Sám doma

• USA Home Alone (více)

Když McCallisterovi odjíždějí na dovolenou, nechají doma jen jedinou věc - a to je Kevin, jejich osmiletý syn. A když se dva nešikovní lupiči pokouší dostat do domu, Kevin musí úplně sám bránit svůj domov a přelstít lupiče ve válce, kterou vede jediným způsobem, který zná... (Bonton Home Video)

Carol Pifková

Klasika, ktorá pobaví každé Vianoce, ešteže to nechodí aj počas roka lebo inak by mi to asi išlo na nervy, a škoda zmenenému dabingu už to nie je to pravé orechové. ()

Frajer42

Myslím, že u nás neexistuje nikdo, kdo by tento film už někdy neviděl. Jako malému se mi tento film velmi mnoho přemnoho líbil. Přeci jen už ale uplynula pěkná řádka let, kdy jsem tento film viděl naposled. Pamatuji si ho však skoro nazpaměť. Dnes už mi však tento film nemá naprosto co říct a nenajdu už ani nic čemu bych se zasmál. Přesto z takové nostalgie zde musím alespoň 3* zanechat. ()

MikeCool

Jedna z věcí na kterou se vždy na Vánoce (Štědrý den) těším je ta, že si v pohodlí domova pustím film "Sám doma". Považuji to za kultovní film světové kinematografie. Skvělá zábava i akce. ()

boshke

Naprosto nesmrtelná klasika se senzačním Culkinem, Pescim a Sternem. S gustem jsem se opět po několika dlouhých letech podíval... 100% ()

Kothy

Koho asi nechali o Vánocích doma? No přece Kevina! Tímhle se Macaulay Culkin proslavil. Škoda, že to s ním pak šlo z kopce. Jinak je to film se spoustou pastí, hlášek a s dvěmi nezničitelnými zloději. "Harry, jdu do baráku!" :D ()

Sašenka165

Tohle je zatraceně vtipný a milý film, který jsem jako dítě řadila mezi své TOP a i dnes se na něj ráda podívám. Hvězdičku ubírám za tu hysterickou matku a Culkinův řev :)... jinak je to úplně perfektní komedie. ()

Okara

Moje srdcovka - snad mnou nejvíckrát viděný film o vychytralém klučinovi, který tak dokonalým a vtipným způsobem týrá duo hloupých "zlodějů" a napínavý příběh je ještě doprovázen vtipnými hláškami a momenty. A samozřejmě smích pouze umocňuje obecně známý fakt, že nejvíce se smějeme cizímu neštěstí, kterého se zde dočkáváme v podobě pořádného nášupu. V mládí byl Kevin můj idol, párkrát jsem si dokonce přál, aby se k nám někdo vloupal. Škoda absolutně špatně zpracovaného pokračování počínaje třetím dílem (dvojka se ještě dala skousnout), pouze za účelem zisku podobné tržby, jako získal tento dnes již legendární snímek. Teď odsud koukej mazat, než z tebe nadělám cedník! 1..2......10!!! aHAhAhhaHaHAH...Drobný si nech, ty blbý hovado. Nejlepší soundtrack z filmu 95% ()

Ant

Tenhle barák je přecpanej lidma, je mi z toho zle. Až vyrostu, tak se ožením a budu bydlet sám. Vánoce bez Kevina nejsou Vánoce a John Hughes byl génius. ()

nascendi

Na detských hračkách býva označenie minimálneho veku číslom napr. 6+. Na tomto filme by malo byť označenie 12-. Je určený deťom, videný detskými očami a vyvolávajúci v deťoch ilúziu, že sú malými dospelákmi, ktorí si poradia aj s problémami, ktoré presahujú horizont ich detského obzoru. Macaulay Culkin a americké zlodejské duo typu Pat a Mat hrajú ako o dušu a záverečná polhodina je pozerateľná aj opakovane. Aj keď má celkom slušný účinok na detských divákov je to iba priemerný film s mnohými nedostatkami. Na druhej strane zabáva a má niekoľko zapamätateľných scén. Tri hviezdičky má iba vďaka hrubosti hodnotiacich kritérií. ()

Zodd

Nostalgie devadesátých let v současné společnosti hoří naplno a slavný rodinný film slaví už neuvěřitelné třetí kulatiny. Dekáda tehdy teprve začala, avšak celá ta její vůně v podobě páry z hrnce je cítit po celém tom bohatém baráku McCalistrových (i když jinak než u Fresh Prince). Rodinné hodnoty nevyšumí, závěrečnou akci bych mezi to radši nepočítal, i když je vynalézavá a sama o sobě velmi vtipná. I tak abych dal maximum, musela by přijít trochu dřív. Nebo i více s menší pauzou mezi tím, nebylo by to na škodu. P.S. Je fascinující, že Joe Pesci si ve stejném roce odehrál horkokrevného Taliána i zdejšího moulu. Ten chlap skóroval. ()

nash.

