Harry Potter a Tajemná komnata

• USA Harry Potter and the Chamber of Secrets (více)

Malý čaroděj Harry Potter je nucen trávit prázdniny u zlých příbuzných. Pomůže mu kamarád Ron, který ho přiletí v otcově létajícím autě zachránit. Máma jim sice vynadá, ale je ráda, že je Harry s nimi. Když mají později odjet do školy, nepodaří se jim projít zdí na nástupiště 9 3/4 , odkud odjíždí vlak do Bradavic. Vezmou tedy létající auto pana Weasleye a poněkud tvrdě nouzově přistanou ve větvích Vrby mlátičky. Ron na to doplatí zlomenou hůlkou. V Bradavicích se na stěně objeví rudý nápis, který hlásá, že Tajemná komnata je znovu otevřena a nepřátelé dědice by se měli bát. Kdysi se jeden ze čtveřice zakladatelů školy, čaroděj Salazar Zmijozel, nepohodl s ostatními a odešel. Ještě předtím vybudoval tajemnou komnatu, kterou prý otevře jeho dědic a vypustí zlo, jež zahubí všechny nečistokrevné kouzelníky. Při souboji s Dracem se při hodině obrany proti černé magii ukáže, že Harry rozumí hadí řeči, a ostatní ho začnou podezřívat, že právě on by mohl být Zmijozelovým potomkem, který otevřel tajemnou komnatu. Harry najde kouzelný deník Toma Raddlea, který ho zavede padesát let do minulosti, kdy byla komnata otevřena poprvé. Tehdy byl podezřelý Hagrid. Staré podezření se vynoří i tentokrát a Hagrid skončí ve vězení v Azkabanu... (TV Nova)

Ceberus

Tento komentář patří celé potterovské sérii... Všechny filmy jsou nepochybně natočeny velice kvalitně, pravděpodobně není lepších filmů na čarodějnické téma. Jediný problém není ve filmech, jako spíše ve mně - a sice že svět čar a kouzel není něco, co bych vyhledával nebo co by mě nějak uchvátilo. Můj oblíbený žánr sci-fi je sice hned za rohem, ale je to přece jen něco jiného než fantasy. Slovo k hercům - Radcliffe není úplně špatný, Watsonová je kus, Felton je překvapivě dobrým dětským hercem a mí oblíbení záporáci Rickman s Oldmanem nezklamali (byť Oldman tentokrát jako klaďas). ()

danny_21

O kousínek lepší první díl z dílny rodinného baviče Chrise Columba. Více dobrých triků, temna, lepších postav, dávám 75 %. ()

josieaddms odpad!

Tralalá, znovu ta samá hrůza! Špatný humor, vykrádání cizích knih a scénářů, trapné scény, dialogy, zápletky. Hrozný Český překlad, zlé myšlenky schované za dětskou nevinností, a spoustu peněz ,které by se dali mnohem lépe využít, skončilo v hajzlu. ()

Baron Noktur

O dosť lepšie ako priemernejšia jednotka. Film je temnejší, prepracovanejší a celkovo zaujímavejší. Oproti knihe ale zjednodušené. ()

Wyrdas

Jeden z nejlepších dílů o Harry Potterovi. Postava malého skřítka "Putina" Dobbyho na začátku působila trošku těžkopádným dojmem, ale čím více se děj chýlil ke konci, tím lépe se vybarvovala. Tom R. R. byla další postava, která filmu dodala "hvězdičku" navíc. Tento film už není cílený čistě na dětskou část obecenstva a dává to najevo jak trošku dospělejším humorem, tak více temnými scénami. Zejména pak v Zapovězeném lese nebo v katakombách na konci filmu. Dal bych Tajemné komnatě klidně i pět hvězdiček, ale stejně jako u předchozího dílu mám problém s tím, že jsem jako první četl knihu. Těch pár záměn, nebo vynechání upřímně řečeno několika nepodstatných scén bych odpustil, co ale s prominutím prominout opravdu nemohu, je absence souboje mezi Luciusem M. a Arthurem W. Je pro mě těžké za těchto podmínek rozhodnout mezi 3-4 hvězdičkami. Kdybych jako první nečetl knihu, rozhodoval bych se mezi 4-5. Proto mi přijde spravedlivé udělit HP v Tajemné komnatě 4 hvězdičky. Decentní humor, tajuplné prostředí, dobrá zápletka.. na své si zde přijde každý divák, který nepohrdne trochou dobrého fantasy žánru. ()

