andydufrsn

Netradiční podívaná na válku, vlastně taková válečná roadmovie, která válku nijak nepřikrašluje ani neheroizuje, prostě válka ve své celé hnusosti jen krapet z jiného úhlu než jsme standardně zvyklí. ()

Bublushka

Už dlouho mě žádný film tolik nechytl. Původně jsem si myslela že je to nesmysl, ale na to že moc nemusím válečné filmy tenhle mě uvrtal do sedačky a nemohla jsem se odtrhnout od televize než to skončilo. Ve filmu byla dokonale ukázána nesmyslnost a krutost války a šílenost jakou vojáci musí prožívat. Film je sice dlouhý, ale celou dobu nezačne nudit i když toho zas toho tak moc neříká- podává prostě surový pohled na to jaká válka a myslím že by ho měl vidět každý kdo si myslí že na válce je něco dobré- tenhle film ho přesvědčí o opaku. Je tak šílený a zároveň tak realistický a přímo z něho mrazí. Skvělý a působivý film. ()

NagatoPein

Wtf? Veľmi silné ale osobne mi je proti srsti. Proste neberiem časť s bohom v džungli a nasledovníkmi. Príliš rozprávkové. Zobrazenie nezmyselnosti vojny a názorov veľa strán - top! ()

jarmilek.hyn

Apocalypse now není tak úplně jako ostatní filmy zasazené do Vietnamské války. Film bude mít již toto léto třetí "Final" cut, který má být údajně ten nejlepší. Musím říci, že vizuálně "Redux" verze zatím stačila, avšak byla moc dlouhá, dle některých. Takže momentálně jsou už 3 oficiální verze filmu, což prostě žádný jiný film nemá. Já zatím preferuji "Redux". Jednoduše proto, že film má co vyprávět, nikdy jsem se nenudil a přitom i skvěle vypadá. Člověk, který film uvidí poprvé, nejspíše bude skutečně okouzlen. Bohaté vyprávění, vedené přes hlavní postavu a jeho monology o člověku, kterého teprve poznává jsou něčím, co v jiných filmech nefunguje tak dobře. ()

Flatcix

Apokalypsa není klasickým válečným filmem z bitevního pole, ve kterém vzniká hrdinství a oběti pro dobro spolubojovníků, ale o duševní cestě člověka ve válečném prostředí. Úvodní třetina filmu působí jako klasický válečný film, ale poté už jste jen unášeni na vlnách filozofie, válečných hrůz, děsů a psychadelična. Apokalypsa je tříhodinovou exkurzí do temných koutů člověka, která je i na svojí délku díky tématům příjemnou podívanou, která vás svojí výpovědí a myšlenkou obohatí. ()

stuj

Říční road trip skrz vietnamskou válku. Čím blíž je člun k cíli, tím víc okolí blázní. A konec je téměř meditativní haluz. Moc povedená záležitost, skvěle hudebně podbarvená. ()

Ospalek

Na mě je to moc dlouhé, viděl jsem SE verzi a musím říct, že ve mně nevyvolávala pocit totální Apokalypsy. Je to nepochybně řemeslně dobře natočený film, ale nedýchá na mě ten pocit absolutní bezmoci ve vietnamském pekle. Dialogy nejsou špatné, spíš jen postrádají hloubku. 60%. ()

omega_SK odpad!

Apokalypsa??? Aaaaale kdeže ..... HOVNO je to ..... blázinec. Nikdy viac!!! Aj jeden krát bolo priveľa. Dopozeral som to len v nádeji (márnej), že hádam ďalej už konečne začne ten "150. nejlepší film" a ono ...PRD. 23500 zhulených pacientov neskutočne NADhodnotilo. ()

Osemhodin

Apokalypsa je mojím najobľúbenejším filmom vobec. Je to hlavne kvoli ÚŽASNEJ kamere, príbehu, hercami, vizuálom a hudbou. Je aj kopec iných dovodov prečo tento film milujem, ale musia vám stačit tieto slová aby ste si film pozreli. ()

murinvm

Trvalo mi 15 let než jsem našel odvahu se na tento film podívat.Měl jsem strach z brutality, ale ten film není o brutalitě, ale o psychice co válka udělá s člověkem.Dal jsem si prodlouženou verzi a film je bomba...doporučuji všem 10/10 ()

karyon

Me tyhle psycho-valecny filmy proste neba. Dlouhy jak tyden před výplatou. Hlavni hrdina psychicky v haji, dostane specialni ukol, ktery by mu nesveril ani nejvetsi magor. Surfujici velitel bez tricka, ktery si pri bombardovani stoupne jako nejvetsi drsnak a chodi po plazi mezi dopadajícími granaty, byla pro me poslední kapka, proč tuhle starou, nudnou  psychoslataninu vypnout. ()