Úsměvná vánoční komedie se s příchodem Harryho a Marva mění v pekelnou jízdu nabitou nápady, gagy a vychytávkami, které fungují i po dvaceti letech. Někomu může Kevin lézt na nervy, někomu mohu vadit nevychytané lapsy, ale my se zkrátka opět skvěle bavíli a ani jsme k tomu nepotřebovali tác vánočního cukroví. ()

silentname

Dnes som sa oficiálne rozhodol, že prvý film je jednoznačne najlepší. Keď som bol malý chlapec, tak mojim najobľúbenejším filmom zo série bol "Home Alone 2: Lost In New York". Mohlo za to najmä akčnejšie vrcholenie a silnejšie pasce, ktoré boli skutočne životu nebezpečné. A keď je človek 10 ročný chlalan, toto je presne to čo chce vidieť. Plus to malo Tima Curryho. No teraz sa vráťme k originálu. "Home Alone" sa stal vianočnou klasikou, ktorá sa každý rok vracia na naše obrazovky a z dobrého dôvodu. V prvom rade mám pocit, že film skutočne veľmi dobre ukazuje vianočnú atmosféru, má v sebe dobrú dávku drámy, akcie a komédie. Ale priznávam sa, je to zvláštne pozerať tento rok s vedomím, že nás opustil John Heard. Dokopy som ho už v žiadnej tak veľkej role, ako bol Peter McCallister nevidel, no pre mňa sa tam asi najviac stotožnil. A je smutné, že sme o neho tohto roku prišli. Plus rovnako aj zosnulý John Candy je v tomto filme perfektný. Kde nebol perfektný? Toto je ďalšia skvelá rola, kde môže ponúknuť svoj talent a láskavé veľké srdce. Škoda, že sme si ho ako herca nemohli užiť viac, keď bol nažive. A keď sme si povedali o zosnulých, rozoberme si zvyšok. Macaulay Culkin v role Kevina skutočne zažiaril. A hoci od filmu uplynulo už skoro 30 rokov, tak všetci si ho stále pamätajú ako malého Kevina, ktorý chcel, aby jeho rodina zmizla a mohol byť slobodný. Catherine O´Hara sa podľa mňa narodila pre túto rolu. A ostane nezabudnuteľná ako Kate McCallisterová. Na pohľad jasná mama. Neviem ako sa to podarilo ale nikdy na ňu tiež nezabudnem. Napriek tomu, že sa ukázala aj v iných rolách a vie byť veľmi vtipná. Na toto je pre mňa rola, kde na ňu nikto nezabudne. A potom sú tu Joe Pesci a Daniel Stern. Skvelá dvojka, kde máme naštvaného šéfa zlodeja a blbca zlodeja. A dopĺňajú sa absolútne fantasticky. A Roberts Blossom? Myslím si, že absolútne perfektný casting. Vie pôsobiť aj milo aj strašidelne. A jeho postava je veľmi mysteriózna. Takže v mojich očiach je super. Film vyzerá vynikajúco, mám pocit, že plynie fantasticky a dostávame sa od radostnej komédie, kde Kevin je doma sám ku skutočnej dráme, kde Kevin úprimne chce, aby sa jeho rodina mohla vrátiť. A pôsobí to uveriteľne a silno. Hudba vo filme sa mi vždy veľmi páčila. Najmä v časti, kde Kevin pozerá na dom, kde rodina spolu trávi Vianoce. Je v tom úplne všetko. Každý rok sa k tomu môžem vrátiť a má to rovnako skvelého ducha, ako kedykoľvek predtým. Je to pre mňa skutočná vianočná americká klasika. Hodnotenie: A+ ()

Tomco

Myslím, že je jedno či sa na malého Culkina pozerá 5-ročné dieťa alebo dôchodca. Tento film poteší proste každé pohlavie a vekovú generáciu. A je prakticky jedno koľkú reprízu sme si to už dopriali. ()