Kotsour

Dospělejší jsou zde nejen herci, ale i celý film oproti jedničce. Atmosféra je již mnohem víc temná, jak jsme zvyklí z pozdějších dílů. Skvělé jsou scény s Tomem a Luciusem, navíc se zde už dočkáváme opravdu strhujícího finiše. I tak ale šlo z celého tématu vytřískat o něco víc... ()

ppospisil

Tajemnou komnatu musím zařadit na chvost filmů o Potterovi.Na tak krátkou knihu se tvůrci snažili děj obsáhnout hodně ze široka a prostě mi připadal dlouhý a nejméně strhující,ale je to pravděpodobně i dějem.Konec je zpracován skvěle, zejména kamera tam odvedla kus práce a pozměněná adaptace knihy je spíš k dobru.Figurování a obsazení Luciuse Malfoye mě příjemně překvapilo, téměř stejně dobré jako již pro mě legendární představení Snapa.Film mě pořád hodně bavil,protože ságu jsem si hodně oblíbil,ale řekl jsem si že vyberu jeden nejslabší díl ,a to je tenhle, za zásluhy však stále těsně 4 hvězdy, ale sláva konec Columbuse.70% ()

Kingjiri

Hlavním námětem, v podobě pátrání po záhadě v Bradavicích, hodně podobný prvnímu dílu. Stopáž je sice opět dost dlouhá, ale děj má v sobě větší spád, napětí a temnější atmosféru. Kromě toho se zdá, že dostály vylepšení i vizuální efekty - třeba scéna s Baziliškem je hodně povedená. Díky dětskýmu vzezření hlavních hrdinů však i druhej díl působí hlavně jako pohádka pro menší diváky, která má ale co nabídnout každýmu divákovi, tři silnější hvězdy. ()

deLaFere

Přechod mezi dětskostí prvního dílu a temné atmosféry dílů následujících. Ruper Grint hrozně přehrává a Radcliffe je vyložené neherecký. Místy mě Tajemná komnata vyloženě nudila a opět je nesrovnatelně horší než knižní předloha. Oba první díly série jsou jen slabší předehrou dílů následujích. ()

Sweat55

Je to sice lepší než první díl, ale i tak je to zbytečně moc natahované. Efekty se naštěstí zlepšily, takže nebudete kroukit očima jak při scéně s trollem v jedničce. A opět na nic zaporák. Voldemort se vrací už druhým dílem! ()

fallanga

Jako malý jsem tento díl neměl moc rád. Byl tam velmi otravný učitel Lockhart, ještě otravnější Draco Malfoy a scény s šeptajícím baziliškem, které mi jako dítěti naháněly hrůzu. V dospělosti jsem změnil názor. Jedná se o jeden z nejlepších dílů v sérii. Už tady se rozvíjí ten drsný příběh, ztratilo to část své pohádkové atmosféry, je představena jedna z nejsympatičtějších postav (Ginny) a po dočtení a dokoukání celé série musím říci, že to všechno začíná tady. Ne v prvním díle, tam byl představen svět, ale opravdový Harry Potter začal tady. Tady začaly viteály, legenda o čtyřech zakladatelích Bradavic, atd... Ano, tímto dílem začíná ta velkolepá sága. Ale obstálo by to jako samostatný film? Ano. Má to pěknou zápletku, je tam nějaký ten plot twist, postavy se pěkně vyvíjí a je to dobře napsané a zahrané. ()

holub109

Pokračování na úrovni prvního dílu, kterému přidávají na kvalitě nové postavy Dobbyho, Zlatoalava Lockharta a konečné větší představení Toma Riddla a.k.a. lorda Voldemorta, dětští herci stále skvělí 80% ()

