Harry Potter a Tajemná komnata

• USA Harry Potter and the Chamber of Secrets (více)
Trailer 2

Po dlouhém létě stráveném u příšerných Dursleyových je pokus Harryho Pottera nastoupit na vlak a vydat se vstříc druhému ročníku školy čar a kouzel v Bradavicích zmařen. Jedinou možností, jak se tam dopravit, je kouzelné létající auto, které však bohužel narazí do vzácné (a notně rozmrzelé) Vrby mlátičky. To všechno se ale jeví jako procházka růžovým sadem ve srovnání s tím, co na Harryho ten podzim čeká ve strašidelných chodbách Bradavic. Jako jediný totiž slyší děsivé a škodolibé hlasy, které se ozývají ze zdí, a k tomu je nad slunce jasné, že mu jde po krku jeho spolužák Draco Malfoy. Brzy se však o život neobává jen Harry. V Bradavicích se začínají dít prapodivné věci, při kterých tuhne krev v žilách, a nikdo z žáků netuší, že se pradávná legenda stala skutečností. Na stěně se objeví rudý nápis, který hlásá, že je Tajemná komnata znovu otevřena a nepřátelé dědice by se měli bát. Ale co tohle všechno ve skutečnosti znamená? Harry, Hermiona a Ron dělají všechno, co je v jejich kouzelnických silách, a riskují i vlastní životy ve snaze vyřešit tohle smrtící tajemství staré bezmála padesát let. (HBO Europe)

Trailer 2

Lima

Po všech stránkách lepší, než první díl. Mnohem temnější, a proto mému vkusu mnohem bližší. Radcliffe jako Potter je opět děsně prkennej, o to lepší jsou přestavitelé Rona a Hermiony, kteří jsou nepopiratelně talentovaní. Některé scény jsou hodně strašidelné, že i malá děcka musí z nich mít psotník. Například já jako arachnofobik jsem skoro nevydejchal scénu s pavouky. Ještě k tomu Radcliffovi. Divím se, že takovýmu hereckýmu dřevu svěřili tak velkou roli. Ale když se podívám, že jedním z výrobních producentů je čirou náhodou taky Radcliff, říkám si, že by "tlačenka"? No nic, na závěr bych jenom dodal, že touha po Nimbusu 2000 mně už přešla. Těď bych chtěl Nimbus 2001, prej má lepší aerodynamické schopnosti.... ()

POMO

160 minút je predsa len priveľa. Je to opäť brilantne natočené, charaktery nestratili nič zo svojej pôvabnosti a ten temnejší župan tomu taktiež svedčí, ale preda len je to trochu rutinné a statické. Keby som bol fanúšikom Rowlingovej, bol by som určite na vetvy. Ako nestranný divák som ale miestami hľadal dialkové s pretáčaním. Keby to natočil John Woo a vtesnal to všetko do dvoch hodín, potom by to mohol byť skutočný orgazmus! :o) ()

KevSpa

Pro fanoušky knihy je to stejně jako jednička skvělá záležitost. I když je děj občas zestručněn a celkově film nepřináší žádné překvapení, jde o vcelku zdařilý snímek. Napínavý, zábavný a se slušnou atmosférou. Lockhart v podání Kennetha Branagha je okouzlující a Jason Isaacs je i na malém prostoru suverénně nejvýraznější postavou celého filmu - záporák jedna báseň. ()

Cival

O třídu lepší než jednička. Triky šly malinko nahoru, atmosféra příjemně potemněla, Emma Watson a zejména Rupert Grint se herecky roztomile vybarvili a navíc jsou zezadu podporováni skvělým Branaghem. Ale Columbus už asi nikdy nebude ničím jiným než nudným řemeslníkem bez pořádného stylu - takže ospalý Potter vypadá vedle jiného kasaštyku, Pána prstenů, jen jako špatný vtip. Neúměrně dlouhý vtip s tragickým ústředním představitelem, kterému bych dal doživotní zákaz lézt na plátno. Naštěstí ve trojce přijde osobitý Cuáron, takže se můžeme těšit na výrazné zlepšení. Pokud se mu podaří eliminovat Radcliffa a dohlédnout na opravdové ADAPTOVÁNÍ knižní předlohy (tj. uzpůsobení pro potřeby filmu, vyhození některých pasáží a zvýraznění jiných) a ne jen otrocké přepisování s otravnými minutami vysvětlovacích dialogů, mohli bychom se konečně dočkat opravdu dobrého filmu. Doteď jsou to jen prázdné prefabrikáty, které uspokojí pouze děti a nekriticky nadšené milovníky knížek. ()

golfista

Sám jsem byl překvapen, ale líbilo se mi to... Určitě víc než první díl. Filmařsky bezchybné, víc strašidelné, možná trošku dlouhé (a to ještě mezi vystřiženými scénami je spousta variací, které by vůbec nevadily). Zvuk při bitvě s hadem cloumal se sedačkou, takže jsem si prostě užil :) Jako šestiletý bych ale asi neusnul ! ()

• Lucius Malfoy (Jason Isaacs) měl původně vypadat jinak. Měl mít krátké vlasy a oblékat se podobně jako mudlové. Jason Isaacs ale přišel s nápadem, aby měl Lucius dlouhé vlasy a jeho oblečení bylo takové, jaké nakonec vidíme ve filmu. To, že Lucius nosí hůlku jako součást vycházkové hole, byl také Isaacsův nápad. Nelíbila se mu myšlenka, že arogantní čistokrevný kouzelník a aristokrat pohrdající Mudly by měl vypadat a oblékat se jako oni. To by podle něj nedávalo smysl, a tak se od nich chtěl co nejvíce odlišit. (Elizabeth13)
  • Byť není nikdy přímo vysvětleno, kdy se příběhy Harryho Pottera odehrávají, a zobrazená architektura i kostýmy navíc zasazují film do ještě neurčitějšího časového období než knihy, z předlohy se díky jedné zmínce dá spočítat, že se Tajemná komnata odehrává v roce 1992, a Harry se tudíž narodil někdy v červnu 1980. (cinema_cz)
  • Daniel Radcliffe (Harry) prozradil: „V Tajemné komnatě je záběr, kde musím vytáhnout nohavice u kalhot, abych prokázal, že nemám žádné ponožky. Na dvanáct let byly mé nohy ovšem příliš chlupaté, tak mi řekli, že nikdo z diváků neuvěří, že ve dvanácti letech může mít někdo tak chlupaté nohy. Kvůli tomu mi museli spodní část nohou vyholit.“ (MikeCool)