Marthos

Prchavé okamžiky raného dětství strávené po boku Kevina McCallistera (Macaulaye Culkina) zůstávají i po letech více než hřejivou vzpomínkou. Status kultovní komedie s nezapomenutelnou dvojicí přihlouplých zlodějů a rafinovanými nástrahami už tomuto filmu nikdo neodpáře. ()

klerik

Kedže je to pre deti, jednoznačne 5*. Ale aj pre dospelých solídna rodiná zábava aj keď možno trochu pritiahnutá za vlasy... ()

Chrustyn

Jako dítě jsem to hltal a dokonce i teď se u toho bavím. Hlavně u propracovaných pastí na lupiče a výborného výkonu Joea Pesciho. Navíc perfektní hudba Johna Williamse. Klasika. ()

SeBig

Tak tohle je prostě srdcovka a muj nejoblíbenější film z dětství! Macaulay Culkin vté době hodně dobrý mladý herec s talentem říka jednu hlášku ,,Playboy nikdo tam nění oblečenej..trapas!", Joe Pesci a Daniel Stern dva nejlepší a nejvtipnější lupiči co jsem viděl taky jejich hlášky a obličeje nezapomenu navíc Joe Pesci je muž co hrál hodně v gangsterkách a používal slovo "fuck" a ty místo toho jako menší "parodie" říka fridge a když ho člověk vidí jak mu hoří hlava tak to je prostě k nezaplacení a taky tupý Marv je skvělý ,,Co to že si jak oškubané kuře?" :-D. Jinak pasti, příběh, hudba všechno dokonalé! Vánoční pohodovka na kterou se podívám rád aspon minimálně jednou ročně. Znám to navzpamět prostě tohle je HIT! Byl a bude! :'-) ()

Larrysbride

Vánoční klasika, která ani po 25 letech neztratila své kouzlo! Společně se Zázrakem v New Yorku a Láskou nebeskou nejkrásnější vánoční film. (25th Anniversary Screening; Lincolnshire, IL, 08/11/2015) ()

Arsenal83

Táto nesmrteľná a neošúchateľná klasika sa nedá už ani okomentovať, pre mňa špičková a aj milá komédia, hoci najmilší nebol obielený hrob Kevin ale ten pán s lopatou a naopak tou lopatou by som kľudne dal do roviny nos a priečelie chrupu tomu ryšavému hajzlovi. Avšak podobne ako u Popelky sa trochu zameriam na mentálne inak vidiacich, ktorí hodili odpad a skúsim porozumieť ich videniu sveta. U niektorých sa nájde aj reálne zhodnotenie, že proste film neznášajú pre tie grimasy, blbé fóry, Kulkina a podobne, to sa dá v pohode akceptovať. Veľká skupina odpaďákov sa potom rozčuľuje, že film je o extrémne blbých zlodejoch, pričom nespozorovali, že to je zámer a základná premisa všetkého, čo tu má byť vtipné. Ale najviac ma pobavil tento nie príliš starý komentár: "Zvládla jsem 10 minut, na ty rodiče by měli zavolat sociálku." To je ale milé! Tu si to asi niekto pomýlil s Rodinnými prípadmi a zobral tak, že to je podľa skutočného príbehu! To sa pani úradníčky po sviatkoch pri telefónoch riadne zapotia, keď im budú vyvolávať takto rozhorčené mamičky. Pritom si pani neuvedomila, že keby to bolo podľa skutočnosti, tak Kevin by nebol sám doma ani v posteli. V tom čase sa totiž Macaulay chodieval hrávať do istého Neverlandu k istému Michaelovi. ()

Symfonická show Christmas in Hollywood

Symfonická show Christmas in Hollywood

02.12.2023

Reboot Sám doma našel obsazení

Reboot Sám doma našel obsazení

11.12.2019

Nová verze populární vánoční komedie Sám doma se pomalu ale jistě blíží začátku produkce, snímek chystaný pro streamovací službu Disney+ tak nyní oznamuje obsazení. V hlavní roli dětské postavy se… (více)

Fincher, Netflix a prequel Čínské čtvrti

Fincher, Netflix a prequel Čínské čtvrti

19.11.2019

Kdybyste to ještě náhodou nevěděli, Hollywoodu už dávno není nic svaté. Pokračování Jumanji? Jasně. Reboot Sám doma? Proč ne! Nejnovější oznámení tak vlastně nemá koho překvapit. David Fincher a… (více)

Sám doma, ale jinak?

Sám doma, ale jinak?

03.10.2019

Server Collider čerstvě vydal pár nových informací o nadcházejícím remaku kultovní vánoční komedie Sám doma, který dorazí na streamovací službu Disney+ nejspíš příští Vánoce. Nový snímek bude podle… (více)