Likan7

Podobně jako u Kamenu mudrců musím jít s hodnocením o stupínek nahoru. A to je Tajemná komnata o poznání lepší. Triky se konečně dostavily v mnohem lepší formě, atmosféra je už v náznacích výrazně potemnělá a dokonce přijde řada i na nějakou tu mrtvolu. Co se herců týče, Radcliffe, Grint a Watson hrají to svý, i když Grint si často krade scény pro sebe, pokud zrovna není ale na plátně Kenneth Branagh, jehož Svatoslav Lockhart je skvělá komická postava, která mě bavila pokaždé, když se objevil. Přímo mamutí stopáž je sice často ubíjející (hlavně všudy přítomné vysvětlovačky -> fakt musíme po tom, co vidíme ptáka klovající do hada poslouchat, jak pták sice vykloval hadovi oči, ale pořád slyší? Není to proboha evidentní? A toho je ve filmu tuna), ale pokud si to rozdělíte jako já, celkem to odsýpá. Nejhorší Pottery mám za sebou, teď už půjde kvalita jen nahoru. ()

GTS_PUNK

Druhá časť sfilmovanej ságy podľa knižnej predlohy J. K. Rowling diváka znovu privádza do čarodejníckeho sveta Harryho Pottera (Daniel Radcliffe). Ten sa chystá nastúpiť na svoj druhý ročník na čarodejníckej škole Hogwarts, ale je varovaný pred nástrahami, ktoré tam nielen na neho čakajú. A veru, netrvá dlho a na škole sa začnú vyskytovať prípady študentov napadnutých neznámou entitou, ktorá za sebou zanecháva tajomné krvavé odkazy. Zdá sa tak, že ani druhý rok nebude pre Harryho a jeho priateľov Rona (Rupert Grint) a Hermionu (Emma Watson) pokojným. Musia nájsť takzvanú Tajomnú komnatu, v ktorej sa Harry postaví tvárou v tvár svojmu úhlavnému nepriateľovi. Už po tretíkrát vo svojom živote. Po divácky viac než úspešnejšej prvej časti, ktorá predstavuje skôr rodinne ladené čarodejnícke fantasy, netrvalo dlho, kým svetlo sveta uzrelo pokračovanie tejto ságy. Hneď na prvý pohľad je však viditeľný rozdiel. J. K. Rowling príbehovo v knihe pritvrdzuje, čo sa logicky odráža aj vo filmovom spracovaní Chrisa Columbusa. Zatiaľ čo prvá časť bola takmer vyložene rodinne ladená, jej príbehové pokračovanie je o niečo temnejšie a surovejšie. Ťažko povedať, ktorý z týchto variant divákovi viac vyhovuje, treba však skonštatovať, že druhý diel už ponúka výraznejšie serióznejšie dejové kontúry. Nejedná sa už iba o akési "kĺzanie" sa po povrchu čarodejníckeho sveta, ale dej začína zachádzať o niečo hlbšie, čím sa pred divákom toto univerzum otvára ešte viac. Príbeh výrazným spôsobom nazerá aj do histórie cez denník Toma Riddla (Christian Coulson) a začína sa formovať akási "živná pôda" pre všetky nasledujúce pokračovania. Hoci akási rozprávkovosť deja, ktorou oplýva prvá časť ságy, zďaleka nevymizla, je jej citeľne menej. Ubudlo humoru, znásobili sa dramatické prvky, ale rukopis Chrisa Columbusa na filme stále zreteľne cítiť. Dnes by sa už dalo povedať, že táto časť je akousi "prestupnou stanicou" medzi priam až rozprávkovou prvou časťou a seriózne pretransformovanou treťou časťou, ktorú má pod taktovkou už režisér Alfonso Cuarón. Úprimne však treba zhodnotiť skutočnosť, že druhá časť je oproti tej prvej príbehovo slabšou a menej záživnejšou. Ale prináša so sebou aj viaceré pozitíva. Okrem stále kvalitnej výpravy a soundtracku, sa tu divák stretáva s prepracovanejšími vizuálnymi efektami. Zdá sa, že ich je síce menej, ale ako sa hovorí, menej je niekedy viac. A v tomto prípade to určite platí. Či už sú to pavúky alebo basilisk, na počítačovo vymodelované potvory sa pozerá naozaj dobre. Čo je však najväčším pozitívom celého filmu je fakt, že sa viac začínajú prejavovať vedľajšie postavy, ktoré dostávajú viac priestoru, napríklad profesorka McGonagall (Maggie Smith). Z pohľadu celej ságy sa tu však objavujú aj ďalšie nemenej dôležité postavy, akými sú napríklad Lucius Malfoy (Jason Isaacs) či Ginny Weasley (Bonnie Wright), ktorá sa síce objavuje aj v prvej časti, ale dôležitá pre ságu začína byť až v časti tejto. Harry Potter and the Chamber of Secrets je kvôli svojmu príbehu o niečo slabším filmom, než jeho predchodca. Nie je to však kvôli väčšej serióznosti a miernemu pritvrdeniu, ale čisto iba kvôli tomu, že zápletka a jej finálne spracovanie nie sú také, aké by možno divák očakával. Na druhú stranu sa však dá povedať, že všetky ostatné filmové aspekty sú lepšie, než s akými sa možno stretnúť v prvej časti. A aj keď diváka táto skutočnosť určite poteší, príbeh je predsa len stále to najdôležitejšie. O sklamanie sa nejedná, film dokáže adekvátne zabaviť, ale kvality prvej časti nedosahuje. () (méně) (více)

