnata

Fantasy / Mysteriózní / Dobrodružný / Rodinný

Velká Británie / USA / Německo, 2002, 161 min (SE: 174 min)

Po dokoukaní tohoto dílu si říkám, proč já degen se plácám v mudlovském světě, když v tom kouzelnickém se toho tolik děje. Jezdí se lítacím autem, bojuje se s hady, bojuje se s pavouky, čaruje se, hraje se famfrpál, lítá se na koštěti neomezenou rychlostí, učí se tam sice odporná šprtka, ale současně i fantastická holka Hermiona a hlavně se tam dá bojovat se zlem ! Opravdu velmi nerad jsem se z tohoto kouzelnického světa vracel zpět do toho svého mudlovského.(26.7.2007)

Pridáme do potter-elixíru trošku viac napätia, temnejšej atmosféry a ucelenejšieho scenára a hneď sa na to inak díva. Aj keď je pravda, že to mohlo byť kratšie, všetko malo nakoniec svoj súvis a čudujem sa sám sebe, že ma to tak vzalo, pretože jednotka bola pre mňa na vážkach a knihy ma nezaujali absolútne. 75%.(27.4.2007)

Knihy nečtu, ale filmy o Potterovi se mi líbí ikdyž tedka čekám na (snad) nejlepší 3díl. Mám rád Cuarona :)) Kvalita Chrise Columbuse jako režiséra je úměrná velikosti rozpočtu (za hodně peněz to ujde za málo ne :D) a docela mě mrzí, že takhle netalentovaný a rutinérský pracovník dostal do rukou první dva díly. Až tedka producenti nastolili trend měnění režisérů (i kvůli čas zatížení) a tak se stává každý díl nečím nezaměnitelným. Snad je toto poslední průměrný díl, který je zachranován mladými herci a pohádkovým prostředím.(3.6.2004)

Scénář: Steven Kloves .. Tajemná komnata nepostrádá nic co předešlý díl. Bohužel jako většina pokračování ale nepřináší nic nového! "Vivat" komerce..:´( Šílenství kolem adaptace knih Harry Potter and .?. mě nechala naprosto chladným! Je sice pravda, že se to dá bez obtíží shlédnout a je na co se dívat, tj. triky, ale příběh není až moc poutavý a adaptovaný scénář je místy dost děravý a nelogický. .(8.4.2005)

Tento diel sa mi zdal byť a malinko slabší ako prvý ale nechýba v ňom dráma, fantasy a tiež ako aj v prvom dieli rodinný námet. V celku podarený druhý diel......................Soundtrack John Williams: 1. Prologue Book II And The Escape From The Dursleys [3:32] ,2. Fawkes The Phoenix [3:46] ,3. The Chamber Of Secrets [3:50] ,4. Gilderoy Lockhart [2:06] ,5. The Flying Car [4:08] ,6. Knockturn Alley [1:48] ,7. Introducing Colin [1:49] ,8. The Dueling Club [4:08] ,9. Dobby The House Elf [3:27] ,10. The Spiders [4:33] ,11. Moaning Myrtle [2:06] ,12. Meeting Aragog [3:19] ,13. Fawkes Is Reborn [3:19] ,14. Meeting Tom Riddle [3:38] ,15. Cornish Pixies [2:13] ,16. Polyjuice Potion [3:52] ,17. Cakes For Crabbe And Goyle [3:30] ,18. Dueling The Basilisk [5:03] ,19. Reunion Of Friends [5:08] ,20. Harry's Wondrous World [5:02],(31.12.2010)

• - Daniel Radcliffe prozradil: "V Tajemné komnatě je záběr, kde musím vytáhnout nohavice u kalhot, abych prokázal, že nemám žádné ponožky. Na dvanáct let byly mé nohy ovšem příliš chlupaté, tak mi řekli, že nikdo z diváků neuvěří, že ve dvanácti letech může mít někdo tak chlupaté nohy. Kvůli tomu mi museli spodní část nohou vyholit." (MikeCool)

• - Náklady na reklamu: 50 milionů dolarů; náklady na výrobu: 100 milionů dolarů; tržby v USA za první víkend: 88 357 488 milionů dolarů (3682 kin). (lubos111)

• - Mnoho lidí se domnívá, že postava profesora Lockharta (Kenneth Branagh) byla napsána na motivy ex-manžela spisovatelky J. K. Rowling. Sama spisovatelka však tuto informaci popřela. (cihlenka)