Reklama

Reklama

Harry Potter a Tajemná komnata

  • USA Harry Potter and the Chamber of Secrets (více)
Trailer 2

Obsahy(1)

Malý čaroděj Harry Potter je nucen trávit prázdniny u zlých příbuzných. Pomůže mu kamarád Ron, který ho přiletí v otcově létajícím autě zachránit. Máma jim sice vynadá, ale je ráda, že je Harry s nimi. Když mají později odjet do školy, nepodaří se jim projít zdí na nástupiště 9 3/4 , odkud odjíždí vlak do Bradavic. Vezmou tedy létající auto pana Weasleye a poněkud tvrdě nouzově přistanou ve větvích Vrby mlátičky. Ron na to doplatí zlomenou hůlkou. V Bradavicích se na stěně objeví rudý nápis, který hlásá, že Tajemná komnata je znovu otevřena a nepřátelé dědice by se měli bát. Kdysi se jeden ze čtveřice zakladatelů školy, čaroděj Salazar Zmijozel, nepohodl s ostatními a odešel. Ještě předtím vybudoval tajemnou komnatu, kterou prý otevře jeho dědic a vypustí zlo, jež zahubí všechny nečistokrevné kouzelníky. Při souboji s Dracem se při hodině obrany proti černé magii ukáže, že Harry rozumí hadí řeči, a ostatní ho začnou podezřívat, že právě on by mohl být Zmijozelovým potomkem, který otevřel tajemnou komnatu. Harry najde kouzelný deník Toma Raddlea, který ho zavede padesát let do minulosti, kdy byla komnata otevřena poprvé. Tehdy byl podezřelý Hagrid. Staré podezření se vynoří i tentokrát a Hagrid skončí ve vězení v Azkabanu... (TV Nova)

(více)

Videa (5)

Trailer 2

Recenze (906)

Trellíno 

všechny recenze uživatele

O něco málo slabší než první díl. Děj je sice napinavější, strašidelnější, akčnější. Ale na druhou stranu je zde také více hluhých míst. Zbytku filmu není moc co vytknout. Obsazení je skoro totožné s jedničkou, takže opět kvalitní. Williams odvádí slušný standart a Dobby je udělanej opravdu dobře(jsem moc zvědavej na Gluma). Velice dobrá zábava, ale opět ne bezchybná. Třeba už to příště pod novým režisérem konečně bude za 100%. ()

MrHlad 

všechny recenze uživatele

Columbus sice natočil o něco lepší film, než byl Kámen mudrců a podařilo se mu nacpat tam o něco lepší triky (které ale i tak mají k dokonalosti daleko), ale hodně přehnaná délka a slabý hlavní představitel, který mě začal nudit asi po třiceti minutách, to stahují na průměr. Nebýt lahůdkového Branagha a Isaacse, asi by to bylo ještě za míň. ()

Reklama

Dadel 

všechny recenze uživatele

Bohužel o dost horší než jednička. Kryštof Kolumbus je jen mechanický ilustrátor, který nemá vůbec cit pro vyprávění příběhu, tempo, gradaci. Možná stačí na nízkorozpočtové komedie typu "Sám doma", ale ne na tříhodinové velkofilmy pro děti i dospělé. Trojku už režírovat nebude, tak snad bude lepší:-/ ()

xxmartinxx 

všechny recenze uživatele

Lepší než jednička, přesto má stejné plusy a mínusy. Pokud chcete jednoduchý film na zaplácnutí večera, který vás nenutí přemýšlet nebo jakkoli uvažovat, je to pro vás. Opět za vše může naprosto netalentovaný režisér a jeho otrocký přepis knihy. Film vám naprosto nic nedá a pokud nejste fanoušek série, ani se u něj nesnažte. Otravná podívaná, narychlo vytvořená pro fanoušky, děti nebo lidi bez smyslu pro dobré filmy. ()

Shadwell 

všechny recenze uživatele

Druhý Harry se přehřívá, když jde o dramatičnost, a zavádí podivný deux ex machina a sedí na zadku a pije anýzovku, třebaže by měl bodat bajonetem. Charaktery má podle Gaussovy křivky rozdělený od sympatickejch diverzantů po totálně šmrncem netknutý statisty. Režisér Columbus, nástup! Všichni bohové nechť se ti odmění, šlechetný junáku. Odvedl jsi svý. But nothing remains the same. Nastal čas přeosedlat režisérskou sesli. Pohov! Rozchod. ()

Galerie (210)

Zajímavosti (131)

  • V scéne na konci filmu, keď je Lucius Malfoy (Jason Isaacs) v Dumbledorovej pracovni, svetlo mieri na hercov krk a v zábere je vidieť jeho skutočné krátke hnedé vlasy. (ČSFD)
  • Scéna, keď Harry (Daniel Radcliffe) vidí krvou napísanú vetu na stene, sa natáčala v katedrále v Gloucesteri. Toto miesto sa vyskytuje takmer vo všetkých filmoch zo série Harry Potter. (Kub_ees)
  • Ve scéně, kde se kouzelníci poprvé učili přeměňovat zvířata v pohár na vodu (kouzlo Fera Verto), je možné vidět chameleona jemenského. Lezl po větvi na stole před Hermionou (Emma Watson). (Inferion7)

Související novinky

Marvel urval další rekord

Marvel urval další rekord

23.10.2015

7 let, 12 filmů... 9 miliard dolarů. Marvelácký filmový vesmír je zjevením, které se momentálně snaží zkopírovat celý Hollywood. Každý chce mít svoji provázanou značku nehledě na to, jak velký to… (více)

Reklama

Reklama