Kreuston

I love the smell of napalm in the morning. Prisiel som videl som a dlho rozmyslal som. Uz sama tato kultovna veta hovori nieco o filme. A to ze nikto vo vojne si dlho neudrzi zdravy rozum. Pretoze vo vojne sa rozum zasadne nepouziva. Od plukovnika robiaceho rozhodnutia o utoku podla toho, kde su krajsie vlny, cez predstavenie playboya, ci nezmyselne udrziavanie mosta kvoli dobre vyzerajucim hlaseniam, alebo francuzom, ktori brania "svoju" zem az po samotne srdce dzungle a v nom.... Stale viac si vazim filmov zo starej doby, kde sa vsetko naozaj natacalo a ked niekde presne v spravnom momente mal preletiet vrtulnik, tak tam aj preletel a nepridal ho tam niekto za obrazovkou pocitaca. Naozaj majstrovstvo rezisera a kamery. O hercoch sa netreba zmienovat, hra tu elita svojej doby, Sheen, Duvall, Brando, v mensich roliach Ford, ci Hopper, kazdy z nich presne pasuje do svojej role a ich postavam verite. Genialny vyber hudby. Celkom sa cudujem vysokemu hodnoteniu, kedze malokto koho poznam hodnotil tento film aspon neutralne, nieto este kladne. Dnes su ludia nauceni na ciernobiele charaktery. Tento je dobry, tento zly. Tuna nic take nieje. Vsetci spadaju do akejsi sede, ani dobri ani zli, skratka tam su a konaju veci co sa od nich cakaju, bez ohaldu na ich usudok a nazory. Videl som redux verziu a napriek tomu sa mi film nevliekol, skor sa da povedat ze som s otvorenou hubou sedel a na striedacku krutil hlavou a smial sa nad absurdnou realitou nezmyselnej vojny, kde nikto netusi preco sa vlastne bojuje. Film totiz nieje o vietname, ten je len trpenou kulisou a casom ustupuje filozofickej casti snimku. Jednoznace film, ktory sa oplati vidiet. ()

jacqlina

Po velmi vysokém hodnocení jsem se těšila na další pořádné dílo ve stylu Kmotr. Bohužel přišlo obrovské zklamání, tenhle film mě tak nudil, že jsem ho musela po první půl hodině vypnout. ()

silverfuck

Coppola vzal vcelku průměrný válečný příběh Josepha Conrada a odvyprávěl ho tak mistrovským způsobem, že je až děsivě realistický a tři a čtvrt hodiny redux verze utečou jako by to bylo pár minut. Z každé minuty vyloženě tryská ta děsivá a neuvěřitelně silná atmosféra vietnamské džungle, mimochodem také díky skvělé kameře Vittoria Storara. Film, kterému se co do atmosféry může rovnat snad jen série Kmotr. Za mě nejlepší film z války ve Vietnamu a nejlepší válečný film vůbec. ()

GiorgioB.

Vyhlídková plavba chaosem Vietnamské války. Krajinou, kde se prohánějí jezdci apokalypsy. A na konci cesty čeká zvrácený monarcha Kurtz, který tuhle válku nezavinil, jen ji díky svým schopnostem dokázal využít a stát se miniaturním klonem molocha neomezené moci, který dokáže uvrhnout tisíce a tisíce smrtelníků do pekla válečného vraždění. ()

radek.896

Šílený film, který ukazuje cestu do pekla. Nezapomenutelné je surfování pří útoku. Pro mě prozatím nej válečný film a to jsem jich už viděl hodně! ()

JesseJames37

Hnus, ale snad jen verze kterou jsem viděl v české televizi. Nemohl bych tento film hodnotit vědět že není komplet. Verze, kterou mám na Dvd má 195 minut a né 148, a ten dabing,, příšerej a hnusnej. fuj,, Jinak film jako takovej je skvost a patří meti nejlpší filmy na světě. Válka, hrůza, snad slovy film nejde popsat musí se to prostě vidět, ale ve správné podobě dabingu a v nesestříhané verzi, nezničený originál......90 % ()

2kocour odpad!

