Harry Potter a Tajemná komnata

• Německo

Harry Potter und die Kammer des Schreckens

Harry Potter a Tajomná komnata

Fantasy / Mysteriózní / Dobrodružný / Rodinný

Velká Británie / USA / Německo, 2002, 161 min (SE: 174 min)

Bohužel o dost horší než jednička. Kryštof Kolumbus je jen mechanický ilustrátor, který nemá vůbec cit pro vyprávění příběhu, tempo, gradaci. Možná stačí na nízkorozpočtové komedie typu "Sám doma", ale ne na tříhodinové velkofilmy pro děti i dospělé. Trojku už režírovat nebude, tak snad bude lepší:-/(23.10.2003)

Po dokoukaní tohoto dílu si říkám, proč já degen se plácám v mudlovském světě, když v tom kouzelnickém se toho tolik děje. Jezdí se lítacím autem, bojuje se s hady, bojuje se s pavouky, čaruje se, hraje se famfrpál, lítá se na koštěti neomezenou rychlostí, učí se tam sice odporná šprtka, ale současně i fantastická holka Hermiona a hlavně se tam dá bojovat se zlem ! Opravdu velmi nerad jsem se z tohoto kouzelnického světa vracel zpět do toho svého mudlovského.(26.7.2007)

Skoro rovnako dobré ako prvý diel. Po vizuálnej a hudobnej stránke je film rovnako úchvatný, len škoda tej dlhej stopáže. Ale inak je Tajomná komnata viac menej rovnako dobrá Kameň mudrcov, no v niektorých častiach aj o chlp lepšia. Hlavne v príbehu, ktorý je nielen zaujímavý, ale aj prekvapivo dosť strašidelný a temný. Obľúbený soundtrack: Harry's Wondrous World. 80% - 4*(13.10.2009)

Knihy nečtu, ale filmy o Potterovi se mi líbí ikdyž tedka čekám na (snad) nejlepší 3díl. Mám rád Cuarona :)) Kvalita Chrise Columbuse jako režiséra je úměrná velikosti rozpočtu (za hodně peněz to ujde za málo ne :D) a docela mě mrzí, že takhle netalentovaný a rutinérský pracovník dostal do rukou první dva díly. Až tedka producenti nastolili trend měnění režisérů (i kvůli čas zatížení) a tak se stává každý díl nečím nezaměnitelným. Snad je toto poslední průměrný díl, který je zachranován mladými herci a pohádkovým prostředím.(3.6.2004)

Po Kameni mudrců jsem byl na Tajemnou komnatu docela natěšen, ale... film postrádá takovou tu prvotní radost z něčeho nového, zdařilého, ale hlavně nepřináší moc inovací, je to spíš odvar z HP1. Především je 160 minut opravdu hodně, zkrácení o 20 minut by prospělo... Kenneth Branagh je sice "sympatický", ale zdaleka neutáhne celý film. 70%(16.6.2004)

• - Na konci filmu zaútočí Lucius Malfoy na Harryho, vyřkne: "Avada". Jedná se o výmysl scenáristů. V knize se Malfoy na Pottera pouze vrhne, ale bez kouzel. (Sonnery)

• - Frank Oz v jednom rozhovoru řekl, že mu bylo nabídnuto režírovat jeden potterovský film, avšak už si přesně nepamatoval, který díl to byl. Ovšem něco mu říkalo, že to byl zrovna druhý díl. Nabídku odmítl, protože se o tento film nezajímal a cítil, že už měl za sebou hodně velkých věcí. (HappySmile)

• - Ve scéně, kdy Ron (Rupert Grint) a dvojčata zachraňují Harryho (Daniel Radcliffe), vytrhnou lanem mříže, které spadnou dolů. Když poté strýc Vernon (Richard Griffiths) padá z okna, mříže nikde neleží a ani lano na autě není nikde vidět. (Andy.222)