Tristan_nsc

Apocalypse Now patří do mé Svaté trojice filmů s tématikou války ve Vietnamu (ještě Full Metal Jacket a Platoon) a je z nich nejlepší. Název filmu je naprosto výstižný pro celkové dění a i jeho pozadí. Ačkoliv je většina filmu silně ponurá tak má i veselejší momenty, hlavně v části s plukovníkem Kilgorem, ze které pocházejí i dnes legendární hlášky, při kterých se člověk pousměje. Vizuálně je film nádherný a i přes už relativně vysoký věk, je většina scén lépe natočených než v dnešních filmech. Stejně jako mnohé vynikající snímky, je i tento těžký na strávení, obzvlášť po filozofické stránce, takže určitě není pro každého a určitě si u něj moc neodpočinete. Ale pokud chcete film co vám zůstane v paměti a rádi se k němu vrátíte, je Apocalypse Now zfilmovanou dokonalostí. ()

andy60

Jak je to dlouhé, tak je to nudné. Čímž chci říct, že nesdílím názor většiny, že se jedná o jeden z nejlepších válečných snímků. ()

Lukango

Pokud bych měl vybrat 100 nejlepších filmů všech dob, nemohl bych zapomenout na Apokalypsu. Je to jeden z nejdepresivnějších filmů vůbec. Příběh bych přirovnal k filmu Pán prstenů, protože tu máme pouť, která vede z bezpečí až do neznámá a nepředstavitelného nebezpečí. Příběh je fenomenální, ať už se bavíme o postavách, především o kapitánovi Willardovi, který prochází přeměnou osobnosti z vojáka, který má úkol zabít až na zničeného, rozpolceného a nerozvážného poutníka, který neví co má dělat. Postavy mají jasné charakterové rysy, můj oblíbenec byl Robert Duvall jako šílenec, který se nebojí smrti a vnáší do příběhu komediální složku s pocitem jistoty a domnění, že vše půjde bez problému a vše je předem zvládnuté. Co se týče členů lodi, tak opět tu máme jasné charaktery, chovají se jako lidi, dělají frajera než se něco posere, každý z členů je jiný a vyniká, jen Willard jakoby stojí opodál jako pozorovatel s nadhledem.  V průběhu putování na lodi zjišťuje, že zdánlivě těžká mise se stane peklem, tedy apokalypsou. Hudební doprovod je špičkový a scéna, kde přilétají vrtulníky za doprovodu Richarda Wagnera je perfektní, dokonce jsem u ní měl husí kůži, protože každý záběr byl s hudbou perfektně sladěn. Dalším bodem je kamera, která je krásně pomalá a pomáhá vnášet do filmu strach a epično. Jediné za co bych ubral je část, kdy se ,,,loď“ dostane na ,,území“ Franouzů a tato sekvence je podle mne až příliš dlouhá a filmu, respektive příběhu nepomáhá. Celkově se jedná o mistrovské dílo, ve kterém sledujeme transformaci emocí a pocitů a zároveň nám přibližuje, jak válka ve Vietnamu vypadala. To nebyla válka zbraní, ten kdo má lepší vyhraje, to byla válka nepředvídatelnosti, strachu z nejistoty neviditelného nepřítele. Známka: 9/10 ()

Kopy17

Co na to říct... je těžký najít ty správný slova po tom, co mi film vyrazil dech. Naprostá špička toho, co kdy v Hollywoodu vzniklo. Válečných filmů je nespočet, ale žádný není jako tento. Tak silnou atmosféru jsem snad ještě nezažil. Film mě prostě vtáhl do krvavého Vietnamu a já 3 hodiny v kuse zíral s otevřenou pusou na nekonečnou džungli. A klidně bych to zvládl ještě jednou tak dlouho. Ani nemá cenu hledat nějaké nedostatky, nebo tu dál vypisovat moje pocity... prostě zavři csfd a běž si to pustit! 95% ()

Produkce Coppolova Megalopolis se zmítá v chaosu

Produkce Coppolova Megalopolis se zmítá v chaosu