Tak tohle je vyložená slátanina zcela bez smyslu, nemohu uvěřit že jsem u toho vydržel až do konce. Jediné co z filmu je patrné je lidská zrůdnost v chování k jiným tvorům. ()

Meego82

Za tých 100 rokov čo existujú filmy sa už natočilo bezpočet shitov, podpriemerných, priemerných, nadpriemerných a malú skupinku tvoria kulťaky tie sú kultové buď preto že sú neskutočne zlé alebo naopak božské. K tomuto kultu patrí aj božská Apocalypse Now. Presne tak ako sa tento film stal kultom až po rokoch aj u mňa to tak fungovalo po prvýkrát sa mi to zdalo nejaké nemastné neslané to bolo asi takých 7 rokov dozadu ale asi pred rokom som si kúpil DVDčko za 180 Sk a za ten rok som to už videl asi 4x a za každým to bol silnejší zážitok ako ten predchádzajúci. Dej: Poručík Willard je spolu s posádkou vojnového člnu vyslaný na tajnú misiu do Kambodže aby zlikvidoval “ šialeného“ amerického plukovníka ktorý sa odtrhol od armády a založil si vlastnú. Vcelku jednoduché čo? Kamarát mi raz povedal že je to somarina pretože sa tu celý film iba plavia na loďke čo ma vytočilo do nepríčetnosti(jeho kulťak je Gibsonov Patriot), v podstate mal pravdu lenže asi si veľmi nevšímal tu úžasnú symboliku na každom kilometri tejto pekelnej jazdy. A práve symbolika je to čo robí z tohto filmu niečo nadčasové a preto si po každom pozretý všimnete niečo nové. Myšlienok je tu toľko čo by vystačilo aj na niekoľko rokov štandardnej hollywoodskej produkcie. Coppola tu natrepal toľko odkazov že v mnohých sa dá nájsť niečo zo súčastnej politickej situácie.(pozorne počúvajte rozhovor s Francúzmi). Taká scéna na keď sa Willard zastaví na ostrove ,ktorý práve vyčistili americké jednotky( všade samá krv, mŕtvoly, zranený civilisti, dym, oheň, modliaci sa vojaci nad ktorými prelietajú kravy je dokonalá symbolika pekla) to sú momenty na ktoré sa len tak nezabúda, a takých je tam plno. Herci: Všetci sú takmer dokonalý čo je zásluha asi režiséra ale nad všetkými sa vyčnievajú výkony Sheena, Duvalla a božského Branda ktorého uvidíte až na konci ale jeho prítomnosť sa nesie celým filmom a tie jeho monológy sú božské rovnako ako aj to že sa neustále pohybuje v tieni (strašne pribral počas natáčania) trocha vykresľuje jeho duševné rozpoloženie medzi dobrom a zlom. Kamera: Takmer som neveril že sa to natočilo pred viac ako 20 rokmi proste DOKONALOSŤ sama. Hudba: Niekomu sa asi nebude páčiť ale dokonale vystihuje atmosféru šialenstva a chaosu vojny. Takže pripravte sa na pekelnú cestu ktorou vás bude Willad sprevádzať aby na konci spoznal skutočné srdce temnoty. HAUK Dohovoril som. ()

Ferguson

Takhle by asi vypadala válka ve Vietnamu, kdybych ji tam strávil na tripu, než bych si sjetej hrůzou prostřelil hlavu. Ta verze "Redux" je zbytečná. Scény navíc, které Redux obsahuje, byly podle mně vystříhány oprávněně. ()

FallenExitus

Filmů na téma "válka ve Vietnamu" je málo a toto skvěle doplňuje hynoucí téma. Na tu dobu asi jako moderní Tranformers, pro dnešní generaci už to nemá nějak velký ohlas jako dříve... :) ()

Sao Saoi

Geniálne zachytená atmosféra vojny ako aj jej samotná nezmyselnosť. Byt či nebyť? Zabiť či nechať žiť? Silnejší druh prežije a pudy aj tak zvíťazia. Film, ktorý aj po viac ako tridsiatich rokoch má čo povedať. Je aktuálnejší než kedykoľvek predtým. Ticho, dialógy, hudba. kamera, výprava, to všetko si zaslúži odo mňa plný počet hviezd ako aj vysoké skóre: 91% ()