LuiCJ

Harry Potter a Tajomná komnata. Druhý diel čarodejníckej série tentokrát v temnejšom šate. To isté sa týka aj knižky. Harry Potter je jedná z mála sérií kde sa film veľmi dôveryhodne pridŕža predlohy. Aj keď rozdielov sa tu nájde veľa, väčšinou (rovnako aj v prvom diele) ide o nie veľmi relevantné udalosti, ktoré nijako výrazne nemenia dej. Povedal by som, že tento diel je ešte viac temnejší a desivejší než prvý. Fantasy vizuálne efekty sú na lepšej úrovni a taktiež sa mi páči ako tvorcovia spracovali Baziliska. Obrovská animatronická príšera mi v niektorých scénach pripomínala Star Wars. Je zaujímavé sledovať ako sa každým dielom zlepšuje technické spracovanie filmu. Mysteriozita a napätie tiež pribúda a celkovo scénar je dobre vystavaný. Postavy a dobrodružstvo, ktoré zažívajú tiež perfektne sedia do snímku. Film patrí medzi obľúbené diela v nejednej rodine a to isté aj ostartné časti. Ľudia po celom svete si Harryho obľúbili vďaka spracovaniu a nenáročnému príbehu aj keď hlavnú myšlienku treba trochu nájsť. Chris Columbus s tímom tvorcov odviedol výbornú prácu. ()

balcazar

Pri druhej časti Harryho Pottera som si povedal, že jednotlivé diely sa budú odlišovať a hodnotenia dvíhať/klesať podľa toho, ako (ne)kvalitne bude podaná a vymyslená zápletka. V dvojke to bola s Voldemortom alias Tomom Riddlom naozaj kvalitka, filmu pomáha aj to, že sa prakticky v každej časti menia profesori na predmete obrany proti čiernej mágii, nemotorný Lockhart dodal dramatickej rovine tú vtipnú. ()

loveless

Lepší než první film. Knížku už jsem četla před delší dobou, takže si nejsem úplně jistá, zda všechno bylo tak, jak mělo být. Ale větší výhrady nemám. Série nabírá pomalu na obrátkách. ()

Nix

Čím je Harry starší, tím začne být vyprávění lepší a temnější. Tajemná komnata je zábavný díl, Lockhart je zábavný. Celkově to působí už trochu vyspěleji, ale s nádechem pohádky. ()

rublik05

Tajemnou komnatu mám odjakživa moc rád. Je podstatně temnější a děsivější než jednička, avšak pořád se podařilo zachovat jistý rodinný nádech a pohodovou atmosféru. Příběh je výborně napsaný, krásně se podařilo skloubit humor, odlehčenější scénky a ty vážnější, děj ani na chvíli nenudí a je plný zajímavých situací. Delší stopáž vůbec ničemu nevadí, ba naopak jsem si ke konci říkal, že bych klidně ještě nějaký čas v Bradavicích strávil. Filmařsky se opět jedná o prvotřídní práci, hudba geniálně podtrhuje celkovou atmosféru, absolutně nemám co vytknout. Nejvíc na mě zapůsobilo drsné finále, ale také mimořádně dojemný závěr. Vynikající pokračování. 10/10. ()

Marvel urval další rekord

Marvel urval další rekord

23.10.2015

7 let, 12 filmů... 9 miliard dolarů. Marvelácký filmový vesmír je zjevením, které se momentálně snaží zkopírovat celý Hollywood. Každý chce mít svoji provázanou značku nehledě na to, jak velký to… (více)