MHJ1999L

Apocalypse Now REDUX 2000 - Po shlédnutí filmu jsem jen marně přemýšlel o tom, co jsem vlastně viděl. Byl jsem svědkem naprostého a nepředstavitelného šílenství (svým způsobem náhledu na krutou realitu minulosti, přítomnosti a rozhodně i nadcházející budoucnosti), ohavnosti a naprosto katastrofické a tragické zhouby války - nemluvíme tady teď jen o té oné ve Vietnamu, kterou jsme měli šanci vidět (viz. např. Frost/Nixon (2008) aneb filmová zpověď oné zodpovědné osoby). Film vlastně pojednává o samotném jádru veškeré lidské války - o jednom z největších pojmů našich dějin, který nás pronásleduje už po tisíciletí. Všechny ty propojující a slévající se barevně vyladěné obrazy z kterých máte pocit, že během chvíle omdlíte jsou k nevíře. Z toho filmu jde prostě strach, možná také chvílemi jen čistý úžas. Už scéna na začátku filmu, kdy kapitán Willard bojovně tančí v hotelovém pokoji nahání husí kůži a zavádí nás také do toho nepopsatelného omamného stavu. Jde o naprosto depresivní jinak a neobvykle pojaté válečné drama, jsme svědky experimentu, který se pokouší o samotný náhled do nitra věci a nepochybně se mu to daří až na šest hvězd. Co film drží v tak vřelé a dusné atmosféře je propojení veškerých scén do jednoho velkého tříhodinového celku a také samozřejmě vypravěčská účast Martina Sheena, bez jehož myšlenkových vsuvkách jeho hlavní postavy by se film logicky neobešel. Celý film je i přes svou délku tak dokonale vystavění, že jsem valil oči. Výborná ukázka toho, že Francis Ford Coppola je nadprůměrný a naprosto unikátní tvůrce - jeden z velikánů a jeho filmy budou navždy v oblasti kinematografie znázorňovat spolu s dílem Stanleyho Kubricka, Miloše Formana a Rydleyho Scotta výraz "nadčasovost". Stejně hypnotická a neobvyklá hudba výborně pasuje a tvoří nádherný kontrast se scénami v tichu (třeba konec, kdy kapitán docílí své mise a vykoná onen čin, kdy se poté ozývá šeptem do ticha ona slůvka, které definují podstatu filmu a při konečném odchodu začne znít soundtrack). Marlon Brando je základem celého filmu, nikoliv hlavní postava - coby voják, který si uvědomil nespočet svých hříchů a samotnou existenci něčeho tak nepopsatelně hrozného. A postavu Roberta Duvalla a jeho samotného miluji. A citově zaměřené scény, které v originálu chybí (ale není to chyba), scénky jako "soukromé hodiny s dívkami z Playboye" sem výborně zapadají a tvoří vlastně celou prodlouženou verzi, po jejímž shlédnutí si můžete v duchu říct, že už tvůrci nemohli udělat víc. Hutná atmosféra teprve dosáhne svého vrcholu až na konci, kde jsem oněměl jak nejvíce to šlo (a zároveň jsem si uvědomil výborné světlo a výbornou kameru). Tenhle film má své tajemné kouzlo, kterému já asi nikdy přesně neporozumím, ale to je jedině důkaz toho, jak moc dobrý tenhle film je. ()

Xiras

Prva polovica paradna, druha uz viditelne straca dych a ani Marlon to nedokaze zachranit. Vysledok reziserseho umenia/ prezitia v zlych podmienkach/drog a slabsieho pribehu. Skoda. ()

Elanornegra

Tazky film, aj nato ze je z vojnoveho prostredia. Tazko sa mi pise ake pocity, vo mne zanechal, ale nic prijemne to nie je. Zial aj taka to je stranka vojny. Tazko predpovedat silu osobnosti, kazdy sa v existencnych situaciach zachova inac. Vyborne obsadenie, prijemne prekvapenie pre mna su Martin Sheen, Robert Duvall aj mlady Morpheus. Brando opat silny vykon, skoda ze ho mozem porovnat len GF. Necakane bolo to surfovanie a vazna hudba. Nehce sa mi verit, aby az take free to bolo pre vojakov, ale predsa mi to nejak nevadilo. 90% ()

virus5161

Podle vehasu filmu a rezisera asi zcela neobjektini hodnoceni. Jenze me nechyt ani Kmotr ani Drakula... Videl jsem hned, jak to sem prislo. Bohuzel spatny kino, ale hlavne moc mladej. Tenkrat pro me tezko uveritelny ... Dam to jeste jednou, slibuju. ()

ferdomravec

Musim uznat ze ma film uputal a sledoval som ho velmi pozore aj napriek tomu ze som mal v plane pozriet len tretinku filmu. Ale nebolo to take Wau ako Cata aj ked porovnavat tieto filmy je pre mna tazke. Sice su oba filmy filmami o vojne vo vietname resp.filmami proti vojne vo Vietname ale su to uplne odlisne diela. Pravda je taka ze apokalipsa bola vacsia depka. Bola viac surova ale surovost nebola zobrazena bojmi ale tym co po nich zostalo. No a nehnevajte sa na mna ale Brando tu bol zbytocny resp. Vynimocna bola jeho postava a nie herecky vykon ()

Produkce Coppolova Megalopolis se zmítá v chaosu

Produkce Coppolova Megalopolis se zmítá